Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי אקסנט 2008 VS טויוטה קורולה 2008

יוסי מעפולה
שימו לב! השרשור הזה בן 2357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וברכה,

אני מעוניין לרכוש רכב יד שניה עבור אשתי בתקציב של עד 20K.

כבר הסתובבתי בשוק וידועות לי מגבלות היכולת הנובעות מהתקציב.

כעת יש לי התלבטות בין שתי הצעות, שבשתיהן טרם עליתי על הרכב:

1) יונדאי אקסנט 2008 מנוע 1600, מיד ראשונה פרטי, 147K ק"מ, ב-16.9K ש"ח.

אשתי עלתה על אקסנט אחרת (יד שניה עם 165K ק"מ, מנוע 1400), וטענה שמהנוע הרגיש לה חלש וסל"ד גבוה בהאצות. הרכב נצרך לנסיעה יומית לעבודה בעליות של נצרת עלית, למי שמכיר (בערך כמו הקסטל...). השאלה אם זו חולשה בגלל נפח המנוע (1400) ומספר ההילוכים (4). או שאפשר לצפות למשהו אחר בנפח מנוע 1600.

בנוסף, האם המחיר כדאי - הבנתי שיונדאי קונים מתחת למחירון?

2) טויוטה קורולה 2008, גיר רובוטי, מיד שניה (ליסינג, פרטי), 202K ק"מ, ב-19.9K ש"ח.

לקורולה מנוע 1600 שזו כבר מעלה, אבל לא הצלחתי להבין בדיוק מה רמת צריכת הדלק שלה (שוב, בשימוש עיקר לסיעה תוך עירונית/נסיעה בין עירונית קצרה ותלולה).

קראתי שגיר רובוטי דורש טיפולים רבים, ושקורולה לא בדיוק מחזיקה מעל 200000 ק"מ.

אשמח לעזרה בהקדם!

רוב תודות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורולה מרווחת יותר, חזקה יותר וחסכונית יותר, אבל הגיר הרובוטי לא אהוד במיוחד בארץ. העברות ההילוכים לא חלקות במיוחד, מן הסתם לא ברמה של גיר אוטומטי או רציף שלרוב נעימים יותר לנסיעה ולנהיגה. אצלי הוריי היה רכב כזה, מבחינת אמינות לא הרשים אותנו במיוחד כבר בתור רכב צעיר. 200 אלף ק"מ לרכב שתכף בן 10 זה לא מעט, אבל זה גם לא חריג, זה קצת מעל הממוצע.

הבלאי העיקרי בגיר הרובוטי הוא הקלאץ', לצערי לא יודע לומר לך מה העלויות.

לגביי האקסנט - פשוטה יותר מהקורולה, פחות חסכונית, אבל מהרושם שקיבלתי עליהן בצבא - עמידות מאוד. 300-400 אלף ק"מ על מנוע וגיר מקוריים (עם נהיגה של עשרות ואולי מאות נהגים), פלסטיקה שמחזיקה מעמד היטב. ה1.6 אמורה להיות בסדר בעליות, אבל שווה לנסות ולבדוק.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתך רגילה לגיר אוטומטי רגיל?

אני שואל כי הגיר של טויוטה 2008 זה גיר רובוטי חד מצמדי, ומי שמנסה לתפעל אותו בצורה של אוטומטי סטנדרטי, יתלונן על מעבר בין ההילוכים לא חלק ( במקרה הטוב ) ועל מחלת ים (במקרה הגרוע), כמובן כאשר הגיר תקין.

בזמנו סוכנויות טויוטה לא שחררו רכבים כאלה ללא נסיעת מבחן לחתימה של לקוח על כך שהוא מצא את תפעול הגיר לשביעות רצונו.

אז גם עכשיו לדעתי חובה שאשתך תנסה לנהוג ברכב כזה, במיוחד בעיר, אם תחליטו לרכוש קורולה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אשמח לשמוע על המחיר של האקסנט - הוא נשמע לי טוב, השאלה אם יש מקום למיקוח.

בנוסף - מה צריכת הדלק הצפויה בה? הצפי הוא 750 ק"מ בחודש, רובם בנסיעה בין עירונית עם עליות לא פשוטות, מיעוטם בנסיעה עירונית מישורית (עפולה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה נוסעים יהיו ברכב? אם תחפש סופר-מיני תוכל אולי למצוא רכב חדש יותר באותו התקציב.

2 מבוגרים ו2 סלקלים. מעוניין בבגאז' לא קטן בשביל עגלה + מזוודה או קניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, יש לי יונדאי אקסנט 2008 עם מנוע 1600 ואני מאוד מרוצה ממנה, אני גר בנצרת עילית אז אני מבין את העליות שאתה מדבר והאקסנט לוקחת אותם בלי בעיה, מהבחינה הזאתי אני לא חושב שאמורה להיות בעיה.

לגבי הצריכת דלק לדעתי היא די ממוצעת, לפי המחשב רכב היא 11 ק"מ/לליטר אבל אני נוסע הרבה בעיר(הררית) ומדי פעם מאיץ חזק בעליות. הבגאז' גדול יחסית(הפתיע אותי לטובה) ואם לא אז אפשר לפתוח את המושבים האחוריים ויהיה מלא מקום.

