Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

- יעוץ - ביצעתי התקנה עצמית של רדיו דיסק + רמקולים והאיכות ירודה -

HEBO
שימו לב! השרשור הזה בן 2420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

רכשתי מערכת רדיו דיסק של PIONEER DEH - X3950BT וגם זוג רמקולים קדמיים של MAC AUDIO דגם MAC MOBIL 915

במערכת הקומדת שלי ההיתי מגיע לעוצמת ווליום גבוהה שרשום 26 והיו שומעים חזק

במערכת הנוכחית אני צריך לשים על 34 39 בשביל שישמעו סבבה וגם זה עם רעשים שמעמצים תרמקולים

האם זה קשור לגידים שהגיעו עם הרמקולים החדשים שהם מאוד מאוד דקים ?

האם יש צורך בהגדרות מסויימות?

כי לא נאמר לי שאני צריך להוסיף עוד מגבר בשביל שני רמקולים

רכשתי את שני הרמקולים בשביל שיתנו לי יותר מהמקורי שהיה לי אבל האכיות ירודה ממש.

אשמח לעזרה והכוונה תודה.

http://eg.pricenacdn.com/files/images/products/original/284/Pioneer-DEH-X3950BT-Bluetooth-Car-Stereo_2029457_40cd8362973ab4590a99e53a5fb6b4e8_t.jpg

תמונה להמחשה של המערכת

http://www.autos-sound.co.il/images/itempics/MACMOBIL915_large.jpg

תמונה להמחשה של הרמקולים הקדמיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אי אפשר לצפות לניסים, לפחות בתחום הבאס (אם זה מה שחסר), מרמקולים במידה 4X6. שטח הממברנה דומה לכאורה לזה של רמקולים 5.25.
  • יתכן והרמקולים המקוריים היו נצילים יותר.
  • סף הווליום בין מערכות שונות הוא שונה ואינו בר השוואה. לציין שללא הגברה חיצונית, עיוות שמיע מתחיל ככלל אצבע סביב 75% מהווליום המקסימלי.
  • יתכן והייתה איקווליזציה מסויימת במערכת המקורית שכעת איננה.
  • יתכן והרמקולים שרכשת פשוט לא מתאימים לך ווקאלית.
  • יתכן וניתן באמצעות הגדרות שונות ברדיו לשפר המצב הנתון. הגדר HPF מינימלי כלשהו, 80/100, כדי למנוע מהרמקולים לנסות לייצר תדרים שהם אינם בנויים להם. השתדל לא להפעיל באס בוסט או לאודנס. אפשר וניתן באמצעות האיקווליזר לשפר נקודות מסויימות.

הרמקולים האחוריים גם מחוברים?

לא הייתי תולה את הבעיה בחיווט, אם כי חידוש חיווט ברכב בן 20 (מניח שמדובר בקוואליר 96) לא יכול להזיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אי אפשר לצפות לניסים, לפחות בתחום הבאס (אם זה מה שחסר), מרמקולים במידה 4X6. שטח הממברנה דומה לכאורה לזה של רמקולים 5.25.
  • יתכן והרמקולים המקוריים היו נצילים יותר.
  • סף הווליום בין מערכות שונות הוא שונה ואינו בר השוואה. לציין שללא הגברה חיצונית, עיוות שמיע מתחיל ככלל אצבע סביב 75% מהווליום המקסימלי.
  • יתכן והייתה איקווליזציה מסויימת במערכת המקורית שכעת איננה.
  • יתכן והרמקולים שרכשת פשוט לא מתאימים לך ווקאלית.
  • יתכן וניתן באמצעות הגדרות שונות ברדיו לשפר המצב הנתון. הגדר HPF מינימלי כלשהו, 80/100, כדי למנוע מהרמקולים לנסות לייצר תדרים שהם אינם בנויים להם. השתדל לא להפעיל באס בוסט או לאודנס. אפשר וניתן באמצעות האיקווליזר לשפר נקודות מסויימות.

הרמקולים האחוריים גם מחוברים?

לא הייתי תולה את הבעיה בחיווט, אם כי חידוש חיווט ברכב בן 20 (מניח שמדובר בקוואליר 96) לא יכול להזיק.

בוקר טוב

קודם כל תודה על התשובה העינינית.

אני מצטער לא הצלחתי להבין חלק ממה שרשמת -

למה אתה מיתכוון כאשר אתה רושם

איקווליזציה?

הרמקולים שרכשתי לא מתאימות לי ווקאלית?

אני שומע דברים רגילים כמו כולם פחות או יותר. קצת טראנסים קצת לועזית קצת מזרחית. רגיל...

מה זה HPF ומה זה

האיקווליזר שאתה אומר שיוכלו לעזור לי לשפר את המצב הנתון?

לשאלתך, רמקולים אחוריים גם מחוברים.

תודה רבה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה מיתכוון כאשר אתה רושם איקווליזציה?

הנחתה או הגברה של תדרים מסויימים כדי לקבל היענות תדרים יותר מאוזנת עם הרמקולים. פיצ'ר של חלק מהמערכות המקוריות. בעייתי יותר כשמשאירים מערכת מקורית ורק מחליפים רמקולים ו/או מוסיפים מגבר.

הרמקולים שרכשתי לא מתאימות לי ווקאלית?

כל רמקול נשמע מעט אחרת בהינתן תנאים זהים. יכול להיות שהרמקולים שרכשת, פשוט לא נשמעים לך טוב בתחום תדרים שאתה רגיש לו יותר או זה שאתה מפרש כעוצמה ו/או בתנאי העבודה שקיימים עבורם.

מה זה HPF ומה זה האיקווליזר שאתה אומר שיוכלו לעזור לי לשפר את המצב הנתון?

HPF זה High Pass Filter, פילטר שחותך תדרים שנמצאים מתחת לנקודה המוגדרת (רק מה שמעל עובר). שימוש בו, יגביל אומנם את תפוקת התדרים הנמוכים, אבל יאפשר לרמקולים לעבוד בצורה יעילה יותר בטווח בו הם מסוגלים לו (לא יתאמצו לנגן תדרים שהם לא טובים בהם). החסרון, הפונקציה משותפת לדעתי לערוצים הקדמיים והאחוריים, כך שאם האחוריים קצת יותר טובים מבחינת הבאס, זה עשוי להגביל גם אותם.

איקוולייזר, בדומה לשאלה הראשונה שלך. יש פריסטים קבועים שניתן לבחור ביניהם או הגדרת קאסטום שבה ניתן לשנות 5 תחומי תדרים שונים.

היוועץ בחוברת ההפעלה (לינק אם יש צורך), כדי ללמוד איך להפעיל/לכבות כל פונקציה.

לשאלתך, רמקולים אחוריים גם מחוברים.

מקוריים או גם הוחלפו, ואם הוחלפו אז לאיזה דגם?

בכחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...