Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי טוסון vs פיג'ו 3008 (או קארוק?)

xPsycho
שימו לב! השרשור הזה בן 2314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מתכונן לקנות רכב פנאי בינואר הקרוב,

ההתלבטות העיקרית שלי כרגע היא בין יונדאי טוסון 2.0 ליטר לבין הפיג'ו 3008 דיזל פרימיום.

גם הסקודה קארוק יכולה להיות אופציה, רק שכרגע לא ידוע בדיוק מתי היא תגיעה.

הפיג'ו די מדהימה מבחינה אבזור (פרימיום), וחלל הפנימי של הרכב ממש עכשווי ומעניין.

הנסיעת מבחן הדיזל הייתה די מוצלחת, אומנם מרגישים הבדל ביחס לבנזין. אבל לנסיעה יומיומית ולא ספורטיבית היא בהחלט נותנת מענה טוב.

הטוסון נראת מצויין מבחוץ. מבפנים היא סבירה, נוסעת לא רע בכלל. לצערי חסרת מערכות בטיחות מתקדמות. די מוצפת בכבישי ישראל.

ההבדל בין המחיר של שני הרכב הוא באזור ה25-30K, כאשר הפיג'ו בדגם הפרימיום דיזל יקרה יותר.

לא היה מפריע לי להשקיע בפיג'ו, אך אני חושש להפסיד המון כסף בירידת ערך, טיפולים ("לפיג'ו יש היסטוריה בבעיות חשמל." וב-3008 הכל חשמלי. גם הלוח שעונים וגם המסך ששולט על כל המערכות ברכב כולל המזגן - אז אומנם כל המסכים האלה יפים אבל אולי בעתיד הם יהיו הגורם לתקלות?)

הפיג'ו מאוד חסכונית ברכב בגלל הדיזל, לעומת הטוסון שהיא מזללת (1.6 טורבו לא בא בחשבון, בעיקר בגלל המחיר והגיר), איך תשמע הפיג'ו דיזל עוד 2-3 שנים ? רעש של מונית או שהבידוד נשמר עם השנים?

אני מאמין שהטוסון ישמור יותר על הערך של המחירון (למרות השוק המוצף?) וחלקי חילוף יהיו בשפע, אז הטיפולים יהיו הרבה יותר זולים.

האם כדאי להכנס ל"חוויה מדליקה" ב3008 שעלולה לעלות הרבה כסף, או ללכת על הבחירה היותר זולה, עם פחות סיכונים, אך מבחינת רכב בפני עצמו פחות מוצלח.

אשמח לשמוע את דעתכם.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי באותה התלבטות כמוך לפני חודשיים, התלבטתי (ובחנתי פיזית) את הפיג'ו, הטוסון, הספורטז' והטיגואן.

אני חייב להגיד שאחרי נסיעה פיזית וחקירה לעומק של הדברים לא יכלתי להרשות לעצמי ללכת על שום דבר אחר חוץ מה 3008 פרמיום דיזל.

לדעתי היא היפה ביותר והמיוחדת ביותר בסגמנט חיצונית, ועל אחת כמה וכמה גם במרחב הפנים והאבוזר שמגיע איתה.

מנוע הדיזל אומנם איטי יותר בכ שניה בתאוצה מ0 ל 100 אבל בגלל המומנט החזק מאד שלו יש לו כח זמין מתיי שאתה רוצה (עקיפות וכו) ואין לו שום בעיה להגיע גם למהירויות שיגרמו לך לאבד את הרישיון, אבל כמו שאמרת הוא לא רכב ספורט.

אבזור הבטיחות מצויין, אני בוחן כל הזמן את המערכות תיקון סטיה מנתיב ובקרת שיוט אדפטיבית (כמו כן גם החלפת אורות אוטמטיים וזיהוי רכב בשטח מת) - הם עובדות מעולה אין מה להגיד , גם במהירויות גבוהות.

הצריכה בפועל של הרכב היא 1:16/17 (משולבת) עם נסיעות של 140 קמ"ש+.

לגביי סטיגמת בעיות החשמל - נראה לי שהגיע הזמן להשתחרר מזה כבר, זאת אימרה של בעלי מוסכים וותיקים שלא התקדמו הלאה וגורמים להמשך הסטיגמה הרעה של פיג'ו בארץ. הדגם קיים בארץ כמעט שנה, יש קבוצה סגורה בפייסבוק לבעלי הרכב עם כמעט 130 בעלי רכבים - כולם מאושרים מהחיים ואין דיווחים על שום בעיות חשמל. עם זאת אף רכב לא מושלם, בין אם סקודות והגירים הבעייתיים שלהם או טויוטות נחשבות בארץ למלכות האמינות ונקראות לריקולים כל שני וחמישי.

הנסיעה ברכב פשוט כיפית, האיטום מצויין ולא שומעים את מנוע הדיזל. אבא שלי מהספקנים הוותיקים של פיג'ו ומנועי דיזל בפרט. לקחתי אותו לנסיעה והראיתי לך איך במהירות של 140 קמש אפשר לנהל שיחה שקטה מאד ברכב.

