Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אי גילוי נאות מכירת רכב משומש

שימו לב! השרשור הזה בן 2426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מתנצל מראש על האורך, אשמח לקבל פניות מעורכי דין שמעוניינים לקחת את התיק על עצמם.

לעצם העניין, לפני כחודש רכשתי רכב משומש יד ראשונה בעל נתונים מצוינים מסוכנות רכב בצפון

מנהל הסוכנות התחייב שהרכב לא עבר תאונות שלדה בכתב. בטופס זכרון דברים של רכישת הרכב, הסוחר היה אמור לתקן מספר ליקויים כגון חלונות אחוריים, החלפת מצבר, העברת מבחן רישוי, נורית כרית אוויר וכו(הזכרון דברים נערך שבוע לפני תאריך המסירה). הסוחר לא הצליח לתקן את נורית כרית האוויר במועד המסוכם(קיבל 5 ימים לתקן את הבעיות) וביקש שאגיע למוסך יבואן ואסדר את התקלה על חשבונו. אני ביקשתי לבטל את העסקה בשלב זה, אך הסוחר טען שבוצעה כבר העברת בעלות(מה שבפועל התברר כשקר, העברת בעלות בוצעה ביום למחרת).

לאחר שנאמר בדיאגנוזה של המוסך כי צריך להחליף מחשב כרית אוויר בעלות של 2300 שח, הסוחר חזר בו מהסיכום ואמר שישלח מישהו לסדר לי את זה. בשלב הזה כבר איבדתי אמון בבנאדם וביקשתי ממנו זיכוי כספי לתקן את התקלה להפרד ממנו לשלום, ביקשתי שיעביר את הכסף לחשבון שלי ורק לאחר מספר שבועות שרדפתי אחריו הוא היה מוכן לשלם למוסך מורשה סכום של 800 שח שמבחינתו מהווה את שווי תיקון התקלה. חוץ מזה, עשיתי לרכב טיפול על חשבוני וגיליתי שלא בוצע טיפול לרכב כפי שטען הסוחר. בעקבות הביקור במוסך היבואן, הסתבר שנפתחו כריות אוויר ושצריך להחליף המון חלקים בשביל לסדר את הבעיה וכנראה שהרכב הוגדר כאובדן להלכה מאחר ונפתחו כריות אוויר(רק לאחר החלפת המחשב ניתן היה לראות את כל הבעיות...). הצעתי לסוחר פיצוי של 1800 שח שמהווים את הזיכוי מהמוסך פלוס אלף שח דמי שימוש עבור החודש שהרכב ברשותי והוא סירב ולא השאיר שום ברירה פרט מלהגיע לבית המשפט. אני מודע לכך שעשיתי טעות חמורה שלא לקחתי את הרכב לבדיקה ועוד יותר חמורה שקניתי רכב מסוחר, הוא עשה עלי רושם בנאדם כנה ואמין ונפלתי בפח.

לעצם העניין, עדיין לא קיבלתי אסמכתא רשמית שהרכב הוגדר כאובדן להלכה אבל אני יכול להנפיק מסמך רשמי מטעם מכון בדיקות מוסמך.

אני מצרף את הזכרון דברים, ה800 שח ​הוחזרו לסוחר מאחר והתקלה לא תוקנה.

המוכר אמר לי שהוא יכול לשלוח לי מישהו שיתקן את התקלה אבל אני לא מאמין לו ויודע שהוא מכסימום יצליח להעלים את התקלה.

מה ניתן לעשות מכאן? האם אני חייב להמציא מסמך שהרכב אובדן להלכה על מנת להגיע לכתב תביעה?

תודה

FB_IMG_1504270345634.jpg

FB_IMG_1504270341998.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל פתיחת כריות אויר מביאה את הרכב למצב של אובדן להלכה

אבל פתיחתם בד"כ היא תוצאה של תאונה.

פרט להסכם היה על המוכר לספק לך טופס גילוי נאות. האם קיבלת?

מה היה מחיר העיסקה?

מבין שרצונך להחזיר את הרכב למוכר ולקבל את כספך בחזרה?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להיכנס לעומקם של הדברים (אתן למומחים ממני להביע את דעתם), אתייחס רק לטיפולים השוטפים = כל אחד שקונה רכב משומש ,הן מאדם פרט והן מסוחר , מבצע "יישור קו" מטעמו ,ז"א יוצא מתוך הנחה שלא בוצע טיפול לאחרונה והוא מבצע טיפול שוטף .כך מה שכתבת:

עשיתי לרכב טיפול על חשבוני וגיליתי שלא בוצע טיפול לרכב כפי שטען הסוחר.

על הטיעון הזה לא נראה לי שמגיע לך משהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה =

קודם כל - לא ברור מה בעצם עבר הרכב. הכל ספוקלציות.

הדבר הראשון שיש לעשות זה לבצע בדיקה לרכב. במכון בדיקה או על ידי שמאי. לדעתי עדיף לך שמאי - כיוון שהוא יוכל לשערך את ירידת הערך האמיתית של הרכב (תחפש את אלי אמרן).

לאחר מכן תדע מול מה אתה עומד - האם הרכב באמת עבר תאונה, מה חומרתה ומה המשמעות המסחרית.

אם נניח המחירון של הרכב הוא 50 אלף. ויש ירידת ערך של 15% על פי קביעת שמאי וקנית את הרכב ב40 אלף - אז ברור לך שאין לך קייס.

