Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש היגיון לרכוש רכב פלאג אין הייבריד אם לא מתכוונים להטעין אותו?

Yondalar
שימו לב! השרשור הזה בן 2258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם יש אנשים שקונים רכב כזה, רק בגלל הטבת המחיר והאבזור ולא מטעינים אותו אף פעם?

האם יש להתנהלות כזאת איזושהי השפעה מכנית על הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין הגיון, שכן אז מדובר ברכב שמתפקד כרכב היברידי רגיל, יקר יותר משמעותית ויהיה פחות חסכוני מרכב היברידי רגיל לאור כך שהסוללה כבד יותר מזאת של רכב היברידי רגיל.

נסיעה בצורה כזאת דווקא טובה יותר למנוע הבנזין, שכן כך הוא פועל ומתחמם, ברכבי פלאג אין שמטעינים אותם באופן קבוע ונוסעים רק על החשמל, מנוע הבנזין לא עובד בכלל או שהוא עובד לפרק זמן קצר, אין שימון לחלקים וכיוצ"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר מישהו כזה באנגליה שנוסע ב330e כמו שלי ולא טורח להטעין (כמובן שהיא נטענת בנסיעה). קנה אותה רק בגלל הטבת מס שיש לה כרכב ירוק (אם כי מחיר הקניה שלה שם הוא קצת יקר יותר מה330i). פה שהיא זולה משמעותית מגרסת הבנזין, ומאובזרת ממנה משמעותית אני יכול עוד יותר להבין מישהו שמחליט לעשות זאת. מצד שני אני לא רואה שום סיבה למה לא להטעין כשהיא יושבת בחניה גם ככה, אלא אם כן מבחינה טכנית לא ניתן להתקין נקודת טעינה (בניין משותף או כל סיבה אחרת).

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

330e זאת דוגמה טובה.

נניח שמישהו מעוניין לרכוש סדרה 3 ומגיע למסקנה (די הגיונית) ש- 330e זה הדגם הכי משתלם.

האם יש מניעה שהוא ירכוש אותו, אם הוא לא מתכוון להטעין (לצורך הדיון אין לו אפשרות או אפילו רצון לכך)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב פלאג אין נהנה מהטבת מס בישראל ולכן שווה לרכוש אותו גם אם לא מטעינים. הרכב יהיה יותר חסכוני ממקבילו ללא הסוללה גם ללא הטענה ולמרות עודף המשקל.

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חשבתי על השוואה בין אותו הרכב, בגירסת פלאג אין לעומת הגירסה ההיברידית שלו (למשל טויטה פריוס, יונדאי איוניק, באופן תיאורטי, גרסאות הפלאג אין לא נמכרות בישראל בפריוס דור 3 שתי הגרסאות נמכרו בישראל) ואז לא משתלם לרכוש את הפלאג אין.

בהשוואה לגרסאות בנזין רגילות לעיתים זה משתלם כפי שציינו מעלי (ברכבי פרימיום) ולעיתים לא, למשל מיצובישי אאוטלנדר פלאג אין יקר משמעותית מגירסת הבנזין והוא קצת יותר חסכוני מגירסת הבנזין כאשר לא מטעינים אותו (חסרון נוסף הוא שהוא נמכר רק בגירסת 5 מושבים ותא המטען שלו קטן יותר והוא הרבה יותר כבד דבר שמשפיע לרעה על התנהגות הכביש והנוחות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלאג אין הוא הייבריד לכל דבר. מה גם שהטענה לא מספיקה להרבה זמן. רוב רכבי PHEV לא נמצאים בשימוש כמו שצריך. אבל בהחלט שימוש בלי טעינה מרשת החשמל מפספס את הפואנטה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך שרבים מרוכשי רכבים אלה לא מטעינים ולו רק בגלל העצלנות האנושית שהיא כח עצום.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שאתה צודק. מלבד הבחור מאנגליה שלא טורח, אני מכיר ארבעה פה בארץ עם רכבי פלאג אין שמטעינים באופן קבוע (מבין שזה לא בדיוק סטטיסטיקה, אבל בכל זאת).

אין פה עניין של עצלנות כלכך. אני שם את הרכב על החניה, המטען שם, ואני שם אותו בפתח טעינה כשכל הסיפור לוקח בערך עשר שניות...

