Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה של KIA CEED בציר 2008

MrCola
שימו לב! השרשור הזה בן 1996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אני חייל בן 20 מהמרכז,משרת כנהג. התארגנתי לי על יום חופש ואין לי באמת מה לעשות בו אז החלטתי לפתוח שרשור על הרכב שלי שנמצא אצלי כבר שנה וחודשיים, הרכב הוא KIA CEED בציר 2008, אשר בעוד כחודש חוגג 9 שנים להיוולדו.

רקע הרכישה: הרכב עלה לכביש ממש בסוף 2008, בחודש דצמבר והתחיל את דרכו כרכב השכרה, וכך הוא היה למשך 3 שנותיו הראשונות, הרכב סיים את תפקידו בחברה והגיע למגרש סנטר קאר באזור, באותה תקופה ( שנת 2012) לאבא שלי הייתה טויוטה קורולה 2008 דגם SUN הרובוטי הידוע לשמצה וכל מה שנשמתו חפצה זה לזרוק אותה לים ולכן הסתובב במגרשים במטרה להיפטר ממנה ואז מצא את הסיד ותוך שעה יצא עם הסיד והשאיר שם את הקורולה (טרייד אין ראש בראש בלי להוסיף שקל), המחירון של הקורולה היה טיפה יותר גבוה משל הסיד אבל הקורולה כבר הייתה אחרי החלפת גיר אחת וגם הגיר החדש התחיל לעשות בעיות אז זה היה בלתי נסבל וההבדל במחירון היה משהו כמו 5 אלף ש"ח לטובת הקורולה אז זה היה שווה בשביל להיפטר מהעול הנפשי הזה. וכך נרכשה הקיה סיד שלנו עם 60K ק"מ על השעון, 3 שנים על הכביש ובמצב נדיר ביחס לרכבי ליסינג והשכרה אחרים. היא שירתה את אבי נאמנה במשך 4 וחצי שנים ולפני שנה הנסיכה עברה אליי עם 125K ק"מ על השעון (לא עשינו העברת בעלות כמובן אם יש מישהו שתהה).

פרטים יבשים על הרכב: הרכב תוצרת סלובקיה דגם ההצ'בק הרגיל (לא סטיישן), רמת גימור LX, מנוע 1600 בנזין אטמסופרי אשר מפיק 126 כ"ס, גיר פלנטרי אוטומטי 4 הילוכים, יד שנייה (01 ברישיון) וכיום עומד על 139K ק"מ על השעון.

אבזור, נוחות ובכללי: הרכב מגיע עם 6 כריות אוויר, 5 במבחן הריסוק, ללא בקרת שיוט, ללא פנסי ערפל, ישנו מחשב דרך, ומזגן שעובד מצוין. הרכב בכללי נוח לנהיגה, די פשוט למצוא זווית נהיגה אופטימלית, הגה מתכוונן למעלה,למטה ולעומק, את הזווית של המושב יותר קשה לכוון (גלגלת שלוקח נצח לסובב אותה), אין כיוון מראות חשמלי אלא ידני שזה קצת מבאס אבל אני נהג יחיד ולא צריך כל נסיעה לכוון את המראות אז לא נורא. המושבים של הרכב מעט קשים מדי לטעמי והבד שלהם מחוספס ולא כייפי למגע, לא שאני סובל מכאבי גב בגלל זה וגם בנסיעות ארוכות לא הרגשתי שזה מציק לי מאוד אבל עדיין להרגשה נעימה יותר ואני מתכנן בעוד כמה חודשים לשים ריפודים שקצת ירככו את הישיבה וגם זה טיפה מבאס כי ברכב אי אפשר לקנות סט ריפודים ולהתקין לבד בגלל שבמושבים הקדמיים המשענות ראש לא יוצאות מהמקום ולכן צריך לגזור את הריפודים כדי להתקין אותם, ובמשובים האחוריים בגלל שהמושבים הם מתקפלים והמושבים מתקפלים בנפרד ולא כגוף אחד אז סט ריפודים רגיל לא ישב עליהם ולכן צריך להזמין את הריפודים בתפירה אישית והעלות היא גבוהה יותר.

הרכב מגיע ללא חיבור אוקס או בלוטוס ועם מערכת מקורית של קיה והחלפנו למערכת מולטימדיה פשוטה ולא יקרה רק בשביל שיהיה חיבור בלוטוס, יואסבי ואוקס, העלות הייתה כ1000 ש"ח על המערכת כי זה היה אי שם ב2014 ואז המערכות האלו עוד היו קצת יקרות, ההתקנה בוצעה בהתקנה ביתית בבית.

