Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבדל בכביש בין אופנוע שטח וכביש באותו מחיר

yosle
שימו לב! השרשור הזה בן 6978 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בן-דוד שלי טוען שכיוון שהכבישים משובשים פה ושם, וכיוון שיש לו דרך לקצר פעם בשבוע דרך שטח, הוא מעוניין לעבור לאופנוע שטח. כרגע יש לו GN250. הוא רוצה לעלות לאופנוע עם מנוע 350. אני טוען שכיוון שכמעט כל הזמן הוא על הכביש, עדיף אופנוע שמיועד לכביש בלבד, בצורה הגיונית.

רציתי לשאול מי יודע מה ההבדל בין 350 כביש ל-350 שטח, נניח בתקציב של 14K, בדברים הבאים:

1: משקל. לא נכון שמשקל אופנוע שטח יהיה גבוה יותר?

2: בד"כ יהיו יותר קרועים, לא?

3: כלי פחות טוב באופנוע שטח באותו מחיר?

4: פחות אחיזה בכביש באופנוע שמיועד גם לשטח? במכוניות זה כך, איך באופנועים?

5: יותר צריכת דלק בין היתר בגלל החיכוך של צמיג עם שיניים במקום חלק?

6: חלקי חילוף יותר יקרים?

7: נסיעה נוחה יותר רוב הזמן, בכל ה95% של הכביש לבמצב תקין.

8: יכול להיות שלאופנוע שטח יהיה תפישת כביש טובה יותר?

אני רוצה לדעת אם זה נכון שאם הוא מעוניין להגיע מנקודה A ל-B יהיה עדיף להחזיק אופנוע כביש שייתן לו הרבה יותר באותו תקציב.

במה אני טועה?

אני אין לי נסיון, אני נוהג במכונית ועושה טיפולים לאופנועים של חברים ויודע לרכב אבל לא יותר מזה. אפילו לא רשיון..

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן-דוד שלי טוען שכיוון שהכבישים משובשים פה ושם, וכיוון שיש לו דרך לקצר פעם בשבוע דרך שטח, הוא מעוניין לעבור לאופנוע שטח. כרגע יש לו GN250. הוא רוצה לעלות לאופנוע עם מנוע 350. אני טוען שכיוון שכמעט כל הזמן הוא על הכביש, עדיף אופנוע שמיועד לכביש בלבד, בצורה הגיונית.

רציתי לשאול מי יודע מה ההבדל בין 350 כביש ל-350 שטח, נניח בתקציב של 14K, בדברים הבאים:

אני רוצה לדעת אם זה נכון שאם הוא מעוניין להגיע מנקודה A ל-B יהיה עדיף להחזיק אופנוע כביש שייתן לו הרבה יותר באותו תקציב.

במה אני טועה?

אני אין לי נסיון, אני נוהג במכונית ועושה טיפולים לאופנועים של חברים ויודע לרכב אבל לא יותר מזה. אפילו לא רשיון..

תודה.

זאת רמת הניסוח שלך ? ועוד אחרי עריכה ??

המהירות מהשטן ואנחנו חברים טובים

©

למכירה MV-AUGUSTA F4S , שנת 2002 .

©

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, כשיו שמתי לב ש4 ו-8 חופפים, אבל לא יכול להיות שזה כל בעיתך.אין לך תשובה עניינית יותר עדיף לשתוק, הודעתך היא אפילו עם פחות קשר, מוטב שתערוך אותה. בכל אופן אשמח אם תוכל להסביר לי איך אוכל לשפר את ניסוח הודעותי, וכמובן זה לא צריך להיות על חשבון החברים האחרים בפורום או על חשבון העניין, אז עדיף בהודעה פרטית. כמו"כ אם מישהו אחר יכול לעדכן אותי מה יכולה להיות הבעיה שלי, יכול להיות שאצטרך עזרה בניסוח שאלות לגבי דו"ג שאין לי בזה מספיק ידע. אשמח אם אקבל גיבוי לדבריו או להיפך, כדי שאדע באמת. כמובן שאין הפורום המקום לזה אלא ה"פ.

אין למישהו ידע בהבדלים בנושאים הנ"ל??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בדיוק להפך. אופנועי שטח קלים הרבה יותר מאופנועי כביש.