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של רכב כזה, אקדים את המאוחר (אני מתכנן לכתוב בקרוב ביקורת שנה על הרכב הקודם וקצת על החדש (כשאסיים את ההרצה)) ואומר שהמצב שלי היה כדלהלן:

רציתי רכב מנהלים\פאר הכי נוח שיכול להיות מבחינת שיכוך מהמורות בלבד (יש עוד פרמטרים לנוחות). המרצדס E class ניצחה בתחרות ללא עוררין (לטעמי האישי בלבד!). בעבר, התבאסתי לרכוש את ה E200 כי הוא היה חלש מידי ובלי איבזור (מי שמכיר? במרצדס כל תוספת (לא כל חבילה!) עולה 10-15 אלף בממוצע). במקרה הזה, קניתי את הרכב לא הכי חלש בין מגוון הדגמים, מאובזר למשעי במחיר של פחות מה E200 ללא איבזור בכלל!

אני גר בבית משותף ועובד אצל לקוחות שונים במשרדם. כפי שציין robertf, אין באפשרותי להתקין עמוד טעינה (מגיע אחד בחינם + התקנה בחינם עם הרכב). האם אני מתבאס שהרכב אוכל 1 ל 8 במקום 1 ל 122 כמו שהיצרן מציין? אם נחשוב על זה שהרכב הקודם היה אוכל 1 ל 5-6 ובנס ההרים 1 ל 2 בערך, אני מרגיש חסכוני בטירוף.

אני מנצל את המנוע החשמלי כדי לקבל את מלוא 286 הסוסים. ממש לא מעניין אותי לחסוך בדלק ואז בחלק מהנסיעה להסתפק ב 211 סוסים.

כל אחד ושיקוליו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציין robertf, אין באפשרותי להתקין עמוד טעינה (מגיע אחד בחינם + התקנה בחינם עם הרכב).

כל אחד ושיקוליו

למה אתה לא יכול להתקין עמוד?

כמו כן, אם תוכל לנקות קצת את תיבת המסרים אז בכלל יהיה נפלא. אני רוצה לשאול אותך כמה דברים על הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה לא יכול להתקין עמוד?

כמו כן, אם תוכל לנקות קצת את תיבת המסרים אז בכלל יהיה נפלא. אני רוצה לשאול אותך כמה דברים על הרכב.

כפי שציינתי, אני גר בבית משותף. כלומר החשמל יהיה חייב לבוא מהביניין כלומר כל הדיירים יצטרכו להתחלק בחשבון החשמל של הרכב שלי.

תיבת המסרים לא אמורה להתנקות לבד? בכל מקרה אמחוק כמה הודעות ישנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינתי, אני גר בבית משותף. כלומר החשמל יהיה חייב לבוא מהביניין כלומר כל הדיירים יצטרכו להתחלק בחשבון החשמל של הרכב שלי.

למיטב ידיעתי, החברה שמתקינה את עמדת הטעינה דואגת לכך שהחשמל של עמדת הטעינה יגיע מהחשמל שאתה משלם עליו ולא מהחשמל של הבניין.

לפחות ככה הסבירו לי בחברת GNRGY.

הבעיה היחידה שהייתה לי עם לקוחות בבניין משותף היה האישור התקנה שצריך לקבל מועד הבית או חברת הניהול.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, החברה שמתקינה את עמדת הטעינה דואגת לכך שהחשמל של עמדת הטעינה יגיע מהחשמל שאתה משלם עליו ולא מהחשמל של הבניין.

לפחות ככה הסבירו לי בחברת GNRGY.

הבעיה היחידה שהייתה לי עם לקוחות בבניין משותף היה האישור התקנה שצריך לקבל מועד הבית או חברת הניהול.

דיברתי איתם. הם לא הציעו לי לסדר דבר כזה.

מבחינת דיירי הביניין, בעבר יצא כרוז שאמר שכל הדיירים שמחזיקים מקרר במחסן, שיפסיקו זאת מיד כך שויתרתי לשאול מראש.

לגבי חשמל שלי, לא ברור לי איך ניתן להנדס דבר כזה בחניון תת קרקעי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...