Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תואר במדעי המחשב הכרחי בשביל להשתלב בהייטק?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה גם תלוי לאיזה משרות מכוונים.

אני דווקא נתקלתי בשילוב של שאלות שהן בסגנון של מבני נתונים ביחד עם שאלות שקשורות לקורסים כמו מערכות הפעלה.

כנראה שלמי שהולך לכיוון של ווב למשל, פחות רלוונטיות שאלות על מערכות הפעלה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סביר שאין שאלה אחת כזו שישאלו, שלא תמצא במספיק מאמץ בפורומים, אתרים שאמורים להכין אותך לראיונות עבודה וכו'.

הרבה יותר מעיין, לדעתי, להבין אם הבן אדם מולך יודע להסביר מה הוא עשה עד היום, ולמה בחר בפתרונות אשר בחר בהם.

את זה באמת אי אפשר ללמוד בקורס של כמה שבועות.

שאלה מהסוג שאתה מתאר, liviur, כנראה יצליח לפתור מי שאתמול סיים תואר ראשון, והחומר מהקורסים הרלוונטים עדיין יחסית טרי אצלו בראש.

תאמין לי שאי אפשר לזכור אפילו עשירית מה סוגי שאלות האלו בעל פה אם אתה לא מבין את זה. תעיף מבט באתר כמו leetcode

ועובדה ש9 שנים אחרי סיום התואר - הדברים הרלוונטיים נשארו.

לא שואלים דברים שהם תיאורטיים שאם עכשיו סיימת קורס אלגוריתמים תזכור , שואלים מימושים בשפות רלוונטיות בצורה נכונה, ובהרבה מקרים עם ערבוב domain knowledge (לדוגמא בפייסבוק שעשיתי גם לאחרונה)

ולעשות ראיון דזיין וארכיטקטורה בתור בוגר טרי? בהצלחה...

וכל זה כמובן חלק מהתהליך.

כל אחת מהחברות שהתראיינתי אצלן - היו 2-3 סבבי תכנות , סבב ארכיטקטורה ועוד אחד עם מנהל פיתוח (ולכל אחד היתה וריאציה שלו לגבי שאלות כלליות ומה עשיתי לעומת המרכז, או סבבים מיוחדים כמו פיתוח מול api. בpair programming או סשן דיבג של אפליקציה עם בעיית concurrency) , כלומר כל תהליך כזה כלל שיחה מרחוק של שעה עם תכנות ועוד 5-6 שעות של ראיונות on site.

קשוח - אבל שווה את זה

וכן זה דרש ממני להתכונן חודש וחצי - חודשיים בערבים (יש אנשים שמתכוננים פה גם כפול)

עריכה אחרונה על ידי Liviur

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חושב שעצם זה שאתה בתור מתכנת סניור ולא בוגר קורס טרי היית צריך להתכונן חודשיים, מראה כמה התהליך פגום?

שאלות על דזיין ואכיטקטורה זה אחלה ומעולה. הסכמתי איתך גם שבוגר טרי לא יענה על זה. אבל כדי לענות על שאלה כזו, או כדי לספר למראין מולך מה אתה עושה היום - אתה צריך להתכונן חודש וחצי? סביר שלא.

כמובן, אם עושים את השילוב של שני סוגי השאלות, או יותר מזה, זה אחלה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הסינון שמתאר ליביו שמעתי גם מאנשים שהתקבלו לגוגל. בקיצור, ככה זה בחברות שנמצאות בטופ. מבחינתן זה לא רק סינון של אנשים מוכשרים/חכמים, הן רוצות אנשים קשוחים שהספיקו לחיות בלב של מערכות.

יש עוד עולם שלם בחוץ, גם של משרות סיניור למיניהן, באלף ואחת חברות אחרות, בלי אותו תהליך מייגע.

מה שמצחיק (או עצוב) הוא כשמפעילים את אותו סינון עם 7 סבבי מפגשים למשרה בסטראט אפ קיקיוני תורן.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסינון הזה קיים ברוב החברות שאני מכיר, ברמות שונות.

הבעיה של סטארטאפים היא שכשיש לך r&d של 30 אנשים ותקציב מוגבל, יחסית, ההחלטות הן סופר דופר אקוטיות מצד אחד, ומצד שני, להבנתי, אף אחד בעולם לא באמת פיצח את שאלת ה"מה היא הדרך המושלמת לגייס עובדים למחלקת פיתוח?". וזה כולל גם תתי סעיפים לא טכנולוגיים, שעוד יותר קשה לבדוק אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם באזורים אלה מרוויחים לא רע בכלל. זה אפילו לא נדיר למצוא אנשים שהם לא מפתחים, שמרוויחים יותר ממפתחים באותה חברה.

