Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחזקה של מזדה 6 2003

matanff
שימו לב! השרשור הזה בן 2302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, ביום שישי לפני שבועיים רכשתי מזדה 6 2003 מחבר עם 106 אלף ק"מ, האוטו נוסע ומרגיש כמו חדש, יש כמה דברים קטנים שצריך ליישר (לפי מה שנראה) והשאלה שלי, עד כמה כדי בכלל להשקיע ?

ביום חמישי האחרון גיליתי שנקרעה לי גומיה של ציריה שמאל בדרך למכון הפרונט (ההגה משך ימינה וקניתי בידיעה שאני צריך לעשות פרונט) - כמובן שמיד נסעתי למוסך, החלפתי את הגומיה ועל הדרך ראיתי שהגומיות של הזרוע התחתונה קרועות/יבשות/סדוקות בקיצור - מתות ואין טעם כמובן לבצע פרונט כשזה רופף, אז החלפתי גם את הזרוע ויצאתי בנזק של 620 ש"ח כולל עבודה (על גומיה וזרוע)

בגלל שכבר היה מאוחר קבענו שאקפוץ לבדיקת מתלה ימין, גם שם נמצא שיש צורך להחליף זרוע תחתונה ואמרתי להם שאני אחזור אליהם ברגע שאוכל ונעשה את זה, בכל זאת, הרי אין טעם לעשות פרונט לפני שמסדרים את זה נכון?

אמרו גם משהו על חופש מאוד קטן ולא משמעותי במסרק ההגה, אז כרגע אני מניח לזה.

השאלה שלי, במה כדאי להתמקד, ובמה כדאי לא לגעת כרגע? הרי ברכב בן 14, במצב טוב ככל שיהיה, תמיד אפשר למצוא מה להחליף.

צרפתי מספר תמונות, אגב שימו לב לצורה שבה פירקו את הציריה - מהסיבה שהיא לא יצאה מהנאבה פשוט, האם כדאי לעשות עם זה משהו? או שאפשר להמשיך הלאה?

WhatsApp Image 2017-11-09 at 16.29.13.jpgWhatsApp Image 2017-11-09 at 19.26.19.jpgWhatsApp Image 2017-11-09 at 19.08.53.jpegWhatsApp Image 2017-11-09 at 19.11.47(1).jpegWhatsApp Image 2017-11-09 at 19.11.47(2).jpegWhatsApp Image 2017-11-09 at 19.11.47(3).jpegWhatsApp Image 2017-11-09 at 19.11.47.jpegWhatsApp Image 2017-11-09 at 19.26.19(1).jpeg

עריכה אחרונה על ידי matanff

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככלל, מומלץ להחליף את 2 הזרועות/משולשים/ תפוחים בו זמנית. אחרת, יהיה בלאי מוגבר של הצמיגים עקב חוסר איזון. כוון פרונט יש לבצע ,אחרי ההחלפה של חלקי ההיגוי.

בנימה כללית - הרכב די אמין, במיוחד אם טופל כראוי. ממליץ לבדוק תקינות מאוורר של אלטרנטור -נקודת תורפה של דגם זה.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה לפרק את הנאבה ביחדמעם הציריה...לרוב במאזדה פעמון הציריה פשוט נידבק עם לא מעט חלודה בציר הנאבה ולשחרר אותו צריך לא מעט דפיקות כוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

fatbot1340 -

הרכב עבר בדיקת מתלים קדמיים ונאמר לי שיש צורך להחליף רק את הזרועות התחתונות, אם אין צורך בהחלפת תפוחים ומשולשים, האם בכל זאת כדאי? עדין לא החלפתי זרוע בצד ימין ככה שיפרקו שם בכל מקרה, כמה יעלו זוג משולשים ותפוחים +-?

מאוורר אלטרנטור אפשר לבדוק לבד? או לבקש במוסך? רקע טכני בסיסי +

מאור30 - דפקו שם לא מעט והיא עדין לא יצאה, פשוט היה נראה לי מוזר להוציא ככה את הציריה, במיוחד שכל זה עבור גומיה של 40 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היה לי את אותו הדגם אבל אחרי מתיחת הפנים, מוזמן לקרוא פה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?545951-סיכום-עלויות-אחזקה-מאזדה-6-שנת-2008-צורה-ישנה&highlight=אחזקה

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אזהרה קטנה שים לב!

הזרועות התחליפיות מגיעות עם אומים קטנים לעומת המקוריים שהם אומים עם שייבה ייצוקה, חובה שהאומים יהיו באותו הקוטר אחרת הזרוע תתנתק מבית המייסב בזמן נסיעה!! עדיף להחזיר את האומים היישנים במידה והחדשים לא זהים.

שים לב בתמונה שבה רואים את הנאבה מפורקת ישנם 2 חורים עם קונוס, ושים לב שאחד קטן והשני גדול ששום שהבוקסה עם הקונוס נשארה על הבולגויינט בזרוע השניה, תפקיד האום הוא לאבטח גם את הבולגויינט וגם את נבוקסה הזו, במידה והורכבו אומים קטנים הבוקסה תתנתק יחד עם הבולגויינט.

מקווה שהבנת, אם לא אז תצלם את הזרועה כשהיא מותקנת על הרכב בצד של הגלגל כדי שנסתכל עם האומים תקניים או שאתה נמצא בסכנה בטיחותית חמורה.

לגבי הצירייה ישנו חולץ ייעודי שמתחבר על 3 ברגי הגלגל ובורג מרכזי אשר דוחף את הציריה.

בכל מקרה הייתה הזדמנות לשמן את שיני ההזחה היכן שהצירייה תפוסה ועל הפרס לשחרר אותה.

לא דופקים על הצירייה חזק אחרת הציר עם ההברגה יתנפח ויגרם נזק לפעמון ואף המייסב יתפרק חפרים דופקים, ישנו חולץ למקרים אלו.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונה מגוגל.

אלו האומים המתאימים, במידה ושלך קטנים יותר בהיקף, אל תיסע ברכב!

זה פשוט מטעה משום שבזרועות התחליפיות מספקים אומים קטנים שלא מתאימים!!

הורד.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל בכל מיכלול בהם מגיע אום שהוא מובנה עם שייבה במקור או מצורפת אליו שייבה בגודל מסויים תמיד להישתמש באותו האום עם השייבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

רק עכשיו שמתי לב לאזהרות שלכם ולצערי לא יצא לי לבדוק ולא כל כך הבנתי גם מה לבדוק, אני ממש מקווה שהם יודעים מה עושים שם במוסך.. מישהו יכול לנסות להסביר לי איך לבדוק? יש לציין שעד עכשיו נסעתי ברכב ולא היו בעיות כלל.

אנסה לצלם, מקווה שהבנתי במה מדובר

עריכה אחרונה על ידי matanff

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...