Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרמור על מצב הכבישים/פקקים

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי הנסיעה בשול הימני - זה לא חוקי. זו העלמת עין של המשטרה. סמל לרעה החולה אצלנו, רשויות האכיפה משתפות פעולה עם עבריינים. לגבי הנת"מ\נת"צ - איני בקי בנהלים המעודכנים, וצריך לבדוק פרטנית לגבי כל נתיב. ולגבי חניה - כמובן, המדרכה היא מקום חניה מוסדר על ידי התעלמות של הרשויות.

נסיעה בשול הימני - לא חוקי, אך לא נאכף בפקקים כי במשטרה מבינים שזה מקל על הגודש בכבישים ומשפר את בטיחות הרוכבים. במקרה של תאונה בין רכב לדו"ג כתוצאה מסטיית רכב לשול - רוכב דו"ג אשם.

נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית - חוקי בתל אביב וברוב גוש דן. כנראה בקרוב מאוד יהיה חוקי בכל הארץ.

חנייה - אני דווקא התכוונתי לחנייה מתחת לבניין איפה שאופנוע לא מפריע לאף אחד. כרגיל גישת bias נגד דו"ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 270
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון
לנסוע בנתיב תחבורה ציבורית , לנסוע בשול הימני בפקק ולא לבזבז זמן על חיפוש חנייה.

בבקשה שלוש דוגמאות חוקיות לחלוטין שעושות הבדל עצום בין שימוש ברכב ושימוש בדו"ג. בדוק חסכון של 50 - 70% מזמן הנסיעה על בסיס יומיומי.

אתה יודע מה אני לא אסע על נתיב תחבורה ציבורית ואני לא אסע בשול הימני בכניסה לתל אביב. מספיק לא לעשות חצי שעה סיבובים בשכונה בשביל למצוא מקום חנייה בשביל לקבל הבדל עצום על בסיס יומיומי.

לספר לך על אנשים שעומדים שעה - שעתיים בכניסה לחניונים בתל אביב רק כדי שיהיה להם איפה לזרוק את הרכב בסוף יום עבודה?

אם זה לא השתעבדות לרכב שנגזרת מפחדנות וקיבעון מחשבתי אני לא יודע מה כן.

חזרתי משבועיים בטאיפיי עיר מערבית מודרנית לחלוטין וכמעט כולם שם על קטנועים. ברחובות רואים סבתות נוסעות על קימקו עם קניות מהשוק. מדינה חמה, לחה ועם גשם זלעפות כמעט על בסיס יומיומי בתקופת המונסון.

רכב לעבודה בת"א זה בעיניי טימטום ואני אישית מעדיף לעמוד בפקק באוטובוס ולהזיע קצת כשהולכים ברגל ולא להיות בסטרס של פקקים וחיפושי חניה, אבל לעלות על טוסטוס ולעשות עבירות תנועה כדי להרוויח זמן זה דבילי. עזוב את הסיכוי שלך להיפצע, לא באמת שווה לסכן את הנהגים והולכי הרגל סביבך בשביל לחסוך את הזמן הזה. העניין הוא שלא באמת צריך לעשות את זה כדי לחסוך זמן כשאתה רוכב, אבל זה כ"כ קל, נגיש ולא נאכף שכמעט כולם עושים את זה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שאנשים מסתכלים על כל מיני שליחים/פרחחים/ערסים שרוכבים על קטנוע ומשליכים על כל רוכבי דו"ג.

אתה לא צריך להפוך לעבריין תנועה בשביל לחסוך שעות ביום בדרכים. אבל מסכים איתך שהרבה יותר קל לחתוך פינות על דו"ג. אין ויכוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובדוק מהו האחוז של רוכבי הדו"ג שמתנהגים כך - הוא גבוה מאד. למעשה איני זוכר דו"ג שעמד בתור ולא השתחל בתנועה.

