Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה CX5 או טויוטה CHR

Homersimpson
שימו לב! השרשור הזה בן 2215 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אני חושב לקנות ג'יפון ומתלבט בין המאזדה לטויוטה (בגרסה ההיברידית). אשמח לשמוע מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהרכבים פרט לצריכת הדלק כמובן מבחינת נוחות נהיגה, בטיחות, חווית נהיגה ואיבזור.

כמו כן, ידוע לכם אם חברות הליסינג כבר מציעות את מאזדה CX5 החדשה (דור שני) בליסינג 0 ק"מ? אם כן, באיזה מחיר ואילו חברות?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מערבב מין בשאינו מינו.

זה ערבוב בין שני רכבים השייכים לקטגוריות שונות.

הדבר המשותף להם השם בארצנו - ג'יפ.

אין לערבב או להשוות בין שני דגמי הרכבים -

מאזדה CX5 וטיוטה CHR היברידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מערבב מין בשאינו מינו.

זה ערבוב בין שני רכבים השייכים לקטגוריות שונות.

הדבר המשותף להם השם בארצנו - ג'יפ.

אין לערבב או להשוות בין שני דגמי הרכבים -

מאזדה CX5 וטיוטה CHR היברידי.

אתה יכול להרחיב קצת לגבי הערבוב? ואם כן מערבב, בכל זאת אשמח לשמוע על המלצות או חוות דעת.

אני לא מחפש איזה 4 על 4 אבל כן רוצה רכב יחסית גבוה לכן מבחינתי זה לגיטימי להשוות. לא הולך לנסוע איתו בשטח או במדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להרחיב קצת לגבי הערבוב? ואם כן מערבב, בכל זאת אשמח לשמוע על המלצות או חוות דעת.

אני לא מחפש איזה 4 על 4 אבל כן רוצה רכב יחסית גבוה לכן מבחינתי זה לגיטימי להשוות. לא הולך לנסוע איתו בשטח או במדבר.

מוזמן לעיין במפרט הרכבים באתרי היבואנים.

מיד תבחין בערבוב שאתה עושה בין קטגוריות הרכב השונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזמן לעיין במפרט הרכבים באתרי היבואנים.

מיד תבחין בערבוב שאתה עושה בין קטגוריות הרכב השונות.

אייל תודה על התשובה אבל ברור לי שהמאזדה יותר גדולה ואולי יותר נכון להשוות לראב4 אבל כן רציתי לשמוע חוות דעת של אנשים שכבר יש להם רכבים אלו. אני מחפש רכב פנאי ושני אלו מבחינתי עונים על הקטגוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את כל מה ששאלת מלבד חווית נהיגה תוכל למצוא בקטלוגים.

בשביל חווית נהיגה תזמין נסיעות מבחן ותחליט לבד.

כפי שאמרו לך אתה מערבב בין שתי קטגוריות.

אם אתה מסתפק במרחב של הטויטה אז ההשוואה הנכונה תהיה ל-CX3 ולא ל-CX5, אשר תהיה גם תחרותית במחיר ועם אבזור עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיקולים שלדעתי יש לקחת בחשבון (את ה-C-HR אני מכיר טוב, את המאזדה מקריאה):

הטויוטה מתאימה יותר כרכב שני במשפחה או כרכב ליחיד/זוג. מעולה לנסיעות יום יומיות לעבודה בכל תוואי, מציעה נוחות נסיעה גבוהה וחיסכון גדול בדלק על חשבון ביצועים. צריכת דלק ריאלית של 18 ק"מ לליטר לפחות. פחות מתאימה כרכב משפחתי כי המושב האחורי מעט בעייתי בשל העיצוב החריג ותא המטען קטן יחסית. מצד שני לטויוטה יתרון עצום באבזור הבטיחות אקטיבי מקורי שאין במאזדה - בקרת שיוט אדפטיבית, התרעה ותיקון סטייה מנתיב, אורות אדפטיביים וזיהוי תמרורים בנוסף לבלימה אוטונומית שהיא המערכת היחידה שקיימת גם במאזדה, וגם היא בטווח פעילות נחות יותר. המאזדה מבלבלת עם ציון בטיחות 7 לעומת 6 בטויוטה בזכות התקנת מערכת מובילאיי - קרא בפורום בשרשור נפרד למה הדעה הרווחת כאן היא שמובילאיי בהתקנה מקומית זה ישראבלוף.

מאידך למאזדה יש יתרונות משמעותיים משל עצמה: ביצועים טובים בהרבה (ועדיין חסכונית יחסית בדלק), התנהגות, גיר נעים יותר מהגיר הרציף של טויוטה, מרווחת יותר לנוסעים ולמטען, גבוהה יותר - גם בתנוחת ישיבה וגם במרווח גחון, מה שאומר שמתאימה יותר לנסיעה בשבילים, מגיעה עם מושבי עור כסטנדרט אם זה חשוב לך ומציעה נוחות נסיעה גבוהה גם כן.

