Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך זה מרגיש לעבור מענף המוניות לסונטה הייבריד?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 1170 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד קצת מעל שנה עברו, עוד מעל 30K ק"מ נוספו לאודומטר.

מה השתנה? הקילומטרז' כבר 65K, צמיגים עדיין מקוריים (לא הגיעו עדיין למרקר של עומק חריץ, אבל הקדמיים כבר קרובים לזה), רפידות מקוריות. טיפולים אני ממשיך לעשות במתכונת כל 10K במוסך מומחה (לא של יבואן).

הדיעה שלי על הרכב לא השתנתה. אני לא מרגיש שיש סימני עייפות כלשהם על הרכב (אצלי שום דבר לא מתקלף ולא נשחק), עדיין נוח לנסיעות בין עירוניות ומאתגר לתמרונים בחניונים צפופים בשל האורך. עדיין הייתי שמח לבידוד משופר לרעשים של הגלגלים.

מבחינתי, אין דיל ברייקרים לרכב הזה שמפרעים לי באופן מהותי עד כדי כך שהייתי רוצה להחליף.

לא נוסע על מצב איקו, צריכת דלק אצלי עדיין עומדת על ממוצע קרוב ל5 ליטר ל100ק"מ, תלוי מעונה.

לי אישית הטורבו לא ממש חסר, התרגלתי. המנוע עושה את העבודה ומביא אותי ליעדים שלי בלי בעיה, מאפשר תמרונים ועקיפות לפי הצורך.

לא החזקתי הרבה רכבים מעל שנתיים, בזמן הזה מתחיל משבר השנתיים שממש מגרד להחליף.

אבל, אני לא חושב עדיין על מחליפה, לא ראיתי רכבים שהיו מעניינים אותי באותו טווח מחירים והיו מרגישים בתור שדרוג משמעותי של מה שיש. סונטה מתוחת פנים, לא ניראית לי מוצדקת להחליף לאותו רכב. שאר הרכבים בקטגוריה D - המבחר קטן, לא רוצה יותר VAGית ושות' (3 פעמים נפלתי על אמינות - כמה אפשר?), ג'יפונים עדיין לא מדברים עליי. הצ'בקים וכד', זה ממש לא מה שאני מחפש.

אלפא ג'וליה יותר מידי יקרה ואין גירסת דיזל חסכונית, כנ"ל רכבי שטח אמיתיים כמו לנד קרוזר קצר פשוט יקרים מידי. לא מתכוון לחזור לרכבים משומשים, לא רוצה לשלם על בלאי של אחרים.

מתכוון להמשיך עם הרכב הנוכחי עד שיהיה רכב מענין באופק או עד שמשהו יפריע לי באופן מהותי. אולי אני מתבגר?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TDI, נפלתי על מוסך יבואן רשלני שביצע דיאגנוסטיקה לא נכון (לא לפי ספרות טכנית בה כתוב במפורט מה ואיך לבדוק) - לא פלא, הם בקושי מצליחים לעבור הסמכה כי לא יודעים אנגלית. זה לא מפריע למוסך לקבל כל שנה תעודות הוקרה וגבעים.

סך הכל היה צינור ואקום קרוע במקום הכי נגיש. זה עלה הרבה ימים במוסך, החלפה שלא לצורך של מכלולים יקרים (חלק על חשבן אחריות, חלק רצון טוב של יצרן).

מי מצא את התקלה? אני! אחרי שהתיאשתי מהמוסך, פתחתי ספרות טכנית והעברתי על מערכות לפי הוראות. למה? כי "מומחה" דיאגנוסטיקה אמר שצריך מהנדס כדי להבין מערכת ואקום הזאת. לטעמי, מערכת פשוטה מאוד וקלה להבנה, אחרי עיון אלמנטרי בספרות טכנית.

