Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תואר במדעי המחשב הכרחי בשביל להשתלב בהייטק?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רואי חשבון בעתיד לא יהיו רואי חשבון במובן הקלאסי. אוטומציה תהרוג את העבודה הקלאסית של רואי חשבון. רואי חשבון יהפכו לגרסה היברידית של רואה חשבון ומיישם/מנתח מערכות מידע/BIGDATA.

בכלל בעתיד אוכלוסית העולם תתחלק לשני מעמדות. אנשים עם אוריינטציה למחשוב ישגשגו. השאר ילכו מכות על הפירורים.

ניתן לראות ניצנים של זה כבר היום. עליות שכר מהותיות ב-15 השנים האחרונות התרחשו רק בעולם המחשוב. השכר בשאר המקצועות קפוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פעם אדריכלים ומהנדסים היו צריכים לחשב הכל עם סרגלי חישוב, ללמוד הרבה נוסחאות וכדומה..

ואז הגיעו המחשבים... אז הייתה תקופת ביניים שהזקנים עדיין עבדו עם סרגלי חישוב

הצעירים התחילו לעבור עם אקסל (יותר נכון עם התוכנות שקדמו לאקסל - למי שזוכר ) וגם זה כבר פאסה..

היום יש תוכנות עיצוב ותיכנון מתקדמות שמכניסים את עיצוב הבית והתוכנה מוציאה את כל הנתונים..

כנ"ל רואי חשבון .. פעם פעם מזמן.. הכל היה ידני ומסורבל..

חישובי מס היו לוקחים שעות..

היום מכניסים הכל למחשב , שנייה והוא מוציא את הפלט.. אפשר לשחק עם הקטגוריות ומקבלים חישוב נוסף..

וכל זה בלי לדעת כלום על מה קורה בפועל על המחשב..

תיכנות זה פאסה...

אני לא מצליח להבין .. אם היו לך לקוחות פרטיים למה לא המשכת את הקטע הפרטי?

קצת השקעה בשיווק... פרסום .. עוד לקוחות .. לפנק את הלקוחות הקיימים שימליצו עליך לחברים שלהם וזהו..

רוב העצמאים מכירים עצמאיים אחרים.. וכמעט לכולם בשלב מסוים נמאס מרואה החשבון שלהם.. אז הם מגששים אצל החברים.

תפתח משרד בוטיק קטן .. תבחר את הלקוחות בעלי המקצועות החופשיים .. ותרוץ קדימה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואי חשבון בעתיד לא יהיו רואי חשבון במובן הקלאסי. אוטומציה תהרוג את העבודה הקלאסית של רואי חשבון. רואי חשבון יהפכו לסוג של גרסה היברדית של רואה חשבון ו מיישמי/מנתח מערכות מידע/BIGDATA.

יכול להיות שאוטומציה תהרוג אותם אבל הם לא יהפכו לשום דבר ממה שכתבת, המקצועות האלה קיימים כבר היום ואין ביניהם לראיית חשבון שום קשר.

ניתן לראות ניצנים של זה כבר היום. עליות שכר מהותיות ב-15 השנים האחרונות התרחשו רק בעולם המחשוב. השכר בשאר המקצועות קפוא.

מהנדס תוכנה ממוצע יכול רק לחלום להשתכר בגיל 40-50 כמו רופא ממוצע (ואם זה רופא בפריפריה במקצוע נדרש אז בכלל...). השכר עולה ברוב הענפים במשק, וגם בהייטק בין "שיאני השכר" אפשר למצוא אנשים שאין שום קשר בינם לבין תכנות או מחשבים (פרודקט, מנהלי פרויקטים, אנשי שיווק ומכירות וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שהם יהפכו הם הופכים כבר היום. לכל ביג 4 יש מחלקת מערכות מידע שמעסיקה מאות רואי חשבון. (במצטבר)

יש גם הסמכות בתחום שרלוונטיות למי שמחזיק רישיון רו"ח כמו CISA.

