Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תואר במדעי המחשב הכרחי בשביל להשתלב בהייטק?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניהלו דיונים על זה בעבר פה בפורום, ספציפית על התחום של מדמ"ח, מספר פעמים.

בעיקרון, גם ממה שראיתי בעצמי, אתה לא חייב להתאהב בעולם הזה לחלוטין- אבל אם אין לך עניין בו ואתה עושה את זה נטו כדי לשפר משכורת/"להתקדם בחיים", מצפה לך לא פחות מסבל.

אני לא מנסה להוציא לך את הרוח מהמפרשים בכלל, רק תטבול טיפה את הרגל במים לפני שאתה קופץ, ואם אתה מחליט לקפוץ- אז בכל הכוח. כדי להתקבל למקום טוב שיאפשר לך מה שאתה רוצה, אתה צריך ללמוד במקום טוב. וכדי ללמוד במקום טוב- אתה צריך לקרוע את התחת בכל הנוגע למדמ"ח, גם אם מסתבר שאתה לא רע בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שני הסנט שלי:

1. מאחר והדיון בנושא נערך בהקשר של הגירה: ההילה שיש כאן למקצועות התוכנה ייחודית למדי לישראל, ומחוצה לה אני חושב שקיימת אולי רק בסיליקון וואלי. ברוב העולם המפותח זה לא ממש קיים. המשמעות היא בשני הכיוונים: השכר במקצועות התוכנה אינו בהכרח גבוה יותר מבמקצועות אחרים, וככל שאני יודע יכול להיות אפילו נמוך משמעותית משכר של אנשי מקצוע מנוסים בישראל; מהכיוון השני, יש מגוון רחב מאוד של מקצועות אקדמיים ולא-אקדמיים שאפשר להתפרנס מהם יפה. יכול להיות ששווה לחשב מסלול מחדש, קרי להתחיל להסתכל על רשימות מקצועות נדרשים שמקנים נקודות זכות ביעדי הגירה כגון קנדה ואוסטרליה.

2. מבחינתך, המסלול הקל ביותר להגירה למדינות המערב הינו לימודי תואר שני (או שלישי, אם רלוונטי) במדינת היעד, במקצוע רלוונטי ונדרש, התחלת עבודה, ומשם התגלגלות בחוזי עבודה מתחדשים עד ההתאזרחות. אני לא יודע מה מצבך המשפחתי והחברתי, אך לצעד זה יש משמעויות גדולות מאוד לחיים האישיים ויש לקחת זאת בחשבון. כמו כן ספציפית עלייך לבחון מה היכולת שלך להתקבל לתוכנית לימודי תואר שני בתחום ראיית חשבון, או כל תחום משיק אחר, או תחום שונה לחלוטין אם תרצה, מבחינת תנאים פורמליים ושכ"ל. הדברים הנ"ל נכתבים מניסיון, מאחר והייתי במסלול הנ"ל (לא למטרות הגירה) באחת ממדינות מערב אירופה וחזרתי לארץ בסופו של דבר בתום הלימודים ותקופת עבודה קצרה לאחר מכן; אני בקשר עד היום עם מספר קולגות מהמזרח התיכון ודרום אמריקה שהמשיכו את המסלול והתאזרחו בהצלחה במדינת היעד.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדויק לגבי הרילוקיישן לגבי המסלול הקל.

תואר ראשון עכשיו והתחלת קריירה במדעי מחשב - לא מובילים מהר לרילוקיישן.

ובתחום הזה יש המון - תותחים ועם ניסיון שלא מוצאים משרות למעבר - אז לא לצפות שישר בסוף התואר ימתינו הצעות / אפשרויות לעבור לחו״ל על סמך זה. (תחשוב שלכל מקום שתגיע יש כנראה כבר אנשים עם יותר ניסיון שמתים לאופציה לעבור גם כן)

כל שאר הדברים - אני מסכים אחד לאחד עם מה שHans אמר.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדויק לגבי הרילוקיישן לגבי המסלול הקל.

תואר ראשון עכשיו והתחלת קריירה במדעי מחשב - לא מובילים מהר לרילוקיישן.

ובתחום הזה יש המון - תותחים ועם ניסיון שלא מוצאים משרות למעבר - אז לא לצפות שישר בסוף התואר ימתינו הצעות / אפשרויות לעבור לחו״ל על סמך זה. (תחשוב שלכל מקום שתגיע יש כנראה כבר אנשים עם יותר ניסיון שמתים לאופציה לעבור גם כן)

כל שאר הדברים - אני מסכים אחד לאחד עם מה שHans אמר.

מסכים עם מה שהנס כתב ?

היית מראיין בוגר מדמ"ח בן 38 ע"פ בוגר בן 25 ? (בהנחה שסיימו עם ממוצע זהה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ויכוח שגיל מהווה חסם כניסה פסיכולוגי. התוכנית היא להתחיל לחפש עבודה במשרת סטודנט כבר בשנה ב.

