Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישום משקל כולל לעד 4000 ק"ג, פיאט דוקאטו 1996

Erezsg
שימו לב! השרשור הזה בן 2425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן. יש בבעלותי פיאט דוקאטו 96. המשקל הכולל שלה רשום כ3500 מה שמגביל אותי מבחינת הגובה שאני יכול להעמיס עליה.

יש דרך לשנות את המשקל הכולל או לאשר הגבהה של הרכב?

אני יודע שיש דוקטו אחרות מאותה שנה שהמשקל הכולל שלהן הוא עד 4000, אצלי הורידו את המשקל כדי שנהגים צעירים יוכלו לנהוג בו. ז"א זה לא משהו מכני שהרכב לא יוכל לסחוב.

תודה רבה !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך אפשרות להעלות צילום של לוחית המשקלים? לרוב נמצאת במשקוף דלת צד נוסע (בצבע שחור).

אני הייתי מתחיל מפנייה ליבואן כדי שישלחו לך הוראת רישום של הדגם שלך (מכיוון שהוא ישן לא מופיע באתר משרד התחבורה).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאתי את הלוחית הזו יכול - מצרף את הרישיון אם זה יעזור.

בכל מקרה שלחתי פניה ליבואן.

מה יכולות להיות הסיבות נגד להעלות את המשקל בק"ג? חשוב לציין שרוב הדוקטו הישנות מאושרות עד 4000 ק"ג אצלי הורידו את המשקל כדי שנהגים צעירים יוכלו לנהוג בה.

תודה רבה על העזרה!

IMG_5433.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה "הורידו את המשקל"?

מי הוריד?

כל רכב מסחרי כזה קיים ב 2-3 גירסאות משקל.

לגירסאות כבדות יותר יש מתלים שונים, קפיצים חזקים יותר, צמיגים שונים, לפעמים מנוע יותר חזק או יחסי העברה בגיר אחרים ועוד, זה לא רכב זהה 1 ל 1.

דוגמא שאני יכול לתת בשלוף:

ברלינגו דיזל מורשית לסחוב 630 או קילו, ברלינגו בנזין - רכב זהה לגמרי רק עם מנוע יותר חלש - רק 550 קילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והיבואן יחזור אלייך צריך לראות האם היו באמת מספר גרסאות באותה שנה והאם יש הבדלים טכניים בין הדגמים.

בקשתי צילום של הלוחית כי היא הייתה קובעת בוודאות האם באמת הפחיתו משקל.

כאשר מפחיתים משקל לדוגמא מ-4000 ל-3500 הלוחית של היצרן תשאר על 4000 (משנים רק ברישיון את המשקל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הצלחתי להבין האם הרכב הנ"ל היה במקור עם משקל כולל 4000 קילו ובאישזהו שלב שינו את זה ל 3500, או שהייתה כוונה לכך שהרכב הנ"ל היה במקור 3500 קילו אבל יש דוקאטו אחרות מאותה שנה במשקל 4000 קילו.

אם היה 4000 ושינו ל 3500, אני מניח שלא בעיה לשנות חזרה. מסמכיר הרישום המקוריים צריכים להיות שמורים אצל היבואן ובמשרד הרישוי.

אם במקור היה 3500 - לדעתי אי אפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנת ייצור של הרכב - 1996.

שינוי מגבלת משקל לבעלי רישיון נהיגה דרגה B - נכנס לתוקף בשנת 2007.

האם נראה לך שיש קשר בין הדברים ? מצטער, אך לי לא נראה שיש קשר.

רכבך מראש מותאם לנשיאת משקל של עד 3500 ק"ג, ולא הייתי בונה על קבלת אישור מהיבואנית להתאמתו למשקל יותר גבוה.

זה דבר שהיית צריך לחשוב עליו לפני קניית הרכב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא, אני לא מצליח להבין מהיכן הנחרצות.

ברכבי עבודה ניתן להעביר את הרכב רישוי מחדש (שינוי מבנה) ולשנות את המשקל.

