Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יבוא אישי של מנוע (נערך. כל יבוא הוא מחו"ל)

Ebaudend
שימו לב! השרשור הזה בן 2417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רכב ישן ואני שוקל להחליף מנוע, קיבלתי כמה הצעות מחיר ממוסכים בארץ שיזמינו את המנוע מיצרן הרכב עצמו שלוקח מנועים ישנים ומחדש אותם.

השאלה היא עד כמה אפשרי ליבא לבד (בעזרת עמיל מכס) מנוע. אני מבין שחוקית אני יכול אבל עד כמה בפועל זה יהיה כאב ראש, עד כמה המדינה תתקע לי מקלות בגלגלים (בהנחה שאברר לעומק לגבי כל הניירת הדרושה ליבוא כזה) כמה זמן יקח התהליך וכמה זמן המנוע יכול להיתקע במכס?

אשמח לשמוע ממישהו שעבר את התהליך.

*האם יגבו ממני כסף על כל יום שהמנוע ישב בנמל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לך משמעותית יקר.

על קצה המזלג:

אתה מביא רק מנוע אחד, אז הוצאות קבועות יתחלקו על פני יחידה אחת בלבד (עמילות מכס בארץ ובחו"ל, איסוף מהספק וכדומה)

כמו כן, עלות שילוח ימי בחכולה חלקית יקר יותר מאשר קונטיינר שלם.

עמילות המכס בארץ לא תיהיה קלה ואתה צריך לוודא שיש לך את כל הניירת הנכונה וחתומה כמו שצריך.

לגבי אכסנה בנמל: כאשר אתה עושה משלוח חלקי עלות הבונדד זהה לעד 30 יום.

זאת אומרת שאם תשחרר לאחר יומיים או לאחר 28 יום לא תיהיה עלות נוספת מעבר לעלות הבונדד המקורית.

עצתי- אל תביא לבד מנוע שעולה אלפי שקלים בארץ.

מנוע שעולה עשרות אלפי שקלים ובחו"ל כמה אלפים בודדים: שווה לך להיכנס לנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לבדוק עם יבואן מנועים בארץ אם הוא יכול לייבא לך את המנוע, כולל טיפול בשחרור ממכס, מיסים, שינוע בארץ וכו'.

לרוב זה גם כולל הרכבה ואחריות שלו. אני בזמנו בדקתי אופציה של ייבוא מנוע שראיתי באיביי, שעלה 1000 יורו לפני משלוח ומיסים, היה אמור לצאת לי בערך 11K ש"ח כולל משלוח מיסים ושינוע, בלי הרכבה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות.

הצעות המחיר שקיבלתי בארץ על הכל כולל הכל הן בסביבות ה-30 אלף שקל. מדובר ברכב רנו קונגו. האם יצרן הרכב בכלל ידבר איתי, או שהיחידים שאני יכול לדבר איתם אלא חברות שמחדשות מנועים בחו"ל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

30 אלף נשמע גבוה על גבול המטורף. זה 1.9 או 1.5 ? בכל מקרה מניח שאצל יבואן מנועים כמו שלמה נאור (בית נקופה) שמציע גם שירותי הרכבה תוכל לצאת בסכום פי 3 פחות למטה.

Sent from my Pixel using Tapatalk

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אבדוק את שלמה נאור, יש המלצה על עוד יבואני מנועים שעושים את כל התהליך כולל ההרכבה?

המוסך שדורש 30K הסביר לי שיש שני סוגי מנועים מחודשים.

הראשון הוא מנוע מפירוק שאתה החידוש שלו עושה היצרן של המנוע עצמו, בשימוש בטולרנסים מדוייקים בכלים שלא זמינים לכל כיס. הסוג השני נעשה על ידי חברה שלוקחת על עצמה חידוש מגוון רחב של מנועים וכל מה שאפשר להסתמך עליו זו המיומנות של המחדש והכלים שעומדים לרשותו שככל הנראה לא יהיו באותה הרמה של היצרן ורמת החידוש תהיה נמוכה יותר.

השאלה היא האם יש יבואנים בארץ שעובדים ישירות מול יצרני הרכב שעושים את החידוש מנוע ולא מול חברות שפשוט מחדשות כל מה שנכנס אליהן למוסך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב לא שווה יותר מדי. אבל הוא במצב תקין לחלוטין ולא סובל מתקלות, המנוע כבר עבר קרוב ל-500K קילומטר אז אני בודק אופציה להחליף מנוע שעבר חידוש טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חושב להשקיע 30 אלף, אבל במקרה תאונה למשל ישביתו את הרכב ואתה לא תחזיר כלום מהסכום הזה.

תמצא מנוע דרך סוחרי מנועים בארץ, יש הרבה. יש את כל מנוע מנתניה שלבעלים עצמו גם היה רכב צרפתי. יש את מנור שהוזכר פה, עדיף לקנות משהו שכבר יובא, ואפשר להתמקח ולהוציא עוד חודשי אחריות למשל, מאשר לייבא בעצמך משהו שאם תהיה בעיה אתה לא תוכל לדבר עם אף אחד כי על כל שילוח תצטרך לשלם מיסים.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חושב להשקיע 30 אלף

אני כרגע לא חושב על שום דבר, בעיקר מנסה לעשות סקר שוק עבור מקום מקצועי שמתמחה במנועים ספציפיים ולא עוד בית מלאכה שעובד עם כל מה שנכנס בדלת.

תמצא מנוע דרך סוחרי מנועים בארץ

השאלה מה מקור המנוע הזה, אם מדובר במנוע מפירוק שלא עבר שום חידוש אז אצטרך לסמוך על היבואן שמדובר במנוע עם קילומטרג' נמוך.

אם תהיה בעיה אתה לא תוכל לדבר עם אף אחד

זאת בהחלט נקודה למחשבה.

zvit, הרכב שנת 99

עריכה אחרונה על ידי Ebaudend
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם ימכרו לך מנוע עם 'פחות מ100 אלף ק''מ'...

אין מה לעשות, רק תוציא אחריות כמה שיותר ארוכה על מנוע והרכבה, תבדוק טוב טוב את המנוע שמציעים לך - את מעברי המים, הפלאנג'ים, את פנים המנוע עם פנס דרך פתח מילוי השמן. אין להם אינטרס לייבא מנוע זבל כי הם משלמים מס. הם ינסו לייבא מנועים טובים.

כמובן שלמנוע משומש חובה להחליף סט טיימינג מלא ולפרק לבדיקה את משאבת המים, לפני שמכניסים לאוטו!

למלא נוזל קירור רק בתקן היצרן, ולבדוק היטב את הרדיאטור כי אחריות מנוע משומש לא מכסה התחממות באשמתך וזה הדבר הראשון שיבדקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

zvit, הרכב שנת 99

תגיד - אתה אמיתי?

רכב דיזל בן 18 שנה - ואתה מחפש להחליף לו מנוע? זה לא רכב אספנות.

מכור אותו לברזל וקנה משהו אחר במקום.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...