Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 2.0 2010- ייעוץ בנוגע מספר בעיות מכאניות, מיזוג וחשמל:

shlomi6280
שימו לב! השרשור הזה בן 2424 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים, שבת שלום.

כעת, לאחר מכירת ה- 6-ים שהיו לי ועקב רצון לחסוך מעט בעלויות ועדיין ליהנות ממכונית טובה ככל שניתן,

רכשתי לעצמי מאזדה 3 2.0 בציר דצמבר 2010 (פוסט נרחב יותר יפורסם בקרוב, ולאלה שזוכרים אותי

בזכות רנו קנגו 09 סופר שמורה, גם עליה אפתח פוסט בקרוב).

הרכב כרגע עובר תהליך של יישור קו נרחב, גם מכאני וגם קוסמטי ויש שלושה דברים שמאוד מפריעים לי

ואשמח לקבל ממכם מספר עצות.

* אחד הדברים שמאוד הפריעו לי כבר בנסיעה הראשונה על המכונית הם רעשי בולמים.

אני לא בטוח שמדובר יישירות על הבולמים אך בכל שיבוש בכביש (בורות, פתחי ביוב שקועים יחסית, פסי האטה וכדומה), אני מרגיש רעש של תסיסה מהגלגלים הקדמיים. הרעש הזה לא נשמע מהגלגלים האחוריים אלא

רק מהקדמיים וזה מאוד מציק לי. בשני מוסכים מורשים של היבואן נאמר לי שזה תקין לחלוטין ובכל זאת זה משהו

שמעולם לא יצא לי להרגיש לא ב- 6-ים שהיו לי ולא באף מאזדה 3 שנהגתי בה ונהגתי על מאות (כן, מאות).

בכל שיבוש ישנו הרעש של התסיסה, רעש מאוד דומה לרעש של פתיחת בקבוק משקה מוגז.

אני לא ספץ גדול בכל מה שקשור לבולמים\ משולשים\ אבל משהו מאוד לא מסתדר לי עם הרעש הזה ואשמח לקבל חוות דעת שלכם.

* לאחרונה שמתי לב שבכל פעם שאני מפעיל את מערכת המיזוג ואני שומע את צליל ההצתה (מה שתקין לחלוטין), באותו הרגע בדיוק יש לי מעין דפיקה בנסיעה. זה משהו שבולט בייחוד כשאני עוזב את דוושת הבלם

והרכב מתחיל לנוע קדימה ולאחר מספר שניות צליל ההצתה חוזר על עצמו ואז שוב אותה דפיקה מרגיזה.

אשמח לדעת אם מישהו נתקל בחוויה המרגיזה הזו.

*דבר שלישי ואחרון:

במהלך יישור הקו החלפתי את כל יחידת התאורה הקדמית של הרכב, זו יחידה אחת שבה יש גם את הפקדים

לפתיחת חלון השמש (שני כפתורים- טילט ופתיחה מלאה), גם את פקדי התאורה ויחידות התאורה עצמן,

וגם את הנורה הכחולה הקטנה שהיא מעין תאורת אווירה.

ובמהלך נעילה של המכונית התאורה כבתה, מה שתקין, ומיד לאחר מכן הנורות מקדימה דלקו שוב ונכבו,

אותו דבר בדיוק קרה לי במהלך נסיעה בערב וכל הדלתות היו סגורות (נורת החיווי של דלת פתוחה לא דלקה וגם לא קיבלתי התרעה ממחשב הדרך), ופתאום התאורה בחלק הקדמי של תא הנוסעים דלקה לשנייה וכבתה.

יש לי בעיה במערכת האזעקה, היא נורא רגישה ואני צריך לסדר את הבעיה, האם יש קשר בין הדברים?

כלומר, האם האזעקה פתאום עובדת לי רק כי הנורה בפנים הרכב דלקה לרגע וכבתה?

אם למישהו יש מושג, אשמח לקבל עצות.

תודה רבה מראש ושבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם מאזדה 2009 (צורה חדשה) . יש לי גם בעיה עם התאורה בתוך הרכב , רק שאצלי זה מראה שהדלת פתוחה.

קרה לי גם שבמהלך נסיעה הנורות דלקו לאחר שעליתי על שיבוש דרך . לדעתי תבדוק את הדלתות למרות שלא ראית חיווי של דלת פתוחה (כנראה זה קרה מהר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ברשותי מאזדה 3 - 2012 , והבולמים מתנהגים זהה למה שתיארת, רעש של פריקת לחץ בעת לחיצת הבולם. לכן אני מעריך שזה תקין.

2. לגבי צליל ההצתה, קיים אצל כל הרכבים.

3. כנראה בעיה באחד החיישנים של סגירת הדלת (מופיע אצלי גם לסירוגין, לפעמים מראה בחיווי דלת פתוחה ולפעמים סתם התאורה נדלקת)

בסה"כ כל מה שרשמת, נשמע כמו תקלות\בעיות או סתם התנהגות מוזרה, שיש בכל הדגמים בשנתונים 09-12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ברשותי מאזדה 3 - 2012 , והבולמים מתנהגים זהה למה שתיארת, רעש של פריקת לחץ בעת לחיצת הבולם. לכן אני מעריך שזה תקין.

2. לגבי צליל ההצתה, קיים אצל כל הרכבים.

3. כנראה בעיה באחד החיישנים של סגירת הדלת (מופיע אצלי גם לסירוגין, לפעמים מראה בחיווי דלת פתוחה ולפעמים סתם התאורה נדלקת)

בסה"כ כל מה שרשמת, נשמע כמו תקלות\בעיות או סתם התנהגות מוזרה, שיש בכל הדגמים בשנתונים 09-12

לגבי הבולמים, תיארתי לעצמי שזה מה שיגידו לי למרות שליאישעת זה נורא מפריע וזה משהו שלא ניתקלתי בו ב-6, לפחות לא ברעש כזה. לגבי צליל ההצתה, גם פה ידוע לי שזה צליל תקין לחלוטין, הבעיה שהוא גורם לי למעין דפיקה מוזרה בנסיעה בכל פעם שהוא משמיע קול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלא מעט רכבים בהם נסעתי ישנו רעש של שחרור לחץ אויר מהבולמים. אני מעריך שזה תקין אצלך, אבל אתה יכול לקפוץ למוסך או מכון פרונט ולבדוק את הבולמים.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רעש פריקה/פעולת דחיסה גם כן במעבר על באמפר לדוגמא מהבולמים הקדמיים, להבנתי זה תקין.

אני שומע את זה כאשר הכל שקט ברכב והמערכת סאונד לא עובדת וכו' כמובן, צריך להאזין לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2424 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...