Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסטאנג GTR - מה לעזאזל עבר על פורד? (וגם - עיתונות הרכב האמריקאית מגעילה ת'שועלים)

Moti - Miata R
שימו לב! השרשור הזה בן 6988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי מנוי למגזין הרכב האמריקאי Road & Track.

ל-R&T יש צלמים שרק הם לבד שווים את מחיר המנוי... יש להם גם כמה כתבים לא רעים בכלל וכמה טורים קבועים שאני נהנה לקרוא, יחס החומר הכתוב / חומר פרסומי הוא סביר למדי ובסך הכל מדובר במגזין שהוא מניח את הדעת וממלא את תפקידו כחומר קריאה ועיון סביר למדי בזמני ישיבת הנהלה בחדר הקטן ביותר בבית.

ל-R&T יש גם הרגל מגונה לנסות למצוא את הצדדים החיובים בכל רכב שהם בוחנים ואם הם כבר טורחים ליידע אותך שמשהו ברכב הנבחן ממלא את תפקידו אך לא על הצד הטוב ביותר לדבריהם, היו סמוכים ובטוחים שמדובר במחדל ברמה שאפילו אמנת ז'נבה לא מתירה.

ל-R&T יש הרגל מגונה כמעט באותה רמה להציג כל מכונית אמריקאית כאילו היא פאר היצירה ובצורה אוהדת למדי ולא משנה כמה הרכב הנבחן הוא POS (קיצור של Piece of $hit)... הרבה מגזינים אמריקאיים הם כאלה...

גרמתי לכם לשאול את עצמכם למה יש לי מנוי על R&T? ... כי יש להם צלמים שרק הם שווים את מחיר המנוי! ... אגב מחיר המנוי הוא גם זול למדי...

נחזור לסיפור.

קיבלתי את הR&T של החודש בדואר לפני יומיים, שעל השער תמונה של אותה המוסטאנג האימתנית המדוברת, הקונספט של המוסטאנג GTR ועם כותרת זועקת על מבחן של שישיית מוסטאנגים לוהטות. נשמע מעניין. תמונה לא רעה של רכב מרשים למראה. פתחתי.

הגעתי לתוכן העניינים, עמוד 7. תמונה נוספת של ה-GTR בפוזה שעושה לי דברים שאני מעדיף שחברה שלי לא תדע. אני לא אוהב מוסטאנגים. ניסיונות עבר שלי עם הפוני-קאר לא מעלים לי זכרונות טובים. פאק האוטו הזה נראה מעולה. הכיתובית ליד התמונה מבטיחה - "המוסטאנג GTR מראה שפורד מוכנה להורדת הדגל" (יעני זינוק למירוץ).

קפצתי מיד לעמוד 52.

דילוג מהיר על העמוד הראשון שמדבר על משהו כמו 440 סוסים וצלילים רועמים מהאגזוז הכפול שיוצא מהצד והכתבה עצמה מתחילה.

המוסטאנג הראשונה בכתבה היא V6 פתוחה ואוטומטית, הדגם הכי איטי וחלש של המוסטאנג החדשה... קריאה מרפרפת והגעתי לנבחנת הבאה - ה-V8 GT שתהיה ככל הנראה הדגם הנמכר ביותר בסה"כ עם שני הגירים המוצעים (ידני 5 הילוכים או אוטומטי). 300 כ"ס. לא רע... יאללה איפה ה-GTR? עוד לא.

הגעתי לנבחנת מספר 3.

חברת השיפורים Steeda השוכנת בפלורידה שולחת את מכונית ההדגמה שלה המכונה Silver Q.

כמה שיפורי מנוע שמביאים את הרכב ל-367 כ"ס, מלווים בשיפורים משלימים למערכת ההגה, הבלמים ואף קצת אוירודינאמיקה קלה... חביב. הלאה.

כל חובב מוסטאנג יכיר את השם הבא - Saleen.

ואכן, סטיב סאלין היושב בקליפורניה שולח את מכונית הייצוג שלו המכונה S281.

סאלין הוא ללא ספק בכיר משפרי המוסטאנג בעולם והמכוניות היוצאות את דלתות המפעל שלו נמכרות על ידי רשת הדילרים של פורד בסוכנויות שהוכשרו במיוחד למכוניות הנ"ל ונמכרים תחת אחריות מלאה של פורד.

סאלין בוודאי יציע בשלב מאוחר יותר איזושהי גרסה עם עדר סוסים שלא מבייש אף שייך סעודי אבל לעת עתה הוא מציע גרסה מחוזקת אך במקצת של 325 כ"ס, אבל כנאמר במבחן יכולות המשיכה וההיגוי של הרכב אכן שופרו במידה ניכרת... ניחא, נשמע לי די דבילי ומאכזב ממי שבונה מפלצות כמו ה-S7.

הגעתי לעמוד 65.

שלוש תמונות של ה-GTR, אחת כמו "אוולין בפוזה מגרה", אחת של תא המנוע (הוחלף מה-4600 סמ"ק הסידרתי ל-5000 סמ"ק) שנראה כאילו הוא חף מכל שטות ופלסטיקה מיותרת ומוכן לאקשן ואחת נוספת של פנים הרכב שמגלה חלק פנימי של מכונית מסלול לכל עניין ודבר - מינימליסטי, כלוב התהפכות שלם, שני מושבי מירוץ, דשבורד ופאנלים לדלתות מסיבי-פחם והגה מירוצים עם תצוגה דיגיטלית שמחליפה את לוח השעונים שאכן נפקד ממקומו. נרשמת אצלי פעילות קרדיולוגית מוגברת ואני ממשיך לקרוא ופה אני מתחיל לחשוד.

