Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תואר במדעי המחשב הכרחי בשביל להשתלב בהייטק?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עובד בעולם המס, אבל בזמן האחרון אני מרגיש שהמקצוע לא מאתגר אותי ולא מאפשר לי לחיות ברמת חיים שאני רוצה. אני כבר זמן רב שוקל לעשות הסבה מקצועית (לפחות שלוש שנים), אבל לא עשיתי עם זה כלום. אני מתקרב לגיל 32 ולדעתי יש לי הזדמנות אחרונה לעשות את המהלך.

אני רוצה לעשות תואר מלא. כן, אני יודע שמדובר בקריעת תחת לא נורמלית ובקצב שלי כנראה יקח לי בערך 5 שנים לסיים את התואר, אבל אני מאמין שאצליח להשתלב בתעשייה תוך כדי הלימודים.

השיקולים שלי לעשות תואר מלא:

א. אני רוצה שתהיה לי אפשרות להתקבל לעבודה בחברה גדולה

ב. אני רוצה תואר כדי שתהיה לי אפשרות לקבל ויזה עבודה בארה"ב/קנדה/אוסטרליה

ג. אני לא רוצה להיפגע בטווח ארוך

מצד שני אנשים בעבודה ממליצים לי ללכת דווקא לכל מיני קורסים בשביל לקבל דריסת רגל בתעשייה כמה שיותר מוקדם.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בפשטות: היחידים והבודדים שמתקבלים ללא תואר הם בעלי ניסיון עתיר שנים מגיל צעיר (יענו, בזמן שהחבר'ה שיחקו בכדורגל בשכונה אחרי היסודי, הם לימדו את עצמם לתכנת).

מכיוון שאתה כבר לא ביסודי, נותרה לך רק אפשרות אחת לצבירת ניסיון.

שים לב שאפילו לא רשמתי את המילה כישרון. עוד לא נתקלתי במתכנת מוכשר שאיננו עתיר ניסיון.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר טוב מאד בן 34 שעובד כמתכנת הרבה מאד שנים.

כף רגלו מעולם לא דרכה באוניברסיטה או מכללה וההשכלה היחידה שיש לו היא תיכונית.

אממה - הבחור שירת בממר"מ 3 שנים בסדיר ועוד שנה בקבע.

משם הדרך לעולם ההייטק הייתה סלולה ונטולת מכשולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כל, חשוב להדגיש שתעשיית ההיי-טק כוללת בתוכה מספר מקצועות, ולאו דווקא כולם קשורים לתכנות. אחוז נכבד ממנהלי החברות הגיעו דווקא מהצד המכירתי / שיווקי עם תוארים כלליים במנהל עסקים, ולאו דווקא עם ידע כלשהו בתכנות.

אם אתה מתכוון ללמוד תכנות, אני אעשה לך את החיים מאוד פשוטים כבר עכשיו - אם אתה עושה את זה אך ורק מבחינה כספית או ע"מ לעשות רילוקיישן - עדיף שתרד מהרעיון כמה שיותר מהר. המתכנתים הם עובדי הבניין של עולם ההיי-טק. כן, השכר והתנאים טובים (אגב, גם של עובד בניין), אבל תאמין לי שלשבת מול קוד בממוצע במשך 10 שעות בכל יום עבודה זה לא הדבר הכי סימפטי שיש. אני עוד לא מתחיל לדבר על הטיפוסים שאתה הולך להיתקל בהם בהתנהלות היום-יומית שלך.

אם כבר יש לך נסיון מוכח במיסוי, הייתי מייעץ לך להשתלב בחברת היי-טק או סטארט-טפ שמחפשת חשב כספים, מבין מה נגד מה ומי נגד מי, ולאט לאט מנסה לקחת עוד אחריות בצד הליבה של החברה. קח בחשבון שכרגע יש טירוף מוחלט של הנפקות ICOs שאף אחד לא יודע כמה זמן ימשך, אבל יכול לתת לך קרש קפיצה מצויינת אם תמצא חברה ישראלית שמחפשת יעוץ מס בעניין. מקום טוב להתחיל הוא כאן: https://www.smithandcrown.com/icos/

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכחיש שאחת הסיבות שאני רוצה לעשות הסבה להייטק היא בשביל האפשרות לרדת מהארץ.

הסיבה הנוספת היא שנמאס לי לקשט אקסלים, נמאס לי להזיז ניירות מערימה לערימה ולעשות עבודה שבגדול לא מעניינת את אף אחד כולל את האנשים שהזמינו אותה. (המון עבודה במקצוע שלי נעשת בשביל הכסת"ח) אני רוצה לעשות עבודה יותר יצירתית. אני רוצה להרגיש שאני בונה משהו. וכן, אני חולם גם להגיע לרמת פרנסה יותר מכובדת ולא לקבל 500 ש"ח בשנה העלאה בשכר אחרי שהשותף מפמפם אותי 20 דקות כמה אני עובד טוב.

בקיצור צריך פשוט לקפוץ למים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תומך נלהב בגישה שאם זה אפשרי, תמיד כדאי לעסוק במה שמעניין/אוהבים.