נהגי האופנועים הכבדים מבצעים עבירות אחרות כיון שהם נוהגים בדרכים אחרות, בין עירוניות. נהיגה מהירה שלא בהתאם לתנאי הדרך, עקיפה מימין, חיתוך עיקולים ומעבק קוי הפרדה רצופים, זגזג במהירות גבוהה בין נתיבים בצמוד לעלי רכב אחרים - כל אלה הם עבירות שגרתיות של אופנועים כבדים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובדוק מהו האחוז של רוכבי הדו"ג שמתנהגים כך - הוא גבוה מאד. למעשה איני זוכר דו"ג שעמד בתור ולא השתחל בתנועה.

נתקלתי רק באחד כזה בתקופה שהייתי עובד בא"ת של יהוד מונוסון. היה יוצא מ HP אאל"ט רכוב על אפריליה שקר כלשהו, לבוש כמו רוכב מורעל עם backpack ומקפיד באופן חולני לעצור אחרי רכבים, גם בפקקים של איילון. היחיד עלי אדמת ישראל שרוכב בצורה שכזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה בשול הימני - לא חוקי, אך לא נאכף בפקקים כי במשטרה מבינים שזה מקל על הגודש בכבישים ומשפר את בטיחות הרוכבים. במקרה של תאונה בין רכב לדו"ג כתוצאה מסטיית רכב לשול - רוכב דו"ג אשם.

נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית - חוקי בתל אביב וברוב גוש דן. כנראה בקרוב מאוד יהיה חוקי בכל הארץ.

חנייה - אני דווקא התכוונתי לחנייה מתחת לבניין איפה שאופנוע לא מפריע לאף אחד. כרגיל גישת bias נגד דו"ג.

כן, אז כמו שכתבו לך ואתה יודע, הנסיעה בשול לא חוקית. לדעתי גם לא חכמה, בטח בכבישים כמו איילון, בהם אופנוענים נוטים להיות מופתעים מזה שרכב לא מודעים לקיומם, כשהם מדלגים השול בחזרה לכביש דרך נתיבי ההאצה.

נתיבי תחבצ זה בהחלט נהדר. איפה שהם קיימים.

בבניין שלי יש 4 קומות חניה, ואפס אופנועים. מאה אחוז מהם חונים ברחוב, על המדרכה. וזה גם טריוויאלי למה. בדיוק כמו שכתבתי קודם: כל דבר שדורש עוד שניה של המתה נתפס כעונש.

bias? כן. כמובן. או אולי התקרבנות טיפוסית מאוד למדינתנו, בה כל אחד הוא קודם כל סוג של קורבן, שכולם נגדו, כולם רודפים אותו וכמובן שמגיעות לו זכויות ויחס מיוחדים.

לא איכפת לאף אחד מרוכבי דו"ג מעצם הבחירה שלכם. אתם לא מיעוט נרדף, אלא פשוט קבוצה - כפי שאתה בעצמך די מודה - שמתאפשר לה להתנהל ביותר אגרסיביות והתעלמות מהחוק, והשייכים אליה מנצלים את זה, תוך בכי אינסופי על כמה שמסוכן (כמה רוכבי דוג לא עשו תאונה עצמית?), כמה נהגים לא סופרים אותם (כי זה ממש הגיוני שאסור לי לזוז בנתיב שלי ימינה או שמאלה, כי החלטתם שליין שרינג זה חיים) וכו'.

תלמדו לא להתקרבן ולא לארוז את הבריונות שלכם באיזה פאסיב אגרסיב זול. אחר כך תבואו בטענות לאחרים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי רק באחד כזה בתקופה שהייתי עובד בא"ת של יהוד מונוסון. היה יוצא מ HP אאל"ט רכוב על אפריליה שקר כלשהו, לבוש כמו רוכב מורעל עם backpack ומקפיד באופן חולני לעצור אחרי רכבים, גם בפקקים של איילון. היחיד עלי אדמת ישראל שרוכב בצורה שכזו.

