Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'ולייטה בציר 2012 - שרשור מתעדכן

שימו לב! השרשור הזה בן 1863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, כבר כמה חודשים שאני נוהג באלפא רומיאו ג'ולייטה שנת 2012 לבנה 170 כ"ס.

מאז ומתמיד רציתי אלפלא והחלטתי שעכשיו זה הזמן, ואם כבר רכב חדש אז אחרי רכבים כהים בלבד החלטתי ללכת על רכב לבן, ובמצב חיצוני טוב עד כמה שניתן.

ברכב בוצעו ויבוצעו כמה שינויים קוסמטיים, ואשמח לשתף אתכם בתהליך.

ככה הרכב היה נראה ביום הקניה :

20170526_120542.jpg20170526_120837.jpg

הדבר הראשון שבוצע לרכב היה פוליש לסופית האגזוז, בוצע ע"י המשחה של אוטוסול - מצויינת וזולה!

20170530_122538.jpg 20170530_121004.jpg

לאחר כמה ימים עם הרכב, היה חסר לי ניגודיות בצבע, יצרתי קשר על אודיבה ארט בחיפה, ובוצע מדבקת וניל שחורה מבריקה לגג.

20170606_134232.jpg20170628_181911.jpg

אפשר לשים לב בתמונה הראשונה, שסביב "המשולש" בגריל הקדמי יש כמה נקודות עם קילופי צבע, הוזמן צבע ולכה, הטמבון פורק מהרכב והוכנס הביתה (חם בחוץ והסביבה לא נקיה מספיק) ובוצע טאץ אפ לנקודות הבעיתיות, אין לי תמונה של לפני אבל אפשר להסתכל בתמונה הראשונה ולהשוות לאחרי .

20170609_122805.jpg20170705_132137.jpg

הסמלים ברכב היו קצת דהויים, ורציתי גם ליצור קו אחיד של גווני שחור לבן, אז הוחלפו הסמלים הקדמיים והאחוריים, הורכב ליפ קדמי גמיש בצבע קרבון מבריק, והושחרו הקווים האופקיים בגריל הקדמי ע"י מדבקת וניל שהוזמנה מאיביי, במהלך ההשחרה שמתי לב שאחד מפסי הגריל סדוק מעט- יטופל בהמשך עם הפתעה מאייבי :)

20170831_141511.jpg20170831_141516.jpg20170831_141503.jpg

בין היתר בוצע פוליש לפנסים ואוטם אופטיסיל.

פלסטלינה ו- srp, עם אוטם מנזרנה מעליו, ובכל שטיפה מבוצע יישום BSD.

בהמשך ישנם עוד כמה ממתקים שיורכבו על הרכב (בדרך מאיטליה ובריטניה)

ומתוכנן פוליש חד שלבי לרכב, המצב של הצבע די טוב, יש לאלפא לכה מאוד עמידה למפגעים, חוץ מסווירלים עדינים אין יותר מידי מה לטפל בצבע הרכב.

סתם תמונות שצילמתי בלילה,המספר של הרכב לא אמיתי. שיטת הצילום נקראת light painting למי שמתעניין :

1.1.jpg22.jpg

מקווה שנהניתם לקרוא, אעדכן בהמשך!

עריכה אחרונה על ידי dprt

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

רכב יפה. יהיה מעניין לראות את שלבי ההתקדמות שלו אצלך.

גם אני עשיתי (ועדיין עושה) כל מיני שינויים ברכב. יש תמונות של הכל, אבל חבל שלא עשיתי שרשור כזה מההתחלה.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם :)

התיקון בפגוש התחיל בפירוקו מהרכב, שטיפה טובה, ושיוף עם נייר שיוף 600 על מחק של עיפרון לנקודות הבעיתיות.

ניקוי הנקודות שויפו עם אלכוהול 90 ומשהו אחוז..

הכנסתי את הטמבון הביתה משיקולים של תאורה נכונה ומזגן ( לאחר שביצעתי את זה הבנתי שזה היה טיפשי כי אמנם היה לי קר אבל החדר היה מסריח מהריח של הצבע).

מברשת סיבים בקשיחות בינונית, דקה מאוד מאוד (נקנתה בשבו) המברשת מאוד דקה לכן יותר קל לעבוד איתה על אזורים קטנים.

