Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ספורטיבי, תקציב משתנה לפי שיקול עלות-תועלת ולא מעט לבטים...

MR.sUB
שימו לב! השרשור הזה בן 2443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אז אני מחפש מחליפה ספורטיבית לבראבו טורבו הנוכחית שלי,

בעברי 205 מעניינת 206 XS וקליאו 172 ph1 .

הרכב החדש שירכש יהיה במבט וחשיבה לעתיד זאת אומרת אמור להיות פרקטי גם למשפחה עם ילד.

לא מחפש את שיא השימושיות אבל היא צריכה להיות קיימת.

בנוסף לזה, הנאה מנהיגה, הנאה אפילו גבוהה מנהיגה .

יש רשימת רכבים אני אגיד את התתלבטויות שלי לגבי כל רכב ואשמח לשמוע את דעתכם גם אם פספסתי משהו...

בראש הרשימה קליאו טרופי חדשה- אין מה להסביר אני חושב יש בגאז סביר, תיבה אוטומאטית לאישה, בולמים קשיחים ו220 כס בשבילי, רכב שאמור להיות סופר מהנה לנהיגה, החיסרון, 165 אלף שקל בערך.

אל מול הטרופי יש את הקליאו RS CUP הותיקה יותר שנת 2015 איזור 100 אלף כלומר חיסכון של 65 אלף שקל מול טרופי חדשה אותם היתרונות של הקליאו טרופי מינוס 20 כס ותיבה איטית יותר ו- יד שנייה פה נכנס סיפור של אמינות, כמה הרכב אמין? איך התיבה מזדקנת? האם המנוע הזה, שלפי הבנתי הוא פיתוח של ניסן בכלל, הוא אמין? יש לו בעיות? לרכב הזה בכללי יש מחלות ידועות? רכיבים שאוהבים לשבוק ועולים סכומים לא מבוטלים?

והאם באמת השינוי בין RS CUP לטרופי שווה את התוספת של 65 אלף שקל. שזה עוד רכב כמעט.

אלה המקומות הראשונים, אשמח לעוד רעיונות.

מולן ניצבות 2 יפניות שבחיים לא חשבתי שאחשוב עליהן בכלל כרכב שאני אנהג בו או אגיד את השם שלו , אבל ככל שקראתי עליהן יותר ככה הבנתי שהן בהחלט מעניינות ומספקות פן נוסף. יוקרה יחסית, והנעה אחורית.

לקסוס is250- תשבוחות על התנהגות בכל כתבה בערך שקראתי הנאה באמת מההנעה האחורית, רכב גדול יותר דיי מפנק נראה לא רע אבל לא ממש טוב, מנוע V6 2500 עם 208 כס ולפי דעתי מעט מידי קגמ 25.5 מיותר מידי סלד 4800 אם אני זוכר נכון ולכן מפחד שיהיה לי חלש מידי ולא מספיק מרגש ובנהיגה מאומצת אני מפחד שהוא לא יספק אותי ואת המחץ שהייתי רוצה מהמנוע. לא רקטה אבל האצה מורגשת.

עוד לבטים, הבנתי שהאחזקה בכלל לא נוראית והחלפים אפילו דיי זולים מכיוון שמדובר בבסיס בטויוטה .

שכחתי לציין, איזור 90-100 אלף לרכב שנת 2012. בגלל האמינות המופלגת של יפניות ובפרט לקסוס פחות מפחיד אותי עניין היד שנייה גם תוחמים לזה תיבה אוטומאטית מסורתית ומנוע אטמוספרי.

ולבסוף... אינפיניטי G37 זה מעניין.

בעיקר מפחד מאיך יהיה להחזיק רכב כזה מבחינת עלויות ביטוחים רישוי וטיפולים במוסך, רכב גדול , עם יכולות דינמיות לא מבוטלות, מאוד מרווח בהחלט יכול לשמש לשנים קדימה ללא כל בעיה, אוטומטי 320 כס , הנעה אחורית , היגוי אחורי. הרבה דברים בקיצור.... אהבה האם הוא באמת כיף לנהיגה? לזרוק אותו מפנייה לפנייה בכבישים טכניים? כבישי הצפון? אלקוש בירנית? נשר הישן בטח צפוף..

מחיר, איזור 100-130.

לאון FR 1.8 חדשה?....(זהו)...

אשמח לשמוע את דעתכם

מאוד.

אמיר

!!!205rallye -->206XS -->clio172-->fiat bravo tjet 1.4t --> Ford Focus ST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה הסחירות של הקליאו RS, אך אם היא גבוהה במחיר שהיבואן מציע אותה כעת זה יכול להיות עסקה די משתלמת כלכלית.

פרט שדי חשוב לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הננסיות הצרפתיות, אבל כן את היפניות השמנמנות.

הלקסוס תרגיש לך חלשה- עזוב נתונים על הנייר, בפועל כל העסק מרגיש חלש.

