Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת מולטימדיה JCV KW-V220BTM ביונדאי i30 cw שנת 2011 (דור ראשון) כולל שליטה מההגה

ofir84
שימו לב! השרשור הזה בן 1762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אז ככה.. האישה התרגלה למערכת מולטימדיה מרכב הליסינג שהיה לי מהעבודה, לפני מספר חודשים הוחזר הרכב ונרכשה i30 cw שנת 2011 ללא מערכת מולטימדיה וללא BT מובנה, ועל כן הוחלט לשדרג למולטימדיה.

התלבטתי אם לבחור במערכת סינית על בסיס אנדרואיד, שתשמש גם לניווט וכו', או במערכת של מותג ללא אנדרוריד וללא ניווט. מכוון שעיקר השימוש הוא לשיחות ולמוזיקה מהנייד, העדפתי לוותר על הרפתקאות של מותג סיני, ובחרתי במותג שעל הנייר אמור להיות איכותי יותר. כי ממש לא בא לי שהמכשיר יעשה בעיות לאישה ואז זה יעלה לי בבריאות :)

אז פרט למערכת עצמה, נרשנו מס' מתאמים

1. פנל HU מותאם 2DIN (לצערי באיכות ירודה)

2-Din-Car-font-b-Radio-b-font-Stereo-Fascia-Panel-Frame-DVD-font-b-Dash.jpg

2. מתאם קונקטורים כדי לא לחתוך את הצמה המקורית

harness.jpg

3. מתאם RF

rf.jpg

מהלך ההתקנה:

*דבר ראשון שעשיתי לפני כל החיבורים וההלחמות זה לוודא שאכן הקונקטורים מתאימים.

*לאחר מכן עשיתי הלחמות בין הצמה שמגיעה עם המערכת לבין הצמות של המתאמים זה נראה כמו בדוגמא

APP8KE2.jpg

במקרה שלי הלחמתי את החיבורים ועטפתי באיזולירבנד.

פה הייתה לי נפילה קטנה, עברתי על חלק מהחיבורים(לא על כולם) וראיתי שיש התאמה בין הצבעים של הצמה של המערכת לבין הצמה של המתאמים. הלחמתי את כל החיבורים, לבסוף שהרכבתי את המערכת היה קרוס בין ה12V הקבוע לבין ה12V לאחר סוויץ', מה שגרם למערכת להתאפס מחדש כל פתיחת סוויץ', עיוון יותר מדוקדק בדיאגרמת החיבורים הראה שהחוטים בצבע הצהוב והאדום לא אמורים להתחבר בהתאמה. תוקן.

אז ככה זה נראה לפני

IMG_20171117_091235.jpg

IMG_20171117_091840.jpg

לרדיו המקורי מחוברות 3 צמות, A,B,C. כמו בתמונה (מהאינטרנט, על הרדיו דיסק שלי לא היה כלום)

original-stereo.jpg

לצמות A ו B מתחברים המתאמים , לצמה C אין מתאם. מצמה C צריך את החוטים של השליטה מההגה (הסבר בהמשך)

צמות A ו B לאחר החיבור

IMG_20171117_093840.jpg

צמה C

IMG_20171117_093857.jpg

ואז הגעתי לשלב חיבור השליטה מההגה, לקח לי קצת זמן להבין איך לעשות את זה, ראיתי סרטונים ביוטיוב וקראתי כמה פוסטים ולא הצלחתי להבין אם צריך מתאם ( כמו זה ) או לא.

בחוברת של המערכת אין מידע אודות החיבור, לבסוף הגעתי

מצוין שמסביר איך לחבר ואיך ללמד את המערכת.

המערכת מגיעה עם החיבור הבא

IMG_20171116_132526.jpg

יש גם את החיבור הזה מהצמה של המערכת שלא הבנתי מה התפקיד שלו ולא חיברתי אותו.

IMG_20171116_132610.jpg

בעזרת הדיאגרמה של חיבור C, הבנתי שהחיבורים של השליטה מההגה הם 8 ו 11.

התחברתי עם רב מודד ומדדתי התנגדויות לאמת.

