Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרמור על מצב הכבישים/פקקים

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עובד בהרצליה, (גר טיפה צפונה מנתניה) בזמן רגיל עם הכביש משוחרר הנסיעה לא אורכת יותר מ20-25 דקות.

בזמן האחרון אני עובד בבוקר, והמצב פשוט בלתי נסבל.

היום למשל - יצאתי ב- 6:45 והגעתי ב- 8:30 להרצליה.

זה לא עניין נקודתי, כל יום משהו אחר...

בשביל להגיע מספיק מוקדם צריכים לצאת ב- 6:30 בבוקר וגם זה לא מבטיח כלום.

רכבת, גם לא הכי אידיאלי אבל אני רואה שאין ברירה. וגם לשם אני חייב לנסוע ברכב בשביל להגיע.

על האוטובוסים במושב אני גם לא יכול לסמוך, ונתיב תחבורה ציבורית מתחיל רק מפולג/וינגייט....

זהו, שחררתי...

או להתחיל לגור בסמוך למקום העבודה או רכבת.

זה רק הולך ומחמיר, האנשים בצמרת יתעוררו רק כאשר אף אחד לא יצליח להגיע בזמן לעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 270
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה רק יהיה יותר גרוע, והפתרון הוא תחבורה ציבורית. אתה גר במושב, אז מצד אחד נהנה מהטבע ומצד שני סובל מהכביש וחייב רכב פרטי להכל. אתה נוסע לבד ברכב בשעות העומס, ולכן עומד בפקק ארוך.

אני גר צפונית לחדרה ועובד בתל אביב. אם לא הייתה רכבת לא הייתי מסוגל לחיות שם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום למשל - יצאתי ב- 6:45 והגעתי ב- 8:30 להרצליה.

אני שותף לחלק מהמסלול שלך (מפולג דרומה).

היום היה מיוחד - משאית חסמה את כפר שמריהו. אבל, נכון, המצב מייאש, ואין תקווה.

היתה תקופה שניסיתי את הרכבת (בית יהושע - הרצליה) אבל חזרתי לאוטו. אין תחבורה ציבורית ראויה לבית יהושע, אין חנייה מספיקה ליד בית יהושע, ואין תחבורה ראוייה מהרצליה לעבודה. בסופו של דבר הנסיעה באוטו קצרה יותר ומעייפת פחות מהרכבת, ואפילו העלות השולית של הנסיעה באוטו לעבודה (בהנחה שאני נשאר איתו גם אם משתמש ברכבת) נמוכה מהנסיעה ברכבת.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק יהיה יותר גרוע, והפתרון הוא תחבורה ציבורית. אתה גר במושב, אז מצד אחד נהנה מהטבע ומצד שני סובל מהכביש וחייב רכב פרטי להכל. אתה נוסע לבד ברכב בשעות העומס, ולכן עומד בפקק ארוך.

אני גר צפונית לחדרה ועובד בתל אביב. אם לא הייתה רכבת לא הייתי מסוגל לחיות שם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אם אני הולך רבע שעה לכיוון המחלף שקרוב לבית הליכה של כ-20 דקות.

יש קו אוטובוס של אגד שמגיע עד ת"א ועוצר בהסירה.

(היתרון שמתחיל נתיב תחבורה ציבורית מוינגייט/פולג.)

הייתה תקופה שעשיתי את זה עד שנשברתי ההמתנות לאוטובוסים הרגו אותי. (לפעמים הייתי מחכה 30-40 דק' בתחנה ומתייבש).

מבחינת יעילות כנראה שזו הדרך הכי "יעילה" וזולה, אבל זה מאד מעיק...

אם היה מגרש קרוב לתחנת האוטובוס, שאפשר להעמיד את האוטו הייתי שוקל את זה שוב כאופציה.

