Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מערכת ניהול מודרנית ומערכת ניהול מהעשור הקודם מתייחסות לאותה תקלה (נגד מאוורר)

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקרה שאולי יכול ללמד קצת על התקדמות מערכות ניהול מנוע.

ברלינגו דיזל 2009, התקלקל נגד מאוורר רדיאטור. מה שאומר שרק מהירות שניה עובדת, הראשונה לא.

אין שום התראה בלוח שעונים, הכל ברכב עובד. נוסע רגיל. מחוון טמפרטורה של נוזל קירור מטייל עד 105 מעלות (כניסת מהירות שניה) במקום עד 97 מעלות (כניסת מהירות ראשונה).

ברלינגו דיזל 2016, התקלקל נגד מאוורר. אותו חלק בדיוק כמו בקודמת, אותו פריט עם אותו מק"ט. גם התקלה זהה לגמרי, מהירות ראשונה לא עובדת, שניה כן.

המנוע נכנס ל Limp mode, מגביל הספק לרמה שבקושי אפשר לנסוע. מזגן לא עובד. בצג כיתוב Engine fault ונורת משולש אזהרה דולקת בלוח שעונים (לא נורת check engine). נרשם קוד תקלה במחשב. מחוון טמפרטורה בלוח שעונים מראה 90 מעלות כרגיל כי זה מחוון מיוצב ולא אמיתי כמו בדור הקודם.

מה דעתכם, הדרך הישנה נכונה יותר או החדשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד אני מתפתה להעדיף את הדרך הישנה, אבל קצת מציק לי שאין שום חיווי על התקלה.

אגב, גם לי קרה בעבר דבר דומה, עם יוניט מאוורר של 306 שנת 1995- שום חיווי. אני משוכנע שהרבה אנשים לא היו יודעים שיש בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד הדרך החדשה.

אני לא מחבב :brickwall: מנועים המגיעים בנוזל הקירור, לטמפרטורה של 105 מעלות.

זו טמפרטורה המאפשרת לפעמים להיווצרות גלי קיטור, ופגיעה בכנפי משאבת המים.

כאשר זה קורה אחת להרבה זמן, עדיין המשאבה יכולה להתמודד.

אבל לאורך זמן - פקק לא סגור היטב, צינור אשר המחבר שלו קצת רופף.

נוצר קצת מחסור בנוזל קירור, אויר נכנס ומשם יצירת גלי קיטור אפשרית - ופגיעה בכנפי משאבת המים.

בנוסף - ברכב ישן אשר יעבוד קבוע בטמפרטורת 105 מעלות.

הבלאי לצנרת הגומי יהיה יותר גבוה, התנפחות .. ואפשרות לקרע בהפתעה.

הרי יש סיבה לכך, כי קובעים למאווררים לעבוד בטמפרטורה יותר נמוכה.

המטרה - למנוע עבודה על חום גבוהה.

לכן - אני בעד סימון בלוח הבקרה, וכניסה למוד חירום, לשמירה על המנוע ועל צנרת הגומי.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע נכנס ל Limp mode, מגביל הספק לרמה שבקושי אפשר לנסוע. מזגן לא עובד. בצג כיתוב Engine fault ונורת משולש אזהרה דולקת בלוח שעונים (לא נורת check engine). נרשם קוד תקלה במחשב. מחוון טמפרטורה בלוח שעונים מראה 90 מעלות כרגיל כי זה מחוון מיוצב ולא אמיתי כמו בדור הקודם.

מה דעתכם, הדרך הישנה נכונה יותר או החדשה?

בוא נחדד כמה דברים ומונחים. שעון החום לא מיוצב אלא מציג ערכים הצרובים במפת הזיכרון של מחשב ניהול מנוע או לוח שעונים. כול עוד הטמפ' לא עברה ערך עליון מסויים נניח 110-115 מעלות צלזיוס אכן תוצג הטמפ' של 90 מעלות, אינני רואה כאן שום בעיה ובאמת אין בעיה מכיוון שהמערכת עברה למצב עבודה ברירת מחדל קרי מאוורר עובד על מהירות גבוהה וטמפ' נוזל הקירור כנראה ממשיכה להשאר בתחום המותר וגם קיבלת התראה ENGINE FAULT+משלוש אזהרה וכרטיס אדום :-P

ברור שהשיטה החדשה נכונה יותר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד וחלק הישנה. אתה רואה שהטמפ' עולה מעל לגיל, כשתסיים את הסידורים והמטלות, טיול וכד', תגיע למוסך ותסדר את העניין. לעומת זאת הרכב החדש יכול לתקוע אותך בשום מקום באמצע הלילה ללא אפשרות תזוזה ואי אפשרות להגיע ליעד. לדעתי, לא רק שזה נורא לא נוח ויקרא, עלה גם מסוכן. המחשבים שעושים ככל העולה על רוחם, אחת הסיבות מדוע אני סולד מרכבים מודרניים מכל יצרן שהוא.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי שם לב והרבה מאוד אנשים פה מהפורום אולי ישימו לב, אבל לא הנהג/ת הממוצע/ת שהוא הרוב המכריע של הנהגים, שיגררו עם תקלה שעלולה לגרום לבעיית התחממות מנוע.