אני בטוח שגם הסבלנות שלו לא הספיקה להרבה זמן.

או שהוא התחיל להתנהג כמו כולם, או שראה שככה אין ממש יתרון לאופנוע על אוטו (להיפך, יש סרבול נוסף בלשים את הציוד רכיבה כל פעם, ואז להזיע בתוך זה), וחזר לאוטו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

היה בערך חודשיים של שקט, והמצב חזר לקדמותו. שעה+ להרצליה.

כל ההגעה לרכבת כולל הליכות וחניה יכולה לקחת כחצי שעה כשפקוק. (אחרי 7 כבר אין חניה בתחנה הראשית).

אז אני מעדיף כבר לנסוע ברכב.

בכל מקרה, באמת שאין מה לקטר.

צריך לדעת להשתמש במה שיש, ולנצל הכי טוב את המצב הקיים.

זה או לגור במרחק הליכה/נסיעה קצרה מהעבודה או לגור קרוב לתחנת הרכבת + עבודה קרובה לתחנת הרכבת.

זאת הברירה היחידה במדינה הזו.

קטנוע/אופנוע זו אופציה בהחלט אחרונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות נוספת היא לצאת יותר מוקדם מהבית נניח עד 6:00 - 6:15 ו/או לחיות ליד צירי תחבורה ציבורית.

גודש תנועה במדינה מזעזע ומחמיר משנה לשנה. אין פתרון מיידי נראה לעין. למזלי אני חי באזור יחסית נגיש לתחבורה ציבורית. עבורי אוטובוס הפך להיות אופציה הרבה יותר נוחה בהשוואה לרכב. האוטובוס נכנס לתל אביב דרך נתיב תחבורה ציבורית, אני לא צריך לנהוג, לא מבזבז דלק ויכול לעשות משהו אחר כמו לקרוא או לראות סרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות נוספת היא לצאת יותר מוקדם מהבית נניח עד 6:00 - 6:15 ו/או לחיות ליד צירי תחבורה ציבורית.

.

למה לקום ב5 לפנות בוקר ו\או להעתיק מגורים לתחנה מרכזית, רק כדי לא לעלות על קטנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לקום ב5 לפנות בוקר ו\או להעתיק מגורים לתחנה מרכזית, רק כדי לא לעלות על קטנוע?

כבר שכחת שכל רוכבי הקטנועים הם חלאות אדם?! נוסעים על מדרכות על ווילי ברוורס, שודדים זקנות, חוטפים תינוקות..

טפי!! נעשה הכל רק לא לעלות על כלי תחבורה יעיל יותר.

אה סליחה שכחתי, רוכבי הקטנועים הם גם מחבלים מתאבדים :screwy:

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כלי שמתאים לכל אחד.

דו גלגלי דורש הרבה יותר מיומנות וריכוז בהשוואה לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, למה אתה מעלה את זה? אנחנו לא חתרנו לשם בכלל....

הסיבה שלי היא פשוטה -

סיכון שאני לא מעוניין/מוכן/רוצה לקחת אותו.

כל אחד ושיקוליו הוא. אתה מעדיף אופנוע/קטנוע? סבבה.

אני מעדיף אלטרנטיבות אחרות ומוכן לשלם את המחיר של לקום טיפה יותר מוקדם, ולצורך העניין גם לעבור דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"haters".

בוא יגאל, ספר לי בבקשה שוב איך אתה לא עובר על אף חוק, והקטנוע עוזר לך לחסוך פקקים.

בוא, מה אתה לא עושה? lane split? הדחפות בכל מחיר להיות ראשון בכל רמזור, כולל כניסה לצמתים בניגוד לחוק? רכיבה בשול?

בוא, פעם אחת שים את הסרקזם בצד וספר לי איך אפשר להיות כפוף לחוק, לרכב באותם הכבישים ועדיין להיות יותר מהיר.

המקרה היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא רכיבה בנתיבי תחבצ.

משהו חוץ מזה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...