Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - מאזדה CX5 פרימיום (2.5 ל' 4x4)

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאזדה CX5 החדש ממש רוצה לשחק במגרש של מותגי הפרימיום. האם הוא מצליח או שה"פרימיום" עוצר בשם?

מאזדה CX-5-01.jpgמאזדה CX-5-03.jpgמאזדה CX-5-17.jpgמאזדה CX-5-22.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• אחראי פורום

אני מאוד מעריך את מאזדה של העשור האחרון. חזקים בעיצוב, מתחזקים באיבזור, פונים גם לנהג.

ה-CX5 החדש ברובו גם כזה. העיצוב טוב, בחלקו מוחצן אך נוכחות וביטוי מרשימים בצורת הרבה הרבה משטחים,

קווים חדים, פאנלים בולטים מאוד ושקועים מאוד.

אני מאוד אוהב את הפנסים הצרים והמלוכסנים, את הגריל הבולט, לצד שבכה עצומה עם בליטה לא חיננית בעליל לטובת הסמל, שאותם פחות אהבתי.

עם כל הגודל שלו ומידת רוחב וגובה נדיבים שמשווים לו צורת מלבן כבדה, הוא דווקא עדיין נוטה יותר לצד הספורטיבי של הסקאלה וזה מרענן ונראה טוב.

בפנים העסק דומה. הלוק טוב, ההרכבה טובה מאוד, אפשר למצוא תנוחה טובה בקלות, הכל קריא ונגיש.

התצוגה העילית שמראה את המהירות הנוכחית ואת המהירות המותרת היא נהדרת ואת המולטימדיה המקורית טרחו לתרגם לעברית, פלוס רציני ומחשבה יפה.

המרווח טוב מקדימה, המושבים קשיחים יחסית, אך בעוד שהמשענת גדולה ואוחזת את הגוף (הצר שלי) באופן סביר,

המושב קצר ונעדר אחיזה צידית. נדמה שחסרה תמיכה למרכז הגב ולאחר כ-20 דקות כבר קיבלתי איתותים שלא ממש נוח לי.

המרווח מאחור הוא טוב מאוד לאורך הרכב אך רע מאוד לרוחב שזה משום מה, משהו ב-DNA הלא רשמי של מאזדה מאז ומעולם.

תא המטען שטוח לגמרי ובגובה המפתן, עומק טוב ורוחב שבחלקו מצויין ובחלקו מופרע ע"י בתי הגלגלים הגדולים.

עם כל אלה, תמיד נראה שחסר למאזדה האקסטרה מייל.

ההגשה, מבחינת חומרים, היא די בינונית. הפלסטיקים חלקים מדי, חסר חיספוס (ותחושה שחסר עובי) שמוסיף לתחושה העשירה,

כך גם העור החלק מדי, הצבע הלבן במושבים ובקונסולה המרכזית הוא יותר Pimp מאשר יוקרתי.

חיישני החניה בולטים ונראים בהתקנה מקומית (גם האחוריים).

יותר מהכל בולטים המנוע והגיר המיושנים. כמה יצרנים אחרים מתאמצים ומתקדמים (ונעזוב כרגע מה מצליח ומה נכשל) ומאזדה תקועים בשלב האנלוגי הזה.

ה-CX אולי כבד, אבל לא חסרים רכבים כבדים שזזים מהר. המנוע עולה יפה לגזרה ה-5-6K סל"ד ולשמחתי הוא כבר לא נשמע כמו מסור מקולקל כמו במאזדות של פעם, אבל תפוקה אמיתית לא ממש מקבלים שם. ההילוכים ארוכים מאוד ופעולת התיבה איטית.

ההיגוי גם מאכזב, הוא מרגיש איטי וקל מדי, מה רבה הפתעתי לגלות שיש לו קצת פחות מ-2.5 סיבובים בין נעילות.

מצב ספורט משפר מעט את שני אלה, מוסיף כובד להיגוי (מוחשי, סבבה) ומושך הילוכים (לא ברור מה זה עוזר לנו פה).

