Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאי לעשות ביטוח מקיף על שמי? או ההורים?

שימו לב! השרשור הזה בן 2423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

מקווה שזה התת פורום הנכון, ומקווה שאני לא עובר פה על איזה חוק (לא פורום, חוק אמיתי).

יש לי רשיון מגיל 17, ומחזיק ברכב הנוכחי (פרטי) כבר 5 שנים, בנוסף יש לי גם 2 תביעות מ3 שנים אחרונות.

הביטוח מקיף + חובה של הנוכחי מאד יקר בהשוואה למה שאני אמור לשלם עם היעדר תביעות, אבל אין ברירה וחייבים לשלם את הסכום.

אני חושב להתחדש , להחליף את הסיוויק הנוכחית, ויש לי 2 אפשרויות -

1. בגלל 2 התביעות, חשבתי לקחת אפשרות של ליסינג- להם לא אכפת עבר ביטוחי בכלל, אבל בגלל שאין להם רכב ידני (לא רוצה אלטו) במבחר , אז ליסינג ירד מהפרק.

2. לרכוש רכב חדש מהחברה\יד2 משומשת בת שנה באחריות.

לפני שבכלל ניגשתי לראות רכב כלשהו יד2, שאלתי את סוכן הביטוח שלי לגבי עלות המקיף + חובה לרכב היד2 שאני מעוניין לרכוש, ולהפתעתי, עלות הביטוח תהיה כמעט! פי2 מעלות הביטוח של הנוכחית - מה שלא מאפשר לי להתקדם לרכב חדש.

פה אתם נכנסים לתמונה -

1. האם בעת רכישת הרכב ,נבצע העברת בעלות על שם אחד ההורים ובביטוח נוסיף "כל נהג מעיל גיל 24", לא תהווה בעיה? (לטענת סוכן הביטוח - לא, מבחינת עלויות , זה יותר זול בכ3000שח ממה שאני משלם עכשיו).

2. האם שנעשה את סעיף 1, אהיה זכאי לקבל החזרים מלאים עבור פח"ת והוצאות רכב? (אני עצמאי בנוסף לשכיר).

3. האם ניתן לרשום את הרכב על 2 אנשים (אני והורה) ולהנות ממחיר מופחת + החזרים?

סוכן הביטוח ידע לתת לי מידע מצומצם בלבד, וברשת קשה למצוא את המידע.

מישהו יודע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי פשוט לרשום את הרכב על שם ההורים, ולעשות ביטוח על שמם. כדי לקבל את הוצאות הרכב תצטרך להביא אישור נוטריוני שהרכב משמש אותך.

קח בחשבון, שאם יהיה לך מקרה ביטוחי וחברת הביטוח תגיע למסקנה שהרכב משמש אותך באופן בלעדי, היא עשויה לא לשלם את תגמולי הביטוח בטענה שההורים שלך רשומים כבעלי הרכב רק לצרכי ביטוח זול.

לא סביר שזה יקרה, אבל זה בהחלט יכול לקרות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך מבצעים את האישור נוטריון הזה? מול מי זה מתבצע? וכמה מבחינת עלות?

איך בעצם מוכיחים לרשויות המס, שאני הוא זה שרכשתי את הרכב ממיטב כספי , ולא אחד מהוריי? כי על סמך קניה ורשימת הרכב על שמי - אני אקבל קיזוז פחת של 15 אחוז שנתי ל 3 שנים (חוק בארץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אתה כבר משלם? על איזה רכב חדש חשבת?

נשמע שאתה מנסה לשבת עם תחת אחד על 10 כיסאות בו זמנית.

במידה ויש ברשותך עסק אל תשבור את הראש ותבטח את הרכב ותרשום בעלות על עצמך ולא על ההורים.

אתה לא הראשון שמנסה לתחמן את חברות הביטוח ולשלם פחות, הם נתקלים כל יום באנשים כמוך.

חוץ מזה שיגיע יום שתרצה לבטח רכב על עצמך ללא עבר ביטוחי והפוליסה תעלה בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך מבצעים את האישור נוטריון הזה? מול מי זה מתבצע? וכמה מבחינת עלות?

איך בעצם מוכיחים לרשויות המס, שאני הוא זה שרכשתי את הרכב ממיטב כספי , ולא אחד מהוריי? כי על סמך קניה ורשימת הרכב על שמי - אני אקבל קיזוז פחת של 15 אחוז שנתי ל 3 שנים (חוק בארץ).

עלות כמו כל אישור נוטריוני - לפרטים נוספים דבר עם רואה החשבון/יועץ המס שלך.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיים לימדו אותי שעם חברות הביטוח לא מתעסקים, כי הם נחמדים בגביית הפרמיות אבל קשים מאוד בעת שצריכים אותם לשלם.

הסתרת מידע חיוני, ועבר תאונתי הוא כזה, מאוד אהובה עליהם כאשר יש צורך לשלם, כסיבה טובה לא לשלם.

לצרכי מס הכנסה הרכב צריך להיות רשום על שמך כדי שתוכל להפחית פחת בשיעור של 15% לשנה סה"כ ניתן להפחית פחת עד 6.5 שנה לערך, 100%/15%.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניסיתי לתחמן אף אחד, רק לעבוד לפי החוק והאפשרויות שיש לצרכן.

כרגע אני משלם כ6500 מקיף + חובה על רכב סיוויק משנת 2008 שאצלי 5 שנים.

וחשבתי לרכוש סיוויק 2016 1.8 ידנית יד שניה, שעלותה הוא סביב ה75 אלף שקל.

עבור זה חברת הביטוח רוצה קרוב ל12 אלף שקל מקיף + חובה.

כך שזה לא מותיר לי יותר מידי ברירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאר עוד שנתיים עם ה-2008, ואח"כ כשתהיה עם העדר תביעות מלא - תקנה חדש.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2423 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...