היחידים שמרוויחים יותר ממפתחים מקבילים באותה רמת נסיון זה מחקר, וגם זה לא בכל מקום, תלוי כמה מחקר זה הלב של העשייה באותה חברה.

רמות השכר של Devops זהות, ולעתים גבוהות, מרמות השכר של מפתחים. זה מידע אישי ביותר מחברה אחת.

מנהלי מוצר ופרויקטים כמובן מתחילים נמוך יותר אבל אחרי הרבה שנות נסיון זה די מתאזן.

זה היה למשך תקופה מסוימת כשהתחיל הבאזז סביב DevOps, ונגמר לפני שנתיים או שלוש.

כמובן שלא הולכים ומורידים שכר ל-DevOps קיימים, אבל אנשים שמגיעים עכשיו לתפקידים כאלה לא מקבלים אותה רמת שכר לפני שנתיים, והם עוברים סינונים הרבה יותר מחמירים.

לפני שנתיים-שלוש היית צריך להיות "מיוחד" בצורה רעה מאוד כדי לא להתקבל לתפקיד DevOps מרוב הביקוש.

זה בדיוק ההבדל בין משהו שממלא שורות קוד למפתח.

אפשר לכתוב פה Code Monkey או שזה לא מקובל?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3

השכר בdevops עדיין גבוה, גם לחדשים, לא אתווכח מי מקבל יותר אבל הטבלאות שכר די מראות את זה בשנה האחרונה, או שחברות כמו צבירן משקרות או שהממוצע לא מדייק, ואם השכר כן ירד בממוצע בשנתיים האחרונות אז עכשיו במקום לחפש devops יחפשו SRE בשביל להבדיל בין כל איש סיסטם מתחיל ששינה את הטייטל לdevops בגלל הדרישה המטורפת בשנים הקודמות. מה שבטוח שהכסף עדיין שם.

לא יודע מה הולך בארה"ב אבל בארץ התקרה היא בכיוון של 45 לראש צוות devops מנוסה, לא יצא להכיר הרבה מפתחים\ראשי צוות שמקבלים שכר כזה (או שאני לא מכיר מספיק מהחברות הנכונות).

מעבר לזה, השכר גם תלוי במבנה החברה, אני מכיר חברות עם 10 אנשי devops על 150 מפתחים שכל אחד מחזיק איזה מערכת, אחד מחזיק מערכת CI, אחד GIT ועוד אחד ארטיפקטורי, ברור שבמצב כזה השכר לא יהיה גבוה במיוחד, מנגד חברות שבהם יש בן אדם בודד על 50 מפתחים ומנהל הכל בצורה מופתית, להגיע לשכר של 40 זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חושב שעצם זה שאתה בתור מתכנת סניור ולא בוגר קורס טרי היית צריך להתכונן חודשיים, מראה כמה התהליך פגום?

שאלות על דזיין ואכיטקטורה זה אחלה ומעולה. הסכמתי איתך גם שבוגר טרי לא יענה על זה. אבל כדי לענות על שאלה כזו, או כדי לספר למראין מולך מה אתה עושה היום - אתה צריך להתכונן חודש וחצי? סביר שלא.

כמובן, אם עושים את השילוב של שני סוגי השאלות, או יותר מזה, זה אחלה.

הרבה אנשים יודעים לספר סיפורים על מה שהם עשו ובהרבה מקרים - הם רק סיפורים. וכשבא השלב של לעשות - פחות. ראיינתי (ולרוב לא קיבלתי) עשרות כאלו.

אידאלי להתכונן חודש וחצי? לא , אבל שה אחרי שלא עשיתי את שה שנים על אבי שנים ועל מנת להתקבל לחברות שבטופ של הטופ עם הדרישות הגבוהות ביותר.

כמו שאמרתי - משלבים - זה הליך ארוך ושה רק טחד הסקילים ואני מדבר על משרות סיניור (באמת , לא שנתיים ניסיון ומעלה ו״סיניור״)

קיצר - מה שהאנס אמר

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מפתחים שמקבלים מעל 40-45 בארץ

בעיקר בחברות בינלאומיות שהן בטופ.

אני מאמין בעיקר לlevels.fyi , קצת לגלאסדור וקצת לבליינד ומכיר קצת את השוק

התחום הזה בימינו ממש לא מה שהיה לפני כמה שנים.

יותר מפתחים ? נההה. לא לגיוסים חדשים.

ורוב מי שאני מכיר שהיה באמת לא סיסטם אלא דוואופס באמת מיהר לשנות את ה״מותג״ שלו למפתח בשנים האחרונות.

