Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו הרכב החסכוני ביותר מבחינת צריכת דלק שאפשר לרכוש חדש מהיבואן?

feel
שימו לב! השרשור הזה בן 2222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

^ השלב הבא - אופניים חשמליים.

איזה רכב יותר חסכוני ניתן לקבוע כנראה בהתאם לסוג הנסיעות שהרכב מבצע.

בהתחשב בעלות "תדלוק" (=טעינה) של רכב חשמלי, כנראה שהרכבים האלו הם החסכוניים ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לי שכן שהלך רחוק יותר - והתקין מערכת גז בפיג'ו 107 שלו...

מעניין לשמוע מהי צריכת הדלק על מערכת הגז, וכמה עולה לו פוול טנק.

מנסיון של שנתיים ממוצע הק"מ יכול לנוע בין 450 ל600 -/+ למיכל של 35 ליטר. תלוי כמה לוחצים ואופי הנסועה.

אצלי הממוצע העכשווי עומד על תדלוק בכ- 200 ש"ח ל500 ק"מ. 80% בבין עירוני וחלק מהזמן עומד בפקקים.

בחורף המצב מעט יותר טוב...

אין לי מחשב דרך אבל מדדתי עם טורק ובחיים לא הגעתי לנתון של 30 קילומטר לליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלנועית.

ובמילים אחרות, פשוט לא מבין את סדר העדיפויות המעוות של נהגים.

איפה בטיחות פסיבית ואקטיבית, נוחות תפעול ונסיעה, התאמת הרכב לכבישים וחניות בהם מתכוונים להשתמש בו, התאמה למספר הנוסעים והמטען, מחיר, עלויות תחזוקה וביטוח. ואולי, רחמנא לצלן, הנאה מנהיגה?

אחרי כל אלה הייתי שם את פרמטר צריכת הדלק.

מי ששם את צריכת הדלק במקום ראשון, באמת עדיף לו דו גלגלי מכל סוג.c10b7dd5bc5e8f8678b2192cf49656b1.jpg

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמך לשופט מה סדרי עדיפויות של בנאדם? ואולי זו שאלה תיאורטית? ואולי הוא עושה 50,000 קמ בשנה וזה חשוב לו מאוד?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הוזכר כלל וכלל סדר עדיפויות כלשהו.

מטרה של השאלה להגדיר סביב 4-5 מכוניות (שניתן לרכוש חדשה מהיבואן) עם צריכת דרק הכי נמוכה.

בנתיים ברשימה (אין חשיבות לסדר)

קקטוס דיזל

208 דיזל

c1 או 108

פריוס

קיה נירו

יאריס היבריד

אוריס היבריד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היאריס ההיברידית אינה חסכונית כפי שהיית מצפה.

אם נירו כן אז גם איוניק.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מה צפוי להיות הפרש בצריכת דלק בין קקטוס דיזל ידני לבין קקטוס בנזין אוטומטי (ככל שידוע לי יש 5000 ש׳׳ח הפרש במחיר , כאשר אוטומט בנזין עולה 95 ודיזל כ-100)

לכל השואלים ומתעניינים + ״נותני עצות״ (ראיתי את התגובה שנמחקה) , עדיין לא יודע לי מהו המסלול ואופי הנסיעה הצפוי.

כך שפרמטרים של ״צורך״ עדיין לא נסגרו סופית, כמובן זה יכנס לחשבון סופי בהמשך.

עריכה אחרונה על ידי feel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמך לשופט מה סדרי עדיפויות של בנאדם? ואולי זו שאלה תיאורטית? ואולי הוא עושה 50,000 קמ בשנה וזה חשוב לו מאוד?
אני חלילה לא שופט,

מנסה להציג דרך אחרת לראות את הדברים.

את הטיעון של הנסועה המרובה אני מכיר, ולא מקבל אותו.

לעשות 50000 ק"מ בשנה במכונית מיני? תנחומי למי שנאלץ לבחור כך. זה לא הייעוד של המכונית.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בראיה של עלות כוללת, ה 107 עסקה מצויינת.

רכשתי לפני כשנתיים וחצי רכב יד שניה פרטית עם 35 אלף קמ ב 40 אשח.

נסעתי כ 130 אלף ק"מ באמינות מוחלטת.

טיפולים שוטפים כל 10 אלף (שמן, פילטר אויר, פילטר שמן במקום 15), החלפת מצתים ושמן גיר ע"פ תוכנית הטיפולים של היצרן.

בנוסף, סט אחד של צמיגים (900 שח לרביעיה), 4 נורות ראשיות, מגב קידמי וממש לאחרונה זוג דיסקים קדמיים + רפידות..... זהו.

ביטוח זול. דלק כ 1:18 בממוצע באופן קבוע.

והרכב נחמד לגמרי לנהיגה. יש קסם בנהיגת רכב איטי מהר...

כמובן שיש פשרות - לי לא מפריע להתנייד בפחית שימורים בסיסית. מניח שזה לא יתאים לכולם. לי זה עובד.

עריכה אחרונה על ידי Top Geek

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שכן שהלך רחוק יותר - והתקין מערכת גז בפיג'ו 107 שלו...

וואו זה באמת חזק! האמת שחשבתי על זה בעצמי לפני שקניתי את הפריוס..השאלה היא אם הרכב הזה יזוז בעליות ועד כמה יהיה חסכוני בנסיעה מאומצת של כביש בין עירוני בעליות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

תמחק את כל הרכבים ההיברידים מהרשימה שלך ותוסיף את כל הפלאג אין.

פלאג אין אתה יכול לחבר לחשמל ולא להפעיל את מנוע הבנזין כל עוד אתה לא יוצא לכביש מהיר.

רכבי דיזל תמחק, מתחילים להפסיק לייצר אותם ולאסור כניסה שלהם לערים שונות בעולם.

אני מתאר לעצמי שבשיטות עבודה של משרדי הממשלה שלנו עוד מעט יאסרו שימוש שלהם בארץ.

צריכה להגיע ניסאן ליף החדשה, לפי ביקורות ביוטיוב רכב חלום אבל עדיין עם טווח קטן מדי.

ב.מ.וו i3 יצאה גרסה חדשה עם מנוע של קטנוע של קימקו, אפשר לעשות טיולים של סוף שבוע ולשרוף טיפה בנזין בדרך

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מה צפוי להיות הפרש בצריכת דלק בין קקטוס דיזל ידני לבין קקטוס בנזין אוטומטי (ככל שידוע לי יש 5000 ש׳׳ח הפרש במחיר , כאשר אוטומט בנזין עולה 95 ודיזל כ-100)

לכל השואלים ומתעניינים + ״נותני עצות״ (ראיתי את התגובה שנמחקה) , עדיין לא יודע לי מהו המסלול ואופי הנסיעה הצפוי.

כך שפרמטרים של ״צורך״ עדיין לא נסגרו סופית, כמובן זה יכנס לחשבון סופי בהמשך.

בסבירות גבוהה הדיזל ייסע בממוצע פי 1.5 או יותר מהבנזין על אותו ליטר דלק.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם האחרונה שבדקתי סאנדרו סטפוואי דיזל היה זול משמעותית מה C3/208/קקטוס.

מרפרוף במחירונים, זה עדיין המצב, אם כי ייתכן שיש מבצעים שאני לא לוקח בחשבון.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...