Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - פולקסווגן גולף GTI

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2307 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אף פעם לא אהבתי את הגולף GTI, היא תמיד נראתה לי לא מספיק ספורטיבית, לא מספיק קיצונית, לא מספיק גרזן. חושבים שכמה ימים בחברתה הספיקו לי כדי לשנות את דעתי?

פולקסווגן גולף GTI.jpgפולקסווגן גולף GTI.jpgפולקסווגן גולף GTI.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

פבל, תודה רבה על הסקירה והסיכום המאד נכון.

מדוע אין התייחסות לעניין המחיר שלה וליחס העלות-תועלת?

במה היא טובה יותר מלאון קופרה בה מקבלים גם אבזור עדיף, גם עיצוב, גם דיפרנציאל ובפחות כסף?

לא מוצא שום הגיון להעדיף אותה, אפילו הסמל כבר לא כזה נחשק ו"מורם מהעם" כפי שהיה בעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איני מבין גדול בסגמנט הזה, אך הפעם, סוף סוף, נתקלתי בכתבה (ובכתיבה) לעניין.

כתיבה מצויינת, נהנתי אפילו שאין לי משהו מועיל לתרום לדיון.

מה שכן למדתי, שאם יש רכב שכדאי "להתחיל" איתו - זה הרכב.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פבל, תודה רבה על הסקירה והסיכום המאד נכון.

מדוע אין התייחסות לעניין המחיר שלה וליחס העלות-תועלת?

במה היא טובה יותר מלאון קופרה בה מקבלים גם אבזור עדיף, גם עיצוב, גם דיפרנציאל ובפחות כסף?

לא מוצא שום הגיון להעדיף אותה, אפילו הסמל כבר לא כזה נחשק ו"מורם מהעם" כפי שהיה בעבר.

האמת היא שחשבתי להכניס את עניין התמורה למחיר, אבל אז חשבתי שוב, והבנתי שמי שמחפש את זה כנראה מראש לא ילך לגולף. יש משפחתיות ספורטיביות קיצוניות יותר, יש זולות יותר, ובתכלס, כנראה שבכל פרמטר מדיד - תהיה מכונית שתהיה טובה יותר. הגולף היא הכי "עגולה" מכולן, היא הכי יומיומית והכי נעימה.

בהתייחס לקופרה, אני דווקא רואה הרבה סיבות להעדיף את הראשונה, כמו שאני רואה אותה כמות סיבות להעדיף את השנייה. הלאון היא אכן כל מה שאמרת, אבל היא גם פחות נעימה ביומיום, היא פחות שקטה, פחות נוחה, פחות איכותית בתא הנוסעים, כנראה (טפו טפו טפו מלח מים מלח מים חמסה חמסה) תשמור על הערך שלה פחות טוב.

אם לעשות מטאפורה על החיים, אז הקופרה היא אתה (לא אתה אתה, סתם אתה רנדומלי כלשהו) בגיל 21 - יוצאת לפאבים 8 פעמים בשבוע, משתכרת למוות ומקיאה לחברות שלה על השיער כי זה נורא מצחיק, עושה קעקוע של יד על התחת, ושולחת את מספר הטלפון של החבר/ה הביישנים שלה לחתיך/ה ההם מהמשרד ליד.

הגולף היא אתה בגיל 35, מעדיף טלוויזיה איכותית וערב שקט בבית עם המשפחה. מדבר על משכנתאות ושוק ההון, אבל העיניים שלו עדיין מנצנצות ומבצבץ לו חיוך כשהוא עובר ליד הפאב השכונתי או ליד החתיך/ה הם מהמשרד ליד.

פבל.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה יפה! אהבתי את ההקבלה בהודעה מעליי.

חוות הדעת שלי בערב

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה כתיבה ואחלה הסבר ותאורים, אבל האים כיף לנהוג בה?

האים כיף להכניס אותה לסיבוב? האים כיף ביציאה מהסיבוב ובמהלכו?

יש חיוך בפנים או כמו שרשמת, שיש כאלה שכן ויש כאלה שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני אהבתי את ההקבלה פבל, ואם מותר לי לסכם אותה ב-2 מילים:

את הקופרה תשאל "ערה?" בעוד את הגולף GTI תשאל "הרה?" ;-)

תיכף אקרא את הכתבה המלאה, סקירה שלי גם כן בערב.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מלא ידע בתחום הספורטיבי אבל מצליח להבין בדיוק למה אתה מתכוון.

בדיוק אתמול קראתי סקירה על קליאו RS טרופי ושם ציינו בדיוק את החסרונות של מכונית כזאת ביום יום. אומנם מדובר במכונת נהיגה משובחת שכנראה תסב הרבה יותר הנאה מהגולף, אבל לחיות איתה בשיבושים של הכביש זה סבל טהור.

הגולף בדיוק באמצע, אולי עונה בצורה הכי טובה למשפחתית ספורטיבית. אחת שבאמת יכולה להיות משפחתית וגם להעביר יום במסלול.

הייתי סקרן לדעת היכן עומדת הגולף R בעניין הזה. האם גם פה מדובר במכונית עם חצי שמיכה או שבמקרה שלה היא רק אך ורק למסלול.

