Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 1999 1.6 זקוקה לשיפוץ גיר

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסלנג מהכפר הזה כבר מייאש אותי,

מדובר ברכב בן כמעט 20, שסחבת איתו וסחבת ודי, הגיע הזמן להתקדם, תחסוך כמה גרושים, תמכור אותו בעוד כמה גרושים ותתקדם כמעט בעשור לרכב מתקדם יותר מבחינה בטיחותית ומכנית.

לפעמים עדיף לשמור את הכסף בכיס במקום להשקיע בגרוטאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

הגיר דופק כי אתה נוהג בקיקים על הגז, המנוע לא סוחב כי אנסת לו את החיים ב5000 סל"ד ו"דריפטים" ברחוב, ההגה רועד כי החלפת בוקסות ומשולשים מטורקיה ב5 מוסכים שונים...

אתה צריך להבין שזה לא רכב חדש. הוא לא יסע כמו רכב חדש, וגם כשהיה חדש הוא לא נסע כמו מכוניות חדשות היום. אם אתה רוצה לשמור עליו נוסע לעוד שנים רבות תחליף או תשפץ את הגיר, תסדר את מערכת ההיגוי במקום מקצועי ותנהג בו רגוע. אתה לא צריך להוכיח לכל העולם שזה הרכב הכי טוב שיש ושהוא הכי אמין ומהיר יותר ממשפחתומטיות חדשות. זה גובל בפיגור. לרכב יש את האיכויות שלו שמדברות אליך ובגלל זה אתה נשאר איתו. אם לא בא לך עליו יותר, תמכור ותחליף. סתם לקרוע לאוטו את הצורה ולתקן אותו נקודתית כדי שימשיך לנסוע זה גם בסדר, אבל בסוף תישאר בלי אוטו ובלי כסף.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק לגמרי, אלי. אין פה בכלל התווכחות. אבל יש מצבים שאתה לא יכול להחליף כרגע​ מסיבה כזאת או אחרת.

אז אל תשפץ את הגיר, תן לרכב לנסוע עד שימות או עד התקלה המשביתה הרצינית הראשונה (גיר/מנוע/סתם חלק שלא שווה כלכלית להחליף) ותחסוך כסף במקביל, כך תוכל אולי לבצע החלפה למשהו מודרני יותר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושריקו,

לי יש רכב בן 16 השנה...

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?610946-החלפת-שמן-גיר-4T40E-45-וחלקי-מערכת-קירור-קאוואליר-אלרו-מאליבו/page3

זה חלק קטן,העיקר הוא - לא לעשות מידי חובה - אם לעשות אז כראוי ולא רק כדי לעשות .

חלקים כמעט כולם מהאינטרנט .

היום בעידן האינטרנט , לדעתי עדיף לך להתמקד בדברים רגישים ברכב ובצורה מסודרת .

ולא להתפזר בין מתלים למערכת קירור ,לגיר, וכל פעם לגעת קצת במקום אחר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלך אם אין לך תקציב לשים 30 אלף על רכב מציע פשוט לקחת ליסינג.

ולשלם בחודש על רכב בסגנון פיקנטו בכל מקרה אתה לא נוסע הרבה אז אין לך בעיית הגבלת ק"מ הביטוח היהי זול יותר כי יש לך רמת בטיחות גבוהה ברכב.

בקיצור לדעתי התבזבז לך הרבה יותר פחות כסף בחודש לעומת כמה שאתה משלם עכשיו רק על הוצאות הבסיסיות של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, יכולתי ממזמן להביא לנסר קלאסיק מודל 08-09 , הבעיה שהרכב הזה בלי שוק, הוא קרוע , אין שמורות, ובנוסף הוא גם יהיה רכב בן 10 , ועם כל הכבוד, לנסר כזאת לא יותר אמינה מטויוטה ישנה מנסיון.

אני חושב שאיאלץ להמתין עוד המון זמן כדי לאפשר לעצמי לקנות רכב מודרני הרבה יותר.

דרך אגב, אני לא בטוח כאן חברים שהבעיה היא בגיר של הרכב, יש כל כך הרבה רעשים מוזרים מהאיזור של התושבות והגיר ואולי גם הציריות והמשולשים שאי אפשר לדעת מה קורה פה. אגב, יש יותר מכה בהילוך שני או שלישי כשאתה פונה שמאלה, לא נראה לי שזה כל כך קשור לגיר.

שורה תחתונה, מת על הרכב, רק הגיר מעצבן, ואני לא אתפלא אם הבעיה היא ממקום אחר. (כשמחליפים לR-D יש רעש של משהו שמתפרק למשל) למרות שהכל מקורי בתושבות.

SLOWRIDE , קרעת אותי, האמת שכן מאז שהוצאתי רשיון "אנסתי" אותה, אבל עם השנים הפסקתי בגלל שהיא כבר שלי וגם הרכב ישן, אבל אין ספק שכנראה תרמתי לזה.