כמו כן, ההנעה האחורית לא תורמת יותר מידי להתנהגות והרכב מרגיש רך.

אינפיטי:

מנוע ביריון, פשוט "גבר גבר", כפועל יוצא הוא גם שתיין (אמרנו כבר גבר נכון?) כאשר הרגל כבדה- ועם מנוע כזה הרגל תמיד כבדה :)

גם פה המתלים לא קשיחים מאוד וספורטיבים, אבל השילדה בפירוש יותר ספורטיבית וההתנהגות פרועה ומהנה.

מומלץ לחפש את גרסת הS אשר מגיעה עם דיפינציאל מוגבל- כל עיקול וכיכר מקבלים ענן צמיגים וריח של מלחמה WINK WINK.

חסרונות: יקרה לאחזקה (בעיקר דלק,אגרת רישוי וצמיגים אחוריים) מכוערת (לדעתי) וקשה למצוא את גרסת הS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם מגאן RS ?

המגאן פצצה אבל היא בעלת 3 דלתות וגיר ידני, משמע יסבך אותו לשכנע את האישה :)

אולי שווה לחפש לאון קופרה מהדור הנוכחי, הן פחות מהנות לנהיגה אבל עדיין מציעות יכולות דינאמיות טובות... לצד גיר אוטו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים לגבי הלאון אבל כמה בעיות שיש לי איתה. יש לכולם לאון. לא כיף לי להיות ברכב שנמצא בכמויות אדירות... והגיר. אני מפחד ממנו כמו מאש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע למחוק את ה G37

1. אתה תבזבז ארגזים של כסף על דלק

2. אתה תבזבז שעות רבות, ימים וחודשים בחיפוש אחת - ותתעצבן כשלא תמצא (חבר טוב מחפש אחת נורמלית כבר חודשים)

הקליאו נדמה לי נמכרת כרגע ב 156 ולא 165 (היה דיון לא מזמן)

שים לב שאם אתה קונה 2015 ב 100K, אתה לא חוסך 56K, אלא חוסך את ההפרש בעלויות השנתיות.

אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב 3-5 שנים - אישית הייתי הולך על חדשה.

למה? כשאני עשיתי את החישוב כשקניתי את ה 208 ההפרש בין חדשה ל 2015 (מבחינה שנתית) פשוט לא היה מספיק גדול. גם ל 2015 היתה ירידת ערך גדולה (וכמובן שגם ל 2016). לדעתי אם קונים רכב יד שנייה בעלות כזו - לכוון ל 3-4 שנים על הכביש, שם כבר החסכון יהיה משמעותי.

אישית בשביל 5K בשנה (שכמובן שזה הרבה כסף, אבל עדיין) הייתי מעדיף חדש (עם אחריות ושקט נפשי ל 3 שנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, תודה על התגובה

לא הבנתי את מה שאתה אומר לגבי החוסך בעלויות השנתיות 56K והיא יוצא בערך 160 עכשיו.

אשמח לשמוע עוד על השיקול שלך לרכב חדש ואיך זה משתלם יותר( מאוד ברצינות בלי ציניות), והאחריות היא מורחבת ל5 שנים "מפגוש לפגוש".

אמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ארשה לעצמי להסביר, העלות של רכב מורכבת ממחיר הרכישה פחות מחיר המכירה.

לצורך חישוב תיאורטי, אם נניח שני הקליאו שדובר עליהם, יהיו שוות לאחר 3 שנים 60 אחוז מערכן, זה אומר שהקליאו 2016 תהיה שווה 99 אלף ₪ ואילו הקליאו 2015 תהיה שווה 60 אלף ₪.

במקרה הראשון מדובר בהפסד של 67 אלף ₪ ובמקרה השני הפסד של 40 אלף ₪.

ההפרש הוא 27 אלף ₪ (דהיינו 9,000 ₪ יותר הפסד ממוצע כל שנה על הקליאו החדשה) ולא הפרש של 65 אלף ₪ כמו שזה נראה במבט ראשון.

כמובן שאם ניתן לרכוש את מי מהרכבים בהנחה הדבר יצמצם את ירידת הערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

green הסביר את דברי.

אני לא בא לטעון שרכב חדש משתלם יותר (מבחינה כלכלית נטו). אני לעולם לא אטען את זה.

אבל כן יש לך שקט נפשי, אתה לא צריך לרדוף אחרי מוכרים עבור נסיעת מבחן, לא צריך לחרוש את יד2.

ההפרש ב 208 שלי בין חדש למשומש היה בערך 12K בשנה, מבחינתי זה כבר סכום מספיק גדול ש"מצדיק" רכישה של משומש.

אבל זה בגלל שקניתי 2013, ואתה מסתכל על 2015 ולכן המצב אצלך יהיה פחות קיצוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...