אבל, יש לי מכר שהלך לתכנת מכל הסיבות הלא נכונות. האמת? הוא די מבסוט. נכון, הוא לא ממש נהנה מהעבודה וזה סתם עבודה עבורו. אין ריגוש ואין יותר מדי עניין. אבל, יש אחלה אנשים בחברה (מה שמקל) ותכלס הוא מרוויח שכר טוב ומבחינתו הכסף הוא המטרה כדי לעשות את מה שהוא אוהב בערבים או בסופי שבוע.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגיל שתסיים בו את התואר הסיכוי שלך להתקבל לעבודה ללא בפרוטקציה יהיה נמוך מאוד.

לא מסכים. הוא עדיין צעיר. אתי בתואר הראשון למד מישהו שבתחילת התואר היה בן 36. בפעם האחרונה ששמעתי ממנו, היה ראש צוות באינטל. בלי שום פרוטקציה או משהו כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה הנוספת היא שנמאס לי לקשט אקסלים, נמאס לי להזיז ניירות מערימה לערימה ולעשות עבודה שבגדול לא מעניינת את אף אחד כולל את האנשים שהזמינו אותה. (המון עבודה במקצוע שלי נעשת בשביל הכסת"ח) אני רוצה לעשות עבודה יותר יצירתית. אני רוצה להרגיש שאני בונה משהו.

קצת מציאות ברשותך. היום קיימתי דיון מרתק בנושא "האם העובדה ששינינו את הזמן שבו מוצג שהמערכת נמצאת במצב של טעינת נתונים מהדיסקים בעלייה כדי שהלקוח לא יראה שימוש גבוה ב-cpu בלי שום הסבר הגיוני אחר היא בעיה מול הלקוח, והאם זמן העלייה חורג מהזמן שהוגדר ב-PRD. בנוסף, כדאי לבדוק מה הזמן שנדרש בגרסה הקודמת". יש לי הרגשה שמחר צפויה לי ישיבה מרתקת במיוחד בנושא הזה מול כמה אנשי פרודקט כולל ניסיון מרתק במיוחד להסביר להם שהדבר היחידי שהשתנה הוא התצוגה, זמן הטעינה נשאר זהה.

או במילים אחרות: בארגונים גדולים ומוצרים מסובכים, אתה בייחוד מרגיש כמו דילברט. יצירתיות ובניה מאפס לא ממש תמצא שם. וכדי ממש להגיע לסטארטאפ רציני שבאמת עושים בו דברים חדשים, תצטרך הרבה כישרון ולא מעט ניסיון.

וכן, אני חולם גם להגיע לרמת פרנסה יותר מכובדת ולא לקבל 500 ש"ח בשנה העלאה בשכר אחרי שהשותף מפמפם אותי 20 דקות כמה אני עובד טוב.

פה כנראה זה יהיה יותר קל, אבל חשוב לזכור שאם אתה סתם עובד ממוצע השכר שלך יהיה אמנם גבוה יחסית למשק, אבל לא משהו שיאפשר לך חיי פאר.

חוץ מזה, כמו שכבר נאמר, יש עוד מספיק תחומים שהם לא קידוד (או כל תפקיד מהנדס מקביל בענייני חומרה). אפשר לנסות QA אם הצד הטכני מדבר אליך, או ניהול פרוייקטים, מכירות, שיווק, support ובטח עוד כמה שאני מפספס. הכי קל כמובן להכנס עם תואר במדמ"ח או הנדסה לתפקיד טכני כלשהוא, אבל זה לאו דוקא התפקיד המעניין ביותר או המתגמל ביותר (כספית).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום מכשול לא יעמוד בפני אדם נחוש מספיק עם מידה מספקת של אינטלגנציה.

אין לי מושג למה כ״כ נחושים פה להוציא את הרוח מהמפרשים למי שמנסה לשנות משהו בחייו.

לדעתי האישית תכנות זה עולם מרתק המשלב מכונאות ויכולות אלתור (חפירה בקוד עד שאתה מוצא את הבאג הסורר)

יחד עם חשיבה ארכיטקטונית-אבסטרקטית, עם כל הטווח שבאמצע. יחסית לכספים, בכל הקשור ליצירתיות מדובר בגן עדן.

עבודה קשה? ברור. עבודות קלות זה לעצלנים ועבריינים.

נ.ב.

ושמישהו יפסיק כבר את השטות הזאת של גיל! רוב המתכנתים שאני מכיר

מסתובבים סביב 40, מלמעלה ומלמטה.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשרדי רו"ח, בעיקר בביג 4, זה שוק עבדים אך מהווה קרש קפיצה טוב לתפקידים טובים יותר. נסה אולי תחומים אחרים או התמחויות אחרות.

קח כמה קורסים מקוונים ביוטיוב ותראה אם אתה מתחבר לתחום התכנות.

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום מכשול לא יעמוד בפני אדם נחוש מספיק עם מידה מספקת של אינטלגנציה.

אין לי מושג למה כ״כ נחושים פה להוציא את הרוח מהמפרשים למי שמנסה לשנות משהו בחייו.

מי שלא חי ונושם תכנות, עדיף שלא יכנס לזה.

ח"ח להוציא את הרוח מהמפרשים. יודע מה? קח איזה קורס און ליין בפייתון, ותראה אם זה מדבר אליך. התלהבת? לך תעשה תואר. נראה לך חפירה אין סופית ומשעממת באינסוף מקרי קצה? אולי זה לא התחום בשבילך.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמתי על זה שרשור לא קצר בזמנו, עם שלל אינפורמציה שעלולה להיות רלוונטית עבורך. ממליץ לך לבדוק.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...