אבל לפני זה, עם פסאט נפלתי על טונות של בעיות אלקטרוניקה, עם גולף MK4 נפלתי על גיר, אבא שלי נפל על גיר עם אוקטביה המבוססת על MK4 גם.

halperin96, לא נהגתי על החדשה, קאמרי עדיין עם גיר רציף.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה אתם מעדיפים קרינה שלא הוכח שבאמת קיימת ברכב ושעושה משהו, או לנשום גזים רעילים מהמנוע שהוכח מעל לכל ספק שהם מהווים סיכון בריאותי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על נתוני קרינה לרכבים היברידיים ולא היברידיים אפשר לקרוא כאן, ראה טבלה עם נתוני קרינה לרכבים היברידיים וגם לא היברידיים מסויימים:

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/Radiation/Radiation/non-ionising/Pages/HybridCars.aspx

רכב היברידי הוא לא רכב חשמלי, הוא עדיין נוסע על בנזין וגם מזהם, יש לו צינור פליטה כמו לכל רכב רגיל. היברידי נטען בעל קיבולת סוללה מוגדלת אפשר להטעין בבית מרשת החשמל ולנסוע כ30~40ק"מ רק על חשמל. החשמל מופק בארץ בעיקר לא ממקורות מתחדשים, אלא שריפת דלקים, יש גם צינורות פליטה בתחנות כוח.

היתרון של היברידי על רכב רגיל, זה לא שהוא ירוק יותר, אלב שהוא חסכוני יותר. אם להוסיף לאורך חיי רכב תהלך הפקת ליטיום ושארת מתכות נדירות לצורך בניית סוללות, יוצא שרכב היברידי ממש לא ירוק. במקומות איפה מפיקים ליטיום עבור סוללות יש אסון סביבתי. הם שופכים חומצה לתוך אדמה כדי להפיק ליטיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

לא ביקרתי הרבה זמן בפורום בעקבות מחסור בזמן ועומס - עמכם סליחה.

אבל הגעתי עם הסונטה שלי ל80K ק"מ בפחות מ3 שנים. הגיע זמן לעדכן.

הצמיגים עדיין מקוריים על כל הגלגלים, בקדמיים נשאר עוד מעט עד למרקר. כניראה עוד 10K ק"מ יחזיקו ללא בעה.

רפידות וצלחות מקוריות ועדיין במצב חדש.

הצריכה לא השתנתה, בימי הקיץ החמים המזגן של יונדאי משמח.

טיפול 80K עברתי לא מזמן (אני עדיין מבצע טיפולים כל 10K). ב100K האחריות תגמר.

ומגיע לי מזל טוב על התקלה הראשונה. נתקע מנעול של תא מטען. מסתבר שזו תקלה נפוצה בדגם הזה והמנגנונים האלו מתקלקלים הרבה.

תקלה מאוד מעצבנת, כי לא ניתן להגיע לתא מטען במקרה כזה. ידיות קיפול מושבים בתוך תא המטען, מפתח לא מצליח לשחרר את הנעילה, באופן חשמלי נשמעת רק חריקה ותא מטכן לא נפתח.

זה עבודה די מטורפת כדי לשחרר את המנעול- צריך לפרק את המושבים האחוריים ברכב. במשך שעה וחצי עמלו כמה פחחים כדי לפרק את מה שצריך. אין פתח בין משענת יד לבגז'. :(

על מה יונדאי חשבו - אני לא יודע. בחיים לא התקלקל לי מנגנון של פתיחה באף רכב, כולל רכבים ישנים.

מעבר לזה, הרכב עדיין נוח וחסכוני, ולא מהנה לנהיגה - בדיוק מה שצריך לנסיעות מנהלתיות יומיות. יחד עם זאת זה הרכב הפרטי שהחזקתי למשך הכי הרבה ק"מ וזמן - לא טיפוסי בשבילי.

