Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוד שמש לא מחמם אחרי החלפת טיימר דוד

Wiking
שימו לב! השרשור הזה בן 2273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לבקשת אישתי הלכתי וקניתי היום טיימר חדש כי בישן שיני השעון לא עבדו.

קניתי טיימר אומגה בהום סנטר.

חזרתי הביתה, פירקתי את הישן שהתפורר לי בידיים (דירה שכורה) ואז יש ככה: חוט אדום ושחור שהולכים למעלה בקיר וחוט אדום ושחור שהולכים ימינה בקיר.

חיברתי את הזוג שמגיע מהצד לאיפה שמופיע כניסה בטיימר ואת הזוג שמגיע מלמעלה בקיר ליציאה.

אחרי תלאות חובר החוט השחור ל- N בשניהם והאדום למה שנשאר.

יש מנורת אינדיקציה שדולקת קבוע, השעון זז יפה והמפסק הראשי על 1 ודולק רק כאשר השעון מגיע לשיניים ששמתי. כלומר, הכל נראה תקין.

אבל, אין מים חמים.

עם הטיימר הישן הייתי מעלה את המפסק הגדול והיו מים חמים כבר אחרי 10 דק'. היום גם אחרי הדלקה של שעה אין מים חמים. בקושי פושרים.

איפה אני טועה?

מצרף תמונות של הישן והחדש.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

IMG-20171122-WA0031.jpg

IMG-20171122-WA0028.jpg

2017-11-22 14.39.51.jpg

2017-11-22 14.39.33.jpg

עריכה אחרונה על ידי Wiking

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שלא תעלב.

תעשה טובה לך ולמשפחתך ותביא חשמלאי לביצוע העבודה, או לפחות מישהו שמבין. אתה מסכן את החיים שלך ושל משפחתך.

בצד ימין זו הזנת החשמל לטיימר. צ"ל אפס ופאזה.

בצד שמאל - כניסת פאזה ויציאת פאזה ממותגת לדוד. האפס של הדוד לא מתחבר לכאן, כפי שזה נראה מהתמונה. כפי שאני מצליח לראות, הטיימר שחיברת מקצר זה לזה את הפאזה והאפס של הדוד. למרבה המזל לא מגיע חשמל לדוד.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד קשה לראות מהתמונה איזה חוט הולך לאן. בכל מקרה הטיימר שקנית שונה מהקודם. חוזר על הבקשה שלי להעזר בבעל מקצוע.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורד את החשמל בדירה ובדוק שנית שלא השתחרר/נקרע חוט בזמן הסגירה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן:

הגיע חשמלאי מוסמך. בדק, הכל תקין מבחינת החיבורים. מגיע חשמל לדוד.

איפה הבעייה ? הדוד לא מחמם ! בכלל.

לא נגעתי בדוד. לא מבין איך החלפת טיימר גרמה לדוד להפסיק לעבוד.

מחר יגיע חשמלאי דוד לבדוק את הנושא.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. יש מפסק חשמלי נוסף על הדוד עצמו, יש צורך לבדוק אם לא תקול.

2. טרמוסטט שנתפס פתוח.

3. בסבירות נמוכה (למרות שזה כנראה החלק שיוחלף, בין השאר, ע"י בעל המקצוע), גוף החימום עצמו (נקרא בעגה פלאנג').

זאת בהנחה שהחיבור שעשית אכן תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי, החיבור תקין. נבדק מ-0 ע" חשמלאי מוסמך.

דווקא בעל הדירה הציע שגוף החימום (פלאנג') הוא הבעיה. אני סקפטי.

מפסק על הדוד לא סביר. הורדתי מס' פעמים את החשמל בבית בחודשים האחרונים בדיוק כמו אתמול ולא הייתה בעיה.

אני אישית נוטה לכיוון הטרמוסטט.

כאשר פותחים את הברז, המים פושרים בקושי אבל לא קרים כמו כאשר פותחים ברז מים קרים. היות ואין שמש ביומיים האחרונים, לא מאמין שהקולטים אחראיים למים הפושרים.

לוקו... לא אני המצאתי...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Wiking

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מקפיץ..

דוד שמש אצל הורי לא מחמם.

לפני מס' חודשים החלפתי גם כן קופסה עם מפסק ולפחות אז שבדקתי הכל היה תקין, הדוד בגדול לא בשימוש כי יש מחמם מים בגז.

לפני כ 3 ימים המחמם הפסיק לעבוד, ואז הורי גילו שהדוד לא מחמם.

בדקתי את גוף החימום ונראה היה שהוא מקצר (עם רב מודד).

החלפתי גוף חימום וגם טרמוסטט על הדרך.

בבדיקה של מתח על גוף החימום בעת הדלקת המפסק יש מתח(230V), כאשר מכבים את המפסק, אין מתח.

עדיין לא מחמם.

קראתי קצת גם בפורום פה על מערבל מים שאולי תקול, אבל לא מצאתי מערבל מים , לפחות לא זיהיתי אותו, הבניין בן 12 שנה בערך, אולי לא התקינו את זה עדיין.

פתרונות אפשריים? רעיונות?

השתגעתי(וההורים בלי מים חמים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת עם רב מודד מתח בין שני ההדקים של גוף החימום וקיבלת 220V והוא עדיין לא מחמם? אם כך גוף החימום תקול.

שים לב שאולי מדדת על ההדקים של הטרמוסטט שמחובר לפעמים בטן - גב עם גוף החימום.

אם בדקת רק פאזה עם טסטר - יכול להיות נתק במסלול האפס.

לגבי מערבל - כשגוף חימום עובד אפשר לשמוע זאת (צליל עמום אבל דומה לצלילים שמפיק קומקום פועל) וכמו כן יציאת המיים החמים לכיוון המערבל צריכה להיות חמה למגע.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את גוף החימום ונראה היה שהוא מקצר (עם רב מודד). - איזה ערך קיבלת בזמן המדידה וכיצד ביצעת את הבדיקה ? למה החלטת שגוף החימום מקצר ?

החלפתי גוף חימום וגם טרמוסטט על הדרך.

בבדיקה של מתח על גוף החימום בעת הדלקת המפסק יש מתח(230V), כאשר מכבים את המפסק, אין מתח.

עדיין לא מחמם.

משהו לא תקין בבדיקות שלך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

מכיוון שלא היה לי זמן להמשיך לטפל בזה, הורי הזמינו דודאי שסידר את הבעיה(משהו במגעים-לא הייתי שם), הוא היה בסדר גמור, עבד קרוב לשעה וחצי וגבה על העבודה ללא החלפת חלקים 300 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...