Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסבה לגז

Gavrik
שימו לב! השרשור הזה בן 703 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני נוסע על מגאן מוסבת לגז כבר שנתיים, אחרי שנסעתי תקופה דומה במגאן דיזל ידנית.

בחישוב שעשיתי של טיפולים שוטפים+תדלוקים העלות יוצאת דומה עד זהה לעלויות שהיו לי בדיזל (ללא תוספת של עלויות של תקלות).

החסרונות הם הבלון גז שחוסם חצי בגאז (אצלי יש 90 ליטר בלון), צ'ק מנוע דולק קבוע עקב מחשב שונה (מראה תקלה בזיהום אוויר), יש חניונים תת קרקעיים שאליהם לא נותנים להכנס למרות שברשיון רשום מורשה תת קרקעי, תדלוק הגז מעצבן כי צריך ללחוץ על כפתור קבוע ותמיד בהוצאת הפיה היד שלך סופגת ניחוח של מדליק פחמים.

היתרון חוץ מחסכון בבנזין הוא כמובן השמירה על איכות הסביבה, גז לא מזהם.

עשיתי ניסוי בשביל הכיף, יצא לי שלמיכל בנזין בנסיעה שרובה עירונית (מנוע קר לרוב ועובד על בנזין בעיקר) יצא לי לנסוע 3000 ק"מ מפול טנק עד להדלקות הנורה. המיכל דלק אצלי 60 ליטר אם איני טועה.

3000 ק"מ??? למיכל אחד? על מנוע קר ? ונסיעה עירונית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עברתי פה על כל התגובות

אבל חד משמעמית שווה כל שקל

ואל תשמע לכל מיני בלבלני שכל שזה יהרוס לך את המנוע או את הספויילר מאחורה

בתור אחד שחצה את החצי מליון ברכבים ממנועים בגז , בוודאות החסכון שווה ומורגש לאומת "הנזקים" שיקרו בגלל הגז

לגבי מתקין כיום רובם בסדר גמור ,ואכן ברכב שלך לא חייב משמנת היום במערכות החדשות

בהצלחה

רמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...
  • חודש מאוחר יותר...

120,000 אלף ק"מ על גז במשך 4 שנים. היתה ברשותי סובארו B4 סטיישן 2010.

אז ככה, את ההסבה עשיתי דרך "גז פרו", עלות של 8000 שקלים למערכת איטלקית מסוג LOVATO ומשמנת של PRINS, עם שנתיים אחריות

.

חיסכון אדיר בכל תדלוק, מחיר הגז זול ב-60% בערך ממחיר הדלק. עלות תדלוק ממוצעת 70-120 שקלים למיכל של 40 ליטר בערך. תלוי בכמות הגז שנותרה במיכל.

יש צורך להחליף בקבוק שמן במשמנת כל 6000 ק"מ בערך, עלות של 180 שקלים לבקבוק, בזמנו גם הייתי מזמין כזה באי ביי בפחות כסף עד שמצאתי בארץ מישהו שמוכר במחיר סביר יותר.

טיפולים הייתי עושה יחד עם הטיפול לרכב במוסך המורשה שמוסמך למערכות גז, לרוב מחליפים מסנן לחץ נמוך או גבוה לפי הצורך. עלות של עוד 200 שקלים בערך.

חסרונות, אסור לחנות בחניון לא מאוורר תת קרקעי, ממש שטויות כי תמיד מצאתי חנייה אחרת במקום מותר. בנוסף, צריך להיות מעט יותר מחושבים עם תדירות התדלוקים לפי התחנות, לא חסר תחנות גז ונפתחות חדשות מדי פעם.

אין בעיה בטסט, המערכת נרשמת ברשיון הרכב. להיפך, את בדיקת הזיהום אני עושה תמיד על הגז ועובר בקלות.

אין שום בעיה בביטוח, הביטוח שלי אפילו הכניס את המערכת לביטוח הרכב והיא מבוטחת בלי תוספת תשלום.