אין רכבים במחיר סביר שמעניינים אותי כרגע, לכן לא רואה את עצמי מחליף את הרכב בזמן הקרוב.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי ששאל לגבי קרינה, אם תשאירו לרגע גיכוחים בצד, אין קשר לסוגי קרינה שהזכרתי בפוסטים באותו ענין. אין לי פוביה לקרינה, אבל קרינה רדיואקטיבית במינון גבוה מסוכנת לחיים באופן מיידי וגם לטווח ארוך כי מוכח שגורמת למחלות כמו סרטן. זה משהו שאי אפשר לראות, להריח או להרגיש באופן מידי לפני שמאוחר מידי. לי יש ציוד שבאופן אוביקטיבי מודד את סוגי קרינה המדוברים. רק אניח את זה כאן:

http://articles.latimes.com/1995-10-04/news/mn-53213_1_radiation-experiments

מכאן לא אמשיך לדון בנושא קרינה בפורום זה.

אין ברכב חשמלי או היברידי שום מקור לקרינה מיננת בכלל וקרינה רדיואקטיבית בפרט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

הגעתי ל90K ק"מ. הגיע זמן לעדכן. עוד 10K לסוף האחריות.

בטיפול הוחלפו פלאגים. מעבר לזה לא השתנה הרבה. אותה חווית נהיגה וצמיגים מקוריים בכל הגלגלים. :shock: אבל הפעם באמת כבר הגיע זמן להחליף את הקדמיים. צריכת דלק גם לא השתנתה, הפעלת חימום מעלה מעט צריכת דלק בחורף.

רפידות עדיין מקוריות גם הן ועם המון בשר.

למי שמענין, מחירי חלפים מקוריים מקוריאה באיביי זולים לרכב זה, יש כמעט הכל במחירים X3-5 יותר זולים, כולל משלוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שמענין, מחירי חלפים מקוריים מקוריאה באיביי זולים לרכב זה, יש כמעט הכל במחירים X3-5 יותר זולים, כולל משלוח.

זה אומר שתחזיק בו גם מעבר לאחריות?

מדהים שצמיגים מחזיקים 90K, הם לא יבשים קצת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחזיק גם מעבר לאחריות - בינתיים אין לי במה להחליף את הרכב וסך הכל סונטה עושה את העבודה לשביעות רצוני.

סונטה חדשה לא מיבאים בגלל המיסוי, קאמרי חדשה כבר לא מיבאים (אולי יחזרו ליבא, אבל בטח זה יהיה יקר למדי ביחס לתמורה וגם לא אוהב גיר רציף).

אין רכבים מענינים בקטגוריה הזאת חוץ מאיזו VAGית עם מנוע 2 ליטר בנזין או דיזל - רכבים האלו אומנם נוסעים טוב, לא רוצה קרוסובר והחלטתי להתנזר מרכבים אירופאיים בגלל שעוד לא היה בבעלותי רכב אירופאי אחד עם אמינות לשביעות רצוני.

אם הייתי חייב להחליף את הרכב, הייתי חושב אולי בכיוון של טויוטה קורולה סטיישין למרות גיר רציף, לפחות היא פרקטית (דבר היחיד שבאמת חסר לי בסונטה זה תא מטען). אבל לא מיבאים את הגירסא עם מנוע 2.0 ומנוע הנוכחי ועוד שבילוב גיר רציף לא לטעמי.

הצמיגים לא יבשים, הקדמיים די שחוקים, כבר על המרקר - לכן צריך להחליף. האחוריים במצב טוב מאוד. הרכב או בחנייה מקורה או עם כיסוי בקיץ, כניראה זה שומר על הצמיגים קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מיבוא מקביל נכוויתי - לא חוזר על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רעשים מבתי הגלגלים.

אפשר לעשות בידוד,זה לא יקר וישפר את הנסיעה.

גם צמיגים חדשים יורידו את רמת הרעש.

נראית קניה מעולה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעש מהגלגלים כבר לא מפריע לי. כניראה כבר התרגלתי, או אולי פשוט אין לי משהו טרי להשוות מולו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1170 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...