המנוע דיזל של פיג'ו וותיק מאד ואמין לכן הוא עם קבלות ואין פה פחד מה יהיה עוד שנתיים שלוש.

לגביי טיפולים - אני יכול להגיד לך שמחירי הטיפולים 15 אלף ו 30 אלף שאנשים כבר ביצעו נמוכים ביחס למתחרות בשוק (ניתן לקבל מבצעים של טיפול 15 ב 500 שח, וטיפול 30 גדול ב 1100 ש"ח).

לגביי סחירות הרכב - אני מאמין שלמכור את הרכב לא יהיה בעיה, במיוחד ברמת הפרימיום שלא מגיעה לחברות הליסינג עקב הקצאות נמוכות בארץ. לגביי המחיר - אף אחד לא נביא ואי אפשר לדעת מה יהיה. אם הסטיגה של הרכב תישאר טובה כמו שהיא והביקוש יהיה גבוה גם המחיר שלה יישמר באופן יחסי. עד עכשיו בדקתי אנשים שמוכרים ביד 2 את הרכבים החדשים שלהם (בטח כאלה שלא עומדים בתשלומים וכו), הרכבים מפורסמים במחיר מחירון והמודעה נעלמת תוך יום יומיים.

אבל כמו שתמיד נהוג להגיד פה בפורום - רכב הוא לא השקעה אלא הוצאה..מי שקונה מטעמי חסכון כספי שיסע במונית.

בסופו של דבר הרכב זכה ברכב השנה באירופה והשבוע גם כתבי הרכב מכל הארץ בחרו אותו לרכב השנה בישראל , וכנראה שלא סתם. החבילה שהוא מציע היא מנצחת.

נ.ב - לא הכנסתי למשוואה את גורם השופוני וסיבוב הראשים. הרכב הזה מסובב ראשים בלי סוף אבל לא כולם אוהבים את זה לכן לחלק זה יתרון ולחלק זה חסרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הסחירות - יכול להיות שירידת ערך ב 3008 בכללי תהיה יותר גדולה מאשר בטוסון, אבל זה מתקזז בהוצאות דלק. בנוסף, אם כמות הנסיעות שלכם סביב הממוצע ( כ 17 אלף קילומטרים בשנה ), למכור דגם דיזל יהיה פשוט - הקילומטראז' הזה נחשב לנמוך ברכבי דיזל, והרכבים נחטפים מהר.

אם עכשיו בידוד רעשי מנוע טוב, הוא יישאר טוב גם אחרי כמה שנים ( בתנאי שהרכב יטופל בזמן ויהיה תקין ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודעות יורדות מיד-2 תוך יום יומיים?!

ממש לא.

המודעות שלי יצא לראות (לא הרבה כיאה לרכב חדש, אבל עדיין היו איזה עשר בשנה האחרונה) פורסמו חודשים עד שנעלמו.

אין לי מושג אם הרכבים נמכרו או שפשוט הבעלים החליטו שלא למכור אך המודעות ממש לא נעלמו בתוך יומיים.

זה ממש לא קשור לסחירות של הרכב אלא יותר לסכומים הלא הגיוניים שאנשים דרשו.

רכבים בני חצי שנה ויותר פורסמו במחיר נגיעה מחדש, אז למה שימכרו?!

כרגע יש פרימיום בנזין בן חצי שנה ועם 12,000 ק״מ שמפורסם ב-155,000₪.

בהנחה שכנראה יש עוד על מה לדבר, לדעתי זה אחלה מחיר לרכב ואם הייתי סגור על ה-3008 בהחלט הייתי הולך על זה!

הפרימיום בנזין עולה כחדש 175,000₪ או 180,000₪ ״על הכביש״, וכאן יש לך הזדמנות לרכוש את הרכב ב-25,000₪ פחות.

אני אישית חושב גם שגירסת הבנזין תהיה הרבה יותר מהנה לנהיגה מאשר הדיזל ועדיין חסכונית מספיק (לא כמו הדיזל אבל כמו משפחתומטית ממוצעת).

הטוסון לדעתי לא פונקציה בכלל, הוא נעדר מערכות בטיחות כמעט לחלוטין ונראה כבר נדוש לגמרי על הכביש, חוץ מזה הוא אחלה רכב אך הסיבות הנ״ל לי אישית מורידים את החשק.

אם כבר אופציה טובה (וכנראה שגם הרבה יותר סחירה בעתיד) היא ה-CX5, שאומנם על הנייר פחות מאובזר מה-3008 אך מנסיעת מבחן הוא הרגיש לי יותר נעים ומהודר ממנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ה3008 ברמת גימור פרימיום- דיזל, ייתן לך הכל. אם אלו המחירים שאתה מכוון אליהם לך על ה3008.

אין לך מה לדאוג מסחירות, עם כמות נסועה כפי שציינת, רכב מטופל לפי הספר בעל היסטוריית טיפולים ייחטף, יותר מהר מהטוסון שמוצף בליסינג.

לגביי שמירת ערך, הcx5 ייתן לך את המענה בסעיף זה.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...