Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש נגרים בקהל? שידעו להסביר לי מה ההבדל בין רוטר טרימר לרגיל?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה בכותרת, בגדול.

רוטר רגיל, מכיר ויודע מה הוא יכול לעשות.

רוטר טרימר, כשמו כן הוא- להבנתי נועד למטלות קלות בלבד, כמו ניקוי קצוות של למינציה וכדומה.

האם טרימר (עם בסיס "פלאנג'") יוכל לטפל בעבודות הגדולות יותר, כמו פינוי שטח בתוך החומר או דברים שעבורם משתמשים ברוטר הגדול? או שהתוצאה תהיה אומללה?

ההיגיון אומר לי, לקחת רוטר גדול שיוכל לטפל גם במה שהטרימר עושה, אבל לא להיפך.

הטרימר יהיה עם סלד גבוה יותר ולכן כח קטן יותר, מה שיפעיל עומס על הכלי, יעשה לי "שריפות" בעץ, פינות יישברו, שבבים, חיתוך מכוער ולא עקבי ושלל בעיות אחרות.

האם אני צודק? אשמח לתיקון ולהסבר.

תודה לעוזרים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרימר זה ראוטר קטן. זה הכול.

לא צריך לסבך. אין הבדל בסל״ד.

בנוגע למגבלות הטרימר - חפש ביוטיוב סרטונים אקראיים, יש טרימרים גיבורים שממש יכולים להחליף ראוטר עבור החובב המצוי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרימרים גיבורים שיש להם גם פונקציית "פלאנג'" כלומר אפשרות לשינוי גובה בעבודה מעל למשטח יקרים מאד, השולטים הם מקיטה, דיוולט ובוש.

יתרונם של הטרימרים הוא משקלם הקל יחסית, לכן לא בטוח שההנחה של פותח השרשור לפיה רוטר גדול יכול לטפל בכל מה שטרימר עושה, הרוטרים בהספק של 1800-2200 וואט שבנויים לעבוד גם בעץ קשה ולאורך זמן שוקלים בין 6-8 ק"ג כך שקצת קשה לעשות איתם טרימינג עדין...

רוב אם לא כל הטרימרים מקבלים כרסום בקוטר רבע, רוב הרוטרים הגדולים בקוטר חצי.

אם אתה רוצה רוטר בסיסי, קל וזול, יש לך את הבלק אנד דקר או האינהל (בדוק בזאפ)

אם אינך זקוק לפונקציית הפלאג' ורוצה רוטר אמין מאד במחיר ביניים המקיטה B3601 מומלץ מאד.

השאלה העיקרית היא

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש טרימרים גיבורים

:lol::lol::lol:הרגת אותי עם הניסוח הזה :wink:

טרימרים גיבורים שיש להם גם פונקציית "פלאנג'" כלומר אפשרות לשינוי גובה בעבודה מעל למשטח יקרים מאד, השולטים הם מקיטה, דיוולט ובוש.

למעשה, אני יכול לייצר להם "צלחות" בגבהים מוגדרים במקום בסיס ה"פלאנג'", ואז אין לי את המגבלה -כמובן שאני אצטרך להחליף צלחות במעבר בין גבהים שונים על אותו החומר, כמו למשל בעומק גדול שאי אפשר במעבר אחד (בוא ונקרא לזה מתכוונן, פלאנג' מזכיר לי דוד:shock: )

יתרונם של הטרימרים הוא משקלם הקל יחסית, לכן לא בטוח שההנחה של פותח השרשור לפיה רוטר גדול יכול לטפל בכל מה שטרימר עושה, הרוטרים בהספק של 1800-2200 וואט שבנויים לעבוד גם בעץ קשה ולאורך זמן שוקלים בין 6-8 ק"ג כך שקצת קשה לעשות איתם טרימינג עדין...

כשבונים לזה שולחן המשקל לא משחק תפקיד:wink:

רוב אם לא כל הטרימרים מקבלים כרסום בקוטר רבע, רוב הרוטרים הגדולים בקוטר חצי.

אם אתה רוצה רוטר בסיסי, קל וזול, יש לך את הבלק אנד דקר או האינהל (בדוק בזאפ)

השאלה העיקרית היא

נראה לי שנגמר לך החיבור לאינטרנט באמצע המשפט :lol:

הסיבה שאני שואל- מצאתי רוטר במחיר יחסית מצחיק באמאזון, רק מה, הוא טרימר. אז, אני יכול לקנות בוש ירוק עם בסיס מתכוונן במחיר יקר יותר משמעותית, או את הטרימר הקטן אך מופחת פונקציונאליות במחיר הגיוני יחסית.

עריכה קלה, כשחיפשתי את הלינק למה שראיתי, שמתי לב שהם לא שולחים לישראל :roll::cry:

בוש ירוק איט איז. תודה על התיקון וההסבר.

בכל זאת, אתן את הלינק לטרימר באמאזון לטובת מי שיש לו שירות משלוח עם כתובת במקום אחר, ולינק לרוטר של בוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני אגיד לך, שילוב של צ׳וקמוק סיני נטול אבא/אימא עם ביט חד ו-30000 סל״ד

לא נשמע לי מלהיב מי-יודע-מה מהבחינה הבטיחותית. יחד עם המסור השולחני,

אלה הכלים הכי מסוכנים בסדנה, לא חייבים בכוח לקנות הכי זול שיש.