אך אם אלה התעכבויות של חובב נהיגה, לעבודת המתלים גם נהג הדיוט עשוי להיות פחות סלחן.

בשום מצב אין חבטות, אך גם חסר ריסון. על אספלט לא אחיד, על בורות קטנים, ה-CX מקפץ ומדלג באי נוחות והכל עובר לבודי.

המתלים יעבירו הכל לתא הנוסעים. שוב, גם אם לא בחבטה, אבל הכל.

לזכותו אני רושם נינוחות די אמריקאית. למעט מבמעלה הטורים, הוא שקט מאוד,

העברת ההילוכים חלקה לגמרי גם תחת לחץ, הכבדות שלו משדרת ביטחון, הבלמים טובים.

בשורה התחתונה, אני יכול להבין למה אוהבים אותו. הוא אולי לא לטעמי בשל הכבדות ו...כבדות הביצוע,

אבל יש "ג'יפ", יש סמל מוכח, יש איבזור – הצ'ק ליסט הישראלי מלא.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מת על הקו העיצובי הנוכחי של מאזדה, והCX5 מתוח הפנים הוא האהוב עליי ביותר, משהו בהקטנת הפנסים ובחידוד הקווים והאף של הרב נותן לרכב לוק מאוד מיוחד, מקווה שלא יגדשו את כבישי ישראל אלפי כאלה עד שיימאס לראות אותו..

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא יקרה כי היא לא זולה, או מהווה תמורה טובה במיוחד לכסף, גם אם היא טובה לכשלעצמה.

אני דווקא קצת מאוכזב מהעיצוב, במיוחד אחרי שיצא לי לראות כמה על הכביש (פה ובארה״ב). אני גם מאוד אוהב את הקו העיצובי של מאזדה, אבל זו נראית פחוסה, ולא מרשימה (במיוחד מאחור).

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא מאוד אהבתי את הצורה המעודכנת של ה-CX-5. ממבט ראשון היא נראית יותר מעודכנת, קרבית ורעננה. מרשימה הרבה יותר מהקודמת.

אחרי שנכנסים פנימה לתוך האוטו, לא מתאכזבים בכלל: אני אולי משוחד, אבל האינטריור של ה-CX-5, שדומה עד זהה לזה של ה-6, פשוט נראה ומרגיש נפלא: החל ממושבי העור (נאפה) המאוד נוחים בצבע לבן ש"מאירים" את הרכב ונותנים תחושה יוקרתית, דרך גלגל ההגה הנעים למגע וכלה בדיפוני העור בדלתות ובדשבורד, שבעצמו נהנה מעיצוב פשוט ונקי. תענוג.

לא התעמקתי במערכת המולטימדיה מכיוון שהכרתי אותה די טוב (נמצאת בשאר הדגמים של מאזדה), התיישבתי, כיוונתי (חשמלית) את המושב, מראות, הגה והתחלתי לנסוע.

מודה ומתוודה שתחום הג'יפונים לא מדבר אליי ואין לי ניסיון רב איתו, אז במהלך 45 דקות שנסעתי בו (כולל המסלול היום יומי שאני עושה מהבית לעבודה) ניסיתי לחשוב למה זה טוב, למי זה טוב והאם יש סיכוי שהייתי מוותר על ה-6 לעומת ה-CX-5.

לשטח לא ירדתי עם ה-CX-5 אז מנקודת מבט עירונית לגמרי, התרשמתי שה-CX-5 פשוט נעימה. היא נראית טוב מבחוץ ומבפנים, נוסעת לא רע בכלל ותספק לגמרי את הנהג הממוצע, עבודת המתלים שלה מצוינת (לא נוקשה כמו הגרמניות ולא רכה כמו הצרפתיות, אבל נוטה יותר לכיוון הנוח) - בורות , כבישים מצולקים ובאמפרים לא מהווים לה מכשול.

