Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רומא, בודפשט או וינה לפני חג המולד

TheOne23
שימו לב! השרשור הזה בן 2363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אז הנה עוד שאלת "המלצת כריסמס" מזוג מתלבט:

רוצים לטוס באמצע דצמבר לאווירה אירופאית וחגיגית.

לאור ביקורינו הקודמים באירופה צמצמנו אפשרויות לרומא, וינה ובודפשט.

רוצים אווירה רומנטית, חגיגית של חג המולד, אירופאית קלאסית ושיטוט רגוע יחסית.

אווירת חג המולד תוסיף כמובן אבל זו לא הסיבה המקורית לטיול כעת.

מבחינתנו - שלג זה פלוס גדול (אבל את זה אתם לא יכולים להבטיח לנו).

אז מה אומרים המבינים?

:-)

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקרנו ברומא ובוינה בחנוכה, כלומר בתקופה שלפני כריסטמס. תכננו זאת גם לבודפשט אולם דחינו לקיץ בגלל השריפה בכרמל ב-2010.

בשתי הערים היתה אוירת קדם חג, בעיקר קישוטים ברחובות ובחנויות. עם זאת רומא לא היתה קרה במיוחד, היה גשם אך כמובן לא שלג. לעומת זאת בוינה היה חורף ממשי, טמפרטורות שריחפו סביב האפס וגם שלג, אם כי כזה שלא נערם.

סה"כ כל הערים שהזכרתם מצדיקות, טיול של 3-5 ימים ומבין השתיים בהן ביקרנו בדצמבר וינה היתה יותר חגיגית, אולי כיון שב-2011 (וינה) חנוכה וכריסטמס נפגשו, בעוד שב-2009 (רומא) חנוכה הסתיים כשבוע לפני הכריסטמס. וינה היתה גם העיר שבה חשנו הכי בנוח, אם כי חוץ מצפיפות איומה בתח"צ לא היו לי תלונות גם לרומא. בודפשט היתה פחות סימפטית (ביקור בקיץ).

דבר שחשוב לבדוק אם רוצים לנסוע בכריסטמס עצמו הוא מה רמת התפקוד של העיר והמדינה בימי החג. יש מדינות שבהן לפחות היום הראשון של כריסטמס הוא יום שבתון קיצוני כולל השבתה, או לפחות צמצום מובהק, של התח"צ, וכן סגירת אתרים, בעוד שבערים אחרות - כנראה בעיקר במזרח אירופה הקומוניסטית לשעבר - זה פחות קיצוני. לכן, אם בכוונתכם לשהות באירופה ב-24-26 בדצמבר הכינו היטב את שעורי הבית, כדי לא להתקע בשדה התעופה בלי יכולת להגיע לעיר או משהו דומה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבלו ותהנו. העיר מקסימה.

רק דאגו להצטייד בבגדים מספיק חמים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שפות"ש לא מדבר על כריסמס עצמו אלא על לפני החג - שזו הדרך הנכונה אגב.

אני לא יודע מה אתם מצפים לראות במהלך החג (24-26 בדצמבר) אבל ברוב אירופה רוב האטרקציות סגורות, כולל הרבה מסעדות והרבה מקומות אחרים עובדים בשעות מצומצמות. אין יותר מדי מה לעשות כי האירופאים חוגגים את החג עם המשפחה בדר"כ.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה אתם מצפים לראות במהלך החג (24-26 בדצמבר) אבל ברוב אירופה רוב האטרקציות סגורות, כולל הרבה מסעדות והרבה מקומות אחרים עובדים בשעות מצומצמות. אין יותר מדי מה לעשות כי האירופאים חוגגים את החג עם המשפחה בדר"כ.

נכוןןן, הכוונה לבקר ביעד לפני חג המולד עצמו בדיוק בגלל הסיבה שהכל סגור בתאריכים האלה. :-)

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני - בכריסטמס לפני שנה הייתי בסופיה (בולגריה) והרושם שלי היה שהעיר תפקדה כמעט באופן מלא (אני מדבר על היום השני של החג, הגענו ב-25.12 בשעות הערב). לעומת זאת בני הגיע ללונדון ב-25.12.15 בשעות הצהריים, בקושי הצליח להגיע מהית'רו למרכז העיר.

זו הסיבה שבגללה המלצתי לבדוק מה קורה ביעד אם נוסעים בכריסטמס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה בהחלט תלוי עיר.

שנה שעברה המשפחה שלי חשבה להפגש איפהשהוא לכריסמס באירופה. רצינו ברלין וגילינו שהכל סגור. חשבנו על לונדון - אותו הדבר. בסוף אבא שלי ואחי באו לבקר אותי באסטוניה ועשינו "כריסמס" משפחתי. מצאנו שניים שלושה דברים שהיו פתוחים ושאר הזמן בילינו בבית.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע להנות מהאווירה ומהחג ..

עשיתי את המחקר, ה 24 חצי יום סגור וכבר יש לנו מקום למסעדה שפתוחה בערב, בלילה נלך לראות מיסה

ב 25 חלק מהמקומות הגדולים פתוחים, מוזואנים גדולים, נטייל ברגוע, אני לא ממהר לשום מקום.

ה 26 אמור להיות רגיל, וגם אם לא, בכל מקרה זה חצי יום כי אנחנו טסים חזרה בערב.

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה, כל עוד עשית שיעורי בית.

אני עושה הפוך - מתכנן לבלות את "כריסמס" עם המשפחה - בארץ...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא באמת חוגג כריסמס אתה יודע. יהודי אחרי הכל - יש לי מספיק חגים הזויים משל עצמי :-D

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיהודי אפיקורס אני לא חוגג כריסטמס וחש תחושות מוזרות כאשר מישהו מאחל לי "שנה טובה" בדצמבר. מה לעשות, איחולי "שנה טובה" שייכים לאלול ותשרי.

מצד שני, לחוות את אוירת החג באירופה, במיוחד בחלקיה המושלגים, זו חגיגה אמיתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...