לא רוצה להתעסק עם אופניים מתקפלים למינהם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור כאוב, המרחק בין ביתי למקום העבודה בו הייתי עד לא מזמן הינו כ9.5 ק"מ , מחניית הבית לחניית העבודה, זמן נסיעה ממוצע בבוקר , כ45 דקות, לעיתים גם יכול להגיע לשעה ומעלה אם קורה משהו טיפה חריג. (לא מדבר אפילו על רמת תאונת דרכים או קבוצת נכים שחוסמים את הכביש) תחבורה ציבורית, נוסעת באותה הדרך שאסע עם הרכב. על כן לא רלוונטית , מה שכן גם כדי להגיע לאותה תחבורה ציבורית , אני צריך ללכת ברגל כ2 ק"מ לתחנה , וכאשר מגיע לעיר מקום העבודה, ללכת עוד 3 ק"מ ברגל , הגיון אין. רכבת , כנל , עושה סיבוב ארוך באותו הזמן, לא מועיל.

הבטחתי לעצמי כאשר ייקח לי יותר משעתיים להגיע או לחזור מהעבודה אני עוזב את העבודה. רצה היושב במרומים וזה יצא במקרה שהחלטתי לעזוב את המקום עבודה (בנסיבות אחרות) , פעמיים כי טוב. כעת הולך לחפש מקום עבודה רק בסביבת הבית. הזמן שמבזבזים ב"לצאת לעבודה מחוץ לעיר" כבר נהיה מעיק וכבד. לא מה שהיה פעם.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצב גידול המכוניות על הכביש גדול בהרבה מקצב הרחבת הכבישים, רוב הפרויקטים שפועלים כרגע ברוב הארץ ואמורים להסתיים בשנה-שנתיים הקרובות מתוכננים לנפחי תעבורה של לפני 5 שנים במקרה הטוב.

העובדה שהעבודות נעשות גם בלי התחשבות בפרויקטים אחרים די מחרפנת-

סתם לדוגמה, כרגע עובדים על פרויקט גדול מאוד בכביש 75 ו 77, במסגרתו הכביש הוצר ל 2 מסלולים במקום 3, סוף הפרויקט- ספטמבר 2019.

במקביל, הכביש המוביל מכפר יהושוע לתחנת הרכבת החדשה דנדשה שנפתחה שם וליציאה השניה ממספר ישובים- נסגר ברגע שהתחנה נפתחה, ולא צפוי להיפתח מחדש עד הקיץ, אז התנועה מ/אל מספר ישובים נוספים באיזור הוסטה בלעדית אל הכביש שהוצר.

התוצאה- בשעות העומס, הקטע רמת ישי-צומת השומרים יכול לקחת כ 40 דקות (3-5 דקות בנסיעה על כביש פנוי)

הכביש הפך לעמוס ברוב שעות היממה, למעט שעות הלילה.

נאלצתי להפסיק לפקוד את הרצאות הבוקר (8 וחצי- 9 וחצי) בגלל שזמן הנסיעה שלי לחיפה בשעות העומס התארך מ 40~ דקות בסמסטרים קודמים למעל 1:10. מדובר על נסיעה שלוקחת 20 דקות על כביש פנוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרמור אמרתם?

הנה דוגמה למשהו שדורש רק קצת מוח. אפילו לא שקל של הוצאה.

הרכבת מחדרה מגיעה לתחנת הרצליה בול על הדקה כשקו 27 יוצא ממנה. אם נצא מהנחה ששני אמצעי התחבורה אכן עובדים בדיוק שוייצרי (הרכבת לא מאחרת והאוטובוס לא מקדים), הסיכוי היחיד להספיק לאוטובוס הוא אם אתה קופץ מהחלון של הרכבת ומרחף למפלס הרחוב, ומשם לתחנת האוטובוס.

בקיצור - במציאות=עיכוב מותר לחלוטין של חצי שעת המתנה על ספסל פח בתחנה לא מקורה.

חצי שעה זה חמש דקות יותר ממה שלוקח לגמוע את המרחק מחדרה להרצליה ברכבת, מה שהופך את חלופת התח"צ ללא משתלמת...