לגבי כרית האוויר - הוא חייב לתקן לך את זה. אתה יכול לתקן לבד - לשמור את הקבלות ולתבוע בתביעות קטנות.

בכל מקרה, הכל דיבורים באוויר. תפנה לשמאי או למכון בדיקה - לדעתי שוב, עדיף משמעותית שמאי רציני ואז תדע איך להתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות,

כשרכשתי את הרכב היה רשום בספר טיפולים שלו שהוא עבר טיפול במוסך יבואן לפני שנה ו3 חודשים. שאלתי את מנהל הסוכנות מתי הרכב עבר טיפול ונאמר לי שעכשיו הוחלפו כל הפילטרים ושמן מנוע. כאשר ניגשתי להחליף שמן, היה שם שני ליטר שמן שחור ופילטר אוויר מלוכלך.

זה לא העניין, אבל זה נותן אינדיקציה לגבי טיב תיקון הרכב וכיצד טופל תחת אמתחתו של הסוחר(הוא תיקן אותו).

לעצם העניין, מדובר במאזדה 3 2005 ספורט קומפורט יד1 104 קמ שטופל רק במוסך מורשה(אומת).

את הרכב קיבלתי עם טסט לשנה שלמה, שני צמיגים חדשים, מצבר ושאר ירקות. שילמתי על הרכב 19 אלף שח כאשר המחירון המשוקלל ביצחק לוי הינו 18.

לא קיבלתי טופס לגילוי נאות, קיבלתי התחייבות בכתב שאין תאונות שלדה. אני לא מתכוון להשאיר את הרכב הזה לאחר שהבנתי ששיחקו איתי.

מבחינת דרכי פתרון אני פתוח לכל האופציות - לקבל פיצוי מהסוחר ולמכור את הרכב, להחזיר את הרכב או שהסוחר ישלם למוסך יבואן ושיתקנו את הרכב ולאחר מכן אמכור אותו. העניין שהסוחר לא מעוניין לשמוע על אף אחת מהאופציות הללו ולא מגיב עד כה, מבחינתו אין לו בעיה שאגיש תביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתנחם בעובדה שיצאת יחסית בזול, יש פה בפורום סיפורים על אנשים שרכשו רכבים בעשרות אלפי שקלים ונדפקו.

הכללים שלי:

1. לא קונים מסוחר.

2. רכבים מגיעים לסוחר כמעט תמיד בגלל שלא מצליחים למכור אותם בשוק החופשי.

3. אם במקרה נופל לידי הסוחר רכב טוב, הוא ימכור אותו לאחותו ולא לך.

4. לא קונים רכב בלי בדיקה, והכוונה כאן לבדיקה שאתה שילמת עליה.

לדעתי לא שווה לך לתבוע כי מדובר בסכום נמוך יחסית. תסתכל על ההפסד כדמי לימוד ותמשיך הלאה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שישה כתב לך בתחילת השרשור "טופס גילו נאות" זה המפתח.

אם לא קבלת, יש לך סיכוי גבוה לבטל את העסקה.

כמובן ששאר המסמכים שהסוחר חתם עליהם ולא עמד בדברו עוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדוני השופט

אין לו קצה שילדה, כל השילדה התעקמה.:cry:

בהסכם שעליו חתמת נכתב כי בדקת את הרכב, על זה ישחק המוכר.

אתה צריך לקבל ראשית ממוסך דיאגנוזה מה קרה עם כריות האוויר.

תוציא דו"ח טיפולים מהמוסך מהיום הראשון שהרכב עלה לכביש.

תגלה אולי גם שהקילומטרג' הוא לא מה שאתה רואה שהוא.

רכב שנת ייצור 2005 עם 104 אלף קילומטר יד ראשונה מטופלת רק במוסך מורשה. עם נתונים כאלה רכב לא מגיע לסוחר בד"כ אלא אם יש לו נכות קשה במקום אחר.

כיצד קבעת שהרכב היה אובדן להלכה?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי שכנראה בגלל שהכריות אוויר נפתחו, הרכב הוגדר כאובדן להלכה.

בעניין הקילומטרים, המהלך היחיד הנכון שעשיתי היה להוציא את הספר טיפולים מהמוסך המרכזי לפני הרכישה ולאמת את הקילומטרים.

אני לא בהכרח מבקש להחזיר את הרכב, אני דורש שיטפלו הבעיות הקיימות כפי שהתחייבו במוסך מורשה ולא אצל חאפר שישרוף את הנורה ויגיד שהכל בסדר.

רק למוסך מורשה יש מחלקת דיאגנוסטיקה שמסוגלת לטפל בעניין.

במידה ולא ישיב לי עד מחר, ישלח לו מכתב התראה מעורך דין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתחיל כך

לך לפחח מקצועי או מכון בדיקה ובדוק שלרכב אין פגיעת שלדה או נזק אחר מהתאונה.

אם אין פגיעת שלדה או נזק מן התאונה וחפצה נפשך ברכב תקן אותו פרפקט, ותבע את הסוחר.

קח בחשבון שהוא יטען שהנזקים קרו אחרי הרכישה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה לסוכן הביטוח שלך - הוא יכול לקבל ממרכז הסליקה שלל חברות הביטוח דו"ח על ההסטוריה ביטוחית של הרכב.

בשווי של הרכב שלך - משתלם ללכת לתביעות קטנות ולא לבית משפט רגיל.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...