הרכב מרגיש זריז ושיש לו כוח אבל עם זאת מרגיש שהגיר הפשוט של ה-4 הילוכים פשוט מסרס את הכוח של הרכב ומושך הילוכים לפעמים ללא סיבה. עם זאת הרכב הרבה יותר זריז והתגובה שלו לגז הרבה יותר מהירה משל האחות התאומה ה i30 (הזהה מכנית לסיד) שיש כרגע בבעלות אבי, אך ההבדל הזה הוא כנראה בגלל המצערת האלקטרונית שיש ביונדאי שלוקח לה זמן לחשוב ויש קצת דיליי לפעמים בתגובה וזה מורגש מאוד בעקיפות לעומת הכבל של הדוושת גז שיש בסיד.

נפח תא המטען הוא 340 ליטר, אך מכיוון שזה רק הצ'בק יש אופציה לקפל מושבים אחוריים וליצור שטח תא מטען אחורי מישורי בנפח 1300 ליטר, אז פעם לא הורגש שחסר מקום ותמיד יש אופציה ליצור עוד מקום שזה משהו שאני אישית מאוד אוהב. אבל בכללי חוץ מג'ילדה אין לי שום דבר בתא המטען כי אני אוהב לנסוע ריק ולא להפוך את הרכב למחסן. מבחינת מקום, לי אף פעם לא היה חסר מקום ברכב, אבל 99% מהזמן אני נוסע או לבד או עם החברה ונוסעים בקושי יש, אבל כשיש נוסעים 2 מבוגרים יכולים לשבת בכיף מאחורה, ל 3 יהיה טיפה צפוף אבל לא סיוט.

בלאי טבעי - לפני מספר חודשים שמתי לב שריפוד הגג של הרכב מתחיל להתקלף ומכיוון שעליתי על זה בזמן הצלחתי להחזיר את המצב לכדמותו עם דבק פשוט ולמנוע נזק גדול יותר, כעת הנזק ממש לא מורגש ולא נראה גלוי לעין. בנוסף, הפאנל של המזגן החל להתקלף, הפלסטיק היה מכוסה בלכה והיא החלה להתקלף, זה לא נורא כי פשוט מקלפים את כל הלכה וחושפים את הפלסטיק שמתחתיו שהוא גם שחור אז לא רואים הבדל גדול. יש גם שמועות שברכבי סיד בשנתון הזה לדשבורדים יש נטייה להתנפח בגלל השמש ושזו מחלה ידועה, לי אישית זה לא קרה ואצלי הכל בסדר. סך הכל כמעט אין בלאי, אפילו השטיחים המקוריים במצב מצוין :twisted:

הוצאות במשך השנה: כשרק קיבלתי את הרכב ישר שמתי לו סט ג'אנטים (מידה 15) כי לא יכולתי לסבול את הג'אנט ברזל והטסות שזה מאוד מכער את הרכב לדעתי והעלות הייתה - 1500 ש"ח. במשך השנה שהרכב אצלי בוצעו בו שני טיפולים, כל 7.5K ק"מ מתבצע טיפול, אבא מכונאי רכב אז הרכב תמיד צריך להיות מטופל מבחינתו כמו שעון שוויצרי ועם שמנים איכותיים (תמיד סינטטי מלא). העלות של הטיפולים הייתה רק עלות חומרים כי הכל בוצע בבית. ב 135.5K הוחלפה רביעיית צמיגים לצמיגים חדשים סיניים ,עלותם 800 ש"ח, לא גאה בזה אך בתור חייל אין לי יותר מדי כסף להשקיע והייתי צריך דחוף להחליף, מאמין שבעוד מספר חודשים אחליף אותם. לפני כחודש החלפתי פנס דרך שמאלי מכיוון שבית הפנס וכל החוטים שם נשרפו וגם בנוסף גם הייתה חדירת מים לפנס, העלות - 400 ש"ח. לפני כשבוע החלפתי לנורות philips white vision H7, העלות - 140 ש"ח. מחיר אגרת הטסט השנתי הוא 1191 ש"ח. לפני יומיים בוצע הטסט ובטסט שלחו אותי לעשות כיוון גלגלים ובמוסך מצאו אצלי מוט הגה עקום שהיה צריך דחוף להחליף, עלות כיוון גלגלים + החלפת מוט הגה - 400 ש"ח.