עניין מאוד מציק ותמוה הוא המובילאיי שכפי שפבל כתב, מיותר ומטומטם, לאור מערכות הבטיחות שקיימות ברכב. אכן, עוד "גאונות" ישראלית למהדרין.

ועדיין, למרות שה-CX-5 עושה הכל טוב, נוחה, נעימה ואפילו מצודדת, לא רואה שום סיבה למה לא להעדיף את ה-6 הזולה יותר ממנה אך לעומת זאת מאובזרת יותר (כולל אבזור בטיחות). ל

מי שלא מתכוון לרדת לשטח הקל/כבישי קק"ל ולא מחפש את הגובה/פוזה של ג'יפון הייתי ממליץ בחום ללכת דווקא על ה-6.

למי שדווקא הנ"ל כן חשוב לו - אין ספק שה-CX-5 היא בחירה ראויה וטובה.

לסיכום, אני חייב לציין שבשנים האחרונות משהו טוב עובר על מאזדה, וזה ניכר בכל קשת הדגמים שלה: והיא בהחלט הולכת ומתקרבת יותר ויותר למותגי הפרימיום דוגמת לקסוס ואינפיניטי ומנסה (גם מצליחה) לבדל עצמה ולהתעלות על המותגים העממיים יותר. היא עדיין לא שם (שם=מתחרה שווה ללקסוס ואינפיניטי) ובטח לא מדגדגת את הענקיות הגרמניות, אבל הדרך נכונה.

עם התקציב הנכון, ההשקה המתבקשת, ההיסטוריה והמסורת היפנית - העתיד בהחלט ורוד.

עריכה אחרונה על ידי Mr_Shankly

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטריף מטריף , עד שאתה רואה שזה בא ביגואר! F פייס.

mr.shankly מבחינת נהיגה, איך זה לנהוג ב"גרסה המוגבהת" של הרכב שלך?(ההבדלים מבחינת תחושה ורכינה).

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שזה לא כ"כ הוגן להשוות בין ה-6 ל-CX-5, כי האחרונה הרי מתבססת על המאזדה 3.

אבל אני מבין שבגלל הקרבה במחיר יוצא שחלק מהלקוחות הפוטנציאליים כן מתלבטים ביניהן.

את התשובה שלי למה הייתי בוחר לו הייתי צריך לבחור מביניהן כבר נתתי. אם בכל זאת אני מנסה להשוות, הדמיון מתחיל ונגמר באינטריור. חוץ מהעובדה הזו, אין יותר מידי דמיון: ה-CX-5 מרגישה "כבדה" מה-6 (וגם נתוני ההאצה היבשים מראים זאת), יותר גמלונית, "כבדה" ופחות חדה. כשלעצמה, לנהג הממוצע שמחפש ג'יפון ובהשוואה למתחרות, היא אחלה: מושכת לא רע, פונה, אוחזת ומרגישה בטוחה.

לטעמי, מבחינת נהיגה ה-6 עולה עליה בהכל (מה גם שאני לא סובל את תנוחת הישיבה הגבוהה. ב-6 אתה יושב נמוך וקרוב לכביש, כמו שאני אוהב).

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול רכב נאה מבחוץ אבל, משהו בעיצוב החזית שלו מרגיש מתאמץ, מתאמץ להיראות כמו...

מסכים עם פבל שהסמל החזירי (פיטאק) שבחזית נראה קצת מוזר אפילו.

נראה שהאובר מאמץ שהושקע מלפנים, לא השאיר למעצבים כוחות להשקיע גם באחוריים.

מבפנים הקונסולה המרכזית, המשטח החלק הריק שמתחת לפתחי המיזוג המרכזיים, מרגיש לי כאילו שצריך להיות שם משהו, שבטח מגיע עם הגרסה היקרה יותר, אבל כמובן שלא.

כמובן שהכל סובייקטיבי לחלוטין.

