Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוצרים את העושק

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רון ביצע את העבודה, ובחיוך ומקצוענות כרגיל, אבל לא לפני שהבהיר [ובצדק מבחינתו] שהרווח שלו כמוסך נגזר מחלק + עבודה.

אז למה לכל הרוחות לא מפרידים את העלויות?

חלפים עולים כמה שהם עולים בין בחנות ובין במוסך, וזמן עבודה יקבל את התמחור שלו.

אתם יודעים למה?

כי זה מתחיל במוסכי היבואנים שמחייבים תעריף עבודה לפי שעת יצרן ובנוסף לזה הם רוצים להרויח גם על החלפים ומפה מתחילה החזירות.

אם שעת עבודה מחוייבת לפי המלצות יצרן - אז למה להרויח גם על החלפים? תן לי להביא את החלפים לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 176
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז למה לכל הרוחות לא מפרידים את העלויות?

חלפים עולים כמה שהם עולים בין בחנות ובין במוסך, וזמן עבודה יקבל את התמחור שלו.

אתם יודעים למה?

כי זה מתחיל במוסכי היבואנים שמחייבים תעריף עבודה לפי שעת יצרן ובנוסף לזה הם רוצים להרויח גם על החלפים ומפה מתחילה החזירות.

אם שעת עבודה מחוייבת לפי המלצות יצרן - אז למה להרויח גם על החלפים? תן לי להביא את החלפים לבד.

אמנם אני לא אדם הכי בקיא בתחום, אבל קראתי כמה פעמים על התעריפים השונים בין חנות חלפים לבין מוסך.

אין מוסך (מרושה יבואן או מורשה משרד התחבורה) שימכור ללקוח חלפים כפי שחנות חלפים מוכרת. המוסכים יכולים לספר עד מחר סיפורים של "לנו יש ציוד, לנו יש עובדים, ארנונה, חשמל, מים וכד'", כי למעט ציוד, גם לחנות חלפים יש את כל ההוצאות. בנוסף מוסך גם מתמחר את העבודה במחיר מסוים (שאולי חלק מהמחיר הוא לאחזקת ציוד) ואפילו לפעמים יש שורת בטיפול בסגנון "שימון וגירוז".

למה בכל זאת המוסך לקוח מחיר כפול? כי הוא יכול. היצרנים מגדירים את התמחור המקסימלי, וכל מוסך יכול לדרוש את הסכום המקסימלי. לעומת זאת, חנות חלפים לא יכולה, כי במחיר גבוה, אף לקוח פרטי לא יכנס לחנות.

לפיכך, לפי החוק החדש, הלקוח ראשי לפי את החלפים למוסך והמוסך חייב להרכיב את החלפים. מי שלא יודע, מוזמן לפתוח שרשור בפורום אחזקה, והחברים יעזרו לו לבחור את החלפים הטובים במחיר הנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין מחפש פתרון אבל רק ארשום פה על ההפרשי מחירים.

חלק לפיאט 500 (משולש קטן ליד המראה עם גומי עליו) שמתבלה בכל פיאט 500, בחו''ל מבקשים 10-15 דולר על החלק (טרם איתרתי חנות שמוכנה לשלוח לארץ, מדובר בחלק קטן).

בארץ מבדיקה מול מוסך כחול לבן מורשה יבואן המחיר הינו (תחזיקו חזק) כ 750 ש''ח לפני מע''מ!

אין אפילו טיפת בושה?

התמונה המצורפת הינה של חלק זהה מהאינטרנט.

[ATTACH]495874[/ATTACH]

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

https://www.fiatdalys.lt/en

הבעיה היחידה שהוא לא שולח לארץ צריך למצוא איזה מתווך במדינה אירופאית שאליה הם שולחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

לא קניתי כזה.

בעניין סטרטרים ואלטרנטורים ממליץ ללכת לד.ש. בפתח תקווה.

הם מייצרים חלקים באיכות גבוהה מאוד.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די. נמאס לנו.

נמאס לנו לשלם פי 2, פי 3 ופי טריליארד על מכוניות, על חלפים, על עצי ריח ועל כל דבר שאיכשהו שמו נקשר בדברים עם מנוע בעירה פנימית.

גם כשמנועי שריפה פנימית יעברו מן העולם ימשיכו לעשוק את הנהגים הישראלים. קחו לדוגמא את הניסאן ליף - המחיר בארה״ב הוא $30,000 ובישראל 165,000. כמו כן, בארה״ב יש החזר מס פדראלי של $7,500 ורוב הדילרים מוכרים את הליף בהנחות של גדולות של אלפי דולרים. מס הקניה על כלי רכב חשמליים בישראל הוא 10% בלבד, אז זה לא המס, זו החזירות של היבואן.

https://www.oru.com/en/save-money/rebates-incentives-credits/rebates-incentives-tax-credits-for-residential-customers/nissan-leaf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם הייתי מוכן להצטרף ולהזמין חלקים מחו"ל אבל מה הבעיה?

בעיה ראשונה אני לא כ"כ בעל חוש טכני. להחליף מצבר או גלגל אני יכול. חלקים שדורשים קצת יותר פירוק והרכבה במצב "הטוב" אשאר עם חלק מפורק

בעיה שניה. לחלק מחו"ל לוקח להגיע מספר ימים. אם יש 2 רכבים במשפחה אז אפשר להסתדר עם רכב אחד מושבת לתקופה מסוימת (בתנאי שהחלק לא מגיע דרך דואר ישראל כי אז יש יותר בעיה)

יש חנויות בארץ שבאמת זולות כמו יונדאי שופ. לפני כמה זמן החלפתי קוהל ברכב. עלה לי החלפה במוסך 630 ש"ח. לאחר זמן ראיתי שם ב270 ש"ח

עריכה אחרונה על ידי עדי-אל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרוב המוחלט של הציבור בטוח שאם הם יטפלו \ יתקנו את הרכב במוסך שאינו של היבואן, האחריות לא תשמר ולכן הם אצים לסניף העושק הקרוב של מוסך היבואן. אולי שווה לנסות להעלות לתודעת הציבור את העניין הזה? אולי זה יעזור לעורר מהפכה?

אתה מוכן בבקשה להסביר ?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מתכוון לכך שהציבור לא משתמש במוסכים שאינם של היבואן בגלל אובדן האחריות. אף שבפועל האחריות נשארת בתוקף גם בלי טיפול אצל היבואן

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אובדן אחריות של רצון טוב של היבואן / יצרן, מעבר לזמן האחריות.

ויש עידכונים פנימיים של היצרן במהלך הטיפולים, חלקם כולל החלפת חלקים.

וכאשר לא מטופלים במוסך היבואן - לא יודעים על העידכונים הנ"ל.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעוד בעד הורדת המחירים... אבל, טיפול עצמי - היסטוריה הוכחה לטיפולים בזמן ולפי תקן.

טיפולים שלא אצל יבואן לפעמיים בעלי מוסכים קטנים לא ממש מפרטים בחשבוניות מה החלק בדיוק. אלא שמן מנוע ללא דגם.

וזה לא רק יכול לפגוע באחריות. הרכב שלי ללא אחריות כבר, אך אם אני ארצה למכור את הרכב איך הרוכש פוטנציאלי מעריך את זה: טיפולים מורשה/טיפולים במוסך שכן/ טיפול עצמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...