Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להשאר עם הרכב או למכור?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצד שני, תפסיק לשלם רישוי וביטוח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא צריך הרבה לרדת במחיר, 1-2 אלפים זה בסדר גמור.

מה שכן, אל תדבר על מחיר בטלפון, כי אם תרד כבר בטלפון, זה יהיה הבסיס שממנו אנשים יורידו לך במחיר כשיבואו לראות את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי התקלקלה הצרפתיה שליוותה אותי מספטמבר 15, שבוע וחצי בילתה בכמה מוסכים שלא גילו מה הבעיה.

בצעד נואש החלפתי לפחית קוריאנית שנחשבת לאמינה, ימים יגידו אם עשיתי בשכל.

התחדשתי בריו 09.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע נטו מעוניין למכור - לא לעשות טרייד או עסקת חליפין.

לגבי המחיר - מר ישראל ישראלי, אוהב להתמקח ולהוריד את המחיר.

כמובן שהמחיר פתוח למשא ומתן.

אם אפרסם ב12-13 לא יהיה הרבה לאן לרדת.

תמכור אותה לראשון שיגיע עם כסף.

גם אם זה יהיה 8 אלף.

אתה לא יודע מתי יבוא הבא אחריו ומה יקרה עד אז.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו השקעת הרבה באוטו. חלק מהתקלות הן תקלות שבהחלט הייתי בודק קודם בכמה אני מעיף את הרכב לפני אני מתקן.

עכשיו לבעיה. הגעת כמעט לנקודת השוויון. הנקודה שבה החסכון שלך בירידת ערך הופך את האחזקה של הרכב לכדאית גם אם אתה מוציא עליו 3000 שקלים בשנה בתיקונים.

אז אם אתה צריך רכב דווקא כלכלית לא יודע אם למכור זה הצעד הנכון. מה תשיג עליו? 10K בתסריט האופטימי לדעתי.

עכשיו נדבר דוגרי, בהנחה שאתה צריך רכב ויש תקציב (אפילו ב-20 K אפשר למצוא משהו ראוי אם מחפשים מספיק טוב ובאים עם ראש פתוח) הייתי מעיף את הרכב הזה כמה שיותר מהר לקיבינימט.

אפשר למצוא היום רכבים נהדרים ביד 2.

אתה צריך רכב קצת פחות נבלה (הרבה באשמת טכנאי המזגנים בארץ וחוסר היכולת שלך לדבר פולנית) שאפשר לסמוך עליו כי אין ספק שיש ביניכם משבר אמון. קו נתניה הרצליה הוא קו קשה. אני עושה את קו חדרה-פולג על פג'ו 205 אומנם, אבל אין מה להשוות, בפולג מתחיל פקק סיוט והמזגן של ה-205 עובד (טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה).

שיהיה בהצלחה ברכב הבא וקח את זה בקלות. נפלת אבל אם נסעת 3.5 שנים עם הרכב והפסדת 60K שקלים זה לא סוף העולם. זה קצת מעצבן כי יכולת לקנות רכב חדש ולצאת עם אותו נזק+- (כתלות ברכב), אבל זה עדיין סכום שאנשים משלמים בהרבה מקרים על ירידת ערך בתקופה כזו.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא סובל את השימוש במילה "השקעה" בקשר לרכב, במיוחד אצל אדם פרטי.

השקעה זה על משהו שיחזיר כסף. לדוגמא משקיעים בנדל"ן או במניות. חברה משקיעה בקניית צי רכב עבור סוכני מכירות שלה, כדי שירוויחו לה כסף. נהג מונית משקיע במונית חדשה כדי שהיא תביא לו יותר לקוחות ויותר כסף בלי שייתקע בדרך. אספן קונה פרארי טסטארוסה משנות ה80, כי הוא יודע שהערך שלה רק ועלה, וכעבור כמה שנים יוכל למכור אותה ברווח יפה.

אבל להמשיך לשפוך כסף על תיקון גרוטאה, שכל פעם מתחרבן בה משהו חדש, זאת הוצאה. אולי יותר זול מתשלום ריבית על מימון וירידת ערך של רכב חדש, אבל זאת לא השקעה, מהסיבה שהיא לעולם לא תחזור אליך.

(הרבה באשמת טכנאי המזגנים בארץ וחוסר היכולת שלך לדבר פולנית) .

ואם היה יודע פולנית, מה היה עושה עם זה? נוסע לפולין לתקן את המזגן?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם להשוות כל הזמן את מחיר הרכב לעלות האחזקה שלו זה חסר טעם. צריך להסתכל על המקרה הספציפי.