הוצאות צפויות בקרוב - החלפת מצבר, המצבר שיושב אצלי הוא מנובמבר 2013 וכרגע מסרב למות אך אני מניח שבחודשים הקרובים אצטרך להחליף אותו. ובנוסף אצטרך להחליף את הפנס השני מכיוון שיש הבדל אסטרונומי בין הפנס החדש לישן ואני לא יכול לסבול את זה.

צריכת דלק - זהו חלק מאוד כואב בשרשור. הצריכת דלק הממוצעת היא בערך 1:8, אך הגעתי גם לצריכה של 1:5. אבל כל זה עקב נהיגה לא חסכונית, בחודשיים האחרונים שיניתי את הרגלי הנהיגה שלי וגיליתי כמה זה פשוט לחסוך בדלק, הצלחתי להגיע לצריכה נטו עירונית של 1:10 , ובצריכה משולבת (70% עירוני ו30% בינעירוני) הגעתי ל 1:13 , ואני מאמין שאם אעשה נסיעה ארוכה בינעירונית לצפון אוכל להגיע לתוצאה של 1:15-16. לשם השוואה, הרכב נסע לאילת נסיעה נטו בינעירונית והצריכה הייתה 1:11 ועכשיו זאת בערך הצריכה שאני עושה נטו רק בעיר.

סיכום - הרכב הראה אמינות גבוהה במהלך השנים שהוא אצלנו במשפחה, הוא מטופל טוב מאוד אצלנו. כשקיבלנו אותו המחירון שלו עמד על +-70K בערך וכיום המחירון שלו הוא 25K+-, ירידת ערך של 45K לכמעט 6 שנים. אני אישית מאוד מרוצה ממנו ויש לו כל מה שאני צריך כרגע בתור חייל עם תקציב מוגבל, רכב עם מראה צעיר, לא גדול מדי ולא קטן מדי ולא חלש מדי. עוד 4 חודשים אני משתחרר מהצבא ומתחיל לחסוך ללימודים וכנראה שאשאר איתו למשך השנים הקרובות כי למכור אותו אין טעם והרכב שמור באופן נדיר ואני בטוח שישרת אותי נאמנה לעוד שנים אורכות. המון אנשים חושבים שזה רכב משנת 2013 כשהם נותנים מבט ראשוני והקילומטראז' שלו הוא רק 139K הוא יכול לשרוד עוד עשרות אלפי קילומטרים אם לא מאות עד שהוא יגמור את חייו.

באופן בכללי אני עושה כל מאמץ אפשרי כדי לשמור על הרכב, שוטף אותו אחת לשבוע בשטיפה ידנית, לא מעשן ברכב, תמיד שם מגן שמש לשמשה הקדמית, מיישם פוליש וואקס כל כמה חודשים, מלטש את הפנסים כל כמה חודשים ומקפל מראות.

תסלחו לי אם חלק מהפרטים אינם מדויקים או שהכתיבה חובבנית כי בכל זאת אני לא מומחה גדול בתחום וזאת כתיבה ראשונה שלי פה באתר. מצורפות תמונות של הרכב, חלקן ערוכות כי אני לא מוצא את המקוריות. אם יש לכם שאלות או הערות אשמח לשמוע.

שיהיה לכולם אחלה המשך שבוע ואשמח לתגובות מכם :)

2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg1.jpg

עריכה אחרונה על ידי MrCola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה,

התיאור של הנוחות נשמע דומה לאחותה, הI30 שגם לא מצטיינת בסעיף זה (הI30 לטעמי היא הכי לא נוחה בין המשפחתיות של הדור ההוא, נוקשה ומתרסקת על שיבושים וגם המושב לא נוח).

מוזר שבקיה לא היה AUX וUSB בהתחשב שזה היה הדגש הפרסומי בI30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה,

התיאור של הנוחות נשמע דומה לאחותה, הI30 שגם לא מצטיינת בסעיף זה (הI30 לטעמי היא הכי לא נוחה בין המשפחתיות של הדור ההוא, נוקשה ומתרסקת על שיבושים וגם המושב לא נוח).

מוזר שבקיה לא היה AUX וUSB בהתחשב שזה היה הדגש הפרסומי בI30.