אצלי המיכל של הגז ישב במקום הגלגל הרזרבי, מתחת לרצפת תא המטען ואת הגלגל הרזרבי הנחתי בתא המטען עם כיסוי מיוחד שמקבלים בהתקנה. זה קצת תופס מקום (גם תלוי בגודל הגלגל, אצלי גלגל רזרבי בגודל 1:1) אבל מעולם לא היה חסר לי מקום גם כשנסעתי לטיולים בארץ או לנתב"ג עם תא מטען מלא תיקים ומזוודות.

לגבי משתלם או לא, התשובה שלי היא כן. עזוב נוסחאות חישוב, פשוט תחשוב שבמקום לשלם מס של 3.5 שקלים בכל ליטר דלק אתה משלם אותו למערכת גז שלך, אז זה מאד משתלם גם בלי להיכנס לחישוב של נסועה שנתית.

בדיוק החלפתי רכב עכשיו לסובארו אאוטבק וגם עליו אשים מערכת כזו.

למי שיש שאלות אשמח לענות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאיפה שהוא החסכון די מתקזז לפער לא משמעותי ביחס לנזק הפוטנציאלי למנוע:

50 אחוז פחות על דלק.(כי מלבד המחיר שהוא 60 אחוז זול יותר, הרכב פחות חסכוני על גז)

כל 10 אלף קמ אתה מחליף שמן ומסנן שזה 400 שקל בערך

כל 2000 3000 קמ עדיין צריך לתדלק פול טנק בנזין

למעשה יצאנו בכל 10 אלף עם עוד 4 תדלוקים בממוצע (1200 שקל) וטיפולים ב400 שקל בערך

כלומר 1600 שקל.

אם הרכב אוכל 1 ל10 ההפרש הוא של 3000 שקל בערך ב10 אלף קמ.

תקזז את עלות ההתקנה ותבין שהחסכון די מינורי לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה נזק למנוע?

יש לי במצטבר 600 אלף ק"מ על גפ"מ .

2 המנועים לא נגעו בגרם שמן עד סוף חייהם.

מה כן?

תוחזקו כראוי.

אז אתה מדגם לא מייצג.

לך לכל מקום שמטפל בגז, תשאל אנשים ותדע שהם לוקחים בחשבון שאחרי כמה עשרות אלפים עלול להגרם איזשהו בלאי למנוע, לאטמים.

מהמעט שיצא לי לשמוע שמעתי על פריצה של שמן לנוזל קירור, ראשי מנוע שדרשו שיפוץ וגם צילינדר שנשרף עם הזמן בטרייל בלייזר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזקים שקרו למנועים נוצרו מהתקנה לא נכונה/מערכת לא נכונה/חוסר במשמנת למנוע שצריך/מנוע לא מתאים/שימוש לא מתאים (לדוגמא: הרבה מנועים הלכו ברכבי שטח בעיקר בגלל נסיעת על גפ"מ בשטח).

סה"כ צריך מתקין שיודע באמת מה הוא עושה ולא בערך ויודע להסביר לך איך המערכת עובדת וממה להיזהר.

גם אני נוסע על גפ"מ עוד כשהמערכות היו בחיתולים בארץ וכשכולם דיווחו על תקלות אני לא הבנתי למה כי אצלי הכל היה בסדר.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה מדגם לא מייצג.

לך לכל מקום שמטפל בגז, תשאל אנשים ותדע שהם לוקחים בחשבון שאחרי כמה עשרות אלפים עלול להגרם איזשהו בלאי למנוע, לאטמים.

מהמעט שיצא לי לשמוע שמעתי על פריצה של שמן לנוזל קירור, ראשי מנוע שדרשו שיפוץ וגם צילינדר שנשרף עם הזמן בטרייל בלייזר

ומי כן מדגם מייצג?

אלו שלא יודעים לחבר מינוס כראוי במערכת גפ"מ ?

מי הם אלו שיתנו לי דיעה?

אלו שלמדו על חשבון הבנק של הלקוחות?

אלו שמכוונים תערובת לפי איך שבא להם ולא לפי הוראות היצרן?