IMG_20171119_130112.jpg

IMG_20171119_130045.jpg

כל כפתור נותן התנגות שונה, מצוין. חיברתי את שני החוטים למתאם ה PL (השתמשתי רק ב input1 וב ground) לימדתי את המערכת כמו בסרטון והכל עובד יפה

IMG_20171119_131146.jpg

זה החיבור שאילתרתי ממה שהיה לי זמין, מאמין שאפשר לעשות משהו יותר אלגנטי.

*נשאר למקם את היחידה ולהרכיב את הפנל החדש, אז ככה, זה לא היה קל בכלל, לקח לי הרבה זמן הרבה משחקים עם הברזלים שתפסו את המערכת המקורית עד שהצלחתי בסוף למקם אותה במצב שהיא מתאימה לפנל.

לגבי הפנל החלופי, התאכזבתי מאוד מאיכות החומר הירודה, כל מודול שהעברתי מהפנל המקורי, היחידות של המיזוג אוויר וכו' שום דבר לא הורכב בצורה חלקה ובנוסף הוא לא יושב בצורה טובה כמו המקורי ובולט קצת החוצה

IMG_20171119_151431.jpg

זהו וזו התוצאה הסופית, האישה מרוצה ואני סה"כ נהנתי מהתהליך.

IMG_20171119_151442.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אחי, שאפו.. אני רוצה להחליף את כל המערכת ברכב ואחרי שראיתי כמה סרטונים החלטתי שהדבר האחרון שאני הולך לעשות זה להתעסק עם זה בעצמי... למרות שהחיים מלמדים אותך שאין תחליף לעצמאות..

תתחדשו ותהנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חשבתי כמוך שזה plug and play, פעם ראשונה שאני עושה התקנה כזו. עשיתי את ההזמנה של הרכיבים מחנות בארץ, דיברתי איתם בטלפון וביקשתי את כל מה שצריך. שלחו זוג מתאמים לצמות A ו B עם קצוות פתוחים שהייתי צריך לחבר לצמה שהגיע עם המערכת, ולצמה C לא הגיע מתאם. אני מניח שאין פלאג יחיד וסטנדרטי לכל המערכות ולכן זה כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על ההשקעה במדריך ועל התקנה יפה ונקיה, כיף לראות!

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
שלום לכולם,

......

ואז הגעתי לשלב חיבור השליטה מההגה, לקח לי קצת זמן להבין איך לעשות את זה, ראיתי סרטונים ביוטיוב וקראתי כמה פוסטים ולא הצלחתי להבין אם צריך מתאם ( כמו זה ) או לא.

בחוברת של המערכת אין מידע אודות החיבור, לבסוף הגעתי

מצוין שמסביר איך לחבר ואיך ללמד את המערכת.

המערכת מגיעה עם החיבור הבא

[ATTACH=CONFIG]496966[/ATTACH]

האם נכון שהחיבור הכבל למתגים בהגה הוא זמני רק לשלב הלימוד / בחירת כפתורים.

לאיזה נקודות בהגה חברת את הכבל לצורך הלימוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם קיימת אפשרות במערכת המקורית להוציא כבל אוקס להשמעת מוזיקה מהטלפון ולשמוע שיחות טלפון מהרמקול, כמו דיבורית?

הרכב נמכר, ושהיה אצלנו היה רכב של אישתי. אני לא זוכר אם היה חיבור אוקס.

האם נכון שהחיבור הכבל למתגים בהגה הוא זמני רק לשלב הלימוד / בחירת כפתורים.

לאיזה נקודות בהגה חברת את הכבל לצורך הלימוד.

החיבורים לשליטה מההגה קבועים.

החיבורים להגה נמצאים בצמה C ,שמתחברת למערכת המקורית. מדובר בשני גידים (סיגנל ואדמה) שנמצאים בצמה ביחד עם עוד הרבה גידים, צריך לאתר אותם ולהתחבר אליהם בכל דרך שתצליח, הכי פשוט זה לחתוך ולחבר למתאם שמגיע עם המערכת החדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...