Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם: ההבדל בין תושבת מנוע תחליפית למקורית - יונדאי גטס 2007

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 2379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לאחרונה רכשתי עבור ידידה שלי יונדאי גטס 2007.

אחת ה"מחלות" של הגטס היא ויברציות חזקות המועברות מהמנוע לתא הנוסעים, מה שמביא לרעידות בעמידה, זמזום וקרקוש של הדשבורד ורעש תהודה מעיק ולא נעים בזמן הנסיעה.

האשם לתופעות הללו מצוי בתושבת המנוע הימנית העליונה, שעם השנים מתעוותת / נקרעת ומפסיקה להיות אפקטיבית.

ברכב הנ"ל הוחלפה התושבת הסוררת לפני 24,000 ק"מ בלבד לתושבת תחליפית קוראנית.

אתמול, ועקב רעידות וויברציות בלתי נסבלות הוחלפה התושבת התחליפית לתושבת מקורית, והמצחיק (או העצוב) שהתושבת המקורית, שנרכשה בארץ, עלתה פחות מהתושבת התחליפית! :shock:

לאחר ההחלפה כל התופעות המתוארות נעלמו כליל ואין להן זכר!

במקום להמשיך ולחפור אתן לתמונות לדבר. ניתן לראות שהתושבת המקורית גבוהה יותר מהתחליפית ויש בה הרבה יותר גומי, בערך סנטימטר שלם. התושבת התחליפית קרעה את תומכות הגומי ונוצר מגע של ברזל על ברזל, מה שאומר שלתושבת הזו אין שום משמעות וזו הסיבה לויברציות והרעשים. מזכיר שמדובר בתושבת קוראנית בת שנתיים ו 24,000 קילומטר בלבד.

בדרך כלל אומרים שהזול הוא היקר, במקרה הזה לא רק שהתחליפית עלתה יותר מהמקורית אלא בסופו של יום זה גרם למפח נפש, פגע בנוחות הנסיעה ועלה יותר מכפול :roll:

מ.ש.ל

IMG_20171010_165245.jpg

IMG_20171010_165214.jpg

IMG_20171010_165205.jpg

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לי הרגשה שהתטשבץ הקוריאנית לא באמת קוראנית או שמדובר באיזה פגם בייצור או שהגומי שם שקע מכל סיבה שהיא. שמתי תושבות קוראניות לא מקוריות לא מעט פעמים בגטס ומעולם לא ניתקלתי בהפרשים בגבהים והבדלים שכאלה ובטח שלא הגיוני שהיא תישפוך אחרי קילומטראז קצר שכזה. משהו שם היה דפוק מההתחלה ורק החמיר עם הזמן. באמת מוזר אבל תודה רבה על השיתוף איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הבעיה שמי שמחזיק לרוב רכב ישן, החישוב שלו תמיד ביחס למחיר הרכב .

דווקא פה המקורי עלה פחות מהתחליפי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שראני מכיר את הרכב הספציפי הנ"ל, אפרט עוד מעט.

בערך ב 10-15 אלף ק"מ הראשונים אחרי התקנת התושבת התחליפית הכל היה בסדר.

אחרי זה התחילה להופיע תופעה שלא הייתי קורא לה רעידות אלא תהודה בתדר גבוה, מעצבנת ומטרידה מאוד בזינוק מהקום ובנסיעה במהירות מסויימת.

כאילו שמישהו עובד עם פטישון באוטו [emoji3]

דווקא בעמידה בסרק הכל היה חלק וללא רעידות, תופעת רעידות בסרק עם גיר משולב ל D שבדרך כלל אנחנו קושרים לתושבות לא הורגשה פה.

בכל מקרה 15 אלף ק"מ זה לא מתקבל על הדעת בלי קשר למחיר התושבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו כבר התנהלות שגויה בתהליך הקניה .
אין התנהלות שגויה.

התחליפית נרכשה והותקנה במוסך, המקורית ישירות בחנות חלפים ולכן ההבדלים, מניח ש"בחוץ" אפשר היה לרכוש את התחליפית הרבה יותר בזול.

אבל גם אם היא הייתה עולה רק 50 ש"ח, לא שווה להתקין אותה.

התושבת המקורית שהגיעה מהיצרן ברכב הנ"ל החזיקה יותר מ 150 אלף ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה את הפואנטה.

כיוון שהתופעה התפתחה בהדרגה, בעלת הרכב כנראה לא שמה לב שמשהו לא בסדר, חשבה ש"ככה זה האוטו".

אבל כשהיית עובד לרכב הנ"ל מרכב תקין, היית מיד מרגיש את ה"קידוח" הזה. מאוד מעצבן ולא נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שזו הפואנטה , אם אתה קונה חלק חליפי לרכב סופר נפוץ במחיר יותר ממקורי זה טעות .

עשיתי טעויות כאלו בעבר , עדיין זו טעות .