תודה רבה שהארת את עייני, טעות שלי. האמת לפני הסיד הייתה בבעלותי i30 שנת 2009 והמושבים הרגישו הרבה יותר נוחים ורכים מאשר היונדאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב שב2008 הביאו רכב משפחתי קומפקטי עם מראות ידניות, ועצוב שאבא שלך בתור מכונאי גם קנה רכב ברמת אבזור כזו, אצלי למשל זה BIG NO NO.

רואים שהרכב שמור יפה. כמה עצות בשבילך:

בג'אנטים יכולת לחסוך יותר, יש יד שניה בכמה מאות שקלים, לעומת זאת חסכת בצמיגים, כשיכולת להשקיע ברביעיה איכותית בעוד 200-300 שח, אני מבין שאתה חייל אבל צמיגים הם הדבר היחיד שמחבר בינך לאספלט, ולא חוסכים בהם שקל, יש רכבים על הכביש שהצמיגים שווים מחצית משווי הרכב.

דבר נוסף - עדיף שתשים כיסוי הגה בתפירה (עולה 15-20 שח באיביי) מאשר כיסוי שיושב בלחץ.

ושאלה - מה זו המדבקה הזו על דלת הבגאז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

UA = אוקראינה.

המדבקה על הפח עצמו היא של הסמל של אוקראינה:

1200px-Lesser_Coat_of_Arms_of_Ukraine.svg.jpg

משער שהבחור ממוצא אוקראיני :lol:

Ford Fiesta 2001 --> 2011 VW Polo 1.4 manual

ובין היתר:

Škoda Superb 2015 1.8TSI DSG7 I 2016 Škoda Fabia 1.2TSI DSG7 Style

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב שב2008 הביאו רכב משפחתי קומפקטי עם מראות ידניות, ועצוב שאבא שלך בתור מכונאי גם קנה רכב ברמת אבזור כזו, אצלי למשל זה BIG NO NO.

רואים שהרכב שמור יפה. כמה עצות בשבילך:

בג'אנטים יכולת לחסוך יותר, יש יד שניה בכמה מאות שקלים, לעומת זאת חסכת בצמיגים, כשיכולת להשקיע ברביעיה איכותית בעוד 200-300 שח, אני מבין שאתה חייל אבל צמיגים הם הדבר היחיד שמחבר בינך לאספלט, ולא חוסכים בהם שקל, יש רכבים על הכביש שהצמיגים שווים מחצית משווי הרכב.

דבר נוסף - עדיף שתשים כיסוי הגה בתפירה (עולה 15-20 שח באיביי) מאשר כיסוי שיושב בלחץ.

תודה רבה על התגובה.

תשמע, כיוון מראות ידני זה לא כזה נורא, גם אם לפעמים אני צריך לכוון את המראה לדוגמה כדי לראות כמה הצמיג רחוק מהמדרכה אני מוצא בכיוון ידני כדרך הרבה יותר מהירה מאשר כיוון אוטומטי.

הג'אנטים נקנו ללא יותר מדי מחשבה, ברגע שהיה לי כסף ביד תוך שעה רצתי לקנות לא יכולתי להתאפק.

לגבי הצמיגים אתה צודק לגמרי, ברור לי לגמרי שהם נקנו מחוסר ברירה, וזה היה או להשאר עם צמיגים לגמרי שחוקים כשהחורף מתקרב או לקנות צמיגים סיניים זולים כפתרון לבנתיים.

לגבי הכיסוי הגה אני כבר כמה שבועות מתלבט ומה שמציעים למכירה באיביי נראה כמו עור תעשייתי זול ולכן אני חושש לקנות ולהתאכז. יש לך המלצה לכיסוי בתפירה שלא רק יהיה זול אלא גם איכותי?

ולגבי המדבקה על הבגאז', הבחור פה למטה ענה נכון על השאלה. ↓↓↓

UA = אוקראינה.

המדבקה על הפח עצמו היא של הסמל של אוקראינה:

[ATTACH=CONFIG]496810[/ATTACH]

משער שהבחור ממוצא אוקראיני :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב יפה ושמור מאוד

סקירה מצוינת תודה.

תודה רבה :)

אמרת שאתה לא מעשן ברכב אך באחת התמונות מישהו/י מחזיק/ה סיגריה ביד :)

ואחלה סקירה , נהניתי לקרוא.