לגבי המחיר אני לא יודע להגיד לך כי זה תלוי בכמה פקטורים, יד ראשונה מפרטי זה נראה מחיר הוגן(ממבט ראשוני אפילו נראה מחיר טוב)

רק שתדע שלשנתון הזה יש בעיה נפוצה של בעיהמוט הגה שדורש החלפה, לי זה קרה לא מזמן ועלה לי 3,500 שקל (רק מאבד את ההגה כוח, לא כזה נורא אבל כן משהו שעדיף לסדר אם הוא מתחיל..)

מצד שני, זאת אלטרנטיבה יותר טובה לדעתי מטויוטה קורולה 2008, לבן דוד שלי יש קורולה רובוטית בערך בשנתון הזה ושמתי לב שבעליות הוא כל הזמן עובר למצב ספורט בגלל שהגיר לא סוחב בעליה(כנראה לצורך חסכון בדלק?) ועם קילומטרז' כזה עושה רושם שזה רק עניין של זמן עד שהגיר יעשה בעיות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה בכלל השוואה מול האקסנט אלה אם אתה חייב אוטומט, הקורולה עולה עליה בכל פרמטר אפשרי ובכללי היא יכולה להגיע ל600 אלף בכיף.

נתחיל בזה שהקורולה הרובוטית היא חצי אוטומטית, תצטרך להתרגל לאופי הפעולה שלו (עזיבת רגל מהגז בהחלפת הילוך כמו ידני).

יש לי כזו רובוטית 6 שנים, נקנתה לאחר החלפת קלאץ' ומאז עברה 60 אלף ק''מ ללא שום בעיות.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האקסנט 1600 מספיק חזקה לעליות שכאלה, חבר שלי קנה קורולה והיו לו הרבה תקלות איתה....לדעתי עדיף את האקסנט מה גם שהיא אמינה ונוחה יותר מול הנסיעה הקופצנית של הקורולה עם הגיר הרובוטי

חג שמח

מיצובישי סופר לנסר גיר רגיל שנת 95 מי צריך יותר מזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי. היה לי את הרכב הנ״ל לא מעט שנים. החסרונות שלו: רכב מאוד משעמם ופשוט. איטי יחסית עד שהוא מגיע לאזור ה 90 קמ״ש . הגיר הרובוטי דורש מעט הסתגלות( למשל שאתה עומד בשיפוע- הרכב יתדרדר אחורה עם לא תהיה רגל על הבלם), לא חלק ולעיתים נתקע בהילוך נמוך ממה שצריך. היתרונות שלו הם שהוא כמעט נטול תקלות מלבד מצבר( שמשום מה היה מתרוקן לי יחסית מהר לרכבים אחרים) יש מצב נהיגה ספורטיבי יותר( עדיף למרות צריכת דלק גבוהה יותר) וניתן להחליף הילוכים מאחורי ההגה. בסך הכל למי שמחפש רכב שישמש אותו נטו לעבודה, הסעות ילדים ומוכן לוותר על ספורטיביות, הנאה, גאדגטים טכנולוגים וכו, אחלה רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל אם כך בינה לבין האקסנט? מי שירכוש את האקסנט יוותר בדיוק על אותם דברים - ספורטיביות, הנאה, גאדג'טים טכנולוגיים וכדומה. אף אחת מהן לא מאובזרת במיוחד, בטח אם לא מדובר ברמת הגימור SUN בקורולה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא רציני נכון? הקטגוריה של הקורולה היא מעל וההבדל ברור שהקורולה עושה הכל טוב יותר.

נהגתי בקיה ריו 2010 אחותה המקבילה של האקסנט, צפוף, מתדנד ברוח, מושבי קרש, מתלים סופר קשים, יושב כמו בימבה על הכביש ואוכל דלק כמו טנדר אמריקאי.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייחסתי לנקודות של הבחור מעליי, נהגתי ונסעתי על שתיהן, הקורולה לא עושה הכול יותר טוב, חוץ מהיותה מכונית מרווחת וגדולה יותר ובעלת צריכת דלק עדיפה, אני לא רואה יתרון עבורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שתדע שלשנתון הזה יש בעיה נפוצה של בעיהמוט הגה שדורש החלפה, לי זה קרה לא מזמן ועלה לי 3,500 שקל (רק מאבד את ההגה כוח, לא כזה נורא אבל כן משהו שעדיף לסדר אם הוא מתחיל..)

מצד שני, זאת אלטרנטיבה יותר טובה לדעתי מטויוטה קורולה 2008, לבן דוד שלי יש קורולה רובוטית בערך בשנתון הזה ושמתי לב שבעליות הוא כל הזמן עובר למצב ספורט בגלל שהגיר לא סוחב בעליה(כנראה לצורך חסכון בדלק?) ועם קילומטרז' כזה עושה רושם שזה רק עניין של זמן עד שהגיר יעשה בעיות..

תודה רבה.

הבעיה עם מוט הבגה נפתרת אחרי החלפה יחידה, או שהיא חוזרת ונשנית?

בקשר למחיר, מחיר סופי 16500. מה דעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...