Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זיהוי פרטי מצבר והתאמה לבוסטר הנעה

Fellowship
שימו לב! השרשור הזה בן 2312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין לרכוש את המוצר הזה לרכב קיה אופטימה 2.4 שנת 2015:

https://www.costco.com/Lithium-Jump-Starter-And-Portable-Power-Bank-.product.100312116.html

בפרטי המוצר וכפי שנכתב בפורום, מצויין שהוא מתאים לזרם התנעה של 200A-350A,

ולהבנתי עלי להסתכל על המצבר ברכב ולזהות את ה CCA שלו, זה מה שראיתי על מדבקה על המצבר:

AGM70L-DIN

(70Ah(20HR

120RC 12V

(760CCA(SAE

(608A(EN

1. האם בטוח שפרמטר ה CCA זה מה שצריך להשוות לנתון של 200A-350A?

קראתי כאן על CCA, נשמע שזה משהו אחר

(היכולת להניע כאשר קר, ככל שהמספר גבוה יותר כך טוב יותר):

https://www.autobatteries.com/en-us/how-to-choose-your-car-battery-replacement/battery-cold-cranking-amps-cca

2. על המצבר יש מדבקה עם הנתונים לעיל, האם ה CCA הוא 760? מה זרם ההתנעה הדרוש?

3. על המצבר חרוט הנתון הזה, זה לא נראה כמו שנת יצור/תוקף המצבר אבל פרט לכך אין שום דבר,

האם יתכן שזה כן קשור לשנת הייצור/תוקף המצבר?

EX5i5H

תודה רבה.

עריכה אחרונה על ידי Fellowship
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הcca של המצבר שלך הוא 760 אמפר.

בוסטר של 200 אמפר זה בוסטר חלש אפילו בשביל רכבי בנזין קטנים.. חפש לך בוסטר של 600 אמפר לפחות.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי נפח המנוע שברשותך.

לרוב בוסטרים של 400A מיועדים למנועי בנזין קטנים (סדר גודל עד 2 ליטר),

בוסטרים של 600A-700A מיועדים לריכבי בנזין גדולים יותר ומנועי דיזל קטנים.

זו ההמלצה שראיתי במפרטים של בוסטרים של חברות רציניות דוגמת NOCO

וגם נתוני הCCA של המצבר שלך תומכים במספרים הללו.

לדעתי בוסטר של 200A לא יניע לך את הרכב כאשר המצבר מת לגמרי.. אפילו לא ידגדג לו.זה מתאים יותר לסוזוקי אלטו.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם מותר לצרף לינק לפורום אחר, אז אעתיק לכאן את הטקסט שכתב מומחה בפורום אחר,

אשמח לשמוע גם את דעתך, מכיוון שמומחים סותרים להדיוט הממוצע זה כאב ראש :-)

אגב, מה פשר הכנופייה?

"לי נשמע ש-350 אמפר - יותר מ-4000W במתח של 12V, יותר מחמישה כ"ס - אמור להיות די והותר למנוע שלך. גם 200 אמפר מתרגמים לכשלושה כ"ס, וגם זה נשמע לי הרבה יותר מההספק הסביר לסטרטר ברכב שלך.מי שדיבר על 600A לדעתי פשוט השליך מההמלצות בנושא כבלי התנעה - אלו מדורגים לפי הזרם המירבי שהם מסוגלים להעביר, כאשר הנתון הוא בדרך כלל אופטימי מאוד (או מתייחס לזרם בו הם פשוט נמסים, או משהו בסגנון).

אגב, אם היית קורא את הביקורות היית מוצא עדויות לכך שהתניעו איתו טאון אנד קאנטרי וטאהו - אני די בטוח שיש להם מנועים גדולים יותר מ-2.4 ל'..."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חישובי ההספק שהבחור עושה לא רלוונטים.

לא מדובר בצריכת זרם לאורך זמן,

מדובר בצריכת זרם ריגעית גבוהה לצורך תחילת סיבוב המנוע.

אני את דעתי אמרתי.

