Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראש מנוע תקול בסקודה אוקטביה

SkeletonBoy
שימו לב! השרשור הזה בן 2090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אחרי לא מעט ויכוחים, צ'מפיון הסכימו לאשר לי החלפה של ראש מנוע ב-3000 ש"ח.

לא הייתי מרוצה (בלשון המעטה), אבל הסכמתי כי לא ממש הייתה לי ברירה.

היום, הרכב שוכב במוסך כבר כמעט שבוע כי מסתבר שראש המנוע דפק את בלוק המנוע ועכשיו צריך להחליף את המנוע כולו. אז דיברתי שוב עם צ'מפיון... ושוב התעצבנתי... כי מסתבר שאני אצטרך להוסיף עוד 2000 ש"ח כדי לתקן את הרכב. כלומר, 5000 ש"ח להחלפת מנוע על רכב בן 4 עם 120 אלף ק"מ.

לי זה נשמע מאוד לא סביר שצריך להחליף מנוע על רכב בן 4 שהיה מטופל כהלכה במוסכים רשמיים של החברה כל חייו. ויותר מזה, אני חושב שזאת די חוצפה לבקש ממני להוסיף כסף על מנוע שנדפק כתוצאה מראש מנוע דפוק של החברה.

בשלב הזה אני לא מוכן יותר לשפוך כסף על טיפולים לרכב הזה, בטח לא בשביל לתקן תקלות יצרן.

אשמח לדעת מה ניתן לעשות במקרה הזה...

בנוסף אני אשמח לשמוע מאנשים שהיו להם תקלות זהות או דומות בסקודה/VW/סיאט שלהם, כך שאם באמת מדובר בתקלת סדרתית נוכל להתאגד ולטפל בזה כמו שצריך.

תודה חברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ברירה חוץ מלתקן, אחרי זה תעיף אותה לטרייד אין לפני שהמוח גיר מחליט להתאבד.

אם אתה עדיין בעניין המשפחתיות, קח קורולה מהצורה החדשה, עדיפה עליה באיכות הנסיעה ובשילוב מנוע גיר.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שצריך לתקן, אני מסכים.

מה שאני לא מבין זאת העלות הגבוהה שאני צריך לספוג.

בנוגע להמלצות על רכבים עתידיים, מעריך את זה אבל לא רלוונטי כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שנוח לך אבל אשמח לדעת מהי ''ירידה ברמה'' אני איש תפעול ועובר בניהם הרבה, הקורולה מרגישה קלילה ונינוחה ותמיד זמינה לגז, המתלים שלה גם יותר איכותיים.

הDSG מעצבן בנסיעה עירונית וכל לחיצה קטנה על הגז מרגישה כמו תלמיד נהיגה שזורק קלאץ', מילא חד מצמדי אפשר להבין אבל דו? גם בפול גז לפעמים האוטו בועט.

בקיצור האוקטביה מרגישה לי מקרר עם טורבו, לא מועדנת עם תת היגוי מוגזם.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי האישי-האוקטביה יותר טובה מהקורולה בכל פרמטר.

הקורולה זוועתית בנסיעה מהירה בכביש 6 ( 14-15).

ההגה גרוע מאוד, וגם בכולן הוא נוקש .

גימור פנימי אמנם שלא מתפרק, אבל הכל מרגיש זול.

דווקא הקורולה בדור הקודם, הרגישה לי יותר איכותית ויותר מוצלחת.

לחבר עם הראש מנוע -

האם מדובר במנוע חדש? משומש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר עם הראש מנוע -

האם מדובר במנוע חדש? משומש?

למיטב הבנתי מדובר במנוע משופץ מהיצרן.

לא ביררתי כמה שיפוץ כזה עולה בחוץ.

בינתיים דיברתי רק עם המוסך שבו אני מטפל מתוך מחשבה שאני אקבל את המענה המתאים שם.

מאוד מאוכזב מהיחס של צ'מפיון עד כה. בכל שיחה שלי איתם הם מנסים להדגיש כמה הם בסדר בזה שהם נותנים לי הנחה, בלי להודות לרגע שאולי המוצר שהם מכרו לי הוא תקול.

שמעתי עד כה לפחות על עוד 2 אנשים שחוו בעיה דומה בסקודה שלהם.

תוסיף את זה למה ששמעתי בשיחה לא רשמית במוסך לגבי הסדרה הדפוקה של ראשי המנוע ותקבל סיפור די מסריח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה עיניין של מיקוח. היו לא מעט מקרים בהם אנשים נתקלו בבעיות דומות, ולא בהרכח טיפלו במוסכים של צ'מפיון ועדיין הצליחו להוציא מהם תיקון עם השתתפות עצמית קטנה.

שלב הבא זה לפנות לסקודה העולמית עם תלונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע השיווקי של vw group שאי אפשר לקנות משהו אחר באותה רמת מחיר עם ביצועים ואפשרות לשפר (תוכנה)עם ״איכות״ הנראת לעין דומה , והם יודעים את זה ,למרות הים בעיות שיש להם ,אבא של חבר קנה פאסט 206 אחרי בדיקה במספר סוכנויות רכב פשוט אי אפשר היה לנצח את התמורה שאתה מקבל , במרצדס, במוו ,לקסוס (להוסיף הרבה תוספות$),באותה רמת מחיר ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

יש לי בדיוק את אותה תקלה, וכמובן היצרן לא מוכן לשלם את עלות החלפת המנוע, אני לא אסכים בשום אופן להתפשר על החלפה וטיפול מלא של היצרן בתקלה ללא שום עלות

אשמח לדעת איך התקדמת עם המקרה שלך

שלום חברים,

יש לי סקודה אוקטביה 1.2tsi מודל 2013 (צורה חדשה).

בזמן האחרון הרכב התחיל לזלול שמן בצורה חריגה, אז הכנסתי אותו למוסך לבדיקה.

במוסך ביצעו שקילת שמן, שיצאה כמובן לא תקינה, ובמקביל בדקו את המספר הסידורי שמוטבע על ראש המנוע.

נאמר לי במוסך שראש המנוע הוא מסדרה תקולה שיוצרה במשך כמה חודשים ב-2013, ובסדרה הזאת מעברי השמן לא תקינים, מה שגורם לשריפת שמן מוגברת ופיח שמצטבר על המצתים.

אחרי בדיקה של המוסך מול היבואן, הוצעה לי השתתפות של 70% בעלות החלקים לתיקון, מה שמשאיר אותי עם קנס של 6900 ש"ח (!!) לפחות (כתלות במה יצטרכו להחליף - ראש מנוע או יותר מזה :-().

אציין שהרכב טופל כל ימי חייו במוסכים רשמיים של צ'מפיון בלי לפספס טיפול, אז אין פה עניין של אחזקה לקויה.

נראה לי פסיכי לשלם כזה סכום על תקלה שהמקור שלה הוא לא בבלאי סביר או תחזוקה לקויה ברכב, אלא בייצור תקול של חלק במנוע. הייתי מצפה שיבואן/יצרן יכירו בתקלה הזאת ויקחו אחריות.

מישהו נתקל בבעיה הזאת ויש לו רעיונות מה ניתן לעשות?

אני קצת אובד עצות פה.

תודה אנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...