מהנדס תוכנה ממוצע יכול רק לחלום להשתכר בגיל 40-50 כמו רופא ממוצע (ואם זה רופא בפריפריה במקצוע נדרש אז בכלל...). השכר עולה ברוב הענפים במשק, וגם בהייטק בין "שיאני השכר" אפשר למצוא אנשים שאין שום קשר בינם לבין תכנות או מחשבים (פרודקט, מנהלי פרויקטים, אנשי שיווק ומכירות וכו').

השכר נמצא בסטגנציה ברוב המקצועות במשק.

אני לא מצליח להבין .. אם היו לך לקוחות פרטיים למה לא המשכת את הקטע הפרטי?

קצת השקעה בשיווק... פרסום .. עוד לקוחות .. לפנק את הלקוחות הקיימים שימליצו עליך לחברים שלהם וזהו..

רוב העצמאים מכירים עצמאיים אחרים.. וכמעט לכולם בשלב מסוים נמאס מרואה החשבון שלהם.. אז הם מגששים אצל החברים.

תפתח משרד בוטיק קטן .. תבחר את הלקוחות בעלי המקצועות החופשיים .. ותרוץ קדימה..

מדובר בעבודה משעממת ומייגעת. בין ה-1 עד ה-19 אין חיים מבצעים בעיקר מרדף אחרי חומר של לקוחות, הקלדות, תיוק, מילוי פנקסי מע"מ, הכנת משכורות, מענה על שאלות של לקוחות (שבעיקר בוכים כמה מע"מ הם משלמים). לאחר מכן יש קצת אוויר לנשימה לדברים אחרים.

זה אומר שבין ה-1 ה-19 אי אפשר לטוס לחו"ל, אי אפשר להיות חולה, אי אפשר לקחת חופש.

דמיין את עצמך עושה את זה חודש אחר חודש אחר חודש אחר חודש למשך 30 - 40 שנה.

נשמע כיף? לי לא. אני אפילו לא מדבר על שכ"ט שנשחק משנה לשנה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם הרואה חשבון שלי מאז שהוא עבד בחדרון קטנציק בבית של ההורים של אשתו כשהשלמת הכנסה, כשבמקביל עבד בביג 4.

מאז פתח משרד, התרחב, לקח שותף, זרק שותף, לקח גם את המשרד שלידו ולקח עוד משרד, נכון ללפני 3 שנים כשדיברתי איתו הוא עשה סכום של הרבה עשרות אלפי שקלים בחודש ובנה בית פרטי וכמו שאני מכיר אותו, זה לא בית של 1/2 מיליון בפריפריה.

(אגב בשרשורי עבר היה לך מה להגיד עליו בעבר, אבל ניחא)

אתה בנתיים ממשיך להתקשקש ולמצוא סיבות למה לא זה ולמה לא ההוא, הדעות שלך מאוד חותכות ונחרצות, אתה בא לפורום להתייעץ אבל לא בראש פתוח, על כל דבר יש לך תגובה. אין לך מושג וחצי מושג בתכנות ואתה כבר רואה עתידות.

אתה לא יודע מה אתה לא יודע, עד שאתה לומד ואז אתה בהלם עד כמה אתה לא יודע. אתה גם לא תדע אם לא תשנה גישה.

אתה לא יכול להמשיך לעשות את מה שאתה עושה (דעות נחרצות, ביג 4, סמאל 4, תכנות עתידני וקריאת העתיד בכדור בדולח כימי) ולצפות לתוצאות אחרות, נתראה בשרשור הבא ב 2021.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מאוד שמח שאני חוסך מאות אלפי שקלים בזמן שחברי שורפים את זמנם בלימודים למרות שהם עם אותו יודע כמוני.

אותו ידע כמוך באיזה תחום? כנראה בתכנות אתה בעל יכולות גבוהות בהרבה מהם. אני האחרון שיגן בחירוף נפש על האקדמיה, אך עדיין יש לה מקום של כבוד בתעשייה. וגם בפיתוח "פרופר", לפעמים ברמה היום יומית.

