Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המהפכה החשמלית

Ahbarony
שימו לב! השרשור הזה בן 2363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנחנו יכולים להמשיך להתלוצץ שדבר הכי בעייתי בבעלות על רכב היברידי זה להודות בנטיות המיניות שלך, אבל בשקט בשקט המהפכה כאן והיא כבר בכל הסגמנטים.

נכון יש את הטסלה מצד אחד שקורעת את כולם במרוצי דראג, יש את מקלארן ופורשה ההיברידיות. יש במוו I8 ועוד מכוניות מגניבות אבל יש גאם ג'אז היברידית בליסינג בקצה השני. אי שם במרכז יש את ה330e ועוד הרבקות מעניינות בג'אנר.

היום אנחנו מסתכלים על מכוניות נטענות בתור גימיק שמוזיל מיסים על מכוניות בייבוא סדיר ואישי.

אבל תכלס זה הרבה מעבר לכך.

בוא נדבר על רכבים היברידיים (מסורתיים) היברידיים - חשמליים וחשמליים טהורים.

בעד, נגד, ומה אנחנו חושבים על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני בעד לגמרי.

כשימציאו מקור חשמל עם קיבולת מספיק גבוהה ויכולת טעינה מהירה, אפשר לזרוק את מנוע בנזין ויחד איתי דיזל לפח, כדי שיארחו חברה למנוע קיטור.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחזור לטכנולוגיית בטר פלייס במודל כלכלי יותר הגיוני?

מדי פעם אני עדיין רואה Fluence ZE אחת מתגלגלת ברחובות חיפה.

בינתיים חמכה לשבוע הבא להתחיל לראות Zoe בחניות הירוקות וברחובות חיפה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי די ברור שהעתיד הלא רחוק מדי הוא מכוניות חשמליות. והעתיד הקצת יותר רחוק הוא נטו חשמליות אוטונומיות בכבישים.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-FCV הם מאד נישתיים - היחידה שאפשר לקנות כיום היא הטויוטה מיראי. חוץ ממנה יש עוד שני רכבים (הונדה ויונדאי) שאפשר לשכור בליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהעתיד הוא להוציא את מקור המתח אל מחוץ לרכב, ולשדר לו חשמל באמצעות גלי מיקרו, כאשר תהיה דרך מספיק זולה, נקיה וחזקה להפיק חשמל בלי לדאוג לזליגת מתח, כמו היתוך גרעיני או משהו.

ואת הסוללה להשאיר בתור איבזור אופציונלי למי שנוסע לחורים נידחים למיניהם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוו i3 רכב מדהים. ה i3 מהוות חלק גדול מהצי של BMW DriveNow בגרמניה. לפעמים יוצא לי לקחת אותן ואני כל פעם נדהם מחדש. אגב, היא זריזה מאוד (מאוד!).

ברחבי העיר (מינכן) פרוסות עמדות טעינה למכוניות חשמליות מטעם העירייה. אלו תומכות בשני סוגי התקנים שונים והחיבור לבמוו קל מאוד. זה מאוד מקל גם על עניין החניה בעיר כשיש לך רכב חשמלי כי אסור לרכב לא חשמלי לחנות ליד עמדות הטענה. זה פשוט עובד.

אציין כי למרות זאת, אני לא רואה הרבה כאלה בבעלות פרטית.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת להזכיר באותה נשימה גם מכוניות תאי דלק, שגם הן דיי באותה קטגוריה.

זה נראה מצויין במוזיאון BMW, אבל לא יקרה חוץ אולי מנישות. כלכלת המימן בעייתית ביותר הן מבחינת הייצור (ייצור המימן יקר מאד וכמובן מזהם את הסביבה כמו כל מקור אנרגיה אחר, בעצם יותר, כיון שבכל מקרה צריך את שלב ייצור והולכת החשמל ואז מוסיפים שלב אלקטרוליזה) והן מבחינת הלוגיסטיקה (מבחינת קירור ובטיחות).

אני חושב שהעתיד הוא להוציא את מקור המתח אל מחוץ לרכב, ולשדר לו חשמל באמצעות גלי מיקרו, כאשר תהיה דרך מספיק זולה, נקיה וחזקה להפיק חשמל בלי לדאוג לזליגת מתח, כמו היתוך גרעיני או משהו.

ואת הסוללה להשאיר בתור איבזור אופציונלי למי שנוסע לחורים נידחים למיניהם.

נראה אותך משווק את זה למי שחושש מ"קרינה" בפריוס או בסלולר. שלא לדבר על העלויות, ובעקר משך הזמן, שידרשו לפרישת התשתיות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה אותך משווק את זה למי שחושש מ"קרינה" בפריוס או בסלולר. שלא לדבר על העלויות, ובעקר משך הזמן, שידרשו לפרישת התשתיות.

האמת קראתי על דבר כזה באיזשהו ספר מד"ב ("בעיית שלושת הגופים", מומלץ בחום לחובבי hard sci fi). גם בספר הזה נראה לא מציאותי שאין להם על בסיס יומי הפגנות של קהל מסוג "חיסונים עושים עותיזם וקדור הערץ שתוח".

אם היו מתחילים להקים תשתית לאספקת חשמל אלחוטית עכשיו, הם היו נכנסים לאוברדרייב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד המדינה מכורה למסים על רכב ודלק, אין סיכוי ממשי למהפכה.

לי למשל יש רכב שעושה 20~30 קמ ביום., נוסע רק בתוך העיר. למה שהוא לא יהיה חשמלי נטו? אני בטוח שמבחינת מחיר לצרכן אפשר למכור אותו גם ב 50 אלף שח ולהרוויח יפה. כמוני יש הרבה משפחות, עם רכב קטן של סידורים. אני משוכנע שהמדינה לא תתן לזה לקרות.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל למה שהוא יעלה 50k? זה עדיין אותו סלון, שלדה ומרכב כמו כל רכב אחר. אתה מדבר על הוזלה. אני מדבר על העדפה בלתי נמנעת של רכב חשמלי על פני בעירה פנימית.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מביאים טסלה - בעד בעד בעד :) - גם חשמלי וגם פאן עם חיוך ענק (יצא לי כמו בפרסומת לחברת ביטוח - גם וגם :-D )

רכב חשמלי שנוסע על מצבר עם טווח בין 400-500 ק"מ אין הבדל בינו לבין רכב בנזין.

היברידים - טכנולוגיה זמנית שתעלם כאשר כולם יהיו עם רכבים חשמליים טהורים כדוגמת טסלה.

הערה: רכב חשמלי עם טווח פחות מ 200 ק"מ לדעתי זה גימיק (ראו B.P ) ולא שווה להתקרב אליו.

כל המודל של החברה היה על כלי רכב עם טכנולוגיה מיושנת וניסיון חסימת מתחרים עתידיים - ביזיון

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...