אם אתה מעוניין במספרים יותר מדוייקים, גש לחשמלאי ובקש ממנו שימדוד צריכת זרם ריגעי מקסימלי ברכב שלך. תוסיף על זה ספייר של כ50-100 אמפר ותחליט איזה בוסטר אתה רוצה לקנות.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בויכוח דתי, אלא מדעי, וניתן לנהל דיון אינטיליגנטי בין שני אנשים בעלי ניסיון וידע בתחום,

הרי ברור שאחד מהם טועה, אז למה לא ללמוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חישובי ההספק שהבחור עושה לא רלוונטים.

לא מדובר בצריכת זרם לאורך זמן,

מדובר בצריכת זרם ריגעית גבוהה לצורך תחילת סיבוב המנוע.

אני את דעתי אמרתי.

אם אתה מעוניין במספרים יותר מדוייקים, גש לחשמלאי ובקש ממנו שימדוד צריכת זרם ריגעי מקסימלי ברכב שלך. תוסיף על זה ספייר של כ50-100 אמפר ותחליט איזה בוסטר אתה רוצה לקנות.

מה הצריכה הרגעית בזמן הנעת הרכב?

להבנתי, סטרטרים של מנועי מכוניות (סטנדרטיות) הם בהספק של בערך כוס סוס אחד,

שזה בערך זרם של 60-70 אמפר, ולכן 200-350 אמפטר כוללים הרבה מאוד ספייר, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוכר מזגנים בבתים ישנים? לא פעם ניתן היה לראות שברגע שהמדחס נכנס לפעולה כל האורות נותנים היבהוב קטן. למה זה? הרי המדחס כולה איזה שניים שלושה כ״ס. קטן על רשת החשמל... אבל ברגע ההנעה שלו, כאשר הוא בסל״ד אפס, הוא היה נותן משיכת זרם כלכך חזקה עד שכל רשת החשמל של הדירה הייתה נופלת לרגע מאוד קצר.

כך גם הסטרטר ברכב. ההספק הנומינאלי שלו לא גבוה, אבל ברגע אפס, כאשר הוא עוד לא התחיל לזוז, הוא נותן משיכה יפה של כמה מאות אמפרים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אני שואל מהיכן המספר של "כמה מאות אמפרים"?

להבנתי ההספק שלו ברגע ההתנעה, כאשר הוא מושך מקסימום, מדובר על בערך 1 כ"ס/60-70 אמפר, וגם אם זה פי שלוש מהמספר הזה, זה עדיין בסדר,

לכן אני מנסה להבין מהיכן המספר של "כמה מאות אמפרים"? מתוך ה Spec רכב של רכב ממוצע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתך לקוייה,

ברגע שאתה מדבר על הספק (1כס), הכוונה לתנאים נומינאלים, הזרם במצב הזה רחוק מהמקסימום.

תבדיל בין המצב היציב שבו הסטרטר כבר מסתובב (הנעת מנוע הבנזין) לבין הרגע הראשון שבו הכל דומם אבל הסטרטר כבר מקבל מתח (רגע הנעת המנוע החשמלי). באותו חלקיק שניה המנוע החשמלי מושך את הזרם המקסימאלי והוא עשוי להיות גבוה בסדר גודל מהזרם הנומינאלי שעליו אתה מדבר.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לשם המחשה, נתונים של מנוע מגבים כלשהו..

שים לב להבדלים בין rated current לבין stall curreny.

במתח הזנה של 12 וולט, המנוע יצרוך כ8 אמפר במצב נומינאלי, אבל הזרם מגיע עד 25 אמפר במצב עמידה (זרם הנעה).

690247183_545.jpg

סטרטר של מנוע בנזין מתוכנן למומנט גבוה מאוד בעמידה, על מנת להתחיל להזיז את מנוע הבנזין ולהתגבר על הדחיסה שלו. לכן במנוע של סטרטר ההבדל בין זרם נומינאלי לבין זרם הנעה (שוב, של המנוע החשמלי) יהיה קיצוני יותר

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser
  • רעיון טוב! 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...