בדיוק כמו לקנות חולצה של Pumba יותר יקר מ Puma.

כמו נניח לקנות בקבוק קריסטל במחיר יותר יקר מבקבוק קולה.

אם אתה במסעדה ( מוסך) ניחא .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליפי קוראני לרכב שהוא בעצמו קוראני על פניו לא נשמע לי כל כך נורא.

אתה הצגת את זה כאילו זה מינימום סיני עלום שם מול מקורי של מרצדס.

ככל הנראה התושבת הייתה פגומה מלכתחילה ולכן הגומי נשחק/שקע.

אחת הבדיקות שעושים לגומי היא compression set בשביל לבדוק כמה הגומי שוקע תחת מאמץ ובטמפ׳ גובהה ולאחר הסרת העומס.

לפעמים יש פאשלות וזה יכול לקרות לכל יצרן, גם לחלק oem.

מה אמרו במוסך על מצב הגומיה לאחר ק״מ כל כך נמוך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליפי קוראני לרכב שהוא בעצמו קוראני על פניו לא נשמע לי כל כך נורא.

אתה הצגת את זה כאילו זה מינימום סיני עלום שם מול מקורי של מרצדס.

אני הצגתי עובדות, לא הצגתי את זה קוראני-חרא-מקורי-טוב, זו אינטרפטציה שלך.

ואני מסכים, על פניו חלק קוראני עדיף על חלק סיני, מה גם שיש הרבה חלקים תחליפיים קוראנים שהם של יצרן ה OEM.

במקרה הזה ספק רב אם מדובר בפגם בייצור, הגומי שלם לחלוטין, הוא לא שקוע בתושבת, אין חופש, סדקים או קרעים והגומי רענן ויפה.

יצרן הרכב משקיע מאמצים רבים בתכנון וייצור התושבת המקורית, ובספק רב אם יצרני החלפים התחליפיים עושים reverse engineering לתושבת ולכל מאפיינה הטכניים. לא פעם ולא פעמיים וגם לא עשרים נפתחו בפורום שרשורי בכי על רעידות שממשיכות גם אחרי החלפת תושבות מנוע (דוגמה זכורה במיוחד: אושריקורולה), ואין שום סיכוי שבכל המקרים ההם מדובר על פגמים בייצור. כנראה שיש כאלה שרגישים לזה יותר ופחות, מה גם שכבר מזמן למדנו שלפסיכולוגיה יש תפקיד מרכזי.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הנראה התושבת הייתה פגומה מלכתחילה ולכן הגומי נשחק/שקע.

אחת הבדיקות שעושים לגומי היא compression set בשביל לבדוק כמה הגומי שוקע תחת מאמץ ובטמפ׳ גובהה ולאחר הסרת העומס.

לפעמים יש פאשלות וזה יכול לקרות לכל יצרן, גם לחלק oem.

מה אמרו במוסך על מצב הגומיה לאחר ק״מ כל כך נמוך?

מחזק.

היצרן יודע מה הוא מכניס לתערובת, ויודע בדיוק מה ייצא ממנה.

החומר העיקרי בתושבות, הן מנוע והן גיר, הוא גומי טבעי.

לגומי טבעי יש תחליף מבחינת רכות - GRS שהומצא ע"י האמריקאים במלחמת העולם השנייה בשל השתלטות יפן על כל גומי הטבעי - אולם זהו חומר בעל כח קריעה נמוך מאד ואינו עומד בבלייה.

הבעיה העיקרית של הגומי הטבעי היא מחירו הגבוה, מה שמונע מיצרנים שצריכים לחשב כל אגורה, להשתמש בו.

בעיה נוספת היא טיב ההדבקה של הגומי אל המתכת, אם כי כאן שימוש בדבק נחות לא חוסך כלום, כי עלות הדבק זניחה בעליל.

בעקרון, תושבת חלופית לא אמורה ליפול באיכותה מזו המקורית, אם טיב החומר זהה.

נתקלתי לאחרונה בתושבות סיניות באיכות גבוהה, רק העיניין שהן אינן זולות.

ואנשים מחפשים רק זול, וזו התוצאה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אכן ההבדל פה חריג - כי בדרך כלל גם החליפיות הגרועות נראות לפחות זהות למקוריות. עד שנוגעים ונכנסים לפרטים.

כמו שכתבתי בת'רד שלי - אני רכשתי זוג תושבות של יצרן שנחשב "בסדר". ללא שינוי מהותי בנקישה בין הילוך 1-2.

ואחרי החלפת התושבות התגלתה איזו בעיונת חדשה שתטופל שיהיה לי משעמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקוח שלי רצה לייבא תושבות מסין.

הם הראו לו את אותה התושבת ב 3 מחירים שונים !

ההבדלים היו בעובי הפח ובאיכות הגומי.

היקרות ביותר כמעט משתוות למחירן של המקוריות לאותה מכונית, גם אם קונים כמות גדולה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...