התחלתי בשכבה עדינה מאד על האזור, לאחר ייבוש עוד שכבה עם יותר צבע, ולאחר מכן עוד שכבה.

**את השתי שכבות הראשונות ביצעתי "בתפיחות" של המברשת על הצבע, כדי ליצור מרקם לשכבות הבאות להיתפס טוב יותר, בשכבה השלישית שמתי די הרבה צבע,וצבעתי בתנועות "משיכה" כדי ליצור מרקם חלק.

לאחר ייבוש בשמש ישירה למשך שעתיים, יישמתי לכה נוזלית שקיבלתי בערכה, את הלכה שמתי בתנועות משיכה, שכבות עדינות, כמה שצריך עד שמגיעים למרקם חלק ומבריק.

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, אשמח לדעת איך אתה מיישם את הBSD רטוב או יבש? במידה וברטוב אם אתה יכול קצת להיכנס לפרטים, באיזה שלב בשטיפה ובאיזה מגבות, תודה רבה.

Peugeot 206 XS 2008 1.6 Manual

Peugeot 207 2008 Sport 1.6 Manual

Seat Ibiza 2010 Sport 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, אשמח לדעת איך אתה מיישם את הBSD רטוב או יבש? במידה וברטוב אם אתה יכול קצת להיכנס לפרטים, באיזה שלב בשטיפה ובאיזה מגבות, תודה רבה.

עד עכשיו עשיתי רק על יבש, בפעם הראשונה שמתי די הרבה חומר ונתתי לו להתחבר טוב לפח, מאז אחרי כל שטיפה אני שם שפריץ בערך על כל פנל ( גג ומכסה מנוע 3 שפריצים) ומנגב עם מיקרופייבר.

בפעם האחורנה ששטפתי את האוטו עשיתי על רטוב, פשוט לאחר סיום השטיפה כשהאוטו עוד היה רטוב ריססתי את הרכב ועברתי עליו עם מיקרו פייבר חדשה, ובסוף עם מגבת UBER.

הרטוב בהחלט יותר "קל" ליישום, למרות שה BSD ממש קל ליישום בלי קשר.

על רטוב זה מרגיש פסיכולוגית שצריך לשים יותר חומר כדי שזה יעבוד, וזה נראה לי סתם בזבזני.

אין לי תוצאות לחלוק עדיין, כי לא שטפתי את הרכב מאז, מה שכן הוא נראה מבריק.

בלי קשר BSD ביבש מחזיק לי על הרכב שלוש שבועות בין שטיפה לשטיפה בלי בעיה בכלל, וגם אחרי שטיפה עם סבון של סונקס הוא עדיין קיים על הרכב, אני עושה עוד שכבה אחרי השטיפה כדי להיות רגוע, אבל אני חושב שהוא יכול להחזיק בקלות חודש.

בוצע על כל הרכב פלסטלינה (עם הכפפה של פרקל'ה), ואז את ה- BSD, מה שנתן לשכבה הראשונה משטח נקי מאוד להתחבר אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד עכשיו עשיתי רק על יבש, בפעם הראשונה שמתי די הרבה חומר ונתתי לו להתחבר טוב לפח, מאז אחרי כל שטיפה אני שם שפריץ בערך על כל פנל ( גג ומכסה מנוע 3 שפריצים) ומנגב עם מיקרופייבר.

בפעם האחורנה ששטפתי את האוטו עשיתי על רטוב, פשוט לאחר סיום השטיפה כשהאוטו עוד היה רטוב ריססתי את הרכב ועברתי עליו עם מיקרו פייבר חדשה, ובסוף עם מגבת UBER.

הרטוב בהחלט יותר "קל" ליישום, למרות שה BSD ממש קל ליישום בלי קשר.

על רטוב זה מרגיש פסיכולוגית שצריך לשים יותר חומר כדי שזה יעבוד, וזה נראה לי סתם בזבזני.

אין לי תוצאות לחלוק עדיין, כי לא שטפתי את הרכב מאז, מה שכן הוא נראה מבריק.

בלי קשר BSD ביבש מחזיק לי על הרכב שלוש שבועות בין שטיפה לשטיפה בלי בעיה בכלל, וגם אחרי שטיפה עם סבון של סונקס הוא עדיין קיים על הרכב, אני עושה עוד שכבה אחרי השטיפה כדי להיות רגוע, אבל אני חושב שהוא יכול להחזיק בקלות חודש.