תחשוב על מה שאתה עובר בשטח, ומדוע לא תרצה אופנוע כבד.

2. בגדול - אני משער שכן. רמת הטיפול (כלומר, ההזנחה) יכולה להיות דומה, אך

הבלאי בשטח גדול יותר, כמובן.

מצד שני, אופנועי שטח לרוב פחות מורכבים מאופנועי כביש, אם כי אין הבדל לעומת GN ולכן

זה לא רלוונטי.

3. לא בטוח. אופנועי שטח היו זולים יותר מלכתחילה לרכישה, זה משפיע גם על מחיר המשומשים.

4. נכון. אופנוע כביש יאחוז ויתנהג טוב יותר מאשר אופנוע שטח. לכן הוא לכביש, ואופנוע השטח -

לשטח.

5. מכלול של דברים משפיע על צריכת הדלק.

לטובת אופנועי השטח:

משקל קל יותר

צמיגים צרים יותר

מנועים פשוטים וחלשים

לרעתם:

תנוחה פחות אווירודינמית לרוכב

צמיגים לא יעילים

הילוכים קצרים

בסך הכל, במקרה של אופנועים קטנים ופשוטים, ההבדלים בצריכה בכל מקרה לא גדולים במיוחד.

6. וואלה, לא יודע.

7. תלוי. בעיר, אופנוע שטח יהיה נוח יותר, עקב תנוחת הרכיבה הזקופה והנוחה, והמתלים

הרכים וארוכי המהלך.

מחוץ לעיר, תנוחת רכיבה כזו הופכת אותך למפרש.

8. במקרה הזה, כן.

במקרים אחרים, כנראה שלא.

בקיצור, תלוי מה איפה A ואיפה B, ומה מפריד ביניהם.

לנסיעות עירוניות יומיומיות - שבהחלט ילך על זה. אני חושב שגם הוא יגלה צד אחר לגמרי

של הרכיבה בשטח, הרבה יותר פאן והרבה פחות דאגות.

אם הוא עושה נסיעות בינעירוניות ארוכות, זה כבר סיפור בעייתי יותר, אם כי גם GN אינו בדיוק

הכלי האידיאלי בשביל זה.

מעבר לכל האמור לעיל, צריך להשוות בין כלים ספציפיים: ברור לי שהייתי מעדיף DR (או לצורך

העניין, כל אופנוע אחר) לעומת GN, אבל אם זה היה GS500 מול DR350.. שם זה כבר אחרת.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, אני חושב שתשובותיך ביחד עם תשובותיו של 3R מספיקים בהחלט.

הוא באמת חושב על DR350!! ואגב, לפני שבוע הוא עלה לחרמון עם ה-GN, מירושלים!

למה אופנועי שטח זולים יותר? אם הם פשוטים יותר, זה לא עושה אותם גם טובים פחות? (בכביש בכל אופן, והכוונה מבחינת רמת המנוע וכדומה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במה אני טועה?

תודה.

1. לא נכון , אופנוע שטח בדרך כלל נטול פלסטיקים וכו' מה שמוריד משקל.

2. אופנוע שטח עובד (אם נסע שטח באמת) בתנאים יותר קשים = אבק,לכלוך,רעידות , כמו כן מרווחי הטיפולים קטנים יותר בגלל זה , אם טופל כמו שצריך עדיין צריך להיות אמין אבל אי אפשר להכליל מדגם אחד על הכל.

3. אופנועי שטח סובלים מירידת מחיר גבוהה יותר עקב "חשש" קונים מה שאומר שלא.

4. אם אתה נוסע באופנוע שטח + צמיגי שטח בכביש = כן פחות אחיזה בכביש , אבל יש גם צמיגים דו-שימושיים

5. שוב אם נשאר מקורי אז כן (על תשכח שאתה פחות אוירודינמי גם) אבל שוב תלוי בצמיגים + אופי נהיגה.

