Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני ילד!!!

בטאמן 16V
שימו לב! השרשור הזה בן 7864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סתם, זה היה נורא משעשע, שמעתי עכשיו את הפרסומת של גלגל"צ של "מי שחושב שנהיגה מהירה עושה אותו קול (COOL, לא VOICE) הוא סתם ילד".

אז אני ילד.

או שבעצם ההפך, אולי אני זקן? הרי אפילו הסברנו לשוטר היום שרק בדקנו בלמים ולא נהגנו מהר...

כן כן, במסגרת "השווה את התאומות" יצאנו רוני ואני לעשות את הרייס ההפוך הראשון בהיסטוריה.

היה קטעים.

בהתחלה חשבנו לעשות את זה כמו רייס. נסיעה ביחד, שלושה ציפצופים ובלימה. זה הוכיח את עצמו שגוי בגלל הפרשי הלחיצה.

אח"כ עברנו לשיטה הטובה יותר - האצה ביחד עד לסימן מוסכם על הכביש (שיהיה לא חינוכי להגיד מהו) ובלימה כשמגיעים אליו.

אחרי פעמיים כאלה (אגב, המכוניות שלנו בולמות די דומה, מה שגורם לי לחשוב שרוני צריך להחליף רפידות יותר מהר ממה שהוא חושב). הבטתי במראה וראיתי את מכונית המירוץ האולטימטיבית: טויוטה קורולה בצביעת כחול-מירוץ-משטרה ועם צ'ה-ווה-ווה על הגג.

ישר עצרנו, כיביתי את האוטו, יצאתי וחיכיתי לשוטר (שנהג לאיטו). כשהגיע שאל אם הכל בסיידר. הסברנו לו שכן, ופשוט רצינו לבדוק את מצב הבלמים אצלי, ושבכלל לא נסענו מהר (כי בשביל לבלום מ-80 או 100 צריך בכלל להאיץ עד... 30... :roll: ).

השוטר החביב הסתפק בבדיקת רשיונות הנהיגה שלנו. מה בדיקה - הצצה. לא לקח אותם אליו, אפילו, פשוט וידא שיש לנו כאלה.

אגב, שוטרים הם עם הרבה יותר נחמד כשהם הולכים עם הסיפור של "באנו לבדוק בלמים, המכוניות שלנו זהות והיתה לי הרגשה לא טובה באוטו אז באנו להשוות, זה לא שנסענו מהר".

אחרי זה רוני החליט שהוא רוצה לנסות לבדוק את מרחקי הבלימה בבלימה רגילה ודגרסיבית, והמסקנה היתה שהוא לא יודע לבלום דגרסיבית, אז אי אפשר ממש לדעת מה יותר קצר.

לסיכום? הרייס ההפוך הראשון בהיסטוריה, הייתם צריכים להיות שם, פעם הבאה 25 ש"ח לכרטיס בגרנד-סטאנד, בוטנים לא כלולים במחיר...

בטאמן

(-;

ילד...

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שאני לא יודע לבלום בלימה דגרסיבית, זה... זה... שהאוטו שלי לא עוצר וה-ABS נכנס מוקדם מדי ו... ו... טוב נו... זה קצת יותר קשה ממה שזה נדמה (-:

היה בהחלט מאלף, במיוחד לראות את מרחקי הבלימה האדירים בין 80 קמ"ש ל-100... מדהים - בערך כפול 2.

בכל מקרה - מתברר שהמכונית שלי בולמת דווקא בסדר, אבל מצד שני התחושה ממש גרועה בבלימה וה-ABS נכנס מאוד מוקדם... צריך לעשות משהו בנידון...

אני חושב שבצעד ראשון נחליף רפידות למשהו משופר ואח"כ אולי נעשה צינורות בלימה משופרים... אין לי כסף ליותר מדי דברים, ואני לא מטורף כמו בטאמן שרוצה להחליף את כל המערכת (שזה רעיון מצוין דרך אגב ויעניין אותי מאוד לראות איך האוטו שלו יבלום אחרי ההחלפה ביחס לשלי...)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלמנו בלי גז ביניים, וגם בלי גז בכלל.

ברקס לחוץ, קלאץ' לחוץ, רק ככה - ע"י בידוד הגורמים האחרים - אתה יכול לדעת כמה טובים (או, כשחושבים על זה, לא טובים) הבלמים.

השיפור, למצפים שביניכם, יגיע בשאיפה בשבוע הבא.

אני עכשיו מתלבט בין שיפור בשני שלבים (רפידות וצנרת קודם, ודיסקים אח"כ) ובין שיפור של הכל עכשיו - תלוי במצב הדיסקים שלי ובמצבי הכלכלי בשבוע הבא. אם כבר להחליף דיסקים, אז כדאי להחליף למשהו ראוי ביותר.

בטאמן

(-;

תלוי על בלימה...

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטאמן (עדין בטא בנשמה הא ?)

אם אתה מחליף דיסקים ורפידות באותו גודל וקוטר אתה משפר את בעיקר את יכולת העמידות של מערכת הבלימה, יהיה שיפור קל בעוצמה אבל לא משהו דרסטי.

צינורות מסוככים יתנו טיפה עוצמה והמון רגש בבלימה.

אם אתה רוצה בלימה יותר חזקה אין מנוס מדיסקים גדולים יותר או קאליפרים חזקים יותר

שיתפנו לי מזומנים זה יהיה הפרויקט הבא שלי, מערכת בלימה עמידה יותר.

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך על שני דברים בשיפור הקרב ובא:

1. החזרת יכולת הבלימה של המכונית.

2. עמידות.

שיפור משמעותי ניתן להשגה באמת רק ע"י הגדלת קוטר הדיסקים, אבל אני לא הולך להחליף את החישוקים וקליפרים יותר גדולים לא נכנסים בנוכחיים. שלא לדבר על העלות...

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...