אני מכיר ונגעתי בעשרות רכבי גפ'מ - הידיים שלנו הרסו אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לפי מה שאני זוכר פיג'ו וסיטרואן מאוד מתאימים להסבה לגז (ואם אני זוכר טוב גם רכבי רנו). לא יודע לגבי המנוע הנ"ל ספציפית. בכל מקרה לפני כמה שבועות הלכתי להחליף מסנני גז אצל המתקין היחיד פה באזור באר שבע, שאלתי אותו לגבי מנועי טורבו אם אפשר להסב לגז אמר לי שכן אבל כדאי שאתייעץ איתו לפני שאני מתכוון לרכוש רכב שאמור לעבור הסבה לגז. לדוגמא (לצערי) השברולט אימפלה שלי על גז כבר 7 שנים ובערך 65K ק"מ אבל האימפלות החדשות לא מתאימות להסבה לגז. לכן אני מציע ללכת ולהתייעץ עם מתקין גז שאתה סומך עליו לגבי רכב\מנוע מסויים.

לגבי החיסכון בנסיעה על גז. אז ככה - אצלי אימפלה 2005 8 שנים, מתוכן 7 שנים על גז (ללא משמנת, נאמר לי בהתקנה שאין צורך), עברה על גז כ 65K ק"מ. ב 5 שנים האחרונות בקושי נסעה בגלל שהיה לי רכב ליסינג מהעבודה הקודמת ובעיקר אשתי נהגה בה בתוך העיר.

לפני שבועיים עברתי לעבודה חדשה, ואני היום נוסע איתה כ 105 ק"מ ביום שבערך 90% בינעירוני על 120 שיוט עם מזגן. לפי 2 התדלוקים הראשונים שלי בגז (כ 170 ש"ח לחמישה ימי נסיעה, מחיר ליטר פה 2.68 כיום בתחנת פז) הצריכה היא באזור ה 1/8 ובתרגום לצריכת בנזין זה יוצא שווה ערך ל 1/20. וזה עם אימפלה בת 13 עם מנוע ענק ומיושן וגיר 4 הילוכים מיושן לא פחות. לדעתי רכב משפחתי ממוצע יכול להגיע גם ל 1/25 וצפונה. החלפת המסננים לדעתי זניחה יחסית לחיסכון בדלק.

דרך אגב יצא לי לנהוג בסוף סוכות האחרון נסיעה מאוד ארוכה מבאר שבע לצפון למפגש עם חבר'ה מהמסלול (אחרי 20 שנה :)), נסיעה בינעירונית כמעט טהורה לגמריי (חוץ מהיציאה מבאר שבע והכניסה למושב שבו התקיים המפגש), 378 ק"מ סה"כ הצריכה יצאה בדיוק 1/9.5 על 120 עם מזגן. בעיר היא עושה בערך 1/5 וזה די מתאים לצריכה על בנזין פחות 15% + בלאי טבעי של 7 שנים בערך (בזמנו כשהייתה בת 5 הייתה עושה לי 1/6.5 בעיר ו 1/12 מחוץ לעיר על בנזין).

בקשר לאיבוד כוח - עוד אגדה אורבנית - נסעתי עם הרכב שנה על בנזין בלבד כשהיה בן 5 ואח"כ התקנתי גז. עשיתי מדידות של 0-100 על בנזין ועל גז ושניהם יצאו זהים. כמו כן אין שום איבוד כוח ואפילו היום אני לא מרגיש שחסר לרכב כוח כשאני מבקש ממנו.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה

לפני שבוע מכרתי פיזו 407 2008 שהיתה ברשותי כ חמש שנים עם מערכת גז ועכשיו קניתי פיזו 508 2015 עם המנוע המשודרג 5GV,

לPRINS יש מערכת לדגם מנוע זה זו לא השאלה ,השאלה היא האם מה שכתוב בSPEC של המוצר נכון "פחות מ 5 אחוז בנזין"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

אני מעוניין לעשות הסבה לגז ליונדאי I30 סטיישן 2010 כיום עם 240000 ק''מ

יש מישהוא שיודע לומר לי האם צריך לזה משמנת ו לא??

אחד המתקינים טען לי שאם אני לא מתכוון שהרכב יחיה יותר מ100000 ק''מ נוספים אין ענין להשקיע במשמנת....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 703 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...