Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להשאר עם הרכב או למכור?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עברתי 159k והמזגן שוב התקלקל. אין לי מושג אם זה חוסר בגז או מדחס.

הייתי צריך לבצע לימוד גיר מחדש , הקלאץ ממש התחיל לרעוד.

כנראה שעבר זמנה והדרך לקלקול הבא כבר קצרה.

עלתה לי המחשבה לקנות את ה307 ממדור היד שנייה... (נשמע מוזר אבל מבחינתי זאת התקדמות)

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוג׳ו ישנה יותר בטוח לא תהיה אמינה יותר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין או לא אבל כל עוד שאין תקלה במכלול מאוד יקר כמו בלוק המנוע עצמו או תיבת הילוכים - האופציה הכי זולה היא לתקן ולהמשיך עם הרכב.

אין לך שם חלקים יקרים - זה לא תקלה במשאבת מים של מרצדס G CLASS, זה מדחס מזגן של מכסחת דשא.

הסיבה העיקרית בעיני שמצדיקה החלפת רכב היא תקלה במערכת יקרה מאוד שאתה לא חייב לתקן או פגיעה שמורידה את בטיחות הרכב ואתה מעדיף להורידו מהכביש.

כל השאר - בעיקר כי אתה רוצה משהו אחר או כי פשוט נמאס לך.

לא צריך תירוצים - אתה יודע טוב מאוד שלתקן מדחס ולהחליף קלאץ' יהיה זול בהרבה מלהחליף לרכב אחר שגם יצרוך לך יותר דלק וגם תיאלץ ליישר לו קו.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אתה צודק, אבל אני חושב שכבר עם כל התיקונים שעשיתי ממזמן כבר עברתי את שווי הרכב.

הדבר היחיד ש"חסכתי" היו טיפולים קטנים שהחלפתי לבד שמן ופילטר שמן לבד או עם הכנופייה.

זה כבר הפך להיות עניין פסיכולוגי ולא כלכלי.

לי לפחות, זה מאוד מעיק כל כמה חודשים להכנס למוסך ואני לא יודע מה יפילו עליי שם.

אני מעדיף שהרכב יעשה 1/12 ולא 1/17. (יותר ריאלי 1/14 בגלל הפקקים)

ויהיה לי שקט נפשי ממנו לאורך זמן.

מעדיף קצת יותר נוחות.

לפני שקניתי את האוטו הזה, הסדר עדיפויות היה שונה ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך תירוצים - אתה יודע טוב מאוד שלתקן מדחס ולהחליף קלאץ' יהיה זול בהרבה מלהחליף לרכב אחר שגם יצרוך לך יותר דלק וגם תיאלץ ליישר לו קו.

נכון, זה יותר זול, אבל בסופו של דבר תשפוך על תיקונים של גרוטאה את הכסף שעדיף לשים על רכב חדש ואמין יותר.

בנור - אם יש לך כסף ורצון לקנות משהו משמעותית יותר חדש ואמין (כי הרי זה מה שמפריע לך - תקלות), אז תסדר את המזגן ותמכור (כי בישראל אף אחד לא יקנה רכב בלי מזגן שעובד, ובצדק), ותקנה קיה פיקנטו בת שנתיים-שלוש, ששם יש מזגן טוב וגיר לא רובוטי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אתה צודק, אבל אני חושב שכבר עם כל התיקונים שעשיתי ממזמן כבר עברתי את שווי הרכב.

הדבר היחיד ש"חסכתי" היו טיפולים קטנים שהחלפתי לבד שמן ופילטר שמן לבד או עם הכנופייה.

זה כבר הפך להיות עניין פסיכולוגי ולא כלכלי.

לי לפחות, זה מאוד מעיק כל כמה חודשים להכנס למוסך ואני לא יודע מה יפילו עליי שם.

אני מעדיף שהרכב יעשה 1/12 ולא 1/17. (יותר ריאלי 1/14 בגלל הפקקים)

ויהיה לי שקט נפשי ממנו לאורך זמן.

מעדיף קצת יותר נוחות.

לפני שקניתי את האוטו הזה, הסדר עדיפויות היה שונה ...

זאת כבר סיבה לשדרג רכב - אתה רוצה לשנות.

ואתה כותב כאילו שעשית תיקונים בסכומים של עשרות אלפי שקלים - ממה שאני זוכר זה לא נכון - היה לך פעמיים קלאץ' (כולל הפעם הזאת הכוונה) וכנראה פעמיים מדחס מזגן - אתה לא עובר כאן עדיין עשיריה אם אני מחשב נכון?

בכמה באמת קנית את הרכב?

מה הערך הנוכחי שלו עכשיו?

כמה הוצאת סה"כ על תקלות? לא בלאי - תקלות!

רכב יותר נוח - מבין, לגטימי! אתה כבר גדלת קצת, הספקת בטח לחסוך משהו אולי גם להתקדם בחיים.

רכב פחות חסכוני - כנ"ל - אתה כנראה יכול להרשות לעצמך להוציא קצת יותר על דלק בטח ובטח שאם זה על חשבון של רכב אמין יותר. זו גם תמיד היתה האמנה שלי - חסכון בדלק לא שווה מאומה אם אתה נדרש להוציא כסף על תיקונים או כסף גדול על שדרוג.

מנוע יותר חזק - בהחלט מבין את הרצון לשינוי הזה - לא צריך תירוצים בשביל זה.

אבל תשים לב להצהרות שאתה יוצא בהן - האם באמת שילמת את שווי הרכב בתקלות? אובדן ערך? האם התקלות שלך הן תקלות חמורות משביתות נסיעה - האמת כן, לנסוע בארץ הזאת בלי מזגן בעיני זה משבית נסיעה אלא אם כן מדובר על קפיצה למכולת וקלאץ' - ברור.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נקנה בתחילת 2015 ב38 אלף שח . בדיעבד זה היה עסקה מאד גרוע ויקרה.

