Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאוורר / מפוח לא פועל - פיג'ו 206, שנת 2004

ronlut
שימו לב! השרשור הזה בן 2040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לפני כחודש המאוורר ברכב הפסיק לעבוד (לא בעיית מזגן, לא עבד גם באוורור בלבד).

לאחר הכוונה מהמוסך הבנתי שנשרף פין אחד בנגד מאוורר.

הזמנתי את החלק (נגד) מאיביי ולאחר החלפה הכל חזר לעבוד.

אחרי יום יומיים היה קצת ריח של שרוף ושלשום, לאחר כשבועיים שוב הפסיק לעבוד. עוד לא בדקתי האם שוב נשרף הפין (לא ליד האוטו עד סוף השבוע) אבל מניח שכן.

האוורור אגב לא עובד בשום מהירות כרגע אם זה רלוונטי.

מה השלב הבא? יכול להיות שהמאוורר דפוק וגורם לשריפת הנגד? מה כדאי לי לבדוק?

תודה מראש לעוזרים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סימן ראשון שהמפוח עצמו לא תקין. אין טעם להחליף רק את הנגד. בטח במפוח נשחקו קוילים וכנראה שגם החיווט ניזוק.

היה לי את זה ברנו שלי. הסתכם בהחלפת המפוח, חלק מהחיווט ונגד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מחייב.

שריפת המגעים יכולה להיות בגלל מגע לא טוב במחבר.

אם נשרף המחבר בצד של נגד מאוורר, גם הפלג שמתחבר אליו נשרף וצריך לטפל בו - להחלחף את הפינים השרופים או את כל הפלג.

אחרת גם אחרי החלפת המפוח, התקלה תימשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נוגד את מה שאמרתי. הסיבה הרגילה היא בעיה במפוח, שמתחיל לצרוך חשמל בצורה חריגה. מגעים לא טובים זה דווקה פחות נפוץ, אלא אם כן כבר מישהו לא מקצועי נגע כבר בחיווט קודם לכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

טוב אז יצא שבקושי נגעתי ברכב מאז סוף שנה שעברה בגלל טיסה לחו"ל. מצטער שאני חוזר אל הנושא רק עכשיו כי כבר הגיע הקיץ ועכשיו באמת צריך לפתור את זה :wink:

אז מהתגובות אני מבין שזה כנראה אומר שיש בעיה במפוח?

או שיש עוד סיכוי לסדר את זה בלי להחליף מפוח?

צילמתי את כל החלקים כדי שיהיה יותר קל להבין, תודה!

5sbP6g2.jpg (לאן שמתחבר הנגד מאוורר)

נגד מאוורר ישן:

NQo4Hzz.jpg

EkqHzAx.jpg

נגד מאוורר חדש:

mbUvrj5.jpg

w22kgpC.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

היי, לא סידרתי עדיין את הבעיה לצערי. אמרו לי שלהחליף את הצמה ואולי את המאוורר עצמו דורש יום עבודה שלם ואלפי שקלים, כי צריך לפרק את כל הדשבורד.

לגבי הנגד מאוורר, אצלי הוא נמצא מתחת לתא כפפות, צריך להסתכל טוב לכיוון מרכז האוטו משם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...