נ.ב VW חייבים להחליף את הריפוד של המושבים...הוא נוראי בצורה שאי אפשר לתאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגולף היא אתה בגיל 35, מעדיף טלוויזיה איכותית וערב שקט בבית עם המשפחה. מדבר על משכנתאות ושוק ההון, אבל העיניים שלו עדיין מנצנצות ומבצבץ לו חיוך כשהוא עובר ליד הפאב השכונתי או ליד החתיך/ה הם מהמשרד ליד.

בלי כוונה לגמרי תיארת אותי בעוד שנה אבל החתיך של המשרד עושה לי את זה גם היום.

:sissies:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שחשבתי להכניס את עניין התמורה למחיר, אבל אז חשבתי שוב, והבנתי שמי שמחפש את זה כנראה מראש לא ילך לגולף. יש משפחתיות ספורטיביות קיצוניות יותר, יש זולות יותר, ובתכלס, כנראה שבכל פרמטר מדיד - תהיה מכונית שתהיה טובה יותר. הגולף היא הכי "עגולה" מכולן, היא הכי יומיומית והכי נעימה.

בהתייחס לקופרה, אני דווקא רואה הרבה סיבות להעדיף את הראשונה, כמו שאני רואה אותה כמות סיבות להעדיף את השנייה. הלאון היא אכן כל מה שאמרת, אבל היא גם פחות נעימה ביומיום, היא פחות שקטה, פחות נוחה, פחות איכותית בתא הנוסעים, כנראה (טפו טפו טפו מלח מים מלח מים חמסה חמסה) תשמור על הערך שלה פחות טוב.

אם לעשות מטאפורה על החיים, אז הקופרה היא אתה (לא אתה אתה, סתם אתה רנדומלי כלשהו) בגיל 21 - יוצאת לפאבים 8 פעמים בשבוע, משתכרת למוות ומקיאה לחברות שלה על השיער כי זה נורא מצחיק, עושה קעקוע של יד על התחת, ושולחת את מספר הטלפון של החבר/ה הביישנים שלה לחתיך/ה ההם מהמשרד ליד.

נגעת בנקודה מעניינת בנושא למי ולמה היא מתאימה. אכן ה GTI היא הגביע הקדוש, לטהרנים. השאלה שאני שאלתי לפני שקניתי לעצמי מתנת יום הולדת, הייתה כמה מבוגר אני מרגיש :)

נניח בצד את התמורה לכסף , שעל פי המדד הזה הקופרה מובילה בכבוד, אבל אני חולק על הקביעה לגבי הנוחות. הקופרה במצב קומפורט לא נופלת מהגולף, מה שבעיקר בעוכריה הם הצמיגים המוגזמים, עד כדי כך מוגזמים כי כשהוזמנתי לחתונה , שאלתי אם יש גישה וחניה מסודרים על אספלט ולא שביל עפר ומגרש כורכר טרשי שעלולים להשאיר אותי חסר אוויר :wink: ואני אהיה אחרון העוזבים את אזור הארוע :lol:

הגולף תזכיר לך שהיית צעיר ומהיר אבל תמיד תשאר כזו. הקופרה תחזיר לך כמה שנים :) ולא תרגיש שום צורך לשפר.

באופן כללי אגב, עדיף לשפר את הנהג ולא את האוטו.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מלא ידע בתחום הספורטיבי אבל מצליח להבין בדיוק למה אתה מתכוון.

בדיוק אתמול קראתי סקירה על קליאו RS טרופי ושם ציינו בדיוק את החסרונות של מכונית כזאת ביום יום. אומנם מדובר במכונת נהיגה משובחת שכנראה תסב הרבה יותר הנאה מהגולף, אבל לחיות איתה בשיבושים של הכביש זה סבל טהור.

הגולף בדיוק באמצע, אולי עונה בצורה הכי טובה למשפחתית ספורטיבית. אחת שבאמת יכולה להיות משפחתית וגם להעביר יום במסלול.

במקרה בחנתי את הגולף מנקודת המבט של בעלים של קליאו RS (לא טרופי).

אז כן, הגולף יותר נוחה, יותר משפחתית אבל מספקת פחות פאן ופחות גוררת אותך לנהוג.

הקליאו שלי לצורך העניין עדיין נסבלת גם לנהיגה מנהלתית.

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה משובבת ומשובחת.

נהניתי לקרוא.

אוסף של תכונות טובות הרבה מעל הממוצע ובשום תכונה לא המצטיינת בקטגוריה, אבחנה מעניינת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הכתבה.

המסקנה - והגולף - היא מה שאני טוען כבר שנים; זו המכונית המושלמת, לפחות עבורי (ואולי עבור רוב האוכלוסייה ה"בוגרת" בעלת משפחה, שעדיין רוצה קצת להנות מהרכב שלה). זה כמו רועה גרמני- הוא לא הכי חכם, לא הכי יפה, לא הכי חברותי, לא הכי כלב שמירה וכן הלאה, אבל יש לו כ-80% מכל תכונה, מה שעושה אותו לכלב המושלם.

ומלבד זאת, המראה האנמי שלה הוא בדיוק מה שצריך במדינת היהודים-חובבי-ההשחתה-והעין-הצרה. עדיף בכסף או לבן ליסינג, כולל הגלגלים הקטנים. יש שתיים כאלו בשכונה שלי ואף אחד לא מתייחס אליהן, אפילו לא חבר'ה צעירים שעוברים על ידן. בשבילם זה סתם גולף של זקנים. וטוב שכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2307 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...