ועוד דבר אחד קטן. רק אני מרגיש אי נוחות כאשר מחברים את המילים מאזדה ופרימיום?

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיצוב יפייפה בעיני, במיוחד עם צבעים מעניינים יותר כמו האדום המדהים של מאזדה. אהבתי גם את העיצוב של ה-CX5 הקודם אבל החדש לוקח את זה כמה צעדים קדימה. מקרוב עדיין לא יצא לי להתרשם ממנו. כל עניין אבזור הבטיחות מאכזב מאוד ואחרי ה-6 וה-3 שמגיעות עם אבזור נאה זה מאכזב וחבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול בחניון דן פנורמה חניתי ומולי עמדו שניים כאלה. כלומר אחד היה דור קודם אבל לקח לי זמן לאתר את השוני. מעבר לזה, במחיר הזה, זה נראה לי רק למכורי המותג.

אהבתי את הכתיבה בכתבה, ואת הסכום המוצלח.

עריכה אחרונה על ידי bar72

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול בחניון דן פנורמה חניתי ומולי עמדו שניים כאלה. כלומר אחד היה דור קודם אבל לקח לי זמן לאתר את השוני. מעבר לזה, במחיר הזה, זה נראה לי רק למכורי המותג.

אהבתי את הכתיבה בכתבה, ואת הסכום המוצלח.

תקשיב, לא מנסה להעליב, אבל אם לקח לך זמן למצוא את ההבדלים ביניהם אולי כדאי לראות רופא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכם,

אינני מרבה לכתוב בפורום, אלא בעיקר עוקב, קורא ובחלק מן הזמן אף נהנה מכך.

מה שכן בולט לרעה בפורום - זוהי האדרה מוגזמת ואף הזויה של רכבים צרפתיים או הרצון לגמד את הליקויים המלווים את הקונצרן פולקסווגן.

כל זאת צורם לי למדי, בעיקר בתור אדם שכן חושב שלא הכל שחור ולבן בנושא, אך ישנם מקרים שהדברים יותר שחורים ויותר לבנים ולא משנה כמה ינסו לשנות את המציאות.

אחד הדברים המשעשעים שאני שומע ש"הסטיגמות על הרכבים הצרפתיים זה רק בארץ" וזה מצחיק אותי מאוד, כי ממדינה ממנה עליתי ועוקב אחריה - סולדים מרכבים צרפתיים הרבה יותר מאשר בארץ - עקב היסטוריית הליקויים וסחירות ירודה, נשמע מוכר?

בתור אחד שמתנייד עם מאזדה CX5 החדשה כבר מעל חודש וחצי ולאחר שבחרתי ברכב זה לאחר בדיקות ובחינת רכבים של המתחרים (כולל 3008 )-יכול לומר שהרכב שווה כל שקל ואף התעלה מעל ציפיותיי.

כשאני קורא מסקנות כביכול מושכלות - שהרכב מקפץ או מרגישים חבטות או לא מאיץ מספיק טוב - אני פשוט מגחך וממשיך להינות מנהיגה מהנה, נוחה ואף זריזה (יחסית לג'יפון!).

ופנים הרכב? פשוט מעולה, כל פעם כיף להיכנס ולשהות בסלון הרכב הנעים, האיכותי והלא מצועצע - אלא אלגנטי ביותר.

שימו לב, אני לא כותב לאחר כמה שעות נסיעה על הרכב, אלא לאחר שימוש אינטנסיבי ונסיעות ארוכות גם לצפון (עם רכב מלא!).

כל הכבוד למאזדה על יצירת רכב כה מהנה שלמרות התמחור הגבוה לא משאיר בארץ אבק במכירות לא לטיגואן ולא ל3008 (מוזמנים לקרוא נתונים) - זה רק מוכיח שחכמת ההמונים לעיתים הרבה יותר מדויקת מכתבה של כתב כזה או אחר ולא משנה כמה מצוין הוא.

שבת שלום :)

עריכה אחרונה על ידי hi1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...