עריכה אחרונה על ידי Liviur

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3

השכר בdevops עדיין גבוה, גם לחדשים, לא אתווכח מי מקבל יותר אבל הטבלאות שכר די מראות את זה בשנה האחרונה, או שחברות כמו צבירן משקרות או שהממוצע לא מדייק, ואם השכר כן ירד בממוצע בשנתיים האחרונות אז עכשיו במקום לחפש devops יחפשו SRE בשביל להבדיל בין כל איש סיסטם מתחיל ששינה את הטייטל לdevops בגלל הדרישה המטורפת בשנים הקודמות. מה שבטוח שהכסף עדיין שם.

לא יודע מה הולך בארה"ב אבל בארץ התקרה היא בכיוון של 45 לראש צוות devops מנוסה, לא יצא להכיר הרבה מפתחים\ראשי צוות שמקבלים שכר כזה (או שאני לא מכיר מספיק מהחברות הנכונות).

מעבר לזה, השכר גם תלוי במבנה החברה, אני מכיר חברות עם 10 אנשי devops על 150 מפתחים שכל אחד מחזיק איזה מערכת, אחד מחזיק מערכת CI, אחד GIT ועוד אחד ארטיפקטורי, ברור שבמצב כזה השכר לא יהיה גבוה במיוחד, מנגד חברות שבהם יש בן אדם בודד על 50 מפתחים ומנהל הכל בצורה מופתית, להגיע לשכר של 40 זה קל

הטבלאות שכר משקפות רק חצי מהאמת, כי אם אתה איש DevOps סביר, לא יפטרו אותך כדי לחסוך אפילו כמה אלפי שקלים בחודש. העלות של החלפת בנאדם הרבה יותר גבוהה.

ולכן הטבלאות שכר משקפות אנשים שחדשים באותה משרה, אבל גם כאלה שנכנסו בתור הזהב ועדיין מרוויחים גבוה יותר ממה שיקבל אותו אחד אם היה מתקבל לאותה משרה היום.

ראש צוות, או אפילו מתכנת סניור טוב יכול להרוויח 45, וזו לא התקרה.

וראיתי לא מעט DevOps, משום מה אף פעם הדברים לא מתנהלים בצורה מופתית :-D

לא תמיד בהכרח באשמתם, אבל לפעמים כשהכל מתנהל בצורה מופתית פתאום הפרודקשן נופל כי הוא היה חייב לעדכן איזה פלאגין ב-TFS או גירסה חדשה של ג'נקינס או משהו אחר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מפתחים שמקבלים מעל 40-45 בארץ

בעיקר בחברות בינלאומיות שהן בטופ.

אני מאמין בעיקר לlevels.fyi , קצת לגלאסדור וקצת לבליינד ומכיר קצת את השוק

התחום הזה בימינו ממש לא מה שהיה לפני כמה שנים.

יותר מפתחים ? נההה. לא לגיוסים חדשים.

ורוב מי שאני מכיר שהיה באמת לא סיסטם אלא דוואופס באמת מיהר לשנות את ה״מותג״ שלו למפתח בשנים האחרונות.

הייתי רוצה להאמין לאתרים האלה גם, אבל הם פחות רלוונטים לישראל, גלאסדור בקושי מראה תוצאות שאתה מחפש שכר בארץ, באחרים אין בכלל אופציה לישראל.

מראש אמרתי שאני לא הולך לדבר על ארה"ב מכיוון שכל הת'רד הזה הוא על ישראל וגם אין לי באמת מושג מה הולך שם, אני יכול גם לתת דוגמאות על קנדה אבל מה זה רלוונטי?

אשמח אם תסביר את המשפט האחרון שלך, מי זה אלה שאתה מכיר שהם היו באמת היו דוואופס ולא סיסטם? לא זכור לי שלפני עשור ה"תפקיד" היה קיים.

שהתחילו לדבר על התנועה והבינו את הצורך נהרו אליו מכל הסוגים, אנשי ALM, אינטגרציה, סיסטם, אוטומציה ואפילו מפתחים, לא זכור לי שמישהו נולד עם הטייטל הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטבלאות שכר משקפות רק חצי מהאמת, כי אם אתה איש DevOps סביר, לא יפטרו אותך כדי לחסוך אפילו כמה אלפי שקלים בחודש. העלות של החלפת בנאדם הרבה יותר גבוהה.

ולכן הטבלאות שכר משקפות אנשים שחדשים באותה משרה, אבל גם כאלה שנכנסו בתור הזהב ועדיין מרוויחים גבוה יותר ממה שיקבל אותו אחד אם היה מתקבל לאותה משרה היום.