אתה מפספס את העובדה שנמאס לי לחלוטין מהנישה הזאת ואם אני אראה עוד דו"ח מס של רילוקיישין אני אזרוק את המחשב מקומה 12 של מגדל מילניום.

בהנחה ואתה לא כותב לעצמך, יהיו לקוחות מסוגים שונים. ואלו עלולים להיות סיזיפיים כמו כל דו"ח במיוחד כשיש תקלות בפרודקשיין ודברים לא עובדים, והלקוח בארה"ב מנופף בחוזה שלו וכמה מהר צריך לתקן לו. איך מסבירים לו שקראש בקרנל לוקח זמן לדאבג. lol.

ויותר מזה, ההתלהבות מטכנולוגיה ותכנות וכו', זה משהו שנבדק לדעתי ביותר ויותר מקומות בראיונות העבודה. וזה, כמו ניסיון, לא מגיע מתואר.

סתם משהו שחשבתי עליו, אולי היום לעומת העבר יותר פונים למקצוע בגלל השכר ההתחלתי הגבוה ובגלל שהמקצוע שוחק נוטים להחליף עבודה לעיתים תכופות יותר. וזה בתורו מביא את החברות לגייס את ה"מורעלים" יותר?

מה עדיף ללמוד יסודות C או פייתון?

לא C. יותר מידי פרטים ופחות מידי ת'אכלס. ממליץ על הקורס של את"א CS1001, הוא בפייתון ומתמקד בעיקר בענפי מדמ"ח השונים ופחות בשפה עצמה. אמנם לומדים את השפה "על הדרך", אך המטרה העיקרית היא לגעת בענפי מדמ"ח השונים החל מעיבוד תמונה ועד אבטחת מידע (זה קורס מבוא, אז הכל מאוד high level). יש שאלות, תרגילים וגם רפרנסים כמובן. הכל פתוח לקהל הרחב וחינמי.

ספר נוסף שאני יכול להמליץ עליו הוא Learn python the hard way, מתחיל מהבסיס ומתקדם בהדרגה. עם הרבה תרגול ו-hands on.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם הרואה חשבון שלי מאז שהוא עבד בחדרון קטנציק בבית של ההורים של אשתו כשהשלמת הכנסה, כשבמקביל עבד בביג 4.

מאז פתח משרד, התרחב, לקח שותף, זרק שותף, לקח גם את המשרד שלידו ולקח עוד משרד, נכון ללפני 3 שנים כשדיברתי איתו הוא עשה סכום של הרבה עשרות אלפי שקלים בחודש ובנה בית פרטי וכמו שאני מכיר אותו, זה לא בית של 1/2 מיליון בפריפריה.

(אגב בשרשורי עבר היה לך מה להגיד עליו בעבר, אבל ניחא)

תביא לי את הכתובת אני אשלח מדלייה. אני אפילו אשקיע בדואר 24 שעות. מגיע לו. עבד קשה בשביל זה.

אתה בנתיים ממשיך להתקשקש ולמצוא סיבות למה לא זה ולמה לא ההוא, הדעות שלך מאוד חותכות ונחרצות

אני בתחום 3 שנים בתור יועץ מס ועוד 4 שנים בתור מנהל חשבונות. לקחתי לקוחות, זרקתי לקוחות, לקחתי שותף, זרקתי שותף, עברתי נישות. אני לא מרוצה מעולם התוכן שלי.

אין לי זכות לחפש? אין לי זכות לבדוק אם יש עולם תוכן אחר שיותר יאתגר אותי ויותר יתאים לי? אני צריך להיות כמו כבשה שדחפו אותה לאחו והיא נמצאת שם עד השחיטה?

אתה בא לפורום להתייעץ אבל לא בראש פתוח, על כל דבר יש לך תגובה.

למה אתה תוקף? תקרא שוב את הדיון. לאט לאט.

