Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום אחזקה של מאזדה 6

yaron gr
שימו לב! השרשור הזה בן 1516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך אתם מתכוונים להיפרד ממנו? למכור לברזל?

תלוי מתי ואיך זה יקרה . אם יהיה אפשר לקבל כמה שקלים עליה , אנסה ואם לא - לפירוק.

אגב - לקרוב משפחה יש רנו פלואנס 2010 1.6 בנזין עם ק"מ סביב 110000 (לא יודע בדיוק) .

האוטו טופל כל חייו במוסך מורשה רנו ואין לו בעיות מיוחדות.

כרגע אין לו טסט כבר חודש ויש להחליף משולשים ולטפל בבלמים כדי לעבור טסט.

נכון לעכשו , אין צורך באוטו ואין לבעלים חשק להתעסק עם מכירה וידוע לו מצב השוק במיוחד של רנו .

סוחר הציע מחיר מגוחך על האוטו

אם מישהו מעוניין , אפשר לפנות אלי בפרטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתור אחד שהחזיק שנה וחצי מזדה 6 מהדור הראשון כי היתי בטוח שמדובר ברכב אמין - מודה דטעיתי, בשנה וחצי הלכו:

אלטרנטור שעלה 450 משיפוץ

מצבר 550 שח

מחשב גיר שנשרף מטעינת יתר של האלטרנטור הרס את הגיר - 2800 מפירוק

קנינו את הרכב עם ברקסים יחסית גמורים אז זה גם עלה 300 שח

גומיית ציריה עוד 40 שח

אטם מכסה שסתומים שנהיה קשה כמו אבן ונזל - 133 שח

פיקוד חלונות צד נהג שמסר נשמתו - יחסית זול 60 שקלים (מכניס הערת אגב שהתאורה בפיקוד חלונות דלקה באופן קבוע משום מה.. גם כן תקלת חשמל)

בדרך היו שני טיפולים בערך בעלות של 250 שח ממוצע.

כמובן שכבר משולשים ובולמים התחילו להרעיש אבל אז כבר מכרנו את הרכב בזול (ירידת ערך של 6000 שקל בשנה וחצי...)

גם הגיר כבר התחיל לדפוק בנסיעות בוקר קרות, והמדחס התחיל לצרוח כשהמזגן פועל.

הרכב היה רק עם 200 אלף קמ

אז אנחנו מדברים על בערך 6000 שקל במשך שנה וחצי.. שזה כמעט מה שהוצאתי על המגנטיס במשך 3 שנים (שם החלפתי גם טיימינג ו3 סטים של צמיגים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שומר יומן מדויק אבל בבעלותי סקודה רומסטר 1.6 2008 עם 150 K משנת 2011 .

חוץ מטיפולים שוטפים צמיגים מצברים התקלות שהיו לי :

- מאוורר תא נוסעים הלך ~1200 שח תיקון

- אלטרנטור + פולי ~1100 שח

- גומית ציריה 200 שח

- מתג הדלקת אור בלם 250 שח

- משענת מרפק נשברה ( 50 $ אצל הסיני )

- נורה דרך אחת (! ) ...

סה"כ 2750 שח לאורך תקופה של יותר מ 11 שנה .

כדי להיות הוגן - יש לי נזילת שמן שהתיקון יעלה בערך עוד אלפיה ותקלה בחלון חשמל נהג .

ברקסים החלפתי פעם אחת והנוכחיים כבר עם 110K !

תובנות :

-בניגוד להיום הדגמים הישנים של קונצרן פולסואגן אמינים - מערכת החשמל קצת רגישה אבל מכנית אין בעיות .

- נהיגה רגועה לא רק תורמת לחיסכון בדלק אבל גם שומרת על הרכב . אין חופשים וקישקושים מהמנוע והמתלים ותיבת ההילוכים חלקה כמו חמאה (עשיתי פעמים החלפה חלקית ) .

בנוסף מקפיד להחליף מסנן אוויר כל טיפול .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני כבר עשר שנים עם מאזדה 3 2005 שעברה 213000 ק"מ וכן - יש בלאי .

לא כדאי לשגות באשליות שיפנית מזדקנת לא דורשת טיפול מעבר לפעם בשנה.

החלפתי למשולשים חליפיים כבר פעם שלישית וצודק מי שאומר שעדיף מקורי כי למעשה תשלם הכל בתשלומים ויותר מכך.

החלפתי חיישני חמצן , בולמי זעזועים , ציריות קדמיות , תושבת מנוע מקורית , פנסים אחוריים שספגו מים , סלילי הצתה ופלאגים , נזילה מאיזשהו מחזיר שמן ועוד ועוד.

כל הנ"ל נפרש על כמה שנים אבל בהחלט רכב מתיישן עולה כמה אלפים באחזקה שנתית מעבר לבלמים , צמיגים ומצבר.

אני נשאר איתו כי אין לו כבר כמעט ערך ויש לי נהגת בת 22 בבית כך שיש חסכון בביטוח אבל מתקרב הרגע להפרד לשלום

נראה לי דיברנו כבר, שלי 2004 עם 202K ולא החלפתי חיישני חמצן ולא ציריות. פנסים גם אצלי מצוננים אבל זה מייתיבש מהר בשמש. אפשר לפרק אותם ולמרוח בסיליקון של 25 ש"ח.

3 שנים אחרונות התקלות שהיו לי הן חגורת נהג ששמתי חדשה(400) וסליל הצתה שקניתי בטיול בחול במאה ש"ח.

והרכב נוסע מעולה ועובר טסטים במכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שומר יומן מדויק אבל בבעלותי סקודה רומסטר 1.6 2008 עם 150 K משנת 2011 .

חוץ מטיפולים שוטפים צמיגים מצברים התקלות שהיו לי :

- מאוורר תא נוסעים הלך ~1200 שח תיקון

- אלטרנטור + פולי ~1100 שח

- גומית ציריה 200 שח

- מתג הדלקת אור בלם 250 שח

- משענת מרפק נשברה ( 50 $ אצל הסיני )

- נורה דרך אחת (! ) ...

סה"כ 2750 שח לאורך תקופה של יותר מ 11 שנה .

כדי להיות הוגן - יש לי נזילת שמן שהתיקון יעלה בערך עוד אלפיה ותקלה בחלון חשמל נהג .

ברקסים החלפתי פעם אחת והנוכחיים כבר עם 110K !

תובנות :

-בניגוד להיום הדגמים הישנים של קונצרן פולסואגן אמינים - מערכת החשמל קצת רגישה אבל מכנית אין בעיות .

- נהיגה רגועה לא רק תורמת לחיסכון בדלק אבל גם שומרת על הרכב . אין חופשים וקישקושים מהמנוע והמתלים ותיבת ההילוכים חלקה כמו חמאה (עשיתי פעמים החלפה חלקית ) .

בנוסף מקפיד להחליף מסנן אוויר כל טיפול .

קשה להסתמך על מכונית ספציפית כאינדיקציה לאמינות כללית של דגם או מותג, אצלי למשל יש בורה עם 216K ק"מ וכמעט 20 שנה ( אני יד ראשונה כך שההיסטוריה ידועה ) , וכבר נעשה מביך לספר עד כמה היא אמינה, כי מי יאמין. מצד שני משוכנע ומבלי שבדקתי שיש כאלו שהבעלים נשבעים שלא היה להם אוטו מחורבן כזה בחיים. כנראה ענין של הקפדה על טיפולים בזמן וסתם מזל אצלי. נכון אגב לגבי כל אוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...