אותי דווקא מעניין מה היה הקוד תקלה ואיזו יחידת בקרה דיווחה עליה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב ברכב המודרני יש רק חיישן חום מנוע אחד שאת נתוניו הוא משדר ומפיץ דרך מחשב המרכזי ברכב (בודי קומפיוטר) לכל מחשבי הרכב, מחשב נהול המנוע, לוח שעונים, מחשב הילוכים אוטומטיים וכו'.

כאשר חום המנוע עולה לערך של הפעלת מאורר הרדיאטור במהירות האיטית (דרך הנגד) מחשב ניהול המנוע מוציא אות הפעלה

דרך ממסר והנגד ואז הוא מזהה שאין ירידת מתח רגעית של כניסת המאורר לפעולה וכך המחשב מנוע "יודע" שהמאורר רדיאטור אינו פועל ומדליק נורת ו/או הודעה להתרעה, מנתק מזגן מפעיל מהירות שניה (המהירה) של מאורר הרדיאטור ונוקט בפעולות למניעת התחממות המנוע.

כפי שנכתב קודם, בשיטת פעולה זאת רוב הסיכויים שהנהג יטפל בבעיה מהר וימנע נזק נלווה כבד למנוע.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי היקר ,אותי מטריד שאלה אחרת.. איך עדיין הם לא פתרו את בעיית הנגד מהירויות הזה

עבדתי לפני הרבה שנים בלובינסקי ,ו90 אחוז מהברלינגו והפרטנר שעברו אצלי היו עם אותה בעיה ,מחוג מטפס עד ה105 ומשם צונח דיי מהר ל90

פשוט הזוי שב2016 אתה מתאר את אותה התקלה

גילוי נאות ,ברלינגו אחד הרכבים האהובים עליי ,ולדעתי התמורה הכי טובה למחיר במסחרי קטן

רמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שעדיפה הדרך הישנה.

אין שום בעיה בטמפ' נוזל קירור של 105 כשמשתמשים בנוזל קירור איכותי, ומנועים רבים מתוכננים לעבוד בטמפרטורה הזאת.

שונא את שעוני החום שמשקרים ולא מראים טמפרטורה אמיתית.

מצידי שהרכב ידליק כמה נורות התראה שהוא רוצה ולא יסרס את עצמו בכוונה.

אם הנהג רוצה לברוח מאיזור סכנה או להבהיל יולדת לבית חולים? זכותו להחליט להקריב את הרכב ובלבד שיגיע ליעד.

בלי קשר, באופן כללי, ככל שמכונית חדישה יותר היא פחות ידידותית למכונאי, מבחינת גישה למכלולים וצורך בכלים מיוחדים.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב צליעה קצת מיותר אבל זה שרואים נורת תקלה זה מושלם ומאוד חסר במכוניות ישנות

קרה לי כזה דבר ממש לפני כמה ימים, נהיה חור בצינור מהאינטרקולר, לך תדע שהטורבו עובד בחצי כוח בלי הנורה.. זה קרה לי בצפון וכל היום נסעתי במצב צליעה והאוטו לא סחב בעליות. כשמחקתי את התקלה האוטו נסע דיי בסדר, אבל אחרי שתיקנתי את הצינור הוא הרבה יותר חזק.

בלי הנורת תקלה הייתי חושב שהכל טוב לעוד הרבה חודשים.

בקניה של אוטו יד שניה אני מאוד אשמח על זה גם כן, לך תסמוך על מישהו שזיהה בעיות קטנות - טוב מאוד שהאוטו מודיע ומעניש עד שמתקנים את הדברים האלה שאנשים תמיד היו מתעלמים מהם.

במקרה של רכב מסחרי זה בכלל מצויין, ממש מישהו שזה לא האוטו הפרטי שלו היה שם לב שזה מגיע ל105 ולא ל95, היו מזלזלים עד שהמנוע היה מת מזה. גם אם היתה רק נורה היו מתעלמים, מצב צליעה מכריח אותם לתקן.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, נורת תקלה זה כל מה שצריך. להכניס את הרכב למצב צליעה על כל שטות זה הבעיה של הרכבים היום.

גם לי נקרע פעם צינור גדישה ברכב ישן ולא הייתה שום התרעה על כך. מצד אחד זה מעצבן, מצד שני הרכב המשיך לשרת אותי גם כאשר הוא לא היה במיטבו. הייתי שמח לקבל התראה על התקלה אבל הייתי נורא מתעצבן אם איזה תוכנת מחשב הייתה מונעת ממני שימוש ברכב בזמן שבפועל הוא שמיש לחלוטין לצרכים שלי באותו רגע.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...