Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש כאן חובבי יין?

Kreios
שימו לב! השרשור הזה בן 2036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאיפה אתה רוכש את היינות שלך בארץ? מסקרן אותי לטעום את האיטלקיים שציינת.

לפני מס' חודשים נרשמתי לקורס טעימות ביקב "שורק" בו טעמנו יין ברולו שהיה מאד מסקרן אך שוב - טווח מחירים של 200 ש"ח ומעלה.

יראון ופטי קסטל עדיין לא יצא לי לטעום אבל כבר הבנתי שהם מצויינים.

סדרת ירדן של רמת הגולן היא די יקרה, בד"כ סביב 120 ש"ח לבקבוק ואני עדיין לא שם.

טעמתי את הפינו-נואר של הסדרה הזו והוא היה מעולה. לצערי רכשתי אותו במבצע (80 ש"ח) ומאז לא נתקלתי במחיר כזה יותר.

אין לי מקום אחד קבוע - לפעמים wine market (עכשיו נקרא paneco), לפעמים דרך היין. הייתי בשר המשקאות בדרום תל אביב לא מזמן - צוות נחמד אבל מבחר יינות לא גדול. חנות מרשימה הייתה לדרך היין בסוקולוב ברמת השרון, לרבות מרתף עם המון יינות היי אנד (אבל גם המון יינות נורמליים). לא הייתי כמה שנים - מקווה שהיא עדיין שם. לפעמים בחו״ל.

לברונלו הגעתי דרך המלצה של איטלקים, ונשארתי שם. זה כמובן לא היין האיטלקי הטוב היחיד - ברולו כמו שציינת מעניין מאוד וגם אמארונה יכול להיות יוצא דופן. באיטליה וצרפת יש פחות הבלטה של הזנים - הרבה יותר משמעותי האיזור וסוג היין (כלומר, לא כל יין יכול להקרא ברולו - זה שילוב של איזור וסוג הבלנד). כלומר, יש פחות ״קברנה סובניון״ או ״מרלו״.

אני מעדיף יינות עמוקים וכבדים יחסית. לקיאנטי נגיד אני לא מתחבר בכלל, וכנ״ל לרוב היינות הצרפתיים שניסיתי. בגלל זה הברונלו נופל לי ממש טוב. טיב הבקבוק כמובן ישתנה עם היקב והשנה - יש כאלו רק קצת טובים יותר מיינות של 100 שקל ויש כאלו שגם אנשים שאדישים ליין טרחו להתייחס.

וכאן הולפוליצ׳לה שהזכרתי קודם.

וסיפור על היין הזה ממש - לפני חמש שנים, אולי קצת יותר, הייתי בדרך היין ברמת השרון. בדרך כלל אני הולך פעם בכמה חודשים לאחת החנויות וקונה 10-12 בקבוקים. רציתי לקנות כמה בקבוקים של הולפוליצ׳לה האמור, והמחיר אצלהם היה בערך 30 ש״ח לבקבוק יותר ממה שמצאתי באינטרנט. הם אמרו שלא יכול להיות ושהם יבדקו. בחור נחמד שעמד לידי אמר להם ״זה בסדר, תעשו לו במחיר שהוא מצא״. מסתבר שזה היה המנכ״ל של היבואנית (שקד? לא זוכר). לקחתי שישה...

חמש שנים קודם לזה, אני וחבר יושבים בהרצליה במסעדה אחה״צ ונושא היין עולה לשיחה - ושוב במקרה, שולחן לידנו ישב המנכ״ל של רקאנטי שהביא כמה בקבוקים מהריזרב שלהם איתו. חלק איתנו בשמחה. רקאנטי אגב זה יקב שעושה כמה יינות נוראיים בlow end אבל בריזרב שלהם היו כמה דברים מוצלחים מאוד.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ובגלל השרשור נשארתי עם בקבוק ריק

מתנצל... :wink:

ואני מעדיף חד-משמעית את סדרת ה-3 במאה של היינות הנפוצים של יקב הרי הגליל

(אלה שאחראים על יראון, בין השאר).

אתה מתכוון לסדרה הזו?

0004177_-.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לברונלו הגעתי דרך המלצה של איטלקים, ונשארתי שם. זה כמובן לא היין האיטלקי הטוב היחיד - ברולו כמו שציינת מעניין מאוד וגם אמארונה יכול להיות יוצא דופן.

לפי Wine Folly, לגבי היין הזה:

"Whether or not it is the best is entirely up to you, but it’s one of those wines to know and perhaps try… at least once in your life."

כך שהוא לחלוטין נכנס לרשימת ה-To Do שלי. בכל זאת, 200 ש"ח לבקבוק זה עדיין לא טווח המחירים שלי.

חמש שנים קודם לזה, אני וחבר יושבים בהרצליה במסעדה אחה״צ ונושא היין עולה לשיחה - ושוב במקרה, שולחן לידנו ישב המנכ״ל של רקאנטי שהביא כמה בקבוקים מהריזרב שלהם איתו. חלק איתנו בשמחה. רקאנטי אגב זה יקב שעושה כמה יינות נוראיים בlow end אבל בריזרב שלהם היו כמה דברים מוצלחים מאוד.

שמע, לפי כל הסיפורים שלך שווה להסתובב באיזור שלך... :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לסדרה הזו?

[ATTACH=CONFIG]509626[/ATTACH]

בדיוק. יינות מעולים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בארץ יינות מצויינים, מיקבים קטנים של חובבים, יקבים בינוניים, וגם הסדרות "המסחריות" של גליל וירדן טובות מאוד וטעימות. לפעמים הסדרות הגבוהות שלהן מתומחרות גבוה מדי, אבל אפשר למצוא גם אותן בהזדמנות.

