Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משפט על מעבר באור אדום

שימו לב! השרשור הזה בן 2422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקצרה:

לפני שנה בערך קיבלתי דו"ח על אור אדום, ביקשתי להישפט-המשפט בשני הקרוב, ואני קצת מתלבט איך לנהוג בנושא.

תיאור המקרה:

לפני קצת יותר משנה, הייתי עם אשתי ברכב וטעיתי בשיקול דעת ונכנסתי לצומת שהיה עמוס (יש צוואר בקבוק ביציאה מהצומת, ותמיד התנועה בצומת עצמה זוחלת), ונתקעתי.

בזמן שהאור היה עדיין ירוק, חזרתי אחורה מעט כדי לא לעמוד באמצע הצומת, אבל עדיין הייתי אחרי קו העצירה ודי בולט לתוך הצומת.

הרמזור התחלף לכתום ובאותו רגע הנתיב משמאלי היה פנוי, עברתי נתיב בתוך הצומת כדי לסיים אותה ולא להיות תקוע באמצע.

שוטרת שעמדה בכלל בכיוון אחר של הצומת טענה שעברתי באור אדום מלא. כשטענתי שאין סיכוי כי בינכה הייתי בתוך הצומת, היא טענה שכשחזרתי אחורה חזרתי עד אחרי קו העצירה כלומר יצאתי לחלוטין מהצומת.

לצערי הייתי קצת בהלם (אין לי חיבה למפגשים עם שוטרים) ולצערי כל זה היה בע"פ ולא נכתב בדו"ח עצמו, שם היא כתבה רק שנכנסתי לצומת באור אדום.

אין ספק שעשיתי טעות כשנכנסתי לצומת ולא הערכתי את קצב התקדמות התנועה, ולגמרי מקובל עלי אם הייתי מקבל דו"ח על כניסה לצומת לא פנוי, אבל לדעתי אין כאן מקום לדו"ח על אור אדום, גם כי אני סבור שלא עברתי באור אדום, וגם אם כן אין סיכוי שהייתי לפני קו העצירה (או אפילו על מעבר החציה), אם לא הייתי תקוע באמצע הצומת ויודע שאתקע את התנועה לא הייתי מתקדם.

דו"ח התנועה היחיד שקיבלתי היה לפני 6 שנים בערך על נסיעה בנתיב שלישי שמאלי עם רכב מעל 3.5 טון (גם שם זו הייתה טעות, הכרתי את החוק חשבתי שהוא מגביל רק רכבים מעל 12 טון) השאלה אילו אפשרויות עומדות בפני במשפט, וכאן יש לי כמה תהיות, אשמח להכוונתכם:

1. בזימון למשפט שקיבלתי (מצ"ב) רשום בשורה "ראיות התביעה": 1. תעודת עובד ציבור 2. צילום

כשהשוטרת עצרה אותי היא לא הציגה בפני שום צילום, וגם לא ראיתי (עד כמה שאני זוכר) מצלמה כלשהי עליה והצומת ללא מצלמת רמזור בכיוון הנסיעה שלי, האם ייתכן צילום ממכשיר אחר שהוא קביל בבית משפט בכלל?

איך אני יכול לראות את הצילום הזה אם אכן הוא קיים?

2. האם יש סיכוי בכלל להפריך את דברי השוטרת באיזשהו אופן? או כיוון שזה מילה שלי מול מילה שלה, זה נדון לכשלון מראש?

האם למשל צילום מהמיקום בו עמדה (היא צעקה לשוטר שעמד בכיוון הנסיעה שלי שהוא יעצור אותי, היא כאמור עמדה במקום אחר בצומת) שיראה שהיא לא יכלה לראות האם האור אדום, או לחילופין שלא יכלה לראות בו זמנית גם שהאור מתחלף לאדום, וגם שאני מתחיל ליסוע?

3. כשביקשתי לפני שנה להמיר את הדו"ח באזהרה, קיבלתי תשובה שלילית משום שלא היו לי 10 שנים רישיון. כיום יש לי 10 שנים רישיון, אבל להבנתי החמירו את הקריטריונים וכיום על מעבר באור אדום לא ממירים באזהרה, האם יש סיכוי שבמשפט בכל זאת ייעתרו לבקשה? ממי מבקשים מהשופט או מהתובע?

4. האם כדאי לנסות לפני המשפט לפנות לתובע להציג בפניו בקצרה את המקרה ולבקשה את המרת הדו"ח לכניסה לצומת לא פנוי במידה והמרה לאזהרה לא אפשרית?

5. הבנתי שניתן לבקש לזמן את השוטרת למתן עדות? האם מהלך כזה הוא כדאי באיזשהו אופן? או שאין סיכוי שהיא תזכור מה הלך שם, ומימלא זה אבוד מראש?

6. מה הסבירות לאור העבר התעבורתי שלי, שהשופט יחמיר בעונש ולא יסתפק בקנס המקורי?

תודה למי שצלח עד כה...

זימון למשפט מתוקן.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לבוא לכאן רק עכשיו

לך למחלקת התביעות בקש לצלם את החומר בתיק. ותבוא לכאן.

תמוה כל העיניין

מצד אחד אתה טוען אין מצלמה,מצד שני הדו"ח הוא על סמך צילום.

