Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עימות ארוך טווח - אלו יבואנים עומדים באחריות? ואלו אף מגלים "רצון טוב"?

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 1422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחלה שרשור מועיל.

האם עוד מישהו יכול לשתף מנסיונו לגבי קבלת אחריות של "רצון טוב" על תקלה אחרי שכבר נגמרה האחריות של הרכב?

האם צריך לעשות מהומות כדי לקבל את זה?

או שיש יבואנים שמציעים את זה בעצמם כאשר ברור שזאת תקלה לא סבירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העזרה הבונה. מן הסתם כבר קראתי.

מה מידת הרמת הקול והמהומה שצריך לעשות כדי לקבל את זה?

זה יכול להיסגר עם המוסכניק, או שבד"כ צריך תהליך ארוך של איומים ופנייה לגורמים גבוהים של היבואן?

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. סקודה אוקטביה 2016

2. נדלקה נורה עם התראה על לחץ מים נמוך (או משהו בסגנון) שנעלמה לאחר התנעה נוספת.

3. 5k

4. רצון טוב

5. 3 חודשים לאחר תום האחריות

6. נמצא שמשאבת המים דולפת ושיש להחליף טרמוסטט. לאחר הצעת המחיר הנציג אמר שיבקש החלפה במסגרת רצון טוב. לבסוף הייתה השתתפות של 100% במשאבת מים ו 80% במחיר החלק של הטרמוסטט. לבסוף התשלום היה בסביבות 1200 שח על 20% חלק ו 100% מהעבודה של הטרמוסטט. לי באופן אישי זה היה נשמע סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה זמן כל התהליך הזה לקח לך?

הנציג הציע בעצמו רצון טוב בלי שהיית צריך לומר משהו?

היתה מסחרה מתישה שבה היית צריך להתווכח איתם על כמה הם ישתתפו?

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשני המקרים שהיו אצלי (הודעה #5), המוסך טיפל בכל הפרוצדורה ללא התערבותי והיבואן הגיב במהירות.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הרציף של ניסאן ג'וק שנוטה לשבוק מוקדם מאוד.

במקרה שמוכר לי אישית על רכב שעשה 30000 ק"מ בלבד וטופל רק ברשת היבואן אך היה מעבר לאחריות דרשו 11000 על שיפוץ גיר.

הם כביכול "לא שמעו" על התקלה.

לאחר צעקות והבהרה שידוע ללקוחה על הכשל הסדרתי הם ירדו ל 3000.

שיטת מצליח וחבל שכך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה תלוי בחלק התקול.

ככל שהחלק יותר יקר הסבירות שיבואו לקראת הלקוח גדולה יותר וגם ההשתתפות גדולה יותר.

לדעתי גם צריך להיות ללקוח רף מסוים שבו הוא דורש שישתתפו איתו.

לדוגמא משאבת מים שעלותה כאלף שקל זה נחמד שבאים לקראתך אבל זה יגרום לכך שאם יהיה מקרה נוסף ההשתתפות של היבואן תהיה נמוכה יותר כי הוא כבר בא לקראת הלקוח פעם אחת.

ברכב של אישתי יבואן בא לקראתי לאחר 7 שנים שהרכב עלה לכביש וזאת ללא כל דרישה מצידי.

אני חושב שבדרך כזאת היבואן שומר טוב על הלקוחות שלו שיודעים שיש להם אוזן קשבת ותמיכה של היבואן וזה שיקול מאוד חשוב אצל הלקוח.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה זמן כל התהליך הזה לקח לך?

הנציג הציע בעצמו רצון טוב בלי שהיית צריך לומר משהו?

היתה מסחרה מתישה שבה היית צריך להתווכח איתם על כמה הם ישתתפו?

הכל קרה באותו היום.

יכול להיות שבשיחה עצמה מההלם הראשוני מילמלתי משהו על הנחה, אבל הוא הרגיע ואמר שהוא כבר ביקש השתתפות מרצון טוב בתיקון, אני לא הזכרתי את הנושא של רצון טוב בוודאות.

יש לציין כי הרכב מטופל במוסך מיומו הראשון.

לא היה שום דבר מתיש, שמתי את הרכב בלילה במוסך ובבוקר התקשרו לגבי תוצאות הבדיקה.

בערך שעה אחרי השיחה שאמרו מה הבעיה התקשרו עם ההצעה הזו. בשניה שהבנתי שהתשלום של 5k ירדתי לאזור ה 1k לקחתי את ההצעה בשתי ידיים ואישרתי את התיקון. לא ניסיתי לבקש הנחה נוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שוב אני, אותו הרכב ותקלה אחרת. מבחינתי זו הדרך להגיד דברים טובים על היבואן כשצריך.

1. סקודה אוקטביה 2016

2. נדלקה נורה עם התראה שגויה בגלל חיישן תקול בבורר ההילוכים

3. 1.5k~

4. רצון טוב

5. שנה וחצי לאחר תום האחריות

6. בעיה מוכרת ברכבים של הקונצרן. חיישן הידית ההילוכים מזייף ומתריע בצורה רנדומלית שהבורר צריך להיות על P כשעוזבים את הרכב (במהלך נסיעה). הזנחה של הנושא יכולה להיות כואבת יותר בכיס.

