Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אדם S לקראת טיפול ראשון, איפה ואיזה שמן בתקן DEXOS 2 לקחת?

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 2403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

הרכב כבר ב 10K, ראיתי שלפי החברה מומלץ להשתמש בשמן עם התקן החדש הנ"ל, לא ידוע לי אם משתמשים במורשים בשמן המקורי של GM (אלא אם מישהו יודע מקרוב ויוכל לומר לי שכן), במידה ואין להם את השמן הנ"ל, האם יש הבדלים בין ה DEXOS 2 של GM לעומת קסטרול וכדומה?

כמובן שהעדיפות שלי היא להשתמש ב GM בלבד, אבל לא מעט פעמים שראיתי מוסכים מורשים חוסכים לעצמם כמה שקלים ושמים שמנים ש"עומדים בתקן".

רב תודות!

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,מה זה השמן המקורי של GM?

יש לך את מוטול למשל http://www.justmotor.co.il/items~140~0~16528-16527-16515-16585.htm?Qsearch=&qmanufact=0&

תודה רבה לכם,

השמן של GM כנראה מבקשים שייצרו להם תחת הלוגו של החברה:

http://www.justmotor.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-5w30-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%99-gm

כדאי לנסות את המוטול? אני שומע הרבה חוו"ד טוב.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחירים המצחיקים של המוטול היום, לא תהיה לך בחירה קלה יותר. לך על זה.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב קישור אשר הועלה בתשובה 2 - יש שמנים טובים ומתאימים.

אם אני לא טועה.. השמנים בתקן C3 תואמים לתקן DEXOS-2

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האופל שלך אכן צריכה שמן שעומד בתקן DEXOS2 וצמיגות 5W40 מאושרת לשימוש - הייתי הולך על המוטול מסדרה 8 בעיניים עצומות.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים.

הצמיגות לפי הספר ואתר החברה היא 5W30, בתקן ה Dexos2 הנ"ל (ראיתי שגם קיים אצל מוטול בצמיגות הזו)

אבדוק מול המוסך הראשי שאכן משתמשים ב GM בלבד ואחליט אם לקנות את המוטול לקראת השבוע הבא, אגב הבנתי שהשמן מיוצר עבור GM על ידי חברה צרפתית כלשהי.

לגבי ביקורת על הרכב, אשתדל בקרוב אין לי כמעט זמן להיות על המחשב. :)

עריכה:

מה מיוחד כל כך במוטול אם אפשר לדעת? אני רואה לא מעט המלצות גם בעולם.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המפרט הטכני של מרבית מהמוצרים שלהם, הוא מתעלה בהרבה פרמטרים בדרך כלל.

בנוסף, חלק מהסדרות שלהם עושות שימוש בשמן סינטטי 100% (מה שלא קורה עם יצרנים אחרים דומים באותו סוג שצריכים לפעמים, עושים שימוש ב"סינטטי").

במידה ואתה גם ככה מחליף מדי 10K ולא חורך את המסלול וטוחן את המנוע או עושה המון שעות מנוע ב IDLE, עשה שימוש בשמן איכותי מאוד שתמצא, אל תתאמץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדרה 8 של מוטול משתמשת בשמן בסיס מקבוצות 4 ו 5. נכון להיום שמן בסיס מקבוצה 5 נחשב לשמן הבסיס הכי "איכותי" ומוטול משתמשת בשמן מבסיס אסטרי שמשתייך לקבוצה 5. שמני בסיס מקבוצה 4 אלו שמני פולי אלפא אולפינים, PAO.

מבלי להיכנס לכל הכימיה המעורבת בעניין, קבוצות 4 ו 5 אלו הן קבוצות הבסיס הכי "איכותיות" לשמן המנוע, ומאחר ושמן הבסיס מהווה 80% ויותר משמן המנוע (היתר זה התוספים המוספים לשמן) אז מקבלים כאן מוצר טוב מאוד בבסיס שלו.

לצורך ההמחשה, סדרה 6 של מוטול משתמשת בשמן בסיס מקבוצה 3, שאומנם הוא גם נחשב שמן "סינטטי מלא" אבל הוא מופק בתהליך כימי משמן בסיס שהיה בעברו מינרלי, או אם תרצה זו מאין גרסה משובטת של שמן מבסיס 1 ו 2.

לסיכום רוב השמנים הסינטטיים בשוק מבוססים על שמן מקבוצה 3 כי זה השמן ה"סינטטי מלא" הכי זול לייצור, זו הסיבה שיש היום שמנים סינטטיים מלאים גם ב 100 שקל ל 5 ליטר.

שמנים "מושקעים" יותר כוללים שמני בסיס מקבוצות 4 ו 5 שיקרים יותר לייצור ורכישה אך גם מפגינים ביצועים טובים יותר לאורך זמן ולכן עדיפים בשימוש על פני שמנים סינטטיים מקבוצה 3.

ההסבר הזה הוא ממש בקצרה, על רגל אחת ולכל אחד מהמשפטים שרשמתי יש הרבה הסתייגויות וסתירות, אבל בשורה התחתונה מוטול סדרה 8 הוא אחד השמנים הטובים ביותר שניתן למצוא בארץ נכון להיום.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...