למה לא לתת הפרש של 5 דקות בין הרכבת לאוטובוס?

(בתמונה שתי דוגמאות, אבל סמכו עלי- זה אותו הדבר לכל אורך היום...)27.jpg

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני הולך רבע שעה לכיוון המחלף שקרוב לבית הליכה של כ-20 דקות.

יש קו אוטובוס של אגד שמגיע עד ת"א ועוצר בהסירה.

(היתרון שמתחיל נתיב תחבורה ציבורית מוינגייט/פולג.)

הייתה תקופה שעשיתי את זה עד שנשברתי ההמתנות לאוטובוסים הרגו אותי. (לפעמים הייתי מחכה 30-40 דק' בתחנה ומתייבש).

מבחינת יעילות כנראה שזו הדרך הכי "יעילה" וזולה, אבל זה מאד מעיק...

אם היה מגרש קרוב לתחנת האוטובוס, שאפשר להעמיד את האוטו הייתי שוקל את זה שוב כאופציה.

לא רוצה להתעסק עם אופניים מתקפלים למינהם...

תשמע, אני משתמש בקורקינט חשמלי ונהנה מכל רגע. בנוסף, יש היום עד כמה שאני יודע GPS שמראה איפה האוטובוס נמצא באמת, ככה שלא צריך לצאת לתחנה ולהתייבש 30 דקות סתם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות, שרשור אחד למטה נמצאת הסיבה.

sdfsdffsdf.png

ובקשר לתחב"צ שמתאימה לקצב גידול האוכלוסיה, ביבי כבר אמר - "לא יהיה כלום, כי אין כלום".

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פרויקט של רכבת ישראל ומשרד התחבורה - נקרא קו רציף.

אפשר לפנות אליהם כדי לנסות ולטפל במה שהעלית.

http://www.kav-ratzif.mot.gov.il/

את זמני הרכבת לא ישנו - שאלה של סלוטים ותפעול במערכת סגורה - אבל אוטובוס לא רואה בעיה לשנות.

גם אם לא ישנו, מתאר לעצמי שתיהיה תשובה למה זה קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני משתמש בקורקינט חשמלי ונהנה מכל רגע. בנוסף, יש היום עד כמה שאני יודע GPS שמראה איפה האוטובוס נמצא באמת, ככה שלא צריך לצאת לתחנה ולהתייבש 30 דקות סתם...

הייתה תקופה שהיו לי אופניים ממש מצ'וקמקים שהייתי נוסע וקושר לתחנה.

אולי אני אחזור על הטריק הזה.

בכל מקרה, עדיין עד וינגייט אני אהיה פקוק כך או כך...

יש סיבות נוספות, שבגינן אני מעדיף לנסוע ברכב ולא בתחבורה ציבורית... (לא הכל רק פונקציה של יעילות זמן או כסף)

לפעמים, הזמן שאני משקיע על הרכבת = הזמן שאני שורף על הפקקים ובגלל זה עד עכשיו אני עושה את זה ברכב.

הגעה לרכבת 20-25 דק' (חונה רחוק כי אין מספיק חנייה) יכול לקחת גם כחצי שעה תלוי במצב הכביש.

15-20 דק' הרצליה.

הליכה מרכבת הרצליה לאיזור התעשייה בהרצליה. 15-20 דק'.

כל הסיפור הזה יכול לקחת שעה ולפעמים אפילו יותר.

***כן אני מודע שיש אנשים שגרים רחוק והם 2-3 שעות על הכבישים ביום, אבל עדיין מרגיז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיר שאנ מתגורר בה, מאז ה1.9 אי אפשר לנסוע בכבישים, פשוט זוועה ופקקים אינסופיים בשילוב של נהגים גרועים וחום ,זה פשוט מתכון לרצות להישאר בבית.

בקיצור, כל המדינה פקוקה, מיליון מכוניות ופחות כביש, בזיון אחד גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...