Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק טויטה יאריס היברידי מול טויטה אוריס היברידי

matancoh
שימו לב! השרשור הזה בן 2402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני מחפש לקנות רכב עבור שימוש יומיומי לעבודה, נסיעה של 200 ק"מ ליום. (רמת ישי-רמת גן)ומתלבט בין יאריס היברידי לאוריס היברידי. כמובן שמבחינת מחיר האוריס קצת יותר יקרה, יותר גדולה, אבל עדיין חשוב לי עניין צריכת הדלק.

רציתי לדעת על פי נתוני אמת של נהגים מה הצריכת דלק האמיתית של יאריס היברידית 2013/2014 מול אוריס היברידית 2013/2014

תודה לעונים

עריכה אחרונה על ידי matancoh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי אוריס היברידית ולא ירדתי מ-20 ק"מ לליטר. היו טנקים של 21-22, והכל במצב ECO שמסרס את המנוע. בסוף הכל תלוי בסגנון הנהיגה שלך. קח בחשבון שהצריכה עולה משמעותית במהירויות גבוהות. אם תצליח להגביל את עצמך ל-110 קמ"ש תקבל נתונים מעולים.

את היאריס היבריד לא ניסיתי אבל להבנתי אם יש לה יתרון זעיר בצריכה זה בעיר. במקומך הייתי הולך על אוריס חד משמעית לתוואי הנסיעה שלך.

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק תהיה פחות או יותר זהה בשני הרכבים.

השאלה היא מה הצרכים שלך:

אתה נוסע עם אנשים נוספים?

משפחה? כיסאות רכב?

במידה והתשובות שליליות, קח את שני הרכבים לנסיעת התרשמות ותחליט למי התחברת יותר.

אני נוסע בפריוס לה מנוע הזהה לזה שבאוריס,

בנסיעה רגועה ש-95% ממנה בבין עירוני (במהירויות החוקיות וללא הפרעות לתנועה) ולאחר שלומדים לנצל את המערכת ההיברידית הצריכה היא 1:25-29.

נהג "רגיל" יוציא מהרכב 1:20-22.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעות בבין עירוני אבל בדר"כ חצי מהנסיעה היא בפקקים

מכיר את המסלול הזה, חוויתי על בשרי במשך כמה שנים. הפקקים שם שוחקים ומאוד מתישים.

לדעתי דיזל יהיה יותר יעיל

במקרה של נסיעות בין עירוניות נטו, ללא פקקים הדיזל יתן צריכה כמו אוריס או טיפה פחות (אלא אם כן מדובר על דיזל סופר מיני, אז אולי קצת יותר).

במקרה של פקקים, הצריכה של הדיזל תהיה הרבה פחות טובה מרכב היברידי. מצריכה פנטסטית של קרוב ל1-20, זה ירד לכיוון 1-12 במקרה הטוב.

בכביש החוף בשעות הבוקר, כדי להגיע מצפון זה 1:45 נסיעה, כאשר את רובה מבלים בעמידה בפקקים. בשנים האחרונות המצב החמיר עוד יותר, פעם זה היה 1:30. בימי ראשון וחמישי זה עוד יותר גרוע. וגם בימים שיש תאונה או נתקע איזה רכב, זה קורה לפחות פעם בשבוע. אז הזמן מתארך לכיוון 2:30.

עריכה:

אם משלמים לו על נסיעות בכביש 6, אז הדיזל גם אופציה וככל שהמהירות תגדל, כך יגדל הפרש בצריכה בין דיזל להייבריד לטובת הדיזל. אבל גם בכביש 6 יש פקקים ועומסי תנועה ולא בכל שעות היום אפשר לטוס. לכן, אני בספק שאפשר לתחזק מהירות ממוצעת מספיק גבוהה כדי שההפרש לא יהיה לטובת הייבריד (מהירות מקסימלית שמגעים עליה לא משנה, רק מהירות ממוצעת חשובה, לרוב בנהיגה בעומסים רגילים 60~70קמ"ש זה נחשב טוב. סתם לדוגמא, נסעת 100ק"מ, חצי דרך על 130 ושאר הדרך במהירות משתנה בגלל תנוהע עירונית, רמזורים וכד', בסופו של דבר מהירות ממוצעת קרוב לודאי תיהיה סביב ה60קמ"ש - אפשר לראות את הנתון הזה במחשב, גם הזמן המצטבר שעמדת בו ברמזורים על 0קמ"ש נכנס לחישוב).

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר מישהו שתבע את יוניון מוטורס על צריכת הדלק של היאריס ההיברידית. מנוע מלפרט מעבר לכך.

בואו נאמר שעם הריו הידנית הייתי מוציא צריכת דלק יותר טובה מאשר עם יאריס היברידית.

אם אני לא טועה המערכת ההיברידית של היאריס מבוססת על הפריוס דור ראשון.

הייתי ממליץ לקחת את הצהרות היבואן במקרה הספציפי הזה בערבון מוגבל.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...