בוצע על כל הרכב פלסטלינה (עם הכפפה של פרקל'ה), ואז את ה- BSD, מה שנתן לשכבה הראשונה משטח נקי מאוד להתחבר אליו.

בדיוק היום קיבלתי את הכפפה, ואני מתלבט, האם לנגב את הרכב לאחר שטיפה? או לבצע את התהליך בזמן שכל הרכב רטוב? ואז שוב לעבור שטיפה קלילה שלא ישאר סימנים?

והאם אפשר להשתמש בשמפו של השטיפה כחומר סיכוך? פשוט עם מינון נמוך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

_DownLoaD_ לא ממש הבנתי את השאלה שלך. אם אתה שואל על השלבים אז אני עושה ככה:

1) שטיפה רגילה לרכב, בשיטת שתי הדליים.

2)דלי עם סבון (אפשרי של סונקס), מים וכפפת מיקרו פייבר בתוכו.

3)מרטיב עם הכפפה חלק ברכב(למשל רבע מכסה מנוע), ואז עם כפפת הפרקלה עושה כמו פלסטלינה עד שהיא מחליקה על הרכב.

4)פעם בכמה פנלים (תלוי ברמת הלכלוך) אני שוטף עם צינור את הפרקלה וממשיך לעבוד.

5)בסיום שוטף את האוטו שוב עם סבון ומייבש עם UBER.

6) BSD - אם זו פעם ראשונה על הרכב, קח שתי מטליות מיקרופייבר, תרסס בערך 6 שפריצים על מכסה מנוע והגג (כל אחד 6), ועל כל פנל אחר בערך 2-3 שפריצים.

עם מטלית אחת תמרח את החומר על כל האוטו, ובסיום תעשה באפינג עם המטלית השניה.

אני מתחיל במכסה מנוע ומסיים במכסה מנוע, ככה יש לחומר מספיק זמן להיתפס.

*אחרי הפעם הראשונה, אם אתה מתחזק בשטיפה כל שבועיים שלושה, אני שם שפריץ אחד על כל פנל, מכסה מנוע וגג 2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה, כיף לראות את ההשקעה והירידה לפרטים אשמח לראות עוד עדכונים

Peugeot 206 XS 2008 1.6 Manual

Peugeot 207 2008 Sport 1.6 Manual

Seat Ibiza 2010 Sport 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

_DownLoaD_ לא ממש הבנתי את השאלה שלך. אם אתה שואל על השלבים אז אני עושה ככה:

1) שטיפה רגילה לרכב, בשיטת שתי הדליים.

2)דלי עם סבון (אפשרי של סונקס), מים וכפפת מיקרו פייבר בתוכו.

3)מרטיב עם הכפפה חלק ברכב(למשל רבע מכסה מנוע), ואז עם כפפת הפרקלה עושה כמו פלסטלינה עד שהיא מחליקה על הרכב.

4)פעם בכמה פנלים (תלוי ברמת הלכלוך) אני שוטף עם צינור את הפרקלה וממשיך לעבוד.

5)בסיום שוטף את האוטו שוב עם סבון ומייבש עם UBER.

6) BSD - אם זו פעם ראשונה על הרכב, קח שתי מטליות מיקרופייבר, תרסס בערך 6 שפריצים על מכסה מנוע והגג (כל אחד 6), ועל כל פנל אחר בערך 2-3 שפריצים.

עם מטלית אחת תמרח את החומר על כל האוטו, ובסיום תעשה באפינג עם המטלית השניה.

אני מתחיל במכסה מנוע ומסיים במכסה מנוע, ככה יש לחומר מספיק זמן להיתפס.

*אחרי הפעם הראשונה, אם אתה מתחזק בשטיפה כל שבועיים שלושה, אני שם שפריץ אחד על כל פנל, מכסה מנוע וגג 2.

אתה עושה פלסטלינה כשהרכב רטוב או ייבש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רטוב, כשאני אוחז ביד השניה שלי מטלית/כפפת שטיפה ספוגה במים וסבון, אם הפח מתייבש אני סוחט מים מהמטלית/כפפה, וממשיך לעבוד עם הפרקלה.

לגבי חומר סיכוך אני משתמש בסבון של שטיפה איכותי , כפול בכמות- אם לדלי אתה שם מכסה למשל אני שם 2 מכסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...