מה דעתכם מדעי המחשב או מערכות מידע?

http://www.universities-colleges.org.il/%D7%94%D7%AA%D7%9C%D7%91%D7%98%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%A2-%D7%9E%D7%93%D7%A2%D7%99-%D7%94%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91/

אני אישית נוטה לכיון מערכות מידע גם בגלל הרקע החשבונאי וגם בגלל שאני רוצה לעבוד בסביבה שדורשת יותר תקשורת ויחסי אנוש.

מה דעתכם על מסלול מערכות מידע באקדמית תל אביב - יפו? יש להם מסלול ערב ושכר לימוד אוניברסיטאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכנת בלי תואר אבל היה המון ניסיון אז זה לא המצב שלך.

אני מאוד מאוד שמח שאני חוסך מאות אלפי שקלים בזמן שחברי שורפים את זמנם בלימודים למרות שהם עם אותו יודע כמוני.

למקומות עבודה ממש ממש לא אכפת אם יש לי תואר, הם רק מוודאים שאני לא הולך לעשות אחד כזה בזמן שאני עובד אצלם. מפחדים שאני אעבוד כמה חודשים ואברח לעשות תואר כמו כולם.

כן הפריע לי החוסר בתואר לאחרונה בהקשר של רילוקיישן - כדי לעבור לגרמניה כל מה שצריך זה להתקבל לעבודה שמה ותואר ראשון מתאים... קל מאוד - למי שיש תואר ראשון כזה. אז אני לא יכול לעשות את זה ודווקא הייתי רוצה.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית נוטה לכיון מערכות מידע גם בגלל הרקע החשבונאי וגם בגלל שאני רוצה לעבוד בסביבה שדורשת יותר תקשורת ויחסי אנוש.

מה דעתכם על מסלול מערכות מידע באקדמית תל אביב - יפו? יש להם מסלול ערב ושכר לימוד אוניברסיטאי.

תחסוך לנו את החיפוש, תן לינק לסילבוס ונראה.

תקשורת ויחסי אנוש יש בכל מקום. האתגר הוא למצוא סביבה עם פחות מזה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהסתכלות ראשונה - מדמ"ח יהיה הרבה יותר טכני והרבה יותר גנרי. מערכות מידע נשמע כמו סוג של התמחות די ספציפית, שלא תיתן לך מספיק ידע טכני במה שלא קשור לתחום הספציפי הזה.

אם אתה מחפש מסלול טכני באמת - זה לא נשמע מתאים. אני גם לא יודע מה ההיצע בתחום, לא בטוח שהוא מספיק גבוה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם מה שהנס כתב ?

תלוי ברקע של בן ה-38. לאחוז לא קטן של מתכנתים יש תואר ראשון לא-קשור-בעליל-לכאורה,

לעתים קרובות בתחום יצירתי/אמנותי כל שהוא.

בכלל, לראיין ולקבל לצוות מישהו מבוגר ממך זה מזמן לא משהו חדש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם מה שהנס כתב ?

עונה בשם עצמי כמשהו שראיין ומראיין - מבחינתי - אם הניסיון שווה ערך - לגיל אין שום משמעות.

העסקתי נשים , גברים , חילונים , חרדים , זקנים , צעירים.

האדם שעומד מאחורי זה משמעותית יותר משנה מאשר נתונים על דף שלכאורה שווים.

הדבר היחיד שהיה גורם לי להסתכל על מועמד אחד על פני אחר באור שונה זה השיעורי בית הנוספים.

מי ישב ועשה פרויקטים מעבר , התעניין בתחום מגיל צעיר ועשה מעבר ללשבת ולסיים את התואר.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמו שהאנס כתב - בעולם האמיתי - האנשים האלו שעבדו בעוד מקומות עבודה , לפעמים עם אנשים בכל מני קונסטלציות של צוותים, לפעמים בתחומים משיקים (יצירתיים לדוגמא - שפיתוח הרבה יותר קרוב לזה ממה שאנשים מדמיינים - ברמות הגבוהות) - אז הם דווקא בהרבה מקרים ״נעלם״ הרבה יותר קטן.

כי זה אדם שיכול להוכיח לך את ההצלחה והרצינות שלו לאורך הקריירה (כולל לקום ולעזוב תחום אחד שהוא מוצלח בו כדי להתפתח).

וליאור - אכן נקודה מדויקת ששווה להתעכב עליה.

למי שמעוניין ברילוקיישן - בהרבה קונסטלציות חוסר של תואר הוא אישיו רציני (ולא רק בגרמניה. ומהכירות - לא רק של הרילוקיישן שלי)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תאמין לצ'יזבטים של העיתונים, זה הכול.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...