תודה רבה, אין מצב שזו סיגריה, בתמונה חברה שלי יושבת לידי והיא לא מעשנת, זה בטח איזה עפרון או משהו של איפור לפי זה שהתיק איפור פתוח לרווחה :-D

מי שידליק לי סיגריה באוטו יודע שהוא חוזר הביתה ברגל 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולה על הסובייטים עם הדבקה של שלל סמלים אוקראינים ורוסים... אולי אשקול זאת בעתיד [emoji6]

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולה על הסובייטים עם הדבקה של שלל סמלים אוקראינים ורוסים... אולי אשקול זאת בעתיד [emoji6]

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

יש גם דגלון קטן תלוי לו על השמשה הקדמית 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

אוקיי אז עברה קצת יותר מחצי שנה מפתיחת השרשור וכמעט 12K ק"מ נוספים על השעון, הרכב כיום עומד על כמעט 151K ק"מ והגיע הזמן לעדכן קצת מה עבר עלינו. ממוצע צריכת הדלק מיום פתיחת השרשור ועד עכשיו הוא 1:11.17 , התחיל להיות חם בחודשים האחרונים אז הנסיעה עם מזגן מעלה את הצריכה, 11209 ק"מ, ממוצע יומי של 52 ק"מ ליום סה"כ 9501 שקלים.

טיפול בוצע ב148K ק"מ לפני חודש וחצי, הטיפול כלל החלפת שמן מנוע (קסטרול 5W30 A5), שמן גיר, מים ברדיאטור, פילטר שמן, פילטר מזגן, תוסף דלק, פלאגים, רצועות, פילטר אוויר, מצבר עם שנה וחצי אחריות ולסיום והכי חשוב - מים לוישרים. עלות כוללת של הטיפול 1100 שקלים חדשים.

החלטתי גם שהגיעה הזמן להיפטר מהמערכת המולטימדיה ה6" הקטנה, המיושנת והבעיקר לא עובדת שלי (חצי מסך לא מגיב לטאץ') ולהתקדם למערכת אנדרואיד שתספק לי חווית נהיגה טובה יותר. הגדרתי לעצמי תקציב עד 2000 ש"ח ויצאתי לחיפושים, בסופו של דבר החלטתי ללכת על כיוון שלא חשבתי שאלך עליו ולקנות מערכת של 9" והמשמעות של זה היא שהמסך בולט החוצה ולא יושב חלק על כל הפאנל, חשבתי על זה סופ"ש שלם ולבסוף החלטתי ללכת על זה כי זה שדרוג אמיתי מבחינתי והחוויה אחרת לגמרי מאשר עם מסך קטן, סיבה נוספת שהחלטתי ללכת על זה היא שהמערכת לא חוסמת לי כפתורים שימושיים (חוסמת רק את הכפתורים שמתחת למחשב דרך, כפתורים כמו כיוון שעון, איפוס וכו', כלומר כפתורים שאני נוגע בהם פעם בחודש אולי), המכשיר הוא של חברת Target דגם 9" an2610 , דגם חדש של 2018. מבסוט מאוד על הרכישה, נסעתי לצפון כל הדרך עם וויז על המסך, תענוג אמיתי, לא כמו בפלאפון שרואים רק את הדרך, רואים את כל המפה שמסביב. דבר שלילי אחד זה שלוקח לה זמן למערכת לעלות ואז לוקח לה זמן להתחבר לאינטרנט (מהפלאפון) ואז היא צריכה גם חצי דקה להתאפס על עצמה מבחינת מיקום ומפות. העלות היא 1800 ש"ח למערכת, 100 ש"ח התקנה ו50 ש"ח טיפ למתקין הנחמד. מסתכם ב1950 שקלים.

דבר נוסף שקניתי זה כיסוי הגה בתפירה כמו שהמליצו לי פה בשרשור, בהתחלה קניתי אחד בדולר שהגיע והיה גדול מדי, ישב מאוד מצ'וקמק על ההגה והעפתי אותו אחרי יומיים, אחר כך הזמנתי עוד כיסוי שישב מושלם אבל שוב הוא היה כיסוי זול מאוד והחל להתקלף אחרי חודש, לפני כמה ימים שמתי כיסוי מעור שנראה ומרגיש מאוד איכותי ויושב מאוד טוב על ההגה, עלות כ30 שקלים, אבא שלי עשה לי את התפירה כי אני מאוד לא מסתדר על מחטים וענייני תפירה.