דור, הבעיה שלחסוך למשהו איכותי זה לא פשוט. יכולתי להביא כמו שאמרתי לנסר קלאסיק ממזמן, אבל אני לא מרגיש איזשהו הבדל והוא גם ישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בהנחה ולא הרסת שום דבר במנוע, תתקן את הגיר או תחליף אותו וזהו. תהנה מהרכב ותפסיק לנסות לעשות ממנו מה שהוא לא. רכב לא נמדד בכמה שניות הוא מגיע מאפס למאה וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עולה לך בחודש הרכב?

תבדוק מול עלות חודשית של ליסינג +פלוס דלק וככה תדע אם שווה לך להישאר עם הרכב.

הטוב בליסינג שאתה מקבל רכב חדש בלי בעיות שתצטרך לשלם רק עלות חודשית ואגרה פעם בשנה וטיפול שנתי במידה ולא תיקח את החבילה המלאה.

ברכב ישן כמו שלך כל טסט אתה שופך כסף על תיקונים בנוסף לתיקונים בין טסט לטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, יכולתי ממזמן להביא לנסר קלאסיק מודל 08-09 , הבעיה שהרכב הזה בלי שוק, הוא קרוע , אין שמורות, ובנוסף הוא גם יהיה רכב בן 10 , ועם כל הכבוד, לנסר כזאת לא יותר אמינה מטויוטה ישנה מנסיון.

דור, הבעיה שלחסוך למשהו איכותי זה לא פשוט. יכולתי להביא כמו שאמרתי לנסר קלאסיק ממזמן, אבל אני לא מרגיש איזשהו הבדל והוא גם ישן.

מה הבעיה בלנסר קלאסיק 2006-2008? אפשר למצוא אקמפלרים לא רעים סביב 10K,

אני רכשתי לא מזמן 2006, 184K ק"מ, יד 2 (פרטיות) ב 7K, ובינתיים אני מרוצה.

היא נוסעת טוב יותר בכל היבט מהקורולה שלך, והיא נחשבת לרכב אמין.

שוק מת?

א. זה משחק לטובתך בקניה.

ב. כשתרצה למכור - תוריד 2000 ש"ח מהמחיר הממוצע ביד 2 ואתה תמכור תוך שבוע.

את ה 2000 ש"ח האלה אתה תשקיע הרבה יותר בתיקונים לקורולה העייפה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאנסר אמנם לא תקדם אותך בהרבה, אבל כנראה שתבלה פחות במוסך בתור רכב צעיר יותר. אני מסכים שהיא לא פאר היצירה.

מעבר לכך, כשאמרתי לחסוך, התכוונתי לחסוך סכום נכבד שיאפשר רכישת רכב צעיר יחסית, ואולי תתפשר על קטגוריה, אתה רווק כמדומני, למה אתה צריך רכב משפחתי? מה רע ברכב מיני או סופר מיני?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהחלפת שמן, לפני שהתחילו הבעיות, האם זו הייתה חלפה חלקית או מלאה?

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שהחחלםת חלקים מקוריים בחלקים סיניים/טורקיים.

זאת אומרת שכל חלק כזה יתפרק בממוצע אחריי שנתיים בנוסף תוסיף רדיאטור (אם לא הוחלף בשנים אחרונות בסיני שגם יתפגר תוך שלושה שנים).

מצפה לך מכה כבדה ויש מצב שהיא תבוא כולה ביחד.

כך בחישוב את כל זה לפני שאתה חושב להמשיך לתחזק את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת הוצאה של 600 שקל בדרך על טיימינג והחלקים הנלווים (בהנחה ואספוש המלך מהכנופייה יוכל לעזור לי).

לגב החלקים הטורקים, אני נוסע איתם ככה שנתיים שלוש, אין חוויה אחת טובה להגיד עליהם אבל הרכב נוסע.

טוב שאתה אופטימי, מרק... תהיה בריא.

כורו, רוב הזמן חלקית, בפעם האחרונה מלאה.

אבל בתכלס, כל הבעיות בעיקר התחילו עם פירוק הגשר התחתון בתנאים ביתיים.

לנצח נצחים ייזכר הטעות הזאת בכל רחבי דפי הפורום ומחוצה לה. אפילו טויוטה הייתה מתביישת לגלות שאני נוסע על בוקסות לא מקוריות כשטויוטה לא מייצרת בנפרד ועל פירוק גשר תחתון בתנאים ביתיים. SHAME.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לסדר את כל האוטו יעלה לך לא יותר מ4000 שקל. השאלה אם זה שווה לך. יכול להיות שזה משתלם אם אתה לא נוסע הרבה בחודש.

למכור אותו עם גיר דופק יתן לך כמה אלפים בודדים ותישאר בלי רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...