לשתיהן תא נוסעים מודרני, מאובזר ונעים. לשתיהן צפוי שוק יד שנייה טוב. לשתיהן עלות אחזקה סבירה ואמינות טובה. המאזדה הבסיסית עולה 15 אלף יותר מהטויוטה המאובזרת, את זה אתה כבר יודע. ההחלטה צריכה ליפול לפי מהם הצרכים שלך, כמה אתה נוסע ואת מי אתה מסיע. בהצלחה.

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיקולים שלדעתי יש לקחת בחשבון (את ה-C-HR אני מכיר טוב, את המאזדה מקריאה):

הטויוטה מתאימה יותר כרכב שני במשפחה או כרכב ליחיד/זוג. מעולה לנסיעות יום יומיות לעבודה בכל תוואי, מציעה נוחות נסיעה גבוהה וחיסכון גדול בדלק על חשבון ביצועים. צריכת דלק ריאלית של 18 ק"מ לליטר לפחות. פחות מתאימה כרכב משפחתי כי המושב האחורי מעט בעייתי בשל העיצוב החריג ותא המטען קטן יחסית. מצד שני לטויוטה יתרון עצום באבזור הבטיחות אקטיבי מקורי שאין במאזדה - בקרת שיוט אדפטיבית, התרעה ותיקון סטייה מנתיב, אורות אדפטיביים וזיהוי תמרורים בנוסף לבלימה אוטונומית שהיא המערכת היחידה שקיימת גם במאזדה, וגם היא בטווח פעילות נחות יותר. המאזדה מבלבלת עם ציון בטיחות 7 לעומת 6 בטויוטה בזכות התקנת מערכת מובילאיי - קרא בפורום בשרשור נפרד למה הדעה הרווחת כאן היא שמובילאיי בהתקנה מקומית זה ישראבלוף.

מאידך למאזדה יש יתרונות משמעותיים משל עצמה: ביצועים טובים בהרבה (ועדיין חסכונית יחסית בדלק), התנהגות, גיר נעים יותר מהגיר הרציף של טויוטה, מרווחת יותר לנוסעים ולמטען, גבוהה יותר - גם בתנוחת ישיבה וגם במרווח גחון, מה שאומר שמתאימה יותר לנסיעה בשבילים, מגיעה עם מושבי עור כסטנדרט אם זה חשוב לך ומציעה נוחות נסיעה גבוהה גם כן.

לשתיהן תא נוסעים מודרני, מאובזר ונעים. לשתיהן צפוי שוק יד שנייה טוב. לשתיהן עלות אחזקה סבירה ואמינות טובה. המאזדה הבסיסית עולה 15 אלף יותר מהטויוטה המאובזרת, את זה אתה כבר יודע. ההחלטה צריכה ליפול לפי מהם הצרכים שלך, כמה אתה נוסע ואת מי אתה מסיע. בהצלחה.

תודה רבה על התשובה המקיפה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נוסע הרבה הייתי קונה טויוטה,

אם לא - המזדה תהיה יותר נוחה ו'מהנה' מהטויוטה, שקצת מרגישה מתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...
שלום לכולם, אני חושב לקנות ג'יפון ומתלבט בין המאזדה לטויוטה (בגרסה ההיברידית). אשמח לשמוע מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהרכבים פרט לצריכת הדלק כמובן מבחינת נוחות נהיגה, בטיחות, חווית נהיגה ואיבזור.

כמו כן, ידוע לכם אם חברות הליסינג כבר מציעות את מאזדה CX5 החדשה (דור שני) בליסינג 0 ק"מ? אם כן, באיזה מחיר ואילו חברות?

תודה מראש

אין לי שום נסיון עם מזדה אבל במהלך 15 השנים האחרונות נהגתי למעלה מחצי מליון ק"מ ברכבי טויוטה למינהם (היילקס, אוונסיס, יאריס, אוריס ואייגו). אין ספק שמדובר ברכבים אמינים ביותר. לגבי ה-CHR, אני נוהג בו כחודשיים (5,000 ק"מ) והתרשמותי היא קודם כל חסכון עצום בצריכת הדלק. 20 ק"מ לליטר !

הרכב נוח לנהיגה ומערכות הבטיחות האקטיביות מדהימות ובהשוואה למערכת מוביל איי שהייתה לי באוריס מדובר בליגה אחרת.

רק שים לב הרכב מלא בחיישנים ורגיש לדלק לא תקני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מקום להשוואה.

הטויוטה קטן, נמוך, צפוף מאוד וקלסטרופובי מאחורה, ולמעשה במקרה הטוב מרגיש כמו ניסן ג'וק.

אלא שהג'וק נמכר במחיר הגיוני לגודל, והטויוטה יקר.

היתרון היחיד, למי שזה חשוב לו, זה העניין ההיברידי.

המאזדה פשוט מעולה - גדולה, גבוהה, מרווחת ומרגישה פרימיום ביחס למחיר שלה.

בהצלחה.

Kia Sportage Premium 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2215 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...