אני לגמרי עם ראש פתוח. אני הסכמתי עם כל אחד כאן שלפני שאני עושה מהלך כלשהו אני צריך לבדוק היטב אם עולם התוכן של תכנות מתאים לי וגם הסכמתי שאם אחליט לעשות מהלך מצפות לי שנים קשות של לימודים ללא פרנסה מובטחת בסוף הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם משהו שחשבתי עליו, אולי היום לעומת העבר יותר פונים למקצוע בגלל השכר ההתחלתי הגבוה ובגלל שהמקצוע שוחק נוטים להחליף עבודה לעיתים תכופות יותר. וזה בתורו מביא את החברות לגייס את ה"מורעלים" יותר?

כן, אני חושב שכבר הרבה שנים מגיעים לא מעט אנשים לתחום בגלל הכסף.

ה"רעל" לדעתי נדרש בחברות בהן באמת מצפים ממך בתור מהנדס להביא את הפתרון, או לכל הפחות להיות מסוגל לבקר אותו.

מהדנס שעובד בחברה שמתמודד עם scale, למשל, ולא משקיע דקה מחייו כדי לקרוא על גישות או פתרונות שונים לבעיות, כנראה יועיל הרבה פחות למעסיק שלו, בטח ביחס לשכר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי.

אני לגמרי עומד מאחורי דברי.

תמשיך לעמוד.

אני במקומך כבר הייתי בפרק 4 בקורס UDEMY על פייתון.

אני ממש לא תוקף, אלא מנסה להסביר לך איך הדברים שאתה כותב נשמעים, אגב, לטעמי, בכל מה שאתה מגיב בכל שרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נמצא בפרק 3 בקורס Udemy על C. תופר את המעסיק שעה כאן, שעה שם. מוסיף קצת צבע לעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע להתחיל ללמוד תכנות מ-C זה לגמרי סוף שנות ה-90, כבר לא עושים דברים כאלה...

מה גם שהשפה עצמה ממש לא תשמש אותך להמשך אלא בנישות מאוד ספציפיות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד אומר משהו אחר.

אחי ארכיטקט תוכנה והוא המליץ לי להתחיל מ-C. לפי מה שהבנתי ממנו זו שפה Hardcore שעליה מסובבות שפות אחרות ואם אצליח להתמודד עם C אוכל לנדוד בקלות יחסית בין שפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שפה הארדקור, כל כך הארדקור שהיא כמעט ולא בשימוש היום.

היא חושפת אותך (במתכוון או שלא) להמון המון דברים שאתה לא רוצה לדעת כרגע.

אם תחליט שזה הכיוון המקצועי שלך בעתיד - אני בשמחה אכתוב לך תוכנית למידה שתכלול גם C כי יש שם דברים חשובים לאדם שזה המקצוע שלו.

ברור שאם תצליח להתמודד עם C תוכל לנדוד בקלות, זה מימוש של המשפט קשה באימונים קל בקרב, ברור שאם התמודדת עם מצביעים והקצאות זיכרון דינמיות יהיה לך הרבה יותר קל לעבור לשפות שמסתירות ממך את זה, אבל האם זה נדרש ממך כרגע כדי להבין? ממש לא.

יותר מזה היום אתה יכול להיות מתכנת מצוין שעובר קריירה שלמה בלי להבין C בכלל.

אני אומר שזו שפה שיכולה להרתיע אותך גם ולתת לך אינדיקציה לא נכונה לגבי המקצוע, כי היא באמת ממש לא מייצגת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד אומר משהו אחר.

אחי ארכיטקט תוכנה והוא המליץ לי להתחיל מ-C. לפי מה שהבנתי ממנו זו שפה Hardcore שעליה מסובבות שפות אחרות ואם אצליח להתמודד עם C אוכל לנדוד בקלות יחסית בין שפות.

ואם לא תצליח? להבדיל מהמצב לפני 20-30 שנים C הפכה לשפה נישתית. גם בעבר היא לא הייתה מומלצת כשפה ראשונה והיום עוד פחות.

למה להתחיל ב hardcore במקום להתחיל בדרך הקלה והמובנית אני לא מבין.

עוד משהו: שפות זה כלים יותר חשוב ללמוד פרדיגמות תכנותיות, ואת זה מאד קשה ללמוד ב C שלא השתנתה הרבה מאז שנות ה70.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...