זה לא פוגע בנתון של המשקל המקורי של הרכב.

לכן רשמתי שצילום הלוחית יגלה לנו את האמת לגבי הרכב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא, אני לא מצליח להבין מהיכן הנחרצות.

ברכבי עבודה ניתן להעביר את הרכב רישוי מחדש (שינוי מבנה) ולשנות את המשקל.

זה לא פוגע בנתון של המשקל המקורי של הרכב.

לכן רשמתי שצילום הלוחית יגלה לנו את האמת לגבי הרכב הזה.

עד כמה שאני יודע (ותקן אותי אם אני טועה), יבואן ירשום רכב עם נתונים מירביים כדי להגדיל את האטרקטיביות של הרכב, אלא אם יש סיבה כלשהי לבצע את השינוי (למשל מגבלה לצרכי מס או מגבלה חוקית על המשתמשים).

רכב שעלה לכביש בשנת 1996, להבנתי אין ליבואן שום סיבה לרשום אותו עם משקל יותר נמוך מהמקסימום האפשרי (4 טון). אם הוא רושם אותו עם משקל של 3500 ק"ג - הוא רק פוגע באטרקטיביות של הרכב.

להזכירך - הנושא של מגבלת משקל (3500 ק"ג) לבעלי רישיון B נכנס לתוקף רק 10 שנים אח"כ, כך שזה לא קשור.

שורה תחתונה - מקבל את הערתך, ומה שרשמתי בהודעה הקודמת הוא בגדר דעה אישית שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשקל על כל סרן נקבע לפי 3 פרטמרים:

1. עומס המותר על הסרן.

2. עומס המותר על המתלה.

3. עומס המותר על הצמיגים.

החוליה החלשה ביותר היא שקובעת את העומס הטכני על הסרן.

לכל רכב יש מספר קונפיגורציות של משקל בהתאם לתקינה שביצע היצרן (אל תשכח שהיצרן משווק בכל העולם ובכל מדינה יש את התקינה שלה). לכן להגיד שתמיד משתלים להביא את המקסימום זה לא תמיד נכון, לפעמים זה פונקציה של מחיר ו/או מה שיש ליצרן להציע ו/או דרך פעולה/שיווק של היבואן (להביא כלים כמה שיותר חזקים/כמה שיותר זולים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות חברים!

אני עדיין מחכה לתשובה של היבואן. לא ממש יעילים שם בפיאט ולצערי לא נותנים לי לדבר עם המחלקה הטכנית אלא רק דרך נציג שירות :/

בכל מקרה. אני באמת לא יודע בוודאות שהרכב לא הוסב ל3500 ורק הנחתי שכל הדוקטו היו 4000 ושב2007 נעשה שינוי כדי שיהיה אטרקטיבי יותר בשוק. אני מבין שיש מצב שהגיע ככה כבר אבל נקווה לטוב...

בכל מקרה מישהו מכיר מה הפרוצדורה של שינוי המשקל? בפועל הרי אני צריך לשנות אותו מ3500 ק"ג ל3501 ק"ג כדי לעמוד בהוראות החוק - ז"א זה עניין פורמלי ופחות טכני השאלה היא איך הפרוצדורה עובדת ומול מה אני עתיד לעמוד?

נ.ב בינתיים האוטו עבר טסט - הבוחן של משרד הרישוי התעקש שאני כן עומד בתקן למרות שבדיקה שלי בחוק ו3 טסטרים אמרו שלא. הוא לא הסכים להסביר לי למה הוא צודק רק שלח אותי לטסטר אחר. זה קצת לא ברור לי למה עברתי ולכן אני ממשיך לברר על שינוי המשקל.

יאללה תודה רבה שוב!

לילה טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול לשנות לאיזה משקל שאתה רוצה (לדוגמא 3501). אתה צריך לבדוק מה רשום בהוראת הרישום ורק המשקלים שרשומים שם רלוונטיים. כמובן שהמשקל החדש צריך להיות שווה או נמוך מהמשקל הטכני המותר של הרכב שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...