ראש צוות, או אפילו מתכנת סניור טוב יכול להרוויח 45, וזו לא התקרה.

וראיתי לא מעט DevOps, משום מה אף פעם הדברים לא מתנהלים בצורה מופתית :-D

לא תמיד בהכרח באשמתם, אבל לפעמים כשהכל מתנהל בצורה מופתית פתאום הפרודקשן נופל כי הוא היה חייב לעדכן איזה פלאגין ב-TFS או גירסה חדשה של ג'נקינס או משהו אחר.

אמרת TFS, אמרת ג'נקינס, אמרת הכל :lol::lol::lol:

ברור שלא הכל מתנהל בצורה מופתית, ראיתי כמה מקומות (בודדים) שבאמת נראים לתפארת, הרוב ממש לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחחח זה לא באמת משנה מה בדיוק הוא שינה, הנקודה היא שהיה נורא דחוף לו לשנות משהו במערכת רגע לפני הגירסה החודשית.

ותמיד הגירסה החודשית הייתה יוצאת יומיים או שלושה מאוחר יותר בגלל דברים כאלה.

ואז אחרי שמפתחים וחוקרים ו-QA קרעו את התחת ונשארו עד שעות לא-שעות כדי להגיע לקוד פריז בזמן מסוים, רק כדי שהפעולה הטיפשית של Deploy תיכשל, אחרי שהקיזו דם חודש לפני כן כדי שהיא תעבוד.

וזה גם תמיד מתחיל ב"כנראה הכנסתם קוד לא טוב שדפק משהו".

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה אנשים יודעים לספר סיפורים על מה שהם עשו ובהרבה מקרים - הם רק סיפורים.

מנסיוני, אם נכנסים לפרטים ושואלים שאלות סביב, אפשר להבין מתי זה רק סיפור וגם מה היה תפקידו של מי שאתה מדבר איתו בכל מה שהוא מתאר.

אידאלי להתכונן חודש וחצי? לא , אבל שה אחרי שלא עשיתי את שה שנים על אבי שנים ועל מנת להתקבל לחברות שבטופ של הטופ עם הדרישות הגבוהות ביותר.

זו כנראה הנקודה בדיוק שאני לא מצליח להבהיר. סיפרת לפני כמה פוסטים ששאלו אותך איזו שאלה והשתמשת בכמה מבני נתונים שונים כדי לפתור אותה.

אם בחודש וחצי בהם התכוננת לראיונות חלק מההכנות כללו גם שאלות בleetcode ומעבר על מבני נתונים אזוטרים - זה בסך הכל מוכיח את הנקודה שהחלק הספציפי הזה בתהליך הגיוס לא מייצג שום דבר שקשור לניסיון, או לעבודה יומיומית.

אני מבין לגמרי שמדובר בתהליך מורכב. לדעתי תהליכי הגיוס הם מורכבים ברוב החברות שרוצות כח אדם איכותי, לא רק ב-4-5 הגדולות. גם כי השכר גבוה, גם כי ההשפעה של כל אחד עצומה בארגונים יותר קטנים. וזה סבבה ולגיטימי לגמרי. אבל לדעתי החלקים הספציפיים האלו בכל תהליכי הגיוס הם שם בלי סיבה אמיתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הסינון שמתאר ליביו שמעתי גם מאנשים שהתקבלו לגוגל. בקיצור, ככה זה בחברות שנמצאות בטופ. מבחינתן זה לא רק סינון של אנשים מוכשרים/חכמים, הן רוצות אנשים קשוחים שהספיקו לחיות בלב של מערכות.

כן, רק שאלפי מהנדסים גרועים עוברים את המסננת הזאת, כי כמו שכבר נאמר - זה נטו עניין של שינון, כמו פסיכומטרי. זה ידע שלרוב לומדים לקראת הראיון ואז לא משתמשים ב-99% ממנו עד הראיון הבא. אם אתה חושב שבאמזון אין מהנדסים גרועים, אתה ממש טועה.

אין שום הגיון לדרוש ממישהו לממש רשימה מקושרת או HashSet, לא בראיון ובטח לא בעבודה אמיתית. ביום שבו תצטרך את הידע הזה, אתה תכין כוס קפה, תקרא בניחותא את הדוקומנטציה של המימושים השונים של מבני הנתונים האלה בשפה שאתה משתמש בה, ותבחר את זה שהכי יתאים לבעיה שתצטרך לפתור.

לדעת לעשות דיזיין נכון (גם של מערכת וגם של קוד) ולהכיר עקרונות חשובים של הנדסת תוכנה (כמו gang of four) זה הרבה יותר חשוב מלזכור בעל פה איך פותרים בעיות מספר.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...