היינות הישראלים מאופיינים בד"כ בהרבה אלכוהול וטעמים מאוד חזקים, ולפעמים קצת בא לי משהו יותר עדין, אבל בגדול אין לנו על מה להתלונן, בטח אם הולכים 20 שנה אחורה.

מהיינות בארץ אני אוהב את בראבדו (לא לשתות כשהם ממש צעירים, לדעתי הוא מוציא אותם לשוק לעיתים מוקדם מדי), סוסון ים (שילובים פסיכים וטעמים שונים מהנורמה), ו-Red Poetry (לא יודע איפה משיגים מחוץ ליקב, אבל למי שאוהב הרבה פרי ביין).

חוצמיזה, אבא שלי חובב יין, אז אני מנשנש מהחדר יין שלו, ובד"כ לא זוכר מה זה מה... רק אומר שיביא טעים...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. יינות מעולים.
מצטרף לדעה, יקב הרי הגליל מספק בגדול את התמורה הטובה ביותר לכסף, החל מהיינות "הפשוטים" לרבות הלבנים המצויינים וכלה כמובן ביראון "המיתולוגי".

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מבחר גדול מאוד של יינות ישראלים מעולים תוצרת יקבים כפר ויתקין, פלאם, יתיר, פלטר, קסטל ועוד רבים.

אם כבר נגעו כאן בחנויות, אני ממליץ מאוד לתושבי גוש דן על חנות יינות בתחנת דלק מול הבורסה בר"ג.

https://wnf.co.il/mobileindex.asp

מבחר יינות גדול מיקבים קטנים פרטיים. ומי שאוהב משקאות יותר חזקים, יש שם חדר שלם עם מבחר אינסופי. כמו כן, מחלקת גבינות מיוחדות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

זקוק לעזרתכם.

לא מבין כלום ביין.

יום הולדת לחבר שאוהב יין.

יש לו מקרר יינות בבית, אז חשבנו לקנות בקבוק או שניים נחמדים.

תקציב - 600 שקלים.

האם לדעתכם בקבוק אחד או כמה טובים?

אילו יינות מומלצים?

(אין לי מושג איזה סוג יין הוא אוהב ולא רוצה להרוס את ההפתעה, מניח שהוא יזרום על כולם, אין לו בעיה להתנסות בדברים).

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוהב יין זאת הגדרה רחבה מאוד - יכול לאהוב יינות ב 50₪ ( דוגמת גמלה מרלו ) - ואז בקבוק אחד ב 600₪ זה לא הכיוון, לדעתי.

ויכול לאהוב יינות יקרים ולזה הוא רגיל - אתה מכיר אותו הכי טוב. בנוסף, האם הוא שומר כשרות?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

זקוק לעזרתכם.

לא מבין כלום ביין.

יום הולדת לחבר שאוהב יין.

יש לו מקרר יינות בבית, אז חשבנו לקנות בקבוק או שניים נחמדים.

תקציב - 600 שקלים.

האם לדעתכם בקבוק אחד או כמה טובים?

אילו יינות מומלצים?

(אין לי מושג איזה סוג יין הוא אוהב ולא רוצה להרוס את ההפתעה, מניח שהוא יזרום על כולם, אין לו בעיה להתנסות בדברים).

כשרות - נקודה חשובה.

אם הוא חובב יין, אתה צריך לדעת מה הטעם שלו כדי לדעת מה לקנות.

בקבוק אחד ב-600 זה אכבר יין, וכאן אתה באמת צריך הבנה. שניים, יותר הגיוני.

לא יודע מה להמליץ, כאמור, אבא שלי זה המבין ואני פשוט מנשנש מהמלאי שלו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה.

הוא לא שומר כשרות.

המטרה היא שזה יהיה סימבולי. זו מתנת יום הולדת. לבקבוק אחד יקר יש יותר משמעות כמתנה לדעתי, אבל אולי זה מחיר מוגזם והוא לא באמת ידע להבדיל בטעם בין יין כזה לאחר. זה לא התחביב שלו. כמו אדם ממוצע הוא אוהב יין טוב, בעיקר אדום. הוא אוהב יינות מכל מיני סוגים, אבל אני לא רואה דרך לברר את זה בלי להרוס הפתעה.

הוא כן אוהב שופוני, אז הנחתי שהוא ייהנה להתהדר בבקבוק יין יקר.

אולי אפילו יין שמומלץ לתת לו עוד זמן התיישנות?

כדי שאחר כך הוא יוכל לפתוח אותו באירוע משמעותי. למשל, הוא התחתן לא מזמן, אז אולי כשיגיעו ילדים (אני חושב שזה בתכנית שלהם).

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שאתה לא מספק את היין עם התווית של המחיר, אז מאיפה הוא ידע את רמת השופוני?

מוכר ידען ידע להגיד אם כדאי ליישן עוד את היין, אבל לרב מדובר ביין מיושן, מה שאומר שצריך לתת לו זמן "לנשום" כשפותחים אותו (לפעמים יותר משעה, עד שהוא ראוי לשתייה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה לעצמך חיים קלים ותוריד את התקציב ל-250.

בדיוק אותה תחושה של "השקענו בך" כמו 600₪,

והסיכוי שתיפול על יין רע או אפילו בינוני בתקציב כזה בהנחה שקנית ממקום טוב - נמוך מאוד.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ננצל"ש

המלצה לברנדי או ויסקי (לא מעושן) בסכום של כחמש מאות ש"ח, אפשר עד שבע מאות חמישים ש"ח אם לדעת הממליץ הקפיצה בסכום תניב משהו טוב יותר.

מבוקש משהו לא תוקפני מדיי (לראייה ההגדרה של ויסקי לא מעושן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...