כתבת ביטוי מעניין שאולי אאמץ, ״מחיר הגיוני״. יש גם מחיר לא הגיוני...

תתחדש על הבוש :)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא נוטה להסכים אתך.

במקרה, גם המשור-שולחן-שולחני שלי הוא זבל סיני (זיונדאי שאני מצטער שקניתי). אם כי לא דווקא מהסיבות של בטיחות, אלא של השימוש עצמו.

ישנם כלים רבים שהם לא יותר ממנוע חשמלי עם כניסה למשהו. מברגות, מקדחות, פטישונים, רוטרים, מסורים עגולים+מסורי שולחן וכדומה. בזבל סיני, הכלי לא יהיה מאופס ומכוייל לזווית מושלמת של 90 מעלות ביחס לחומר. מעבר לזה, יש תמיד את האפשרות שמה שמחזיק את הביט (פוטר במברגות, "קולט"- COLLET בכלים שמקבלים כרסומים בעיקרון) לא ייסגר כמו שצריך על הביט (כן, מקדחה ישנה של זיונדאי, אני מסתכל עלייך! נבלה).

כשחושבים על זה יותר לעומק, אתה צודק לחלוטין. עם מקדחה (ראה הערה למעלה לגבי המקדחה של זיונדאי...)הייתה לי את הבעייה הזו. אני גם לא רוצה לחשוב על משהו שעובד על 30K סל"ד ועלול "לברוח".

לעומת זאת, במסור שולחן, ללהב אין לאן ללכת, והוא לא עובד על ריק 90% מהזמן, כשמתוך היתרה של ה-10%, בכ-8% מתוכם אצלי הוא בתוך cross cut slead, דהיינו רק 2% מהזמן הוא לא בתוך חומר כלשהו ויוכל "ללכת לטייל". מעולם לא שמעתי על כשל מסוג זה במסור שולחן כלשהו. אלא אם כן לא הידקו את הלהב כמו שצריך, אבל זו כבר רשלנות של המשתמש שיכולה לקרות בכל כלי (כמעט).

ועוד לא "תתחדש". יש עוד קצת זמן (מגבלות תקציב כאלו ואחרות)-מקווה שבחודש הבא. בכל מקרה, תודה על הסנטימנט.8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק לגבי מסור שולחן, הסיכוי לכשל אפסי כפי שהיטבת לנמק. התייחסתי רק למסוכנות כמכשיר.

שא ברכה ובהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לנצל את השרשור.

התגלגל לידיים שלי ראוטר תקין לחלוטין אבל חסר לו החלק שנקרא באנגלית collet nut.

הקוטר של ההברגה הוא 8 מ"מ ולא הצלחתי למצוא אום מתאים.

האם יש למישהו כיוון איפה אני יכול לרכוש את החלק ?

(אין טעם להפנות ליצרן כי מדובר על יונדאי, שזה כמובן מדבקה למשהו סיני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעייה בלפנות ליצרן? היבואן של יונדאי בארץ הוא "עשינו עסק". תוכל לפנות גם לחנויות אספקה טכנית, ולבקש מהם מחיר לחלק.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שחובב נגרות אוכל להמליץ על "פורום נגרות", יש שם לא מעט שרשורים על כלים למתחילים את דרכם בתחביב ובכלל..:

https://www.nagaroot.com/forum1/viewforum.php?f=1

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אז קניתי רוטר בוש ירוק...

מצא חן בעיניי. חותך יפה ונקי בעץ.

הוזמן גם סט ביטים מאמאזון (סט של 24 יחידות במחיר שפוי, כולל המשלוח).

אשמח לקבל טיפים מהניסיון לשימוש בטוח ונכון.

וכן, ראיתי סרטונים על הבסיס של שימוש בכלי ביוטיוב. ברור לי הנושא של הסיבוב עם כיוון השעון והמשיכה של הכלי.

תודה לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כלי נגרות בעל יותר הנחיות וסרטונים ופרויקטים ומה לא מאשר ראוטר. תמשיך כך.

הגנה על האוזניים יש? סע לשלום. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה האנס, אבל השאלה הייתה יותר בכיוון של טיפים מהניסיון, כמו שבעומק מסויים עדיף להשתמש בקולט 1/4" מאשר ה-6 ממ(למרות שההבדל זניח בגודל...) או הקטנה יותר (לא זוכר את המידה) או בכלל רק בשולחן כי הכלי הרבה פחות נשלט. או להיפך, בקולט הקטנה יותר (הכרסום עם קנה מתאים כמובן) כי יותר קל לו לעבור דרך החומר. דברים מהסוג הזה, שרק מי שמשתמש בכלי שנים יכול לדעת ולהזהיר NOOB שכמותי מראש:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

טוב. אז הגיע הזמן לחשוב על שולחן לראוטר בוש ירוק שקניתי.

האם שולחנות ראוטר סטנדרטיים יתאימו לו? או שיש צורך לרכוש טרימר עבור זה?

הפלאנג'ר של הראוטר הזה לא מתפרק.

נדרש שולחן עבור שימוש באפשרות כיוון הגובה של הביט, אחרת הייתי בונה משהו פשוט וגומר עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כלי נגרות בעל יותר הנחיות וסרטונים ופרויקטים ומה לא מאשר ראוטר. תמשיך כך.

הגנה על האוזניים יש? סע לשלום. :-)

ועל העינייים פליז .

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...