צמיגים אני אוריד מהמשוואה.

טיפול גדול בשנה שעברה כולל החלפת קלאץ' וכל מיני חלקי מתלה קדמי שהתבלו כ 5000 ש"ח.

מדחס - 3000 למשופץ במוסך לובינסקי. מאמין שעם בעל מקצוע אחר היה אפשר לרדת לחצי.

מזגן - גיליתי שהייתה נזילה ביחידה פנימית - החלפה עלתה כ3500 שח (העבודה כללה פירוק מלא של הדאשבורד)

מעבה גם הוחלף לחלופי -

בסביבות 1000 שח בשנה שעברה (אותרה בו נזילה)

כל המזגן הזה היה רקוב ומועד לתקלות ולפורענות.

לא ציינתי נסיונות שווא למילוי גז אצל מזגניסטים שלא פתרו את התקלה.

הגיר השנה התחיל ממש לבעוט ולרעוד לאחר כ30 אלף.

410 שח החליפו ידיים למטרת לימוד גיר.

ועכשיו - המדחס של המזגן שוב התקלקל.

השנה בלבד הגעתי קרוב ל10 אשח.

במצטבר אני חושב שהגעתי בשנתיים אחזקה לערך הרכב או קרוב אליו ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שהגעת קרוב למחצית מערך הרכב ואם נוסיף לזה ירידת ערך אז כן - זה כבר מתחיל להשמע די דומה לסיפור הדייהו לאנוס (שממנו הכינוי שלי נגזר - לא לאנוס ולא כוח - לא דובים ולא יער) - כן, מבין למה אתה רוצה להחליף את הרכב אפילו אם לתקן אותו יהיה עדיין זול יותר מלהחליף.

תשתדל באמת לא ללכת בקיבעונות מחשבתיים של חסכון בדלק כי עד כמה שהנוזל הירוק יקר - תחזוקת תקלות יקרה פי כמה אז תימנע מרכבים שיש בהם מכלולים שמוכיחים את עצמם כבעייתיים לאורך זמן וזה בעיקר נוגע לתיבות הילוכים, שיטות הזרקת דלק (ראה ערך מנועי GDI לא דואליים או מנועי THP כדוגמא טובה)

אבל תמיד תשאיר בצד לפחות חמישיה לכל מקרה שלא יבוא, אני מציע להכפיל ואף לשלש את הסכום הזה בשביל שקט נפשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

זהו, אני מסכם כ-3.5 שנים עם הרכב.

עכשיו אני צריך איכשהו למכור אותו.

הנתונים שלו לא הכי אטרקטיביים והקילומטרג' מעט גבוה אבל כרגע הכל מתפקד ועובד ללא דופי, וגם המזגן עובד מצויין.

בינתיים פרסמתי גם כאן בפורום ובלוח יד 2 וטרם קבלתי פניות.

במקרה הכי גרוע - יש מגרשים/סוחרי רכב שמתעסקים בזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מגרש/סוחר יעשה לך טרייד אין.

תקבל מחיר פח, אבל זה משהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, יש אינספור מגרשים שיקחו ממך את הרכב אבל יכסחו אותך במחירון - מצד שני מה שאתה לא מאבד בכסף במכירת הרכב שלך באופן פרטי, אתה מאבד בזמן ובמחירון.

גם לקוחות פרטיים שוחטים היום את המחירון של הרכב אך ברור כי פחות ממגרש טרייד השאלה היא רק מי מהם יעלה לך יותר - זמן במובן של אובדן ערך מהמחירון של הרכב או מגרש שיקח ממך את הרכב אבל ישחט אותך בו במקום.

לאמר לך את האמת - אני מעדיף להשחט במחירון מאשר להשחט בזמן - בנסיונות למכור את הרכב בעצמי, העברת בעלות, בדיקות רכב - אני מעדיף לשלם בנוחות של מגרש.

ויש היום כל כך הרבה מגרשים שהאפשרות שלך למצוא בהם רכב במצב טוב מאוד שיצא מאיזה צי ליסינג - היא ממש לא בדייה אלא מציאות סבירה מאוד.

בתור כלל מכווין מבחינתי - תיקח את התקציב שלך ותשאיר ממנו מינימום שבמינימום - 5K שקלים ליישור קו אני ממליץ להשאיר 10K ולהיות מסוגל לקחת עוד 10K במימון לכל מקרה שלא יבוא ואז מה שנשאר לך זה תקציב הרכישה האמיתי לרכב הבא ותיקח בחשבון שיכסחו לך את מחיר הרכב גם באופן ניכר אז אל תבנה על יותר מ50-60 אחוז מהערך של הרכב הנוכחי בכדי לחשב מחירון - ריאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר שלך פשוט לא ריאלי.

מחיפוש ביד 2 של דקה ו-107 בלבד, ראיתי לפחות 6 רכבים עם נתונים יותר טובים משלך בהרבה באותו מחיר.

תוריד את המחיר ל-13 וניראה לי תתחיל לקבל טלפונים, ריאלית ניראה לי תמכור ב-11.

וזה בסדר, בטרייד נורמלי יביאו לך 5 על הרכב, ובטרייד על רכב חסר שוק אחר, יביאו לך יותר אבל תיכנס שוב לברוך של רכב שאי אפשר למכור אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע נטו מעוניין למכור - לא לעשות טרייד או עסקת חליפין.

לגבי המחיר - מר ישראל ישראלי, אוהב להתמקח ולהוריד את המחיר.

כמובן שהמחיר פתוח למשא ומתן.

אם אפרסם ב12-13 לא יהיה הרבה לאן לרדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...