6. תלוי יצרן ודגם , שטח מלא ידרוש במילא הרבה תחזוקה (= שעות מנוע) דו-שימושי ותלוי איזה לא ממש

7. פחות אוירודינמי נכון , אבל לעומת זאת פסי האטה בורות מדרכות וילדים קטנים פחות מורגשים

8. כן קוראים לזה סופרמוטו :evil:

אל תשכח חוץ מזה כמה דברים נוספים -

1. הראות יותר טובה בגלל הגובה מושב

2. בשטח נופלים יותר אבל גם קמים לבד בדר"כ

3. אם כבר מטפלים לבד באופנוע אז זה קל יותר (אין פלסטיקים וכו')

אדום! רק אדום!!!!

מה אין במלאי?

רק Kתום !! רק Kתום !!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בשביל הצרכים הללו הומצאה הקטגיוריה של דו"ש לכביש, KLE למשל. לשאלתך, XT יכול להיות אופנוע מצויין ליום יום גם כאשר לא יורדים כלל לשטח, למעשה אחת הבחירות היותר טובות בתוך האילוצים שהזכרת.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנאדם צריך להגדיר לעצמו כמה חשובה לו הגמישות לרדת לשטח, אם זה חשוב לו - אפילו זה יהוו שני אחוז מהק"מ שלו, שילך על דו"ש.

אני לא עושה הרבה דברים שאופנוע כביש לא יוכל לעשות, אבל המעט שאני כן עושה יהו גורמים נזקים אדירים או לא נעשים עם אופנוע כביש.

עם מנוף אי אפשר לסרוג סוודר { C }

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור קיבוצניק אני נכנסתי עם רכבים שונים ומשונים לשטח קל וקל פחות (והרבה פחות קל ).ועכשיו כשאני חושב על זה אף פעם לא ניסיתי לרדת לשטח כזה או אחר עם אופנוע כביש ,מישהו ניסה פעם ?

שבילי כורכר ?

סתם שבילים בשדות ?

על חול ברור שאין מה לדבר .....

יש דרך לעשות את ההיפך מסופר מוטו ?ז"א אופנוע כביש עם צמיגים דו"ש או שטח?(כמובן עם עוד התאמות)

יש מצב שאני מדבר שטויות במיץ?

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור קיבוצניק אני נכנסתי עם רכבים שונים ומשונים לשטח קל וקל פחות (והרבה פחות קל ).ועכשיו כשאני חושב על זה אף פעם לא ניסיתי לרדת לשטח כזה או אחר עם אופנוע כביש ,מישהו ניסה פעם ?

שבילי כורכר ?

סתם שבילים בשדות ?

יש דרך לעשות את ההיפך מסופר מוטו ?ז"א אופנוע כביש עם צמיגים דו"ש או שטח?(כמובן עם עוד התאמות)

ממש לא שטויות, אני לא זוכר איפה קראתי על הבחור שהקיף את העולם על CBR900. חלקים שלמים הוא בילה מחוץ לאספלט.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבילי כורכר ?

סתם שבילים בשדות ?

כשחושבים על הדברים בלוגיקה מסויימת, אז אפשר לומר למעשה שלאור המצב של הכבישים בארץ, גם מי שרוכב על אופנוע כביש טהור רוכב למעשה על דו"ש......:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כ"כ.

מי שזוכר במשימה בלתי אפשרית 2, יש שם מרדף של שני טריומפים (דייטונה וספיד טריפל).

באחד הקטעים מראים קלוז אפ על הגלגלים האחוריים של האופנועים, וראו זה פלא: יש עליהם צמיג שטח. קוביות והכל!

ודרך אגב, היום הוא על R1 מתנת חברת ימאהה...

"מעולם לא נתתי לבי"ס להפריע להשכלתי" גם אני לא הפרעתי לי...

למכירה- KLE500 95 במצב טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו מעשית, זה נכון שהמיתלים של אופנועי הכביש קצרים יותר..

אבל בגלל המהירויות שבהם האופנועים האלה נוסעים, המיתלים אף קשיחים יותר, ברור שאני לא טוען שזה אומר שאפשר לרדת עם אופנוע כביש לשטח קשה.. אז תראו,לKTM סופרמוטו, יש צמיגים במידה 17, שהם מוגדרים כ50% שטח, אולי הם אל עולים על CBR ודומיהם, אבל בטוח יש איזהשהו צמיג דומה, ולדעתי, עם צמיג דומה יהיה די פשוט לנסוע על שבילי כורכר.

בעליו החדש של HONDA CR 125!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6978 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...