Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיבוי אורות פנים

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 7391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברה, אהבתי את צורת כיבוי אורות הפנים בוולקסוואגן בורה.

האורות כבים בצורה איטית ורגועה.

ואני רוצה גם!.

איזה חלקים אני צריך לקנות ואם מישהו יכול להעלות שרטוט חשמלי פשוט , אודה לו מאוד.

תודה!

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה, אהבתי את צורת כיבוי אורות הפנים בוולקסוואגן בורה.

האורות כבים בצורה איטית ורגועה.

ואני רוצה גם!.

איזה חלקים אני צריך לקנות ואם מישהו יכול להעלות שרטוט חשמלי פשוט , אודה לו מאוד.

תודה!

עזוב אותך מיפניות, תקנה בורה ! :p

ועכשיו באמת, נראה לי שאפשר לעשות את זה ע"י קבל ....

חכה שמישהו ממומחי הפורום שמבין במחשמל יכנס ......

ENSURE YOUR BRAIN IS WORKING BEFORE PUT YOUR MOUTH INTO A GEAR

-------------------------------------------------------

מקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו ברצינות , הכבוי מתבצע דרך מחשב. :idea:

אם לזה אתה קורא "רצינות", כדאי שנתחיל להיזהר :mm_tongu:

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבל לא יעמוד בזרם של נורה.

המנגנון הוא דימר אלקטרוני שמעמעם לפי זמן. הוא ארוז בקופסא כמו ממסר (קופסא 3X4X4 בערך עם רגליים למטה)

אני יכול לחשוב על שתי דרכים השיג את החלק:

א. חדש בחנויות חשמל לרכב.

ב. משומש, הוא מורכב ב XANTIA, XSARA ובטוח עוד רכבים שנמצאים בפירוקיות.

החיווט יכול להיות בעייתי כי המנגנונים האלה מופעלים ע"י הסוויץ' (גורם לכיבוי מהיר, מדליק בכיבוי האוטו), הדלת, ומגנון הנעילה המרכזית (מדליק בפתיחה) וכמובן מתח קבוע, 0, ויציאה לאורות.

ללא שרטוט של הרכיב, העבודה עלולה להיות מתסכלת :(

בהצלחה

אריאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבל לא יעמוד בזרם של נורה.

המנגנון הוא דימר אלקטרוני שמעמעם לפי זמן. הוא ארוז בקופסא כמו ממסר (קופסא 3X4X4 בערך עם רגליים למטה)

אני יכול לחשוב על שתי דרכים השיג את החלק:

א. חדש בחנויות חשמל לרכב.

ב. משומש, הוא מורכב ב XANTIA, XSARA ובטוח עוד רכבים שנמצאים בפירוקיות.

החיווט יכול להיות בעייתי כי המנגנונים האלה מופעלים ע"י הסוויץ' (גורם לכיבוי מהיר, מדליק בכיבוי האוטו), הדלת, ומגנון הנעילה המרכזית (מדליק בפתיחה) וכמובן מתח קבוע, 0, ויציאה לאורות.

ללא שרטוט של הרכיב, העבודה עלולה להיות מתסכלת :(

בהצלחה

אריאל

ישנו מעגל חשמלי לבניה עצמית של כיבוי אור

אני מחפש אצלי ב'ארכיון'. אם אמצא, אפרסם.

וכן , הרכיב המרכזי הוא קבל !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Dome light dimmer for Cars

This unique circuit makes your dome light look cool. Usually when the car door is closed, the dome light just goes OFF. With this circuit, you can have our dome light fade slowly in brightness and finally go OFF. This slow dimming of the light gives a very good feeling at night. It looks very romantic!

The circuit can be explained as follows: When the car door is open, the push to off switch of the door is ON and hence it charges the 22uF capacitor fully. The opamp is acting as a voltage follower and its output is same as the voltage across the capacitor, which is 12V when the capacitor is fully charged. Due to a high voltage at the output of the IC, the transistor saturates, turning ON the bulb to full brightness.

Now when the door is closed, the door switch is pushed in and hence the switch goes OFF. When the switch is OFF, the capacitor starts discharging slowly through VR1 and the 10K resistor and the voltage across it decreases slowly. Hence at the output of IC 741 also the voltage decreases gradually, hence decreasing the base current to the transistor. This produces a slowly decreasing current through the bulb and the bulb fades out and finally when the capacitor is fully discharged, the bulb goes OFF.

After building the circuit, with the push-to-off switch in ON position (not pushed in) i.e. the car door open, adjust the preset VR2 to the required initial brightness of the bulb. Then push the switch in to turn it OFF(or close the door) and adjust VR1 for the time to bring the bulb from full brightness to OFF.

I would suggest you set VR1 and VR2 to their maximum values.

Note: 2N3055 power transistor needs proper heat sink.

dome light.gif

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע דניאל, אתה גדול..

אם זה יצליח, בורקס עלי!

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

מצטער שאני מעלה את הת'רד הזה מהמעמקים

אבל ,מישהו הצליח להרכיב את זה ברכב?

או יכול לתת הסבר איך מחברים בפיאט בראבו

כי יש שם שתי מנורות לא אחת...

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה היה פעם שרשור על זה....

אם מישהו יצליח להפוך את זה בפועל אז שיסביר בשפה קלה יותר ולאנשים שלא מתמחים בחשל,זה דבר נחמד שלא היתי מתנגד 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה היה פעם שרשור על זה....

אם מישהו יצליח להפוך את זה בפועל אז שיסביר בשפה קלה יותר ולאנשים שלא מתמחים בחשל,זה דבר נחמד שלא היתי מתנגד 8)

זה לא היה פעם שרשור על זה.

זה היה פעם השרשור הזה.... עלה מן האוב :D

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני מחבר את זה ברכב?

יש לי שתי מנורות בתאורה הפנימית,ושהדלת נפתחת שתיהן נדלקות

ויש מפסק 3 מצבים:כבוי נדלק עם הדלתות דלוק קבוע ללא קשר לדלתות.

ויש גם מפסק שנותן להדליק נורה ימין ונורה שמאל בנפרד ללא קשר למצב של המפסק הראשון

את המעגל לא בעייה להרכיב,אבל החיבור סיפור אחר לחלוטין......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...