קצת תמונות מהיום אחרי שטיפה ושל הרכישות החדשות.

36047727_1802562676460353_4516405888407306240_n.jpg36240548_1802562406460380_3319117156884414464_n.jpg36222486_1802562513127036_5930584945050255360_n.jpg36303906_1802562583127029_4691751913996156928_n.jpg

עכשיו לדברים קצת פחות נעימים...

לפני מספר השנים כשהרכב שלי היה בבעלות אבי המכסה מנוע נפגע קצת מאבנים ואבי פשוט צבע את הנקודות עם טוש ועכשיו הלכה מסביב לנקודות הצבועות החלה "להתנפח" ופשוט להתנפץ ונוצר מצב שנוצרו לי עיגולים קטנים בלי לכה על כל המכסה מנוע וזה מאוד בולט, איני יודע מה לעשות עם זה אך זה מאוד מפריע לי.

attachment.php?attachmentid=503574&d=1524467933&thumb=1attachment.php?attachmentid=503576&d=1524467961&thumb=1attachment.php?attachmentid=503573&d=1524467919&thumb=1

דבר נוסף שהתחיל לפני כמה שנים אבל עם הזמן נהיה יותר ויותר בולט זה קילופים בחלק שבין החלון האחורי לשמשה האחורית, לא יודע איך בדיוק נקרא החלק הזה מצטער. אני לא יודע מה מתקלף אבל זה קילוף עדין שלאט לאט מתפשט ונהיה בולט.

attachment.php?attachmentid=503575&d=1524467946&thumb=1

נשקלת ברצינות צביעה של כל הרכב כי המצב מתחיל להיות לא טוב.

דבר נוסף שקרה לי לפני כמה חודשים הוא שנסעתי בלילה בכביש שבין אשקלון לזיקים ולמי שמכיר את הכביש זהו כביש חשוך מאוד ולא הכי איכותי, אז מה שקרה זה שהיה בור ענקי בכביש שלא היה ניתן להבחין בו ועליתי עליו וכתוצאה מזה התעקם לי הג'אנט הקדמי ימני, הלכתי לפנצ'ריה שקניתי מהם לברר מה ניתן לעשות הוא אמר לי שזה שטויות כי זה רק המעטפת החיצונית, אין ירידת אוויר, אין רעידות בהגה וההגה לא מושך, הכל רגיל רק לא נראה טוב בעין ויש לי חששות שלא אעבור טסט בגלל זה.

attachment.php?attachmentid=500990&d=1519482370&thumb=1

attachment.php?attachmentid=500991&d=1519482389&thumb=1attachment.php?attachmentid=500989&d=1519482342&thumb=1

אחזור לעדכן בעוד חצי שנה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהניתי מאוד לקרוא !

לגבי הג'אנט, אפשר ליישר כזו מכה, יש מישהו מצפון הארץ שביצע כזה תיקון לחבר, אשתדל להשיג לך פרטים. בגדול, כל פחח רכב עם רצון טוב יוכל להחזיר את המצב לקדמותו ע"י חימום והרפיה (יש גם לא מעט יוטיוב בעניין).

מה שאתה מתאר סביב החלונות, זו התנפחות שיכולה להגרם מרקבון שאופייני לו להתחיל מבסיס גומיית החלון , לא הבחנתי בזה בתמונות אז אני משער שלזה כיוונת. אם אתה מצליח לקלף חתיכה מאזור נפוח כזה וזה נגרם מחלודה, אתה תראה סימנים ברורים שלה. כדאי לא להזניח אם זה המצב ולטפל בהקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביררתי לגבי תיקון, זה עולה כמעט כמו רביעייה חדשה לצערי... ההתקלפות דווקא לא מתחילה בחלון ואין סימני חלודה או משהו, זה קילוף מאוד עדין אבל שמתשפט במהירות, שכבה ממש ממש דקה...

לעומת זאת על המכסה מנוע זה בועות שמתנפחות עם הלכה ואז היא מתנפצת ורואים בבירור שחסרה שכבה של לכה, אעלה מאוחר יותר תצלומי תקריב באיכות טובה יותר. תודה רבה על התגובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של סקירה מהנה לקריאה ונראה שאתה מטפל היטב באוטו ואף משדרג אותו לאט לאט.

האם ב - 2 מערכות המולטימדיה שהתקנת השליטה על הרדיו מכפתורי ההגה נשארה או שהתבטלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...