יש פה רכב שכל שנה נדפק לו המזגן בצורה כרונית. בין אם המחירון שלו 50K או 5K, בכל אופן כדאי להיפטר ממנו כי תיקון שיחזיק לאורך זמן כנראה אין, לא משנה מה הסיבה (רכב לימון/ חוסר מקצועיות/ מזל רע). רכב מקולקל אף פעם לא נמכר במחירון.

אם אתה תפרן אבל חייב עכשיו רכב, תשתמש בו בלי מזגן עד שימות לגמרי או עד שתתייאש מהחום ותמכור לחלקים/ ברזל.

אם אתה לא חייב רכב ורוצה למכור, תמכור ובנוסף לכסף שתקבל מהמכירה ותחסוך את הביטוחים והאחזקה הרגילה שהיית משלם. תחסוך כמה חודשים ותקנה משהו טוב יותר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא סובל את השימוש במילה "השקעה" בקשר לרכב, במיוחד אצל אדם פרטי.

השקעה זה על משהו שיחזיר כסף. לדוגמא משקיעים בנדל"ן או במניות. חברה משקיעה בקניית צי רכב עבור סוכני מכירות שלה, כדי שירוויחו לה כסף. נהג מונית משקיע במונית חדשה כדי שהיא תביא לו יותר לקוחות ויותר כסף בלי שייתקע בדרך. אספן קונה פרארי טסטארוסה משנות ה80, כי הוא יודע שהערך שלה רק ועלה, וכעבור כמה שנים יוכל למכור אותה ברווח יפה.

אבל להמשיך לשפוך כסף על תיקון גרוטאה, שכל פעם מתחרבן בה משהו חדש, זאת הוצאה. אולי יותר זול מתשלום ריבית על מימון וירידת ערך של רכב חדש, אבל זאת לא השקעה, מהסיבה שהיא לעולם לא תחזור אליך.

ואם היה יודע פולנית, מה היה עושה עם זה? נוסע לפולין לתקן את המזגן?

לא יודע כמה עלה מדחס משופץ פה וכמה עולה אחד חדש שם. כנל לגבי שאר חלקי מערכת המיזוג.

טכנאי מזגנים אחד טוב ומקצועי היה חוסך פה אלפי שקלים וגם משפר משמעותית את תמונת המצב, אבל כנראה שבאומות הסטארטאפ אין כזה.

לתקן מזגן בכמה אלפים זה עוד בסדר. לתקן מזגן בכמה אלפים רק כדי לגלות שלא תיקנו כלום זה כבר גורם לעצבים, תסכול ורצון להיפטר מ״הנבלה״.

עכשיו זה כבר לא משנה. הנזק כבר נעשה. לומדים.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב אחר כבר יש.

מה שחשוב לי כרגע - להיפטר מהפג'ו כי אני לא מעוניין להחזיק בשני רכבים.

ומוטב להיפטר ממנה כמה שיותר מהר - שהכל מתפקד כשורה ובמצב תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, עכשיו ראיתי את המודעה שלך ביד 2, ובכנות היא איומה.

בלי קשר למחיר, אני עכשיו מבין למה אתה לא מקבל טלפונים. וחבל כי בפורום כן השקעת במודעה, ושם - כלום.

קנה טאסות הכי זולות ב-50 שקל, תפרט שהוחלף קלאץ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אתמול מישהו הציע לי הצעה מגוכחת ביותר - 7000 ש"ח עם העברת בעלות מידית בדואר ללא בדיקת הרכב.

אנשים לא רואים את האוטו, ומיד מנסים להוריד את המחיר דרך הטלפון. הסברתי לאחד מהם, שאני כבר הכי זול בלוח...

אמרתי לו שידבר איתי, כאשר תהיה לו הצעה נורמאלית.

בהחלט לא פשוט למכור רכב עם קילומטרג' גבוה שאין לו ממש שוק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרשמתי כבר בשרשור אחר, אל תיקח קשה את כול הליצנים שמתקשרים ומציעים 20 שקל ופחית קולה ו"באים עכשיו".

הם לא יודעים מי אתה ומה הרכב שלך. יש להם רשימה של עוד 20 רכבים כאלה והם פשוט מתקשרים אליהם עד שמישהו יפול ברשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול מישהו הציע לי הצעה מגוכחת ביותר - 7000 ש"ח עם העברת בעלות מידית בדואר ללא בדיקת הרכב.

זה אומר שליד הרכב הוא ינסה להוריד ל-5

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...