כמו במקרה הקודם, גם כאן הנציג של היבואן הגיש בקשה להשתתפות מרצון טוב ועשה זאת בלי שאבקש.

בוצעה החלפה של החלק התקול, נאמר לי שעלות משוערת ללא השתתפות יצרן היא 1.5k, במקרה שלי היצרן השתתף עם 100% מהחלק ו 50% מהתיקון. סהכ שולם 413 שח.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

1. פיג'ו 308SW 2015 (לובינסקי)

2. רעשים מתכתיים מסרן אחורי, פשלת ייצור עד 2016

3. עלות תיקון מדוייקת: 7350 ש''ח

4. בקשה לרצון טוב

5. שנה וחודשיים לאחר תום אחריות - אך סיפור מתגלגל הסברים בסעיף הבא.

6. הרכב נרכש מלובינסקי טרייד, יוצא ליסינג, הסטוריה נקיה מתועדת היטב, חלפים מקוריים טיפולים כמו שעון. בבדיקות לפני רכישה נבדק נושא הסרן היטב, הכל נמצא שקט ותקין.

ביום הרכישה (חודשיים לאחר תום האחריות) החלו להישמע רעשים מסרן אחורי לאחר נסיעה של 100 ק"מ. מדוע לא נמצאה הבעיה בבדיקה? השערה זהירה: הרכב עמד מספר חודשים במגרשים שלהם, כנראה שהריתוכים "נתפסו" בגלל התרחבות והתכווצות המתכת כריאקציה לשינויי טמפרטורה. הנסיעה הביתה (כאמור 100 ק"מ) "פתחה" את היצמדות המתכת מחדש.

למחרת היום טלפון ללובינסקי טרייד שמצידם אישרו תיקון מילוי קצף בהשתתפות עצמית מצידי למרות שלא מכוסה העניין באחריות המורחבת שלהם - יפה מאוד מצידם.

לאחר כחצי שנה החלו רעשים שוב, בתחילה שקטים מאוד ולאט גברו. לאחר כחודשיים של הכחשה, פניתי ללובינסקי. סיבוב ראשון: לפנים משורת הדין באו לקראתי עם 40% הנחה. לא הסתפקתי ופניתי ליבואן בבקשה נוספת לרצון טוב. הבקשה אושרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 21.11.2019 בשעה 11:24, yaniv572 כתב:

שוב אני, אותו הרכב ותקלה אחרת. מבחינתי זו הדרך להגיד דברים טובים על היבואן כשצריך.

1. סקודה אוקטביה 2016

2. נדלקה נורה עם התראה שגויה בגלל חיישן תקול בבורר ההילוכים

3. 1.5k~

4. רצון טוב

5. שנה וחצי לאחר תום האחריות

6. בעיה מוכרת ברכבים של הקונצרן. חיישן הידית ההילוכים מזייף ומתריע בצורה רנדומלית שהבורר צריך להיות על P כשעוזבים את הרכב (במהלך נסיעה). הזנחה של הנושא יכולה להיות כואבת יותר בכיס.

כמו במקרה הקודם, גם כאן הנציג של היבואן הגיש בקשה להשתתפות מרצון טוב ועשה זאת בלי שאבקש.

בוצעה החלפה של החלק התקול, נאמר לי שעלות משוערת ללא השתתפות יצרן היא 1.5k, במקרה שלי היצרן השתתף עם 100% מהחלק ו 50% מהתיקון. סהכ שולם 413 שח.

אותו סיפור

1. אוקטביה 2017

2. מידי פעם מתקבלת אזהרה על להעביר את הרכב ל P בזמן נסיעה

3. לא ציינו עלות

4. רצון טוב

5. כ 9 חודשים לאחר סיום אחריות יצרן של שנתיים

6. בעיה מוכרת באוקטביות. היועץ שירות מהתחלה עדכן שהחלק שיוחלף ב 100% השתתפות יצרן, ותשלום על עבודה בין 100-300 שח . בפועל לא שולם גם עלות עבודה, לאחר שמכונאי  שהכניס את הרכב למוסך שפשף מגן תחתון של טמבון קדמי נמוך במדרכה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי קרוסאובר 2014 עם 60 א"ק

גיר רוטט בתחילת נסיעה, בעיה מוכרת וידועה שמחייבת החלפת גיר עתידית

יש מספר כתבות בנושא שהיצרן מודה בתקלה ומאריך אחריות ל 10 שנים על הגיר הרציף של שנים 2015-2013

במוסך טוענים שזה לקוד תקלה מאוד ספציפי ומסרבים לבצע אבחנה או לתת הצעת מחיר לתיקון

היבואן מתנער לחלוטין ומגבה את המוסך (שכאמור לא ביצע את הבדיקה) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...