עוד דיבורים על מושבי הפלא של ספארקו ותמונות נוספות מלוות בעוד כמה מילים על כמות כוח ההצמדה שהכנף הענקית מייצרת (גם היא כמובן עשוייה סיבי פחם) ו... איפה המבחן פה לעזאזל?!

אוקיי, R&T הצליח לעצבן אותי.

סלחתי להם בחודש שעבר כשהם בחנו את "מכונית הספורט הטובה ביותר" וערכו השוואת מסלול בין הוייפר, לוטוס אליז, BMW Z4, SLK350, ניסאן 350Z בגרסת 300 כ"ס, קורבט C6, הונדה S2000 ושתי הנציגות המחודשות לבית פורשה - הבוקסטר S והקאררה 997S... אותה השוואה שנערכה במסלול המוכר לי היטב ב-Buttonwillow שלו 25 קונפיגורציות שונות (!) ומתוכן נבחרה (ובטח לא במקרה) אותה קופיגורציה שהכי תחמיא לשתי המפלצות האמריקאיות... ואכן כך היה.. הקורבט נצחה את המבחן בסופו של דבר.. לפחות הכתבה הייתה כתובה בצורה מעניינת.

לא הפעם.

הפעם זה היה סתם מעצבן ומשעמם.

ואז הגעתי לסוף הכתבה ובו מופיע טבלת מספרים על חצי עמוד והנה אני חוזר שנייה אחורה כי בהתחלה דובר בשש מוסטאנגים לוהטות ועד עכשיו דיברתי על חמש.

השישית הופיעה בטור צדדי נפרד והייתה מוכרת לכל מי שראה את "Gone in 60 seconds".

Shelby GT500E עם נפח מנוע אימתני של 6686 סמ"ק.

חוזרים לטבלה בעמוד 69 והנה המספרים בסדר הבא - מחיר, משקל, כ"ס, 0-100, 1/4 מייל, 100-0 בלימה, G וסלאלום -

מוסטאנג V6 פתוחה אוטו' - $19770, 1568 ק"ג, 210 כ"ס, 6.8 שניות, 15.1 שניות, 39.6 מ', 0.78G ו-101.6 קמ"ש בסלאלום.

מוסטאנג V8 GT - מחיר $25705, 1618 ק"ג, 300 כ"ס, 4.9 שניות, 13.5 שניות, 39.6 מ', 0.86G ו-104.8 קמ"ש.

Steeda Silver Q - מחיר $38100, 1618 ק"ג, 367 כ"ס, 4.9 שניות, 13.5 שניות, 38.4 מ', 0.93G ו-102.4 קמ"ש.

סאלין S281 - מחיר $43567, 1554 ק"ג, 325 כ"ס, 5.2 שניות, 13.7 שניות, 41.5 מ', 0.92G ו-108.3 קמ"ש.

שלבי GT500E - מחיר $147000 (!), 1590 ק"ג, 475 כ"ס, 4.2 שניות, 12.5 שניות, 42.7 מ', 0.87G ו-107.2 קמ"ש.

מוסטאנג GTR - מחיר $175000 (!!!), 1681 ק"ג (???), 440 כ"ס, 5.0 שניות (?), 13.6 שניות (??), 43 מ' (מה??), 0.94G (על צמיגי מירוץ!) ו-110 קמ"ש.

?WTF

בהתחשב בעובדה שמחירה של ה-GT500E נובע יותר מהיותה פריט אספנות והופך אותו לאולי טיפה יותר מובן למי שאוהב אותה, מה לעזאזל עבר על פורד עם ה-GTR?

נראה כאילו פורד הצליחה למצוא שיטה לבזבז מאה-שבעים-חמש-אלף-דולר על מכונית שנראית כמו פאנטום עם חימוש מלא ויותר איטית מה-GT הסדרתית... לפחות עד שיעלו אותן למבחן השוואתי על מסלול.

לך תבנה מדינה.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט אין מה להגיד...(חוצמזה שפורד אידיוטים)

אבל למה להתלונן מוטי? אפשר לקנות את השלבי ולהישאר עם עודף כספי, אבל עם גירעון באנגרנלין(ובזרע אם אתה מתעקש להסתכל על האוטו יותר מדיי :p)

עריכה: עם העודף תוכל לעשות לעצמך צביעה כמו של ה-GTR ולקנות כנף כמו של ה-GTR ואפילו יהיה לך אוטו יותר יפה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: עם העודף תוכל לעשות לעצמך צביעה כמו של ה-GTR ולקנות כנף כמו של ה-GTR ואפילו יהיה לך אוטו יותר יפה...
יפה?!

את מי זה מעניין יפה או לא? בטח שלא אותי! :lol:

אותי מעניין דבר אחד - מהיר.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאק! אם כבר מדברים על R&T

קניתי את גיליון נובמבר שער מבטיח (M5 חדשה השוואה קורבט 911)

מה אני יגיד לכם כל מכונית דף על מכונית אמריקאית נראה כמו פרסומת ונותן תחושה שהנה מולך עומד הגביע הקדוש. המבחנים סתמיים ולא מחדשים כלום או סתם מתחנפים. (מזרטי קוודראפורטה) שנקטלה בכל מקום שבדקתי כאן מצויירת כמכונית המושלמת

בהשוואה בקובט הוכתרה כמנצחת למרות שבין השורות ניתן להבין שה911 יותר טובה

כל פגם הובלט בפורשה ובקורבט כוסה

שמעתי דברים רעים כל מגזיני הרכב האמריקאים אבל חשבתי שהם הגזמה.

"לך תבנה מדינה" :razz:

:beerchug:"אתה אמור לכייף שם" ויין רייני לקווין שוונץ במירוץ שהפך לאחרון שלו :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...