Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה מסובך התהליך של מעבר בנק ומעבר חברת אשראי?

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 2303 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא בטוח, הרי הם יודעים שתחזור אליהם. אין הרבה חברות כרטיסי אשראי :) כך בחשבון שאם אתה מחליף חברת אשראי יש לך את הפרוצדורה של לשנות תשלומי קבע.

עליי אישית זה לא מאיים אבל יש כאלה שלוקחים את זה בחשבון.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש היגיון במה שאתה אומר.

אבל, אני חושב על לפני כמה שנים, כשהיו רק HOT ו YES.

גם אז לא היו הרבה חברות, וכמעט לא הייתה תחרות

ויצא לי לקרוא כמה וכמה פעמים, שאנשים היו מצליחים לקבל מחירים טובים

רק בזכות התמקחות (וכמובן בזכות שימור לקוחות של אותה חברה).

אז לדעתי (ואם אני לא טועה, כי אולי אין מחלקת שימור לקוחות בחברות האשראי, אבל לדעתי יש) לא יוותרו בכזאת קלות על לקוח.

כי אל תשכח - מתי שהוא אתה תעשה שימוש עם הכרטיס, והן מרוויחת מכך.

ההשקעה הראשונית שלהן בך לדעתי זה רק בפלסטיק, בהנפקה (אם היה מודל של - תשלום רק במעמד ההנפקה, זה היה מעולה)

מוזר לי שיטת מצליח של "דמי הנפקה" חודשיים.

ובקשר לתשלומי קבע - צודק. זה קצת כאב לראש למי שיש הרבה תשלומים (לנו יש 3/4 לדעתי).

היה אפשר לחסוך את כל השרשור הזה, לו חברות האשראי היו נוהגות בהגינות:

דמי הנפקה - רק בהנפקת הכרטיס.

גם ככה הן מרוויחות מכל עסקה לאחר מכן.

אבל כנראה אני חושב יותר לטובת הלקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובקשר לכרטיס, אם למדתי שכרטיס בנקאי כובל אותי להתחננויות לבנק שלי (כי הוא המתווך ביני לבין האשראי).

למדתי, ואעשה כרטיס חוץ בנקאי (לא צריך מתווכים).

בכרטיס בנקאי מי שנותן את האשראי זה הבנק. הוא משלם "עמלת תפעול" לחברה המנפיקה. בכרטיס חוץ-בנקאי המנפיקה נותנת את האשראי.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופרמן - הפטור מדמי כרטיס לשנה עד 3 נובע בדרך כלל מהשתייכות למועדון כלשהו, בין אם הכרטיס בנקאי ובין אם חוץ בנקאי. פטורים מעבר לכך - עניין של מיקוח, וגם של היקף השימוש: ככל שאתה משתמש בכרטיס בהיקף יותר גדול החברה מרויחה יותר על העסקאות ולכן מוכנה לפטור אותך מדמי הכרטיס. כמובן שכרטיס יותר יוקרתי יהיה יותר יקר - אבל זה גם עניין של מיתוג (אתה מחזיק בכרטיס פלטינה, משמע אתה מחזיק יותר כסף בבנק) וגם עניין של עלויות - למחזיקי כרטייס "יוקרתי" מוקצה יותר אשראי, שזו הוצאה יותר גדולה לחברת האשראי.

הריביות בחו בנקאי יותר גבוהות, אם כי אני לא בטוח שבמצבך יש הבדל ממשי, כיון שגם בבנק אין לך רזרבות משמעותיות.

"הגינות"? אוי בחור, אתה תמים. אתה מדבר על עסקים, לא על חברים (למרות שיש בנק שהסיסמה שלו היתה פעם "הוא לא רק בנק, הוא גם ידיד". אבל עם ידידים כאלה מי צריך אוייבים). כל עסק - ובנק וחברת כרטיסי אשראי הם עסקים לכל דבר ועניין - נועדו כדי לעשות רווחים. תביא בחשבון שהשימוש בכרטיס האשראי גורם להם הוצאות לא קטנות. את מרבית ההוצאות משלמים העסקים - יש להם עמלות לא קטנות על כל עסקה בכרטיס אשראי - אבל גם מחזיקי הכרטיסים הם מקור לרווח. וכאשר אני רואה את התנאים בכרטיסי אשראי בחו"ל (במיוחד בארה"ב) אז אנחנו במצב בכלל לא רע. לא שאי אפשר לשפר, בהחלט אפשר, אבל צריך להבין את טבעו של העסק הזה שנקרא מתן אשראי בכלל וכרטיס אשראי בפרט. מכל מקום - עלויות התפעול שלהן כוללות הרבה יותר מאשר הפלסטיק והצ'יפ שבכרטיס: הן מחזיקות מערך מחשוב ותקשורת משוכלל וממוגן שהוא דבר יקר מאד, כח אדם שמתפעל את המערך הזה, לוקחים בעצמם אשראי כדי לממן הלואות (הרי בנק הוא בעצם בדיוק כמו חנות המכולת או חנות הבדים, רק שהמוצר שלו הוא כסף: הוא לוקח לוקח אשראי במחיר סיטונאי ומוכר אותו במחיר קמנעונאי, והרווח שלו נגזר מההפרש בין מחיר הרכישה למחיר המכירה של הכסף), משלם תמורת פרסומות, משלם למי שמנהל אותו ומכוון את המדיניות ועוד הרבה מאד הוצאות - ממש לא רק עלות הפלסטיק שבארנק שלך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...