לכן יש תעודת עובד ציבור האיש ש"מעיד" כי המצלמה תקינה.

מוזר עוד יותר הוא

לא מכיר מצב בו שוטר מצלם רכב עובר רמזור. מה עוד שלטענתך השוטרת עמדה במקום בו לא יכלה לצלם את האדום בכיוון שלך.

היותר מוזר הוא סמל העבירה

סמל העבירה 6528 מדבר על חציית רמזור באור אדום ( לא בנסיבות מחמירות ) שבמועד שבו בוצעה העבירה זיכה את בעליו "רק" ב 1000 ש"ח קנס ו 10 נקודות

היום סמל העבירה הזה מזכה אותך כבר ב 1500 ש"ח קנס.

בכל מקרה לא בהזמנה לדין!! האא , אתה ביקשת להישפט.

כאשר אתה רוצה להגיע לסמל עבירה 5426 כניסה לצומת לא פנויה 500 ש"ח 6 נקודות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף לדברי ישה - אתה יכול לזמן את השוטרת, אך היא לא תוכל לעזור בכלום (זאת במידה ויש לך מספר אישי שלה במשטרה).

אחרי שנה היא לא תזכור כלום. וגם אם היא תזכור משהו (בספק) - אז במה העדות שלה יכולה לעזור לך ? הרי היא טענה שעברת באדום. אז מה אתה מצפה שהיא תגיד עכשיו ?

וכל זה בהנחה בכלל שמדובר באותו סיפור. האם יתכן כי קיבלת דוח נוסף על אותה עבירה ?

האם קיבלת מהשוטרת דוח במקום ? אם כן, מה הקשר לדוח שמתבסס על מצלמה ?

מחשבה שעולה לי בראש (וזה ההסבר היחיד שנראה לי מתאים לסיטואציה) - האם יתכן שקיבלת דוח מהשוטרת במסירה ביד, ואחרי כמה שבועות קיבלת גם דוח בדואר. חשבת כי מדובר באותו דוח, ושלחת באחד מהם בקשה להישפט ? (ומהשני התעלמת - כי הרי זה אותו דוח ?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תודה על ההסבר, האמת שגם לי לא ברור למה חיכיתי עד עכשיו, כנראה רק עכשיו נפל לי האסימון שעוד רגע המשפט.

בכל מקרה ביקשתי כבר שבוע שעבר לקבל את חומר החקירה במייל (טופס מקוון) אבל כנראה שאצטרך לגשת אליהם, אעלה את החומר כשאקבל אותו.

מוסיף לדברי ישה - אתה יכול לזמן את השוטרת, אך היא לא תוכל לעזור בכלום (זאת במידה ויש לך מספר אישי שלה במשטרה).

אחרי שנה היא לא תזכור כלום. וגם אם היא תזכור משהו (בספק) - אז במה העדות שלה יכולה לעזור לך ? הרי היא טענה שעברת באדום. אז מה אתה מצפה שהיא תגיד עכשיו ?

לתומי חשבתי שאם אוכל להוציא ממנה את המיקום בו היא עמדה, אוכל אולי להראות שלא ניתן לראות משם בו זמנית את האור ברמזור וגם את קו העצירה, אבל כנראה זה באמת לא סביר.

וכל זה בהנחה בכלל שמדובר באותו סיפור. האם יתכן כי קיבלת דוח נוסף על אותה עבירה ?

האם קיבלת מהשוטרת דוח במקום ? אם כן, מה הקשר לדוח שמתבסס על מצלמה ?

מחשבה שעולה לי בראש (וזה ההסבר היחיד שנראה לי מתאים לסיטואציה) - האם יתכן שקיבלת דוח מהשוטרת במסירה ביד, ואחרי כמה שבועות קיבלת גם דוח בדואר. חשבת כי מדובר באותו דוח, ושלחת באחד מהם בקשה להישפט ? (ומהשני התעלמת - כי הרי זה אותו דוח ?)

אכן קיבלתי דו"ח במקום מהשוטרת, וממילא גם אם נניח וקיבלתי דו"ח אחר (ולא קיבלתי), ממילא ביקשתי להישפט על הדו"ח הספציפי הזה שהשוטרת נתנה לי, זה היה במיקום המופיע על הזימון לדין, ועם הרכב שמופיע שם (החלפתי מאז רכב).

וכאמור במיקום הזה אין מצלמת גאטסו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יתכן. סיכוי ממש ממש קלוש, אבל יתכן שעשו טעות ברישום של הדוחות, ואתה קיבלת דוח של רכב אחר.

לפי מה שרשום, הדוח מבוסס על צילום => מציע לך לבדוק היטב את הצילום - האם רכבך מופיע שם או שזה רכב אחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהתבלבלו בין שני מקרים אחד בו אתה מעורב והשני ממיקום אחר בו ישנה מצלמה.

לכן בדיקה של תמונת הרכב תגלה לך האם מדובר ברכבך או לא.

גילית שזה לא רכבך אל תאמר דבר רק צלם זאת שיראו בבירור כי מדובר במספר רשוי אחר.

ואז בבוקר המשפט כאשר התובע מוקף ב 50 נאשמים והוא קצת בלחץ, תראה לו שלא